Kurski Kaczyński poprzez Ziobrę na prezydenta

Kurski „Skoro już teraz w sondach przekraczamy 5 proc., to po kampanii będziemy mieli więcej. A jeżeli rynek polityczny wyceni poparcie dla PiS na 31 proc., a SP na 10 proc., to będzie to podstawa do rozmowy o wspólnym projekcie politycznym. Ale do rozmowy na warunkach partnerskich, a nie monopolu PiS, który do tej pory przekreślał każdy sukces. Gdyby w 2011 roku istniała SP, to Jarosław Kaczyński nie gadałby o Stasi, Angeli Merkel i innych tego typu historiach. „....”Dlaczego akurat z waszego powodu miałby się powstrzymywać?
Bo doskonale by wiedział, że głosy stracone przez PiS poszłyby na SP. Proszę zauważyć jak wziął się do roboty, gdy powstała SP. Dlatego twierdzę, że przyjazna konkurencja w eurowyborach będzie budulcem wielkiego zwycięstwa prawicy w 2015 roku. I być może przysłuży się ustaleniu wspólnego kandydata na prezydenta.
Zbigniew Ziobro miałby nim być?
Myślę, że tak. Kaczyński nie może ponownie przegrać wyborów prezydenckich, chociażby ze względu na pamięć brata, który był prezydentem. W jego interesie jest poszukiwanie innego poważnego kandydata. Kurski w rozmowie z Elizą Olczak …..(źródło )

Cymański otwarcie rzucił radykalne socjalistyczne hasła w programie 7 dzień tygodnia . Domagał się dodatkowego opodatkowania bogatych i rozpoczęcia walki  o likwidację szarej strefy . Nowy etap walki socjalistów  ze społeczeństwem , niszczenia i tak już ledwo zipiących  drobnych i średnich przedsiębiorców . Kalisz natychmiast pochwalił Cymańskiego , dodając ,że bardzo sobie ceni jego lewicowe poglądy i lewicową wrażliwość  oraz zaprosił do  przejścia do SLD .Kalisz, który zwraca się do Cymańskiego po imieniu widać że  się przyjaźnią z pewnością zna poglądy Cymańskiego lepiej niż jego wyborcy i wie co mówi , kiedy podkreślą ich lewicowość. Natychmiast Cymański otrzymał propozycje przejścia również do lewicy lewackiej , czyli Ruchu Palikota. „...”olidarna Polaka jest lewicą konserwatywną, narodową , co zresztą zarzuca im Korwin Mike .Określa Kurskiego jako narodowego socjalistę .Nie należy mylić tutaj ani Kurskiego , Ziobry, czy Solidarnej Polski z socjalizmem narodowym niemieckim, socjalizmem totalitarnym , który jest jednym z źródeł ideologicznych współczesnej zmory Europy i generalnie świata zachodniego , czyli politycznej poprawności . ...(więcej )

Bugaj w „ O rechoczącym Michniku u Wojewódzkiego„Kulturowe cele zachodniej lewicy pana nie pociągają?
One wynikają z historycznych zaszłości: skoro Kościół był po stronie tronu, walczymy z Kościołem. To jest już nieaktualne, nawet jeśli dziś brakuje mi, zwłaszcza w Polsce, społecznego zaangażowania Kościoła na wzór tego, co proponował Jan XXIII, a potem Jan Paweł II. Opowiadam się jednak za jakimś sojuszem lewicy i katolików, na wzór Ameryki Łacińskiej, choć bez przegięć teologii wyzwolenia. A w Polsce razi mnie, gdy ludzie typu Magdy Środy wyśmiewają się z moherowych beretów. To plebejska publiczność, o której interesy trzeba się upominać.”
SLD i Ruch Palikota to lewica?
To moja smutna porażka, że tak je wszyscy nazywają. I nie chodzi mi już nawet o to, że SLD wywodzi się z PZPR, choć fakt, że żąda dziś rozliczenia IV RP, to ponury paradoks. To zresztą paradoks nie tylko Leszka Millera, ale też na przykład „Gazety Wyborczej", która konsekwentnie przeciwdziałała rozliczaniu PRL. Ale te formacje zaprzeczają mojej wizji polityki. SLD ani Palikot z bliską mi tradycją socjaldemokratyczną nie mają nic wspólnego.”...(więcej )

Kurski żyje w jakiejś fantasmagorii politycznej ( himera, fantom, fatamorgana, halucynacja, miraż, omam, przywidzenie, urojenie, ułuda, zwid ) uważając że Kaczyński poprze Ziobrę na prezydenta .
Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na tekst Bugaj a, który mówi o sojuszu katolików z socjalizmem , z socjalistmami .

Solidarna Polska jest takim właśnie sojuszem i z pewnością odebranie socjalistom politycznej poprawności z SLD i cyrku Palikota elektoratu , głosów przez socjalistów chrześcijańskich Ziobry i Cymańskiego jest dla Polski korzystne. Powstanie partii chrześcijańskich socjalistów jest następnym po powstaniu Obozu Patriotycznego ewenementem w Europie .

Uważam że chrześcijańscy socjaliści Ziobry są mniejszym złem od wyznawców socjalistycznej politycznej poprawności spod znaku Milera, Palikota i Tuska .

Przytoczę tutaj opinię profesora Thomasa Di Lorenzo z jego artykułu „Antyutopia dla Lewaków „  
„Historia pokazuje, że socjalizm w każdej swojej formie prowadzi do totalnej katastrofy gospodarczej i społecznej. Badania, które zaprzeczają tym faktom, nie powinny być brane na poważnie. Jednak dziś próbuje nas się przekonać do pewnego sylogizmu: 1) socjalizm przynosi gospodarcze i ludzkie nieszczęście wszędzie tam, gdzie zostaje wdrożony, 2) każdy o tym wie, 3) dlatego właśnie potrzebujemy więcej socjalizmu.
A oczywiste jest przecież coś zgoła przeciwnego! Do realizowania szczęścia każdemu człowiekowi jest potrzebna swoboda, wolność wyboru, możliwość realizacji potrzeb, które dla każdego z nas są różne i wynikają z nieskończenie wielu różnych czynników. To nie państwowy przymus i redystrybucja dochodów wedle odgórnie ustalonych kryteriów dają nam szczęście. Lewicowe badania szczęścia prowadzą do bardzo niebezpiecznych wniosków, że to urzędnicy lepiej zapewniają nam szczęście niż my sami.”...(więcej)

video Tadeusz Cymański „ drugie płuco prawicy „ . Socjalistyczne postulaty Solidarnej Polski .

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

video Korwin Mikke „ Solidarna Polska to partia lewicowa „...(więcej )

„Ziobro został atomowym pożytecznym idiotą Niemiec „....„Zbigniew Ziobro wezwał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby zerwał koalicję z Platformą Obywatelską. Lider Solidarnej Polski twierdzi, że obie partie utworzyły sojusz w sprawie budowy elektrowni jądrowych.”.....”Według szefa Solidarnej Polski to "zły projekt dla Polski,... .(więcej )

Bugaj „ „Krytyka Polityczna" publikuje książki czy artykuły nawołujące do zwrotu w polityce społeczno-gospodarczej. W pana duchu.
Zauważam to i odróżniam Sierakowskiego od komunistów. Ale on w sprawach społeczno-gospodarczych jest we mgle.
Choć przynajmniej czasem się nimi zajmuje. Wcześniej interesował się tylko homoseksualistami i rozprawą z „tym cholernym państwem narodowym".
Nie jestem jednak skłonny zgodzić się z „Krytyką...", gdy akceptuje każdego, niezależnie od przeszłości. Problem wiarygodności w polityce to kluczowa sprawa. A Leszek Miller, najbardziej liberalny polski premier, wyjmuje dziś z kapelusza socjalne postulaty. Trudno sobie wyobrazić większy cynizm.
 Palikot nie wygrywa w tej konkurencji?
I ta jego menażeria, ten Rozenek. To wice-Urban, redagujący gazetę, która była rynsztokiem. W roku 1995 powiedziałem coś krytycznego o SLD i zaraz „Nie" zamieściło moją podobiznę, jak wychylam się z pękniętej prezerwatywy. Przypomina mi się ten styl, gdy widzę mego dawnego kolegę Seweryna Blumsztajna z plakatem „P..., nie rodzę".
 Ale Blumsztajn to symbol otwarcia się „Wyborczej" na lewo, także w sprawach gospodarczych. Nie czuje pan satysfakcji, gdy dziennikarze rodem z „Krytyki Politycznej" nawołują w „Wyborczej" do prospołecznego otwarcia?
Sam pisałem coś takiego już dawno temu i wtedy to się nie mogło u Michnika ukazać. Tak, czuję satysfakcję, ale to satysfakcja gorzka. I widzę w tym szukanie ideologii dla najbardziej obskurnych środowisk. „Gazeta Wyborcza" to w istocie partia z dożywotnim liderem. Kiedyś stawiała na alians Unii Wolności z SLD, dziś stawia na Palikota. Ja na to patrzę z odruchem wymiotnym, który bynajmniej nie dotyczy tylko Palikota.
 Kogo jeszcze?
Kiedyś oglądałem Adama Michnika u pana Wojewódzkiego. Wyłączyłem, kiedy Woje- wódzki zapytał: „Słyszałem, że policja dzwoniła do pana, kiedy pan ruchał". Michnik nie odpiął mikrofonu, nie wyszedł. Rechotał. To po prostu szambo. Ale to nie przeszkadza „GW" pro- wadzić  krucjaty przeciw IV RP pod  pryncypialnymi hasłami. Kaczyński nie jest dla mnie wzorcem demokracji, ale w 2007 roku Michnik oskarżał go gołosłownie o zamiar sfałszowania wyborów. Doceniam prospołeczne teksty w „Wyborczej", ale tam nic się nie ukazuje bez celu.
 Z „Krytyką Polityczną", a także z „Gazetą Wyborczą" dzieli pana stosunek do państwa narodowego.
Jacek Żakowski ogłasza, że Unia Europejska to najważniejszy lewicowy projekt. Nie zgadzam się z tym, choć naturalnie europejska klasa polityczna umie zabiegać o swój wizerunek – nawet finansując swoich krytyków – ze wspólnych podatków. Dlatego opinia o Unii jest lepsza w elitach niż u zwykłych ludzi. Ja jednak nie wyobrażam sobie demokracji poza państwem narodowym. Ona zawsze jest zanurzona w tradycji, w kodach kulturowych. Europa nie stanie się Stanami Zjednoczonymi. Przy wszystkich fasadach w postaci „silniejszego" Parlamentu Europejskiego będzie rządzona przez duet Merkozy.”...(więcej)

