Gmyz Musimy zbroić się na wojnę z Rosją

Gmyz „Czy powinniśmy mieć broń atomową „....”Uczmy się od Żydów „....”Jeśli nie wyciągniemy z naszej przeszłości wniosków identycznych, jakie wyciągnęli z Holokaustu Żydzi, to może nam przyjść po raz kolejny zapłacić daninę nie tylko z krwi, ale i niepodległości. „....” „Kto wie, czy sytuacja nie dojrzała do tego, by sięgnąć do wzorców szwajcarskich czy izraelskich i zgodzić się na powszechną dostępność broni i rozpropagowanie strzelectwa.”....”Jednak powszechny dostęp do broni, bez budowy supernowoczesnej armii, takiej, jaką ma właśnie Izrael (przypomnę, że nie jest członkiem NATO), to zdecydowanie za mało. „....”Polska armia od zakończenia II wojny światowej nie była tak słaba jak dziś. Są wręcz tacy, którzy twierdzą, że Polska przegrałaby konflikt zbrojny z Białorusią.”....”Wojną straszył też szef Prokuratury Generalnej Andrzej Seremet, kiedy został powiadomiony przez ówczesnego redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Tomasza Wróblewskiego, że gazeta zamierza poinformować opinię publiczną o znalezieniu przez polskich biegłych śladów trotylu na wraku tupolewa. Nie są to żadne fantazje. Seremet mówił o tym w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”. Nie wymienił co prawda kraju, z którym Polska miałaby znaleźć się w stanie wojny, ale nie ulega najmniejszej wątpliwości, że podobnie jak płk Artymiak miał na myśli Rosję „....”lotniskowco-desantowiec-rakietowiec, jakim jest obwód kaliningradzki. Ilość wojska i sprzętu zgromadzonego w tej rosyjskiej enklawie w NATO mogłaby według niektórych wystarczyć, by dokonać skutecznej inwazji na Polskę. „.....”Skala korupcji przy zakupach wojskowych przeraża. A jeszcze bardziej brak entuzjazmu dla jej ścigania. Jeden z prokuratorów prokuratury wojskowej opowiadał mi, że prokuratorzy wojskowi wręcz drętwieją, kiedy w śledztwach zaczynają pojawiać się nazwiska „z wężykiem na pagonach” albo, co gorsza, ich cywilnych zwierzchników. „.....”Czy powinniśmy mieć broń atomową. Polska powinna myśleć o swoim bezpieczeństwie w sposób kompleksowy i bez oglądania się na tabu w tej dziedzinie. Jeśli niemiecki prestiżowy miesięcznik konserwatywny „Cicero” potrafił kilka lat temu wywołać dyskusję „Czy Niemcy powinni zbudować własną broń atomową”, to może i w Polsce czas zacząć zadawać sobie pytania tego typu. Co ciekawe, ten kierunek myślenia swojego czasu prezentował Lech Wałęsa. I dziś nie jest on obcy wielu osobom poważnie myślącym o polskim bezpieczeństwie.”.....”Nie chodzi o to, że Polska powinna jak najszybciej wejść w posiadanie broni atomowej. Niemcy też tego w najbliższym czasie nie planują. Może dlatego, że mają świadomość, iż w razie zagrożenia Amerykanie udostępnią im swoją. Mimo to Niemcy cały czas rozwijają swoje badania, jeśli chodzi o broń atomową i techniki jej przenoszenia. Nikt nie ma wątpliwości, że gdyby Niemcy chcieli się od USA uniezależnić, to wyprodukowanie własnego arsenału jądrowego nie zajęłoby im wiele czasu. „....(źródło )

Artykuł Gmyza ma dwa dna . Jedno to zwrócenie się zawoalowany sposób do kadry polskiego wojska . Albo armia pójdzie z Kaczyńskim, albo z Tuskiem , a wtedy los polskich sił zbrojnych jest przesądzony. Obóz Patriotyczny zbudowany przez Kaczyńskiego jest już na tyle scementowany ideologicznie ,że być może jego zwolennicy zaczęli już marsz przez instytucje . Wojsko , służby bezpieczeństwa . Tutaj przykładem jest Egipt .Jego nowy prezydent Mursi wydawało się ,że bedzei ubezwłasnowolnioną marionetką starej oligarchii kontrolującej armię . Szef egipskiej armii był faktycznym władcą państwa. Co było na rękę reżimom socjalistycznym Zachodniej Europy i USA . Tymczasem Mursi natychmiast zdymisjonował szef armii. Skutecznie , jak to było możliwe. Kadra wojskowa była na tyle zinfiltrowana przez patriotów z Bractwa Muzułmańskiego ,że Mursi przejął ą faktyczną kontrole nad krajem. Pogonił popłuczyny poprzedniego systemu, Sąd Konstytucyjny. Co więcej wprowadził nowa konstytucję oparta etyce .

