Mazurek nie był podstępny pytał tylko o specjalizacje LK

Duża część internetu śmieje się z posłanki Ligii Krajewskiej.
Część przez śmiech mówi: głupia baba, ale tak można złapać każdego posła, bo nikt nie zna programu swojej partii.
Część gratuluje Robertowi Mazurkowi, że znalazł fortel, który pogrążył polityka, podobnie jak red. Piaseckiemu udało się podejść min. Muchę z III ligą hokeja.

Najprawdopodobniej jednak prawda jest znacznie bardziej prozaiczna.
Mazurek wcale nie chciał łapać Krajewskiej w sidła podstępów. Jeśli przeanalizuje się ten wywiad, to Mazurek pytał Krajewską wyłącznie o kwestie, w których jest specjalistką.
Krajewska jest członkiem komisji ds. polityki regionalnej na szczeblu ogólnopolskim. Mazurek spytał więc o realność programu PO na tym szczeblu. Użył fortelu przedstawiając go jako program PiS, rozmawiał jednak ze specjalistką, szefową i wiceszefową podkomisji, posłanką uznaną przez tygodnik "Polityka" za jedną z najbardziej kompetentnych i wyważonych w sejmie.
Następnie spytał ją o politykę edukacyjną państwa. Czyli coś na czym pani poseł "zjadła zęby" i czym zajmowała się do niedawna na szczeblu centralnym.
Gdy pani poseł zaapelowała by redaktor zapytał ją o coś na czym się zna padły pytania o inwestycje miejskie w Warszawie, czyli temat, którym pani poseł, jako wiceprzewodniczący Rady Warszawy zarządzała przez 5 lat. I tutaj okazało się, że nie wie ona nawet tego, czy w Warszawie, w której mieszka, są szybkie tramwaje.

Następna sekwencja pytań dotyczyła praw kobiet (Ligia Krajewska jest członkiem Parlamentarnej Grupy Kobiet). Okazało się jednak, że pani poseł broni praw kobiet tylko wówczas, gdy atakuje je PiS. W innym wypadku temat obojętnieje. Trudno jest też jej dostrzec związek między wydawanymi przez sądy wyrokami, a stanowionym przez parlament prawem.

Podobną empatią była szkolna pedagog/psycholog wykazała wobec ludzi palących znicze pod pałacem z okazji smoleńskich miesięcznic - których wyśmiała. Wskazała też, że jeśli PiS lub narodowcy urządzają marsze z pochodniami to źle, jeśli zaś robi to PO jest to czymś pozytywnym.

Podsumujmy: polityka regionalna, edukacja, inwestycje warszawskie, janosikowe, prawa kobiet, śledztwo smoleńskie. O to pytał Mazurek w swoim wywiadzie. We wszystkich tych kwestiach posłanka Ligia Krajewska jest przez własną partię traktowana jak specjalistka, lub sama porusza te kwestie w wystąpieniach publicznych. Trudno więc traktować jej wypowiedzi jako wybryki. Jest to raczej odzwierciedlenie myślenia "górnej półki" posłów PO

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PS

03-06-2013 [02:22] - PS | Link:

- jak to kiedyś powiedział Sekuła, ten od komisji ds. afery hazardowej, której zresztą jak ustalił nie było.

Obrazek użytkownika Freiherr

03-06-2013 [08:02] - Freiherr | Link:

Pani poseł Ligia Krajewska reprezentuje przeciętny poziom umysłowy posłów PO. Z tak dogłębną znajomością różnych ważnych problemów wypowiadają się oni na forum publicznym obnażając swoja niewiedzę. Nie łudźcie się Państwo - tak, zdecydowana większość posłów taka właśnie jest. Redaktor Mazurek, sądzę że z pełną premedytacją (choć oczywiście będzie zastrzegał się że nie), tę niewiedzę czy raczej głupotę obnażył. Ale off record jest jeszcze gorzej. Większość posłów PO to zdeklarowani liberałowie, antyklerykałowie, eurofani i EURofani,z pogardą odnoszący się do prostych ludzi i ich problemów. Wiem o czym piszę, mamy w rodzinie posła PO i mam okazję słuchać jego wypowiedzi na różne tematy. Ale, choć nie chcę tu bronić posłów PO, spróbujcie Państwo dopaść przeciętnego posła PSL, SLD, Rucha Palikota a i niektórych z PiSu. Intelektualna miernota aż bije po oczach. Tak to jest w systemie, który w wyborach premiuje "krewnych i znajomych królika". Nie powinno być zatem zaskakujące poparcie dla JOW i ruchu Pawła Kukiza aczkolwiek nie jest to jedyne remedium.