Kurski „Druga rzecz: podpisanie traktatu lizbońskiego, który zmienia architekturę unijną na niekorzystną dla nas, to dzieło Jarosława Kaczyńskiego. I to ja, Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro, walczyliśmy, żeby do tego nie doszło. Proszę przypomnieć sobie słynne orędzie Lecha Kaczyńskiego.
Pamiętam ten spot, w którym maszerowały niemieckie wojska, a za chwilę para gejowska brała ślub.
I co, nie mieliśmy racji? Nie mieliśmy racji? A co się teraz w Polsce dzieje? Związki partnerskie. Traktat lizboński otworzył do tego drogę. A więc to my jesteśmy wiarygodni w tej sprawie.
Czego byście w kampanii nie powiedzieli, to Kaczyński jest „Jarosław Polskę zbaw”, a nie Ziobro.
Nie wierzy pan w inicjatywę Giertycha, Michała Kamińskiego i Marcinkiewicza.
Nie wierzę, bo zrobienie partii z niczego wymaga tytanicznej pracy, a tu są same syte, leniwe koty. Nikt z nich nie będzie harował w terenie. Gowin mógłby coś założyć, ale on chce jak najdłużej zostać w PO, żeby na fali zainteresowania po porzuceniu tej partii tuż przed wyborami wejść do parlamentu.
Gowin odejdzie z PO?
Nie będzie miał innego wyjścia. Wie jedno, że Tusk albo zabije jego samego, albo wytnie większość jego ludzi przed wyborami w 2015 roku. Bo despektu związanego z głosowaniem nad związkami partnerskimi Tusk na pewno Gowinowi nie wybaczy. „ Kurski w rozmowie z Elizą Olczak …..(źródło )

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

video Tadeusz Cymański „ drugie płuco prawicy „ . Socjalistyczne postulaty Solidarnej Polski .

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

17-02-2013 [08:17] - dogard | Link:

lewactwa europejskiego.Napatrzyl sie w brukselce na cohen banditow czy szulcow i odbilo mu do imentu.Wietrakoreki sie rozkrecil w tym towarzychu...

Obrazek użytkownika violana

17-02-2013 [12:21] - violana | Link:

Cymański to taki mędrkujący prostak - z zadęciem na poważnego polityka.Wiatrakoręki - celne! Gdyby nie te jego ręce - to nie byłoby chyba z nim rozmowy ?

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2013 [12:39] - xena2012 | Link:

ale nie w polityce.SP szuka po omacku przyczółków do bytowania,tu flirt z Kaliszem poprzez lansowanie Cymańskiego tam usilne zabiegi pozyskania akceptacji Komorowskiego w BBN,a wszystko okraszone atakami na Kaczyńskiego,żeby przypodobać się PO.Niestety SP to tylko przytulanka z pozorami odrębności i pomysłami.