Jeśli Kaczyński po przejęciu władzy chce rzeczywiście przejąc kontrolę nad Polską jego zwolennicy muszą już teraz rozpocząć marsz przez instytucję , w tym w armii.

Drugi wymiar tekstu to poruszenie tematu broni jądrowej , którą Polska musi posiadać . Dlatego też jest to istotny powód dla którego Tusk i Platforma sabotuje budowę elektrowni jądrowych.

Video Rak – Szatkowski „ Polska musi mieć bron atomową „

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz

Profesor Chodakiewicz „Polska naturalnie powinna zostać w Sojuszu, ale powinna zacząć dbać o własna obronę, a więc o broń nuklearną. „.....”Warszawa powinna dążyć do tego, aby Kaliningrad jak najszybciej wcielić do państwa litewskiego „.....(więcej )

George Friedman ( syn noblisty Miltona Friedmana ) „Z amerykańskiego punktu widzenia ważne jest to, by Polska mogła się obronić przez trzy miesiące sama. „....„Polska ma dziś taką wizję bezpieczeństwa, jakby się wzorowała na maleńkiej Danii. Tymczasem powinna się wzorować na Izraelu”... „...Macie państwo między Niemcami a Rosją. Żaden Polak nie może przewidzieć, co się stanie z sąsiadami w przyszłości, a liderzy polityczni powinni przygotowywać kraj na najgorsze.”....Niemcy są do nas dobrze nastawione, Rosja też na razie chyba nam nie zagraża.
W 1932 r. Niemcy też były pokojowo nastawione, a do 1938 r. stały się dominującą potęgą w Europie. Takie myślenie jest ekstremalnie niebezpieczne. „....” Izrael wydaje na obronę narodową dominującą część budżetu. „.....”Dziś nie wiadomo, czy Niemcy i Rosja utworzą w przyszłości sojusz militarno-polityczny, ale Polska na wszelki wypadek powinna być zdolna do samoobrony.
Wydajemy na obronę narodową niecałe 1,95 proc. PKB. Nie mamy pieniędzy na armię według izraelskiego wzorca. „.....”Oczywiście, że macie. Jeśli kraj chce chronić swoje bezpieczeństwo, wymaga to wyrzeczeń. Jak w Izraelu.Izrael na obronę narodową wydaje ponad 6 proc. PKB , a ma podobny udział państwa w gospodarce co Polska. Na czym oszczędza? Izrael pamięta o swojej historii i chroni siebie najlepiej jak potrafi - kosztem państwa opiekuńczego. Zatem Polacy muszą podjąć jakieś decyzje. Pamiętajcie, że NATO dziś niewiele znaczy. Nie ma sojuszu. Są jakieś spotkania urzędników i oficerów w Brukseli.”....”Ale bogactwo, które wspólnota obiecuje każdemu, nigdy nie stanie się faktem i wtedy pojawi się pytanie: kto zacznie tracić na tej wspólnocie najwięcej. A wtedy trudno będzie utrzymać jedność na kontynencie. „....”Co oznaczałby dla Polski ewentualny sojusz niemiecko-rosyjski? „...”Dla Polski to zawsze niebezpieczna sytuacja.”....”Może Polska powinna więc zbudować regionalny sojusz w Europie Centralnej? „...”To międzywojenna idea Józefa Piłsudskiego. Sojusz ze Słowacją, Węgrami, Rumunią i Bułgarią może zapewnić Polsce bezpieczeństwo. Piłsudski rozumiał, że Polska jako lider Europy Środkowej jest w stanie taki sojusz skonstruować.”.....(więcej )

Sieradzki „ WikiLeaks – Radosław Sikorski prywatnie uważa Niemcy za „rosyjskiego konia trojańskiego w Europie i NATO „....”W razie jakiejś potrzeby mobilizacyjnej wystarczy Niemcom zatrzymać tę rzekę stali w kraju...”.....”W ubiegłym roku doszło do podpisania największej w historii umowy przemysłowo-militarnej między Niemcami a Rosją.”...” Metamorfoza niemieckiej armii”......” w bojową armię ekspedycyjną ma się dokonywać przez najbliższe pięć–osiem lat„”.....Nasz zachodni sąsiad jest zbyt potężnym państwem, o rozległych aspiracjach politycznych,”.....”A Polska dla swojego dobra musi brać pod uwagę rozwój różnych scenariuszy. Nawet wbrew oficjalnym opiniom pewnych siebie ministrów „.....(więcej )

Friedman „Pozorne gwarancje. Idealnym rozwiązaniem tego fundamentalnego problemu wobec którego stoi Polska, granicząc z potężnymi Niemcami i Rosją, jest stanie się buforem, z którym Berlin i Moskwa się liczą. Drugim rozwiązaniem jest sprzymierzenie się z jednym bądź drugim mocarstwem w celu uzyskania gwarancji bezpieczeństwa. Jest to jednak niezwykle trudne, ponieważ uzależnienie od Rosji lub Niemiec powoduje groźbę wchłonięcia lub okupacji. Trzecim rozwiązaniem dla Polski jest znalezienie mocarstwa zewnętrznego, które gwarantowałoby jej interesy”...”Polska musi budować swoją strategię na najgorszym możliwym scenariuszu. „....(więcej )

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz

RÓŻNE TAKIE

Rosjanie postrzegają się jako potęgę gospodarczą. Według styczniowego sondażu Funduszu Opinii Społecznej 43% z nich uważa swój kraj za państwo o przodującej na świecie gospodarce. Tymczasem prawda jest zgoła inna. "Część rosyjskiej produkcji odpowiadająca poziomowi światowemu wynosi zaledwie 15% produkcji ogółem" - informuje portal politykawschodnia.pl.  Zdaniem polityków opozycji także polski rząd mami obywateli propagandą sukcesu. „.....”
43% Rosjan uważa swój kraj za państwo o przodującej na świecie gospodarce, 51% uważa, że Rosja jest krajem bogatym, 54% uważa, że w Rosji panuje wolność, natomiast aż 66% sądzi, że świat uważa Rosję za kraj bogaty. „....projektu Skołkowo, czyli prób wyhodowania rzadkiego kwiatu innowacji. Kwiat ten nie stanie się jednak panaceum dla trudnej sytuacji całej rosyjskiej gospodarki.- Nie zastąpi on sobą większej liczby małych i średnich firm związanych z sektorem naukowym, ba, całego sektora! Elitarne skołkowskie  wykształcenie zawiśnie w próżni totalnego braku kapitału na prace wdrożeniowe, naukowy serwis, braku masowego dopływu nowych technologii i współczesnych metod zarządzania - pisze dziennikarz portalu politykawschodnia.pl Zbigniew Wierzbicki. „....(źródło )

W ramach ćwiczeń wojskowych „Zachód 2013” żołnierze rosyjscy i białoruscy będą realizować scenariusze wojenne. Zapowiedź manewrów wywołała falę komentarzy. Były szef MON Romuald Szeremietiew stwierdził nawet, że poprzez manewry Rosja i Białoruś przygotowują się do wojny z naszym krajem. „...(źródło)

„Jeżeli prawica miałaby się odrodzić, to w niepisowskiej formule. Być może opartej na radykalnym ruchu. A na ruchy skrajne stawia Ziemkiewicz. Zawsze kultywował w sobie brutalną, "zdrową" siłę - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" filozofka Agata Bielik-Robson. Przekonuje, że ostatnie kontrowersyjne wystąpienie Rafała Ziemkiewicza ma polityczny wymiar. „.....(źródło )

Kużmiuk „Recesja w grudniu wróży recesję w 2013 roku”....”Dane zaprezentowane przez GUS dotyczące produkcji przemysłowej i produkcji budowlanej w grudniu 2012 w ujęciu rok do roku, pokazujące spadek odpowiednio o 10,6% i 24,8%, wzbogacone o dane dotyczące sprzedaży detalicznej (także spadek w ujęciu realnym), potwierdzają, że w ostatnim miesiącu poprzedniego roku mieliśmy do czynienia ze spadkiem PKB w porównaniu z grudniem 2011 roku. Taką tezę w wywiadzie dla portalu wPolityce, stawia zresztą także prof. Krzysztof Rybiński. „.....(źródło )

„Rostowski powiedział, że Polska ma trzeci najwyższy poziom stóp procentowych w Europie. - Inflacja jest poniżej celu i jestem przekonany, że Rada Polityki Pieniężnej powinna to uwzględnić i myślę, że to będzie uwzględniać - stwierdził w radiu RMF FM. „...(źródło )

„Bronisław Komorowski uraczył Polaków krótkim przemówieniem z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Co ciekawe, prezydent – z wykształcenia przecież historyk – musiał mocno się nagimnastykować, aby ani razu nie wspomnieć, przeciwko komu był ten zryw bohaterskich Powstańców. Obawa przed urażeniem Rosjan przekroczyła już granice absurdu. „....”Bronisław Komorowski uraczył Polaków krótkim przemówieniem z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Co ciekawe, prezydent – z wykształcenia przecież historyk – musiał mocno się nagimnastykować, aby ani razu nie wspomnieć, przeciwko komu był ten zryw bohaterskich Powstańców. Obawa przed urażeniem Rosjan przekroczyła już granice absurdu. „.....”Walczyli i ginęli właśnie w imię państwa polskiego, tego którego brakowało, a którego tajne, podziemne struktury, na czele z rządem narodowym, powołali na czas Powstania. Walczyli zarazem w imię Rzeczypospolitej trojga narodów. Ojczyzny otwartej na wolnościowe aspiracje bratnich narodów historycznej Litwy i Rusi. „.....”W dalszej części  Bronisław Komorowski mówi już o konieczności oddawania czci Powstańcom, dbania o miejsca Ich pochówku, a także o objęciu prezydenckim patronatem ogólnopolskich obchodów rocznicy. I znowu ani razu nie wspomina, z kim walczyli Powstańcy. „....(źródło )

Gabriele Kuby „Prezydent Hollande zapowiedział, że nie podda się „naciskom ludzi wychodzących na ulicę” „...”Paryż, 13 stycznia 2013 roku. O godzinie 13.00 z trzech miejsc miasta jednocześnie wyruszyły tłumy paryżan, aby maszerować w kierunku Pola Marsowego.
Nieśli flagi i transparenty w jaskrawych kolorach – różowym i turkusowym, na których za pomocą krótkich i dosadnych sloganów wyrażali to, o co im chodzi: „Jeden ojciec i jedna matka to podstawa”, „2 matki, 2 ojców – dzieci bez tożsamości”, „Kobieta i mężczyzna – to jest różnorodność”, „Jestem ojcem, a nie rodzicem nr 1”, „Made in mama i tata”....”13 stycznia 2013 roku Francja postawiła granicę: ani kroku dalej. Organizatorzy obliczyli, że w tym dniu na ulice wyszło 800 tys. osób. To jednak nie przeszkodziło takim mediom jak „Spiegel online” czy „Süddeutsche Zeitung” pisać o kilkudziesięciu tysiącach uczestników. Minęły te czasy, gdy dziennikarze swoją misję rozumieli jako bycie adwokatami prawdy i patrzenie na ręce władzy.” ..(źródło )

„Traktat państwowy – tak ambitną nazwę nosi podpisane właśnie porozumienie pomiędzy władzami landu Brema a trzema wspólnotami muzułmańskimi. Na jego mocy muzułmanie otrzymali gwarancję, że nikt nie będzie im stawiał przeszkód w budowie meczetów i to z kopułą i minaretami. Nie mają obowiązku świadczenia pracy w czasie najważniejszych świąt muzułmańskich , dzieci nie muszą wtedy śpieszyć do szkół. Wspólnota muzułmańska nabywa też prawo udziału w kształtowaniu programu przedmiotu o nazwie „Historia Biblii", który ma się jednak opierać na „ogólnych podstawach chrześcijańskich". Wyznawcy islamu nabywają także prawo chowania swych zmarłych na cmentarzach komunalnych. „....(źródło )

„Islamscy imamowie ogłosili przed świętami Bożego Narodzenia, że grzechem dla muzułmanów będzie składanie nam życzeń. Przyniosło to odwrotny skutek, bo wielu ludzi, składając chrześcijanom życzenia, chciało zarazem pokazać, że nie popierają linii fundamentalistów „...(źródło)

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz
Video Rak – Szatkowski „ Polska musi mieć bron atomową „

YouTube: