ODEZWA DO PRAWNIKÓW III RP

Zbulwersowany niedawnymi wybitnymi osiągnięciami sędziów: Igora Tuleyi , Pawła Rysińskiego i innych, zwracam się do wszystkich prawników, aby sprawy prawa w III RP wzięli w swoje ręce.

z

Szanowni Prawnicy!
Nie mam nic wspólnego z prawem i nie znam się na nim. Zawsze byłem związany z zupełnie inną dziedziną nauki. Jednak leży mi na sercu utrzymywanie wysokiego poziomu polskiego sądownictwa w świecie i proponuję, abyście dla osiągnięcia tego celu zaimplementowali u siebie osiągnięcia z nauk ścisłych.
Mam na myśli coś, co znakomicie funkcjonuje w naukach ścisłych, a dokładniej w fizyce. Możecie, szanowni Prawnicy wyłonić spośród siebie zespół ekspertów – Grupę Zaufania Prawnego (GZP) lub wybrać jednego Męża Zaufania Prawnego (MZP) i macie wtedy szanse zostać sławnymi prekursorami w swojej profesji i trafić nawet do Wikipedii.
- Co trzeba zrobić?
- Nic wielkiego! Po prostu trzeba opracować CRACKPOT INDEX dla sędziów! GZP lub MZP publikowaliby na bieżąco wyniki i nazwiska sędziów stanowiących czołówkę, która zgromadziła największą ilość punktów według sędziowskiego crackpot indexu. Myślę, że klasyfikacja sędziów na podstawie zdobytych punktów na bazie wydanych przez nich wyroków niezawisłych od rozumu i zdrowego rozsądku przyczyni się do utrzymania wysokiego poziomu polskiego sądownictwa!
- Co to jest jednak ten index?
Jest taki naukowiec, który nazywa się dr John Baez (fizyk – teoretyk od kwantowej grawitacji) http://math.ucr.edu/home/baez/README.html, który wymyślił kapitalną rzecz nazywającą się Crackpot Index.
- Jest to prosty system oceniania potencjalnie „rewolucyjnych” wkładów do rozwoju fizyki. Im więcej punktów tym bardziej niezależny od rozumu autor. Idea jest zawarta tutaj:

CRACKPOT INDEX http://fizyczny.net/viewtopic.php?p=99554

Im większy ignorant i pseudo – naukowy fizykomaniak tym więcej otrzymuje punktów. Można nawet powiedzieć: tym większy oszołom w świecie fizyki.
Najogólniej rzecz ujmując crackpot index dla sędziów powinien obejmować rejestrowanie ignorancji i dewiacji w sądownictwie oraz przypisywać te dewiacje konkretnemu sędziemu. A dokonywać tej oceny powinna GZP lub MZP na podstawie niezawisłych od rozumu i zdrowego rozsądku wyroków wydawanych przez konkretnych wybitnych sędziów.
Ilość przyznawanych punktów powinna być przypisana każdemu wybitnemu wyrokowi wydanemu przez sędziego. Im więcej punktów, tym bardziej wybitny sędzia ignorant III RP.
Crackpot Index dla sędziów mógłby być na bieżąco publikowany w Internecie, co byłoby demokratyczne i w pełni sprawiedliwe. Każdy obywatel mógłby wtedy łatwo poznać koryfeuszy wśród sędziów III RP.
Sądzę, że znalazłoby się sporo wolontariuszy, którzy zgłaszaliby do GZP lub MZP mnóstwo sędziowskich wyroków niezależnych od rozumu i zdrowego rozsądku. Jestem przekonany, że znajdą się tacy.  Stanowimy przecież społeczeństwo obywatelskie! A życie w III RP niesie stale niespodzianki i trudno przewidzieć, jakim super wybitnym wyrokiem może zadziwić społeczeństwo jakiś sędzia.
My, prości obywatele naszego demokratycznego państwa sprawiedliwości społecznej, oznaczonego numerem  III RP, po prostu będziemy ufać i wierzyć Wam - społeczności prawniczej, dzięki działalności GZP (MZP).
Ba! Nawet będziemy obdarzać zaufaniem korporację sędziowską w skali makro! Korporacja ta nie jest przecież zdolna oceniać sama siebie.
Zadziała znakomity mechanizm doskonale znany w świecie nauki od dawna. Wyobrażacie sobie jak taki sędzia, mając wiedzę o możliwości przyznania mu znacznej ilości punktów z crackpot indexu na podstawie wydanego przez niego niezawisłego wyroku, stanie się rozważny i zacznie się kierować wyłącznie literą i duchem prawa?
Sama świadomość istnienia crackpot indexu dla sędziów będzie działała na sędziego jak FEED-BACK i samoistnie powodowała likwidację jego ewentualnych błędnych wyroków. Samo istnienie Crackpot indexu będzie swoistym sprzężeniem zwrotnym oddziaływującym na każdego niezawisłego od rozumi i zdrowego rozsądku sędziego.
Szanowny Prawnicy!
Mam głęboką wiarę, że nie jesteście ludźmi niezależnymi od rozumu i zdrowego rozsądku. A wasza powszechnie znana odwaga i dążenie do sprawiedliwości, pozwoli wam bez problemu wyłonić kandydatów do GZP i podjąć pracę nad stworzeniem crackpot indexu. Jeśli się nie zdecydujecie powołać GZP lub MZP, to jestem przekonany, że w waszym środowisku znajdzie się na pewno choć jeden doświadczony prawnik cieszący się zaufaniem, który zechce opracować odpowiednie tabele punktowe, ogłosi je w Internecie i będzie klasyfikował sędziów na podstawie wydawanych przez nich wyroków.
Wtedy my Polacy zadziwimy świat! Będziemy mogli być dumni z siebie! Jako pierwsi wśród narodów świata opracujemy i wprowadzimy

CRACKPOT INDEX DLA SĘDZIÓW!

Szanowni Prawnicy pamiętajcie!  Pierwszy podsunąłem Wam tę niezwykle racjonalną propozycję. Po uruchomieniu systemu crackpot indexu, liczę na wdzięczność i rewanż w postaci koniaku wskazanej przeze mnie marki, co najmniej klasy XO. Butelka koniaku będzie na pewno adekwatną nagrodą dla mnie za wskazanie algorytmu prowadzącego do odtworzenia godności i powagi sądownictwa w III RP!
Powodzenia!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika taganka

03-05-2013 [15:09] - taganka | Link:

Nie wiem jak podejść do propozycji zastosowania ocen prawników podobnie jak wg CRACKPOT INDEX.
Może byłoby to dobre, może i nie.
Mam natomiast duże wątpliwości co do dokonywania oceny fizyków wg.CRACKPOT INDEX.
Odwiedziłem bowiem wskazaną stronę CRACKPOT INDEX http://fizyczny.net/viewtopic.....
Po zapoznaniu się z zasadami oceny na tej stronie mogę stwierdzić to tylko, że ocena wg tych zasad może prowadzić do absurdalnych wyników.
Jeżeli się bowiem dobrze zastanowić to może napatoczyć zastanawiającemu się taka refleksja -
"a jakby oceniono w swoim czasie, wg CRACKPOT INDEX, Kopernika, Galileusza,Newtona, czy też wielu im podobnych?".
Wątpiącym polecam niewątpliwie naukową dyskusję miedzy dwoma fizykami: Flamentem i Młodym Kraloszem- zawartą w jednej z opowieści S. Lema.

Obrazek użytkownika Zbigwie

03-05-2013 [15:52] - Zbigwie | Link:

dla fizyków jest tylko pierwowzorem i przykładem do naśladowaqnia po jego przekształceniu i dostosowaniu do zupełnie innej dziedziny nauk. Crackpot Index powinien uwzgledniać i to, że sędziowie nie mają bezmyślnie stosować literę prawa, ale kierować się duchem prawa. 
No i jeszcze jedno: sędziowie są nie po  to, by służyć prawu, ale po to, by służyć społeczeństwu.
Pozdrawiam!

PS: A z ocenami dla fizyków różnie bywa. Żyjemy w czas przed zbliżającą się rewolucją w fizyce, która najprawdopodobniej zmieni lub znacznie zmodernizuje obowiązujące dotychczas paradygmaty z Big Bangiem oraz Modelem Standardowym Cząstek Elementarnych włącznie. No i być może poszerzyny naszą wiedzę w zakresie tego, co stanowi ok. 75% naszego Wszechświata. I jak to w takim okresie przed wielkim przełomem bywa, pojawia się całe mnóstwo "obalaczy" różnych teorii oraz szarlatanów w dziedzinie fizyki. I jest im bardzo łatwo przypisać odpowiednie punkty według przytoczonej tabeli.
 

Obrazek użytkownika epopeja

03-05-2013 [18:13] - epopeja | Link:

Problemem jest prawne usankcjonowanie likwidacji obijactwa, bezczelności , głupoty, hipokryzji, cwaniastwa, nieuctwa itd itp.

Koniecne wprowadzenie ekonomicznej odpowiedzialnosci za prawnie zdefiniowane naruszenie prawa procesowego. Uruchomienie na pełny gwizdek zasad prawnych.

Obrazek użytkownika Zbigwie

04-05-2013 [11:43] - Zbigwie | Link:

będzie zupełnie wystarczajacym oddziaływaniem na srodowisko sedziowskie.
Wszystko się unormuje i będzie OK!