KMN o sprawie zakazu przez sąd wydawania "WSieci"

Oświadczenie Kongresu Mediów Niezależnych

                                W sprawie sądowego zakazu używania tytułu  „W sieci”
     Sąd w Warszawie na wniosek pana Grzegorza Hajdarowicza, właściciela „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”,  wydał zakaz wydawcy tygodnika „W sieci” używania tego tytułu. Uzasadnieniem wniosku jest fakt, że w wersji internetowej dziennika „Rzeczpospolita” jest rubryka o nazwie „W sieci opinii”. Trudno ocenić, czy zakaz sądowy w sprawie tego tytułu jest bardziej bezprawny, czy absurdalny? Pewne jest za to, że mieści się on w logice III RP, która demokrację przekształca w fasadę bez treści. Państwo, w którym władza kieruje się interesem własnym a nie służy obywatelom, sądy są narzędziem władzy, a debata publiczna jest zastępowana nagonką medialną ze strony tzw. mainstreamu, staje się naszą codziennością. Kongres Mediów Niezależnych wzywa  swoich członków i wszystkich uczciwych obywateli do wytrwałego protestowania przeciwko takim praktykom.

        Warszawa, 6 marca 2013 r.
             Krzysztof Czabański, przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

06-03-2013 [22:50] - xena2012 | Link:

ale i codzienne i to w wielu różnych sprawach.Nasza władza pędząc w kierunku totalitaryzmu łamie prawa obywatelskie,nie szanuje Konstytucji,obchodzi przepisy.Wciąż przybywa problemów i spraw wymagających protestu.

Obrazek użytkownika geozak

07-03-2013 [01:19] - geozak | Link:

Typowe socjalistyczne w myśleniu dzialanie Pana Czabańskiego.Kiedyś w PRL takie coś mialo sens Michnik lub Kuroń napisał protest a potem Wolna Europa to odczytała i docierało to do milionow.Pytam sie do kogo może dotrzeć w takiej formie protest Czabanskiego Jak protestować,w jakiej formie i do kogo wysłac to inwencja twórcza dzialaczy Mediow niezaleznych już nie siega.W USA gdzie mieszkam jeśli ktos wzywa do protestu to podaje formę organizowania sie,wzór krotkiego e-maila lub listu i oczywiscie adres gdzie wysłać.W ten sposob jak liderzy opozycji i liderzy opinii beda się organizowac to Tuskoland bedzie trwał długo aż zgnije smiercią naturalną.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

07-03-2013 [18:12] - Teresa Bochwic | Link:

Czy przetłumaczyl już Pan z angielskiego wszędzie podobno dostępne w USA systemy organizowania się, organizowania partii itp., o których niedawno Pan pisał? To proszę przetłumaczyć i rozesłać, a jeszcze lepiej rozpowszechnić choćby na blogach.
Dlaczego Pana tu nie ma, nie pomaga Pan tym, co coś robią, nawet nie zawsze tak, żeby zasłużyć na Pana pochwałę?

Obrazek użytkownika TJ

07-03-2013 [11:13] - TJ | Link:

że tygodnik nie będzie mógł się nazywać "logowanie do stystemu", "wyloguj" i parę innych możliwości. Te określenia pojawiają się na wielu stronach, w tym na naszychblogach.

Obrazek użytkownika To ya

07-03-2013 [12:10] - To ya | Link:

Podawać do publicznej wiadomości z nazwiska Sędziego co wydał ten nakaz, pewnie następny pociotek komuchów.