Szczuka, magister

Okazuje się, że Kazimiera Szczuka nie ma doktoratu, o czym w ostatnim numerze „Sieci” pisze Maja Narbutt. Musiała z tego powodu odejść z Instytutu Badań Literackich PAN, gdzie kilkanaście lat blokowała etat komuś zdolniejszemu, opóźniając się z karierą naukową. Szczuka jednak nie tylko w sferach ściśle feministycznych, ale i na państwowym Uniwersytecie Łódzkim występuje jako doktor. Na stronie internetowej UŁ występuje informacja, że dr Kazimiera Szczuka jest członkiem powołanej na początku 2011 roku Rady Programowej Studium Podyplomowego GENDER STUDIES, które organizuje Ośrodek Naukowo-Badawczy Problematyki Kobiet Uniwersytetu Łódzkiego.
Pamiętam rozmowę Szczuki z prof. Pawłowicz, którą usiłowała egzaminować i „naukowo” pouczać. Pamiętam rzecznikowanie ”Kolorowej Niepodległej” czyli Antifie podczas Marszu Niepodległości 2011.
Ale najlepiej zapamiętałam ją z dwóch występów. Pierwszy to „naukowa” rozmowa w telewizji publicznej na temat nazewnictwa damskich narządów płciowych, zwykle określanego (nazewnictwo) jako „rzucanie mięchem”.
Drugi to prowadzenie ohydnego programu „Najsłabsze ogniwo” w którejś z prywatnych telewizji. Chodziło o to, żeby zebrani wg jakichś tam kryteriów wyrzucali poza swoje grono najsłabszą osobę. Taka sobie wprawka do wykluczania słabszych, może kalek, może inaczej myślących, a może nawet do eutanazji w przyszłości, temat rozwinięty potem w programach typu reality show. Z miną, jakby miała bez przerwy coś śmierdzącego pod nosem, informowała delikwenta, że jest wyrzucony, bo jest najsłabszy.
Inne postaci w uniwersyteckiej Radzie Programowej, gdzie Szczuka występuje jako doktor, to Wanda Nowicka (bez tytułu); poza nimi dwiema same panie profesor: Elżbieta Oleksy, Magdalena Środa, Barbara Labuda, Danuta Waniek, Zdzisława Janowska.
 http://www.gender-studies.pl
http://www.gender.uni.lodz.pl/...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tipsi

20-03-2013 [22:04] - tipsi | Link:

właśnie z tego względu, że z jej ust wydobywa się nader często zawartość kloaczna. Głupia, pogubiona dziewucha, udająca lesbę i pierońsko nieszczęśliwa. DO tego dostatecznie zła, żeby swoim nieszczęściem usiłować zarażać innych.

Obrazek użytkownika emilian58

20-03-2013 [22:15] - emilian58 | Link:

Za jakis czas okaze sie ze i magister z niej taki jak z pewnego prezydenta co to (zbyt)czesto "filipinskim chorobom" mocno ulegal.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

20-03-2013 [23:02] - Marcin Gugulski | Link:

Informator Nauki Polskiej (http://nauka-polska.pl/dhtml/raportyWyszukiwanie/wyszukiwanieLudzieNauki.fs?lang=pl) zna 9 pań doktor i 4 panów doktorów o nazwisku (lub panieńskim  nazwisku) Szczuka, ale nie ma wśród nich żadnej Kazimiery. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janko Walski

20-03-2013 [23:13] - Janko Walski | Link:

póki leszcze szczuje jeszcze.

Obrazek użytkownika autochton

21-03-2013 [00:19] - autochton | Link:

pozostałych "prof" to by się pewnie okazało, że to same plagiaty lub cytaty z trzeciorzędnych piśmideł.
Wystarczy zresztą popatrzeć na arcybogatą listę publikacji "prof" Środy - parę artykulików ;-)
http://bibliografia.icm.edu.pl...

Obrazek użytkownika stan43

21-03-2013 [17:56] - stan43 | Link:

Jak na profesora to ta bibliografia cieniutka! Bardzo cieniutka!

Obrazek użytkownika dag.

21-03-2013 [07:33] - dag. | Link:

Szczeka szczuta suka Szczuka.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

23-03-2013 [15:22] - Teresa Bochwic | Link:

Proszę jednak o umiar w komentowaniu.

Obrazek użytkownika To ya

21-03-2013 [10:21] - To ya | Link:

. . . "Inne postaci ...... gdzie Szczuka występuje jako doktor, to Wanda Nowicka (bez tytułu); poza nimi dwiema same panie profesor: Elżbieta Oleksy, Magdalena Środa, Barbara Labuda, Danuta Waniek, Zdzisława Janowska.". . . . .

Piękny zestaw 'urodziwych i mądrych' Pań, brakuje jeszcze miss lewusów Ani Grodzkiej I-voto Krzysztof Bądkowski ale dla tego zestawu to bez znaczenia.

Obrazek użytkownika violana

21-03-2013 [13:40] - violana | Link:

Sama "awangarda" nawiedzonych bab , ale Szczuka jest nie do przebicia , z wrednym nazwiskiem włącznie.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

22-03-2013 [02:14] - Marcin Gugulski | Link:

Osoba, o której mowa, błądzi i bredzi, ale akurat nazwisko ma dobre.
1. Marszałek Izby Poselskiej (1688-89, 1699) Stanisław Antoni Szczuka (1654+1710) był dobrym katolikiem, politykiem, dyplomatą i pisarzem politycznym, zaufanym Jana III Sobieskiego, dobrodziejem odwiecznej siedziby rodu (Szczuczyna, który za jego czasów wyrósł do rangi ważnego dla Podlasia miasta) zasłużonym także dla mazowieckiej Warki, gdzie ufundował obecną siedzibę Muzeum Kazimierza Pułaskiego.
2. Znany mi z jeszcze lat 70-tych mecenas Stanisław Szczuka (1928+2011) był i wtedy, i przedtem i długo potem jednym z nielicznych dobrych i odważnych adwokatów broniących osób oskarżanych w sprawach politycznych, a jego zasługi dla Polski wystarczają, by wyrównać - jestem pewien, że z dużym zapasem - ewentualny rachunek win, których kto z nas nie ma na swoim sumieniu, niech pierwszy rzuci w niego kamieniem.
Pozdrawiając zachęcam do ostrożniejszego dobierania mocnych słów.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

23-03-2013 [15:23] - Teresa Bochwic | Link:

Śp. Stanisław Szczuka to ojciec Kazimiery, a St. Antoni Szczuka z XVII wieku to ich prawdziwy przodek. Tu raczej chodzi o przypadek czarnej owcy.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

25-03-2013 [11:22] - Marcin Gugulski | Link:

Wiem. Nie napisałem o tym, bo błędnie uznałem, że to oczywiste. Dziękuję

Obrazek użytkownika Basia

21-03-2013 [15:35] - Basia | Link:

bo sądząc po pretensjonalnej manierze jej wypowiedzi, nie wyszła daleko poza komuszą maturę. Ale jej się nawet kupić tytułu nie chciało....

Obrazek użytkownika MFW

21-03-2013 [20:56] - MFW | Link:

"Dr" Szczuka jest kontynuatorem wielkiego dzieła guru tych ludzi, czyli wielkiego imitatora "prof." Bartoszewskiego.