Czyżby szykowali się do nowego Stanu Wojennego?

Nie wiem czy wszyscy pamiętają jak w czasach komuny bratnia Armia Czerwona niemal zawsze była gotowa udzielić pomocy oprawcom sprawującym władzę w krajach swojego bloku sowieckiego. Boleśnie to odczuli w 1956 roku Węgrzy czy w 1968 roku mieszkańcy Czechosłowacji. Zawsze taka ingerencja poprzedzona była oficjalną i zgodną z ówczesnym sowieckim prawem prośbą kraju zainteresowanego taką "pomocą" i wynikała z niemożności poradzenia sobie przez ten dany rząd z antysocjalistycznymi masowymi buntami społecznymi. Ze względu jednak na sytuację międzynarodową oraz wewnętrzną nie byli skłonni do takiej pomocy polskim oprawcom w 1981 roku. Wtedy Wolski vel. gen. W. Jaruzelski wprowadził Stan Wojenny...

Dziś dowiaduję się, że tworzący III RP (II PRL) - planują wprowadzić ustawę "o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" [1]. Daje ona prawną możliwość uczestniczenia pozakrajowych funkcjonariuszy i osób  we wspólnych działaniach z polskimi służbami i na terenie Rzeczpospolitej, która może polegać m.in. na wspólnych patrolach lub innego rodzaju wspólnych działaniach w celu ochrony.

porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości [1]. Taka "bratnia pomoc" może zostać zainicjowana przez stronę polską w związku ze zgromadzeniami, imprezami masowymi lub podobnymi wydarzeniami, klęskami żywiołowymi oraz poważnymi wypadkami w celu ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości [1].

Treść ustawy niesie też w sobie pewną niebezpieczną sprzeczność, na którą zwrócił m.in. bloger "Polak2013" [2]. Otóż proponowanie przez rząd ustawy uzasadniane jest prawem Unii Europejskiej (jak dawniej pozwalało na ingerencję prawo PRL i ZSRR?), przy czym jednak projekt dopuszcza "pomoc bratnią" krajów spoza UE bowiem: "przepisy prawa międzynarodowego, w tym Unii Europejskiej nie regulują sytuacji, w której do udziału we wspólnej operacji lub wspólnym działaniu ratowniczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przystąpiłyby jednocześnie jednostki służb porządku publicznego lub służb ratowniczych z różnych państw także spoza Unii Europejskiej" [1]. Czyżby chodziło też ponownie o ewentualną "bratnią" pomoc ze strony "putinowa".

W związku z tym projektem nasuwa się wiele innych pytań:

– Czyż nie jest to próba jawnego już przygotowywania się "naszego rządu" do ewentualnej siłowej próby z coraz bardziej buntującym się  - przeciw zniewoleniu i spauperyzowaniu - polskim społeczeństwem?  I czy wtedy D. Tusk poprosi o "bratnią pomoc" funkcjonariuszy innych krajów?

– Czy taka treść niniejszej ustawy nie jest jednocześnie pewnym zdezawuowaniem znaczenia polskich sił bezpieczeństwa publicznego, którym polski premier przestał ufać i jednocześnie czy nie współgra ona z ostatnimi działaniami premiera obniżających znaczenie ABW i CBŚ?

– Czy polski premier celowo doprowadził do implozyjnej inercji polskie służby bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego (RCB [3]), aby teraz oddać już całkowicie naszą niepodległość i suwerenność oraz bezpieczeństwo publiczne w ręce UE i Rosji?

– Czy naprawdę całkowite zniszczenie naszego bezpieczeństwa wewnętrznego i zdanie się na ewentualną interwencję sił porządkowych nam obcych jest jedyną szansą na utrzymanie władzy, którą premier raczy postrzegać czy też jest to cena za jakiś "unijny, komisaryczny stołek"?

A może po prostu jest tak, że Donald Tusk ze swoją ferajną i sojusznikami już całkowicie zniszczyli nasz kraj, który nie posiada już sprawnych i efektywnych własnych służb i organów porządkowych, nie posiada już armii i majątku narodowego... Może przez te ostatnie lata Polska po prostu przestała już spełniać podstawowe kryteria, które predestynowałyby do nazwania ją państwem? Jeżeli tak jest, to najwyższy czas postawić premiera i jego ferajną przed polskim Trybunałem Stanu!

A może po prostu jest tak, że polscy włodarze chcą wszystkimi ostatnimi działaniami sprowokować polskie społeczeństwo do niekontrolowanego masowego buntu społecznego by je następnie spacyfikować np. poprzez nową wersję Stanu Wojennego?  Jeżeli tak jest, to najwyższy czas postawić naszych najwyższych włodarzy przed polskim Trybunałem Stanu!

Polecam też zapis video:

(http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4k9_7I5PgeM)

[1] http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/5FA767215E79AE82C1257B0300317679/%24File/1066.pdf

[2] http://niepoprawni.pl/blog/7195/tusk-wlasnie-zalatwia-sobie-biale-rekawiczki#comment-377876

[3] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2010/05/rzadowe-centrum-bezpieczenstwa-oskarzam.html

P.S.

