Rokita wróci pomóc Gowinowi usunąć Tuska ?

Jarosław Gowin „Lewicowy elektorat nie jest nam potrzebny” ….”Jan Maria Rokita jest członkiem Platformy. Ten fakt jednoznacznie określa, dokąd powinien wrócić. Jest wybitnym umysłem politycznym, z drugiej strony także surowym krytykiem naszego rządu. „....”Wypowiada się z pozycji obywatela zatroskanego o losy ojczyzny i jako przedstawiciel formacji, która w polskiej historii zapisała się na najpiękniejszych kartach. Mam na myśli tradycję republikańską. „....”Rokita nie poradził sobie w polityce? „...”Gdyby to Pan został przewodniczącym, Platforma wyglądałaby zupełnie inaczej? „...”Nie zupełnie inaczej, ale byłaby jak u zarania partią wolnorynkową, formacją moralnego status quo, stawiającą tamę obyczajowej rewolucji. „....”Stoczył wiele bojów i na pewno nie było mu łatwo reprezentować w Platformie konserwatywną mniejszość. Z każdym dniem coraz lepiej rozumiem, jak trudna była jego sytuacja. „...”Wycofał się, czy raczej zawiesił swoją działalność, ze względów rodzinnych. Nie należy tej decyzji traktować jako porażki. „....”Związki partnerskie ...”To ideologiczny postulat, wzięty na sztandary przez część bardziej radykalnych działaczy gejowskich. „....”dlatego bardzo się cieszę, że ci, którzy tak lansowali wprowadzenie małżeństw paraseksulanych, teraz się z tego wycofują. „....” Brytyjski konserwatyzm, któremu nadaje ton David Cameron, popiera małżeństwa homoseksualne. „...”Poglądy Davida Camerona nazwałbym zgniłym konserwatyzmem. „.....”Może odebrać Platformie lewicowy elektorat? „...”To w gruncie rzeczy elektorat dość znikomy. Nawet jeśli stracimy jakąś część tego elektoratu, nie jest to groźba szczególnie niebezpieczna. Dlatego zamiast próbować konkurować z lewicą, powinniśmy się skupić raczej na odzyskaniu zaufania przedsiębiorców . Badania pokazują, że znaczna ich część w ostatnim czasie odwróciła się od Platformy. „....wywiad Barbary Dziedzic i Joanny Miziołek z Jarosławem Gowinem......(źródło )

„Zaczyna się walka o władze w Platformie „ …..”zarząd PO jednomyślnie zdecydował w sobotę o zwołaniu zjazdu nadzwyczajnego na wrzesień. - Będziemy rekomendowali na tym zjeździe zmianę statutu tak, aby przewodniczącego PO w wyborach powszechnych, bezpośrednich wybrali wszyscy członkowie PO „.....”Platforma musi pozostać partią umiarkowania, zdrowego rozsądku, a to oznacza, że środowiska i skrzydła, które funkcjonują w PO, muszą być szanowane, ale nie mogą ani przez moment wierzyć w to, że są od tego, żeby nadać ostateczny ton Platformie - powiedział Tusk. „...(źródło )
-----
Mój komentarz
W wojnie ideologicznej , kulturowej jaką lewactwo toczy z Polakami bronią są idee , pojęcia , terminy , konstrukty intelektualne , abstrakty . I tutaj Gowin dostarczył konserwatystom , normalnym Polakom wyrafinowany cokół w walce z terroryzmem homoseksualnym. Małżeństwa ,związki paraseksualne. Paraseksualne, czyli symulujące w znaczeniu pejoratywnym prawidłowe relacje seksualne, normalne związki seksualne . Politycy prawicowi powinni zadbać o to ,aby termin stał się powszechny w debacie , w dyskursie publicznym .

Niemiecki cudowne lewackie dziecko , czyli Palikot może nie dostać się do Sejmu , a jeśli się dostanie to będzie ugrupowaniem bez znaczenia. A miało być tak cudnie. Rosyjska lewica Millera , niepewna dla Niemiec miała zostać zmarginalizowana i wchłonięta przez socjalistyczną partię politycznej poprawności , czyli Ruch Palikota . Powstałby wtedy lewacki hegemon polityczny, pro pruski obóz Platformy i Ruchu Palikota..

