Wyrwane z kontekstu: Sprowadzanie do parteru

Wszystko co ma Ojciec, jest moje. (J 16,15)
 
Słowa, jakie wypowiada Chrystus do apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, mogą się wydawać zuchwałe (za podobne, wygłoszone do faryzeuszy, Mistrz omal nie został ukamienowany), ale przywodzą też na myśl przypowieść o synu marnotrawnym. Tam także padają podobne słowa: „Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko co moje do ciebie należy” (Łk 15,3l).

Pewność, z jaką Jezus wypowiada te i podobne im słowa, świadczy nie tylko o tym, że był On Mesjaszem, prawdziwym Synem Boga. Także o tym, że zawsze miał tego pełną świadomość.
 
Dobrze o tym pamiętać, zwłaszcza że od czasu do czasu (ostatnio coraz częściej) pojawiają się „mędrcy” usiłujący przykryć zwodzicielską retoryką Ducha Prawdy, który prowadzi nas do całej prawdy (por. J 16, 13).  „Redukcjoniści” skwapliwie Mu tej boskości odmawiający. „Zapaśnicy" bardzo Jezusowi przyjaźni, lecz sprowadzający Go do parteru człowieczeństwa.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kwintesencja

26-05-2013 [14:47] - kwintesencja | Link:

Dziękuję za wszystkie wpisy na blogu, które są ukierunkowane na Dobro. Dzisiaj, gdy z mediów wyziera zwodnicza retoryka, potrzeba mądrych tekstów. Dziś w Kościele Katolickim obchodzimy święto Trójcy Przenajświętszej - Wielką Tajemnicę naszej Wiary. Bóg Ojciec nas pierwszy umiłował. A my? Wielu "Mędrców" usiłuje dziś mącić. Nie dajmy się zwodzić złu. Dobro zawsze zwycięża.

Obrazek użytkownika goral

26-05-2013 [15:07] - goral | Link:

Szanowny apanie..a nie przyszlo czasami panu do glowy w cholere odrzucic te wszyskie "madrosci filozoficzne" "Prawdy objawione" samozwanczym prorokom Jego Prawdy?..Doktrynerstwo,"Redukcjonisci","Zapasnicy" i podobne bzdury w mojej opini oddala tylko od niego .Przeciez On mieszka w nas.Nie wystarczy wiec szukac Jego Prawdy w samym sobie?
Latwo i wygodnie i na wyciagniecie reki..