Jakoś ten projekt jest niemal uzupełnieniem prezydenckich inicjatyw ograniczających w Polsce wolność zgromadzeń...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

03-02-2013 [14:57] - dogard | Link:

z tym stanem wojennym.Fakt moga zazdroscic tego rozwiazania jaruzelowi--mordercy, ale w zyciu , nie moga go wprowadzic.Zeby bylo smiesznej to akurat ich kolesie z UE sami by im lby pourywali.Wiec skonczyc te gadki.

Obrazek użytkownika fritz

03-02-2013 [16:12] - fritz | Link:

sojusznikami już całkowicie zniszczyli nasz kraj, który nie posiada już sprawnych i efektywnych własnych służb i organów porządkowych, nie posiada już armii i majątku narodowego..

*** Oczywiscie.

Ta ustawa zostala oczywiscie omowiona z Niemcami.

To jest cos gorszego niz stan wojenny.

To jest przygotowywanie pacyfikacji i okupacji Polski przez Niemcy i Rosje, w zalozeniu herr Tuska.
W ten sposob Rosja ma wyrazic zgode na rozbior Polski.

Wypowiedz o zgdnosci z prawem unijnym stwarza wrazenie, ze Unia cos takiego uwzglednila.. to jest oczywiste klamstwo.

Okupacja Polski jest natomiast z cala pewnoscia sprzeczna z prawem unijnym a dokladnie o tym mowimy, przygotowywanej okupacji Polski przez Niemcy i Rosje, o ile Rosja sie na to zgodzi.

Nie powinna.
Rozbior Polski sie Rosji nie oplaca.
I tak sie smiesznie sklada, ze Polsce rowniez nie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-02-2013 [19:53] - krzysztofjaw | Link:

Masz rację, że ustawa została uzgodniona z UE, czyli z Niemcami...

I taka jeszcze refleksyjnie... Jak ta Europa ponownie dała się ograć Niemcom, tym razem już nie zbrojnie, ale ekonomiczno-politycznie... Aż śmiech mnie ogarnia... 

Poza tym nie możemy zapominać, że tego typu ustawy mają służyć niszczeniu państw narodowych w imię syjo-lewackiej idei budowy NWO, gdzie w szerokich planach UE będzie jednym z jej elementów, obok unii: amerykańskiej, azjatyckiej, (euroazjatyckiej), afrykańskiej i innych...

Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika geozak

03-02-2013 [17:22] - geozak | Link:

Przypuszczam ,że żle zdiagnozował Pan cel tej ustawy.Państwa ościenne mają dosyć dużą agenturę również w naszej służbach które mogą być najsilniej spenetrowane przez Rosjan co jest zrozumiałe.Dlatego Premier aby się ratować wprowadza ustawę aby można byłoby zasilić cZęśc służb bratnią służbą z Niemiec,równowaga została zachwiana gdyż stronictwo pruskie tonie.Jesli chodzi o techniczną stronę stanu wojennego to w tym celu są przygotowane siły w postaci 0.5 mln armii agencji ochrony na czele których stoją właściciele z dawnych służb UB,WSI wierne sprawdzone kadry.Młodsza kadra tych agencji jest odpowiednio dobierana i szkolona i ma interes ekonomiczny w podtrzymywaniu władzy.Widzi Pan jakie to byczki,poubierane w munduru,uzbrojone.Problem jest ,że
Tusk nie podporządkował ich to trudna operacja i tu jest cała słabość.Pewne jest jednak ,ze w każdym układzie będą bronili oligarchi postkomunistycznej i zdrajców Solidarności okrągłego stołu w postaci III RP.Wniosek to skończyc w pokojowy sposób z III RP poprzez danie Polakom praw obywatelskich. obywatel Polak powinien mieć prawo do bezpośredniego wyboru na każdym etapie przedstawicieli władzy ustawodawczej ,wykonawczej ,sądowniczej.Czyli konstytucja i ustrój polityczny na wzór USA.
Tutaj człowiek przybywający z różnych cześci świata czyli z dżungli czy postsovietykus z domoludów staje sie dzieki konstytucji obywatelem.Dzieki temu tych co wybiera nie narzuca jakiś lider typu- zbaw USA tylko wybiera sam znaną osobę z terenu jego okregu.Jeśli sedzia czy prokurator nie zda egzaminu to po czterech latach w powiecie i stanie nie będzie wybrany ponownie przez tych obywateli a nie bedzie do emerytury jak w Polsce.Reprezentanta do kongresu można odwoływac co dwa lata w wyborach..To minimalizuję możliwośc sterowanej demokracji przez służby w przypadku Polski jako jedyna metoda odzyskania jakieś formy niepodległości.Dlatego blogierzy zajmijcie się co jest istotą systemu politycznego w III RP i jak to obalić.Ta pisanina to zamulanie problemu gdyż zmiana oligarchi postkomunistycznej na oligarchie patriotyczna w tym systemie nic nie da co udowodnił Smoleńsk.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-02-2013 [19:47] - krzysztofjaw | Link:

Być może ma Pan rację, że została zachwiana równowaga naszych okupantów na rzecz stronnictwa sowieckiego i Tusk chce to wyrównać. Niemniej - jeżeli tak jest - to i tak mam do czynienia z faktycznym pełzającym rozbiorem Polski spowodowany przez rządy D. Tuska a teraz również B. Komorowskiego... 

Co do demokracji w stylu USA... Nie wiem czy w Polsce byłoby to dobre rozwiązanie... Może tak... Kwestia do głębszej dyskusji... Są też pomysły JOW-ów i inne...

Jedno jest pewne: Musimy odsunąć od władzy zdrajców okrągłosołowych i magdalenkowych!!!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika geozak

03-02-2013 [22:49] - geozak | Link:

JOW co proponuje miedzy innymi Kukiz to prymitywna namiastka demokracji jaka obowiązuję w USA kolejna możliwość otumanienia ludzi.Koronny argument że Polacy nie dorośli do tego typu demokracji jest bzdurą .Polacy są trzymani w ciemnocie celowo czy przez głupotę gdyż wiele możnaby przeszmuglować pomusłów już w istniejących pismach jak
byłym Uwarzam Rze,GP,Wsieci,ODRZECZY.W Blogach te idee trudno przeszmuglowac gdyż czytają je osoby starsze i blog krotka forma.Jednak te pisma które podałem są wyprane z poważnej myśli jak ma wyglądać demokracja w Polsce i nikt nie podejmuję dyskusji obawiajac ,że to może zaszkodzic PiS owi.Moim zdaniem to powinna byc kolejność uświadomiona nawet PiS ktory popieramy-wybieramy Was ale macie wprowadzić demokrację w Polsce.Polskie partie nie wyłączając PiS-u przypominają statutem partie Putina Jedna Rosja.

Obrazek użytkownika Dana

03-02-2013 [19:16] - Dana | Link:

"putinowa", ale chyba (narazie) nie pozwoli na to UE.
Natomiast przygotowania jakie czynią, już w porozumieniu z tawariszczami z UE, to przygotowania do oddania naszej Ojczyzny - uprzednio przez nich zadłużonej i zrujnowanej, pod zabór za długi. Od zlikwidowania polskich stoczni nazywałam to czyszczeniem polskich terenów pod przejęcie. Tereny wyczyszczone, armia zlikwidowana, majątek zaprzedany, państwo zadłużone i niespłacalne, Polacy przerobieni na polako-POdobną nać.
Największa tragedia nasza to fakt, że mieszkańcy naszej Ojczyzny tak łatwo i tak głupio dali się przerobić na polako-POdobną nać.
I za nic nie chcą być Polakami.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-02-2013 [19:38] - krzysztofjaw | Link:

Oczywiście nie mówię o tak spektakularnym stanem jak Stan Wojenny wolskiego, ale o pełzającym stanie wojennym z patriotyczną częścią polskiego społeczeństwa, która w każdej chwili może być też spacyfikowana przez obce nam siły porządkowe. Zresztą - jak wskazujesz - ten pełzający i tym razem m.in. ekonomiczny stan wojenny trwa w najlepsze. Tusk z ferajną zniszczyli naszą Polskę i to przy naszym dużym udziale. Nie mam juz słów na nich... Pozostaje nam chyba "kryterium uliczne" silniejsze niż w Hiszpanii, Grecji czy Portugalii...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Dana

03-02-2013 [21:16] - Dana | Link:

bo to co szykują, to podobna taktyka, ale skutki jak zabór.
I błagam; tylko nie "przy naszym dużym udziale"! Nie mam w tym żadnego udziału od 1992 roku. Owszem; jedynie na kretyna Bolka głosowałam, bo nie miałam wtedy wiedzy prawdziwej o nim. Widziałam, że tępak, ale trzeba było komuchów pokonać. Od zawsze będąc po prawej stronie, w mniejszości, jak się teraz okazuje, poza rokiem 2005.
Mój mąż też wciąż mówi, że stan matolstwa naszego społeczeństwa, to nasza wina, bo nie umieliśmy wychować następnego pokolenia.
I tym mnie złości, bo ja (i on)swoje dzieci wychowaliśmy tak, że przez to wychowanie, dzisiaj mają pod górę.
Chyba skumulowały się "zjawiska": dzisiejsi polako-POdobni to potomkowie tych, co na czołgach nas "wyzwalali", potomkowie tych, co przyjechali pomagać rządzić Polakami, potomkowie zaprzyjaźnionej armii stacjonującej u nas, potomkowie specjalnych służb grasujących u nas i wszyscy, którym polskość w gardle kołkiem stoi, a że kraina nasza bogata i otworem stoi a nigdzie indziej nie mieliby szans tak grabić, więc tutaj mają swoiste El Dorado.
Ale, drogi Panie, oni niszczą naszą Polskę bez naszego udziału. Pomimo, że na marszach protestów było nas tak wielu, My Polacy jesteśmy w mniejszości. To wyłazi jak zmora, gdy stykamy się na co dzień w pracy, sklepach, u fryzjera, na przystankach, w kamienicy; wszędzie jestem odosobniona. Matołowatych i śpiących chochołów jest więcej, niestety. To aż boli.