Hałaś Układ może dokonać zamachu na Kaczyńskiego

Marcin Hałaś „ Dziś realne wydaje się trzecie zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego: pokonanie w wyborach w 2015 r. Platformy Obywatelskiej.”....””Gdyby wielkość polityka określać miarą wierności założonym celom, Kaczyński byłby tytanem. Gdyby mierzyć ją miarą skuteczności, również nie miałby sobie równych: dwukrotnie wygrał w Polsce wybory prezydenckie, raz został premierem. „....”Gdy napisałem o nim po raz pierwszy w tekście „Czy Jarosławowi Kaczyńskiemu grozi zamach?", zarzucono mi tabloidyzację publicystyki i dążenie do wywołania sensacji za każdą cenę. Mimo to trzeba wspomnieć i o takim aspekcie sytuacji: projekt polityczny prezesa PiS, realizowany według scenariusza „samotności długodystansowca" i oparty na charyzmie jednego lidera, może lec w gruzach z chwilą, kiedy tego lidera zabraknie. Polityka to także gra o wielkie pieniądze, tak wielkie, że nikt nie jest w stanie dać stuprocentowej gwarancji, że nie zrodzi się gdzieś koncepcja wsparcia antypisowskich działań politycznych fizyczną eliminacją prezesa tej partii. „....”Tak, słyszę już ten ton oburzonych głosów: Polska to nie republika bananowa, przecież żyjemy w środku Europy, w państwie należącym do Unii Europejskiej, więc samo rozważanie takiego scenariusza kwalifikuje autora do grona głębokich oszołomów. Tyle że w tymże środku Europy zamordowano już – jak wskazują wszystkie poszlaki – wysokiego urzędnika państwowego, prezesa NIK Waleriana Pańkę, pozorując wypadek samochodowy. Chodziło o znacznie mniejszą sprawę niż przejęcie władzy: o tuszowanie afery FOZZ, będącej częścią programu transferu publicznego majątku w łapy czerwonych. Zamordowano – jak wskazują wszelkie poszlaki – również pozorując wypadek samochodowy, Marka Karpa, sowietologa i wieloletniego dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich, ze względu na wiedzę, jaką posiadł. A jeśli chodzi o kategorię nieprawdopodobieństwa – gdyby ktoś sześć lat temu powiedział, że prezydent RP i dowódcy wszystkich rodzajów broni Wojska Polskiego zginą w katastrofie lotniczej, a polscy śledczy nie będą mogli w swobodny, samodzielny i dogłębny sposób zbadać wraku samolotu i jego czarnych skrzynek, to każdy normalny człowiek przyjąłby to albo za wizję chorego umysłu, albo też za political fiction z gatunku tych mniej prawdopodobnych od scenariusza amerykańskiego filmu „Dzień Niepodległości". „...” Kaczyński to antykomunista, niepodległościowiec, prawicowiec, ale to ostatnie odnosi się tylko do sfery moralno-społecznej. W wizji gospodarczej pozostaje centrolewicowcem, spadkobiercą tradycji PPS, ma słabość i do związków zawodowych, i do roli państwa w gospodarce. Tymczasem dzisiaj jedyną drogą, która może prowadzić do sukcesu, jest połączenie bezkompromisowego etosu niepodległościowego z liberalizmem gospodarczym. Słowem: rząd, który realizując polityczny program Jarosława Kaczyńskiego, oddaje resorty gospodarcze politykom ukształtowanym przez idee Kongresu Nowej Prawicy. „.....(źródło)

Wyborcza pisze „Prezes PiS Jarosław Kaczyński z prywatnej ochrony korzysta od co najmniej dwóch lat. Płaci za to partia. I to dużo. - Dotarliśmy do faktur, z których wynika, że miesiąc pracy ochroniarzy wynajętych przez Prawo i Sprawiedliwość może kosztować nawet ponad 100 tys. zł - pisze "Newsweek". Tygodnik podaje, że prezesa i jego warszawski dom ochraniają pracownicy GROM Group.”.....”Dlaczego usług ochroniarzy były tak kosztowne? "Newsweek" pisze, że w cenę wliczono m.in. podnajem budki znajdującej się na posesji sąsiadującej z willą Kaczyńskiego. Barak stał się siedzibą ekipy chroniącej dom prezesa. - Budka wygląda jak punkt obserwacyjny - zamiast szyb ma wstawione lustra weneckie „...(więcej )
------
Mój komentarz

Wyborcza , która szczuje fanatyków socjalistycznej politycznej poprawności na Kaczyńskiego posuwa się w swojej zoologicznej nienawiści coraz dalej . Opisy ochrony , szkice sytuacyjne z pewnością prowokują chorych z nienawiści do Kaczyńskiego zwolenników Platformy i lewactwa . Być może już niedługo w obliczu możliwości zdobycie konstytucyjnej większości przez Kaczyńskiego natkniemy się w reżimowej prasie na dokładne „ dziennikarskie „ opisy nie tylko gdzie znajdują się budki strażnicze i jak są wyposażone , ale również szczegółowego rozkładu dnia , kiedy wstaje, kiedy wychodzi z domu , gdzie się zatrzymuje , jakie ma przyzwyczajenia.

Drzewiecki Polskę pod rządami swego kumpla , któremu dostarczał kasę nazwał dzikim krajem . I ja bym z nim nie polemizował.

Z pewnością Kaczyński , charyzmatyczny polski przywódca powinien być w tej chwili najlepiej chronioną osobą w Polsce .

Bo chodzi o niewyobrażalną ekonomiczną stawkę . O prawo” Układu „do eksploatacji prawie 40 milionów niewolników .

Michalkiewicz „W 1995 roku Centrum Adama Smitha obliczyło, że państwo polskie konfiskuje rodzinie pracowników najemnych 83 procent dochodu – jeśli brać pod uwagę tylko to, do czego ci ludzie są zmuszeni przez prawo. Wynika z tego, że rzeczywiste podatki są znacznie wyższe, niż podają statystyki, bo statystyki nie uwzględniają na przykład przymusowych „składek” ubezpieczeniowych, sięgających przecież połowy dochodu. W ten sposób ludzie, formalnie pozostając właścicielami, zostają wyzuci z własności nie tylko wskutek konfiskaty przytłaczającej większości płynących z niej dochodów, ale również poprzez mnożenie regulacji, „ ….(więcej )

O Niemczech i o Rosji nie wspomnę .

Jak ocenia komentator "Sueddeutsche Zeitung", Polska skłania się ku temu, by utwierdzić się teraz w swej "historii cierpienia". "Dlatego katastrofa samolotu z Katynia niesie ze sobą zagrożenie przeistoczenia się w mit narodowej historiografii. Nakłada się tu na siebie zbyt dużo symboliki i tragizmu" - pisze "Sueddeutsche Zeitung" i apeluje: "Tak nie może się stać"…”Według dziennika, tragedii nie wolno nadawać cech mistycznych."Jeśli jest jakaś nadzieja w całym tym cierpieniu, to taka: może uda się teraz to, co nie udawało się od początku III Rzeczpospolitej, wskutek sporów ideologicznych i partyjnych - pojednanie narodu z jego przeszłością, porozumienie społeczeństwa co do postrzegania historii, odpolitycznienie historii" - ocenia dziennik. Dodaje, że polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego dzieliła i czerpała siłę z mitów przeszłości.”…” "Tragedia musi być zatem przestrogą, by Polska uwolniła się z kajdan własnej historii. Prezydent Kaczyński był niewrażliwy na delikatne sygnały pojednania, które wysłał rosyjski premier Władimir Putin jeszcze przed kilkoma dniami nad grobami (w Katyniu). Zamiast tego Kaczyński chciał prowadzić politykę koncentrującą się na ofiarach, gdy ze swoją delegacją wsiadał do samolot”…” Także "Die Welt" ocenia, że w bólu i żałobie jest też pewna nadzieja. "Zachowanie polskiego premiera i przywódców w Moskwie po katastrofie pokazuje w sposób imponujący, że obie strony dokładają starań, by nie obudziły się stare demony" - pisze "Welt". Dodaje, że także dla Europejczyków, żyjących w oddali, ten element nadziei ma też ważne znaczenie na przyszłość.” „...(więcej )

video „ Oszołom - Michał Falzmann, Afera FOZZ -1995 Jerzy Zalewski „

Afera FOZZ. Historia kontrolera NIK Michała Falzmanna, dzięki któremu cała sprawa wyszła na jaw. Chryzmatyczny bezkompromisowy czlowiek, poświęcający się całkowicie dla dobra kraju nawet za cenę wlasnego życia. Falzmann to jedyna osoba, która premierowi Balcerowiczowi podczas kontroli prowadzonej w jego ministerstwie zadała wprost pytanie "Kiedy Pan przestanie kraść?" Falzmann zmarł na zawal w tajemniczych okolicznościach. Jego szef Walerian Pańko zginał w tajemniczym wypadku. To pierwsze ofiary polityczno ekonomicznych mordów w III RP. Afera FOZZ to największy przekręt w PRLu
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika goral

02-06-2013 [23:06] - goral | Link:

Zgadzam sie z panem panie Marku.Tylko Jaroslaw Kaczynski staje na drodze Marszu, Drang nach Osten 4-tej Rzeszy..
Beda sie starali go usunac..Cena za usuniecie przeszkody nie gra roli..Tak jak nie grala roli w Mordzie Smolenskim..
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika danuta

02-06-2013 [23:36] - danuta | Link:

Czy milczeć na temat EWENTUALNYCH zamiarów zbirów mających na rękach krew wielu setek porządnych ludzi stających im na drodze (w tym Prezydenta RP), czy krzyczeć głośno, że wiemy, że przejrzeliśmy ich na wylot, i podawać przyczyny, dla których zamordowanie kolejnego niepokornego, niezastąpionego człowieka może być dla nich  wyjściemj z trudnej sytuacji. Milcząc nie rozbrajamy żadnych bomb, a krzycząc możemy je niechcący uzbroić. Na pewno zależy im na śmierci J. Kaczyńskiego, nie byliby sobą, gdyby im nie zależało, ale czy napewno powinni mieć świadomosć, że my uważamy ich tok myślenia, ich postępowanie za skuteczne?? Czy oni powinni mieć taką świadomość? A nawet - pewność?
Jeśli chodzi o wiadomego szmatławca i całą akcję medialnego (czy także zleconego???) "rozbrajania" ochrony Premiera Kaczyńskiego - to jest ewidentnie "przygpotowanie gruntu", jak przed Smoleńskiem. Za to powinny być wyroki, jak za współudział w zabójstwie i w usiłowaniu zabójstwa.

Obrazek użytkownika goral

03-06-2013 [00:00] - goral | Link:

Nie mozna racjonalizowac w tej kwesti.Ksiadz Jerzy i miliony innych glosno i bezkompromisowo glosili Prawde.A reszta zajmie sie Jego Duch Swiety.."Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.."Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika dogard

03-06-2013 [09:16] - dogard | Link:

wiec gl...ty sa nieco usprawiedliwione.Jezeli profilaktyke traktujesz jako podzeganie do zbrodniczych dzialan to zle o tobie swiadczy.Taka wlasnie forma profilaktyczna jest mowienie o niebezpieczenstwie nastepnych mordow POlitycznych , przy jednoczesnym wzmacnianiu ochrony celu atakow zbrodniarzy.Tak sie dzieje w calym swiecie.Nawet listy z POgrozkami wysylane do waznych osob sa szczegolowo naglasniane.Wiec nie szukajmy pseudofilozoficznych dylematow.PO cholere to robic.

Obrazek użytkownika Narodowiec

03-06-2013 [11:58] - Narodowiec | Link:

Caps Lock ci zacina na dwóch literach, proszę zmień klawiaturę

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

03-06-2013 [00:34] - Emigrant Szkot | Link:

Raczej krzyczec i naglasniac by nie dac sie uspic.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-06-2013 [08:10] - NASZ_HENRY | Link:

Dwa zamachy już były! Będą próbować PO raz trzeci ;-)

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

03-06-2013 [09:25] - BHKaczorowski | Link:

Swietny artykul.
Dziekuje Bardzo. BHK.

Obrazek użytkownika Narodowiec

03-06-2013 [11:55] - Narodowiec | Link:

Kaczyński i jego PiS jest partią lewicową, socjalistyczną i populistyczną. Powołuje się na katolicyzm a swoich szeregach ma pełno ateistów, byłych ubeków i żydomasonerii (ci są najgorliwszymi wyznawcami prezia, przedstawicieli peerelowskiego reżimu. To partia ludzi bez honoru,. Dla zdobycia władzy potrafią się zeszmacić i wychwalać takich ludzi jak np. Gierek, Oleksy. Na szczęście mania wielkości prezesa rozłoży ich na łopatki. Swoim postępowaniem tylko się ośmieszają. Niczym nie różnią się od PO czy SLD. A te wszystkie ich gadki o patriotyzmie można miedzy bajki włożyć.

Obrazek użytkownika fritz

03-06-2013 [12:32] - fritz | Link:

A teraz pare slow o ruchu narodowym.

Ruch narodowy jest b. potrzebny (nie wszyscy narodowcy sa idiotami).

Angazuja sie patrioci chcacy Polski.

Problem polega na tym, ze na czele w tej chwili b. prawdopodobnie jest agentura rosyjska. Oczywiscie Kowalski nie ma z nia nic wspolnego.

A tutaj papierek lakmusowy jak rosyjska agenture poznac pozesz.

Skutecznosc polityczna narodowcow zalezy od poslow narodowych w sejmie.

Skutecznosc poslow i poglady, ktore maja zaleza ich pewnosci finansowej.

Obecna wierchuszka narodowco zada, aby poslowie nie byli oplacani przez panstwo.

Jeszcze raz: wierchuszka narodowcow chce doprowadzic do tego, zeby poslowie byli calkowicie w reku placacego pensje.
Pensje poslow narodowcow bedzie placic Rosja w ten czy inny sposob wedlug tego schematu.

W ten sposob zostana skorumpowani, beda reprezentowac rosyjskie interesy i cele polityczne.

A wiec jeszcze raz: jak dlugo wierchuszka narodowcow sprzeciwia sie pewnosci finansowej poslow opierajacej sie na budzecie panstwa, tak dlugo z olbrzymim prawdopodobienstwem (99%) reprezentuje Rosje.

Chcialbym, zeby jak najwiecej patriotow narodowcow zdalo sobie sprawe, kto stoi na ich czele.

Jezeli wiec obecni "szefowie" odrzucajcy wyplacanie pensji przez panstw nie znikna, popierajac poslow narodowych popierac bedziecie panowanie Rosji nad Polska.

A wtedy glosujcie na JK i PiS, pomimo tego, ze z wieloma rzeczami mozecie sie nie zgadzac.
Z JK laczy Was jedna, najwazniejsza rzecz: pragnienie silnej, suwerennej Polski i silnego narodu!

PS. komentarz narodowca jest typowym przykladem glupiego ubeka.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-06-2013 [18:03] - NASZ_HENRY | Link:

na Naszych Blogach za długo ;-)