Paweł Kowal „Paweł Kowal „Wbrew temu, co mówi premier, PO to nie centrum. Mamy rząd, który jest lewacki i ekstremistyczny „...(więcej )

Ale rosyjscy socjaliści odzyskali wigor i kto wie , czy nie podejmą antyniemieckich działań . Kluczowym problemem dla Niemiec jest stabilizacja polskiej sceny politycznej .Długie , niespotykane i nietypowe dla kolonialnej Polski trwanie przy władzy Układu Tuska i powstanie Obozu Patriotycznego. Nie ważne, czy Tusk pozostanie przy władzy , czy zacznie rządzić Kaczyński i PiS Taka sytuacja grozi powstaniem silnego ośrodka władzy w Polsce , który wcześniej , czy później zacznie wierzgać przeciwko niemieckiemu zwierzchnictwu.

Tylko jak wrócić do rozbicia politycznego w Polsce ,zakończyć erę Tuska i jednocześnie nie dopuścić Kaczyńskiego i Obóz Patriotyczny do władzy. Niemieccy stratedzy manipulujący polską sceną polityczna mają niezły orzech do zgryzienia. Przypomnę co Niemcom poszło nie tak.

Niemcy atakują Lecha Kaczyńskiego .Boja się ,że stanie się Symbolem „ ….”Jak ocenia komentator "Sueddeutsche Zeitung", Polska skłania się ku temu, by utwierdzić się teraz w swej "historii cierpienia". "Dlatego katastrofa samolotu z Katynia niesie ze sobą zagrożenie przeistoczenia się w mit narodowej historiografii. Nakłada się tu na siebie zbyt dużo symboliki i tragizmu" - pisze "Sueddeutsche Zeitung" i apeluje: "Tak nie może się stać"…”Według dziennika, tragedii nie wolno nadawać cech mistycznych."Jeśli jest jakaś nadzieja w całym tym cierpieniu, to taka: może uda się teraz to, co nie udawało się od początku III Rzeczpospolitej, wskutek sporów ideologicznych i partyjnych - pojednanie narodu z jego przeszłością, porozumienie społeczeństwa co do postrzegania historii, odpolitycznienie historii" - ocenia dziennik. Dodaje, że polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego dzieliła i czerpała siłę z mitów przeszłości.”…” "Tragedia musi być zatem przestrogą, by Polska uwolniła się z kajdan własnej historii „.....(więcej )

Jak widzimy. Wszelkie obawy niemieckich strategów spełniły się z nawiązką. Prawdopodobni obóz pruski zadłużył , opodatkował Polskę , generalnie okradł Polaków na taką skalę ,że zbliża się katastrofa o niewyobrażalnych konsekwencjach. Niemcy aby nie dopuścić Kaczyńskiego do władzy i utrzymać kontrolę nad polską scena polityczną muszą doprowadzić do przyspieszonych wyborów . O tym ,że Tusk zrobi wszystko co mu kancer Niemiec karze świadczy jego rezygnacja z marzenia jego życia , z prezydentury .

Krasnodębski. Merkel stała za rezygnacją Tuska z prezydentury „ ….”„Niestety, na początku roku 2010 popełnił zasadniczy błąd.Pod wpływem Angeli Merkel i z innych nieznanych nam powodówodstąpił od pierwotnego planu i zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP. „...(więcej )

Wyobraźmy sobie teraz hipotetyczny ruch na politycznej szachownicy . Tusk i jego Układ zostaje odsunięty .Gowin staje na czele Platformy . Rokita wraca do Platformy .

Platforma uzyskuje wizerunek bardziej konserwatywny , liberalny . Dzięki temu obumierający Palikot uzyskuje przestrzeń , bo część lewackiego i euro socjalistycznego elektoratu Platformy przechodzi do Palikota. Co istotniejsze Platforma zyskuje wzmocniony jazgotem propagandowym reżimowych i niemieckich mediów wizerunek partii konserwatywnej i wolnorynkowej . Świeża nowa partia, nowa nadzieja. Odbiera sporą część elektoratu Kaczyńskiego, w tym przedsiębiorców.

Po wygranych wyborach , w których PiS poniósł kolejną porażkę Schetyna, lub kto inny dokonuje kontrolowanego rozłamu Platformy . Ponieważ większość osób na listach Platformy to lewacy i pro pruscy degeneraci okazuje się ,że Gowin był tylko listkiem figowym , bo jego ludzie są marginesem . Lewacka Platforma Schetyny z Palikotem i SLD tworzy niestabilny , ale rządzący Obóz Politycznej Poprawności . Czyli powrót do klasycznej dla protektoratu struktury politycznej . Brak silnego ośrodka władzy, rozbita łatwa do kontrolowania scen apolityczna . Słaba opozycja . Czyli podzielony rozbity PiS.

Autorem , który pierwszy publicznie wysunął wizję powrotu do rozbitej sceny politycznej był ….Rymanowski . Ponad dwa lata temu

„Wczoraj Rymanowski zapewne niechcący wygłosił tezę , że po następnych wyborach dojdzie , czy do rozbicia PiS i Platformy.  PiS według niego ulegnie rozpadowi za skutek przegranych wyborów, a  Platforma ponieważ je wygra. „.....”Rymanowski zamiast stabilizacji i konsolidacji polskiej sceny politycznej przewiduje rozpad  Platformy i upadek  zwycięskiego wodza . Dlaczego ? „...(więcej )
 
Gowin swoim wsparciem , dla lewactwa , Tuska i Palikota, a tym jest członkostwo w Platformie , wspieranie kulturkampfu politycznej poprawności robi ogromną szkodę Polakom . W tej wojnie ideologicznej i kulturowej jaka socjalistyczna polityczna poprawność prowadzi przeciwko Polakom albo się jest po jednej albo po drugiej stronie. Gowin wybrał stronę socjalistów , stronę lewactwa.

Sławomir Sieradzki „Trudno jest rozmawiać o niemieckim zagrożeniu, bo to zagrożenie kojarzy się przeciętnemu Polakowi z pruską pikielhaubą, z czołgami, więc słucha tego co najmniej z politowaniem. A przecież podboje XXI-wieczne będą inne niż te w wieku XX czy wcześniej. Teraz podbój będzie polegał na narzuceniu sposobu myślenia, na narzuceniu poglądów, na skolonizowaniu woli.”...” Polskapresse, koncern medialny będący częścią Verlagsgruppe Passau z Niemiec najprawdopodobniej przejmie od brytyjskiego Mecom Group wszystkie jego gazety lokalne, informacyjne portale internetowe i drukarnie. Na terenie województw zachodnich stanie się więc de facto monopolistą. „....”Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na specjalny charakter inwestycji niemieckich w Polsce. One nie dotyczą tylko przemysłu, ale właśnie mediów. Dlaczego nie zauważa się u nas takiego zagrożenia? W mediach niemieckich bardzo trudno jest inwestować obcemu kapitałowi. Nasi zachodni sąsiedzi chronią swój rynek informacyjny przed wpływem obcych idei i poglądów. W naszą politykę informacyjną wchodzą bez opamiętania, jak w masło.”....”To wydawnictwo niemieckie celuje głównie w media na dawnych terenach niemieckich. Przypadek? „...”No i tu mamy sytuację już zupełnie jasną. No bo o co chodzi? Aby na tych terenach dominowały poglądy i linia programowa niemieckiego wydawcy, który będzie narzucał swoje poglądy, a dziennikarz będzie musiał je przelewać na papier. Jeszcze raz zwrócę uwagę na ten cholernie niebezpieczny przepis w polskim prawie prasowym, że dziennikarz ma realizować linię programową wydawcy. „....(źródło )

video Kult - Układ zamknięty teledysk do Filmu
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

„"Haktywistów", czyli "zaangażowanych hakerów", którzy nie są opłacani przez swoje państwo, ale przyłączają się do ataków na inny kraj, w skrajnych przypadkach można nawet zabić - zaleca wydany właśnie "Podręcznik taliński". O kodeksie etycznym cyberwojen, stworzonym na zamówienie NATO, „....(źródło )

 

YouTube: