Kowal Trzeba obalić Republikę Okrągłego Stołu

Paweł Kowal w wywiadzie z Olczak „Politykami rządzącymi obecnie w Polsce kieruje filozofia: muszę wygrać, bo ja lub moi ludzie trafią do więzienia „.....”Ale na razie PO próbuje dróg, które prowadzą na manowce, np. tworząc tzw. partie techniczne. Stąd pomysł, żeby zagospodarować centrum autentyczną formacją, a nie podrabianą. PJN myślała o tym od powstania. „....”I chce pan budować to centrum z PSL? Ze wszystkimi, którzy są centrowi i chcą zmiany, także z takimi postaciami jak Paweł Kukiz.”....”Co to ma za znaczenie, skoro większość posłów i tak nie ma na nic wpływu. Zna pan opinię senatora Jana Rulewskiego na ten temat? „.....”On ma rację, a to znaczy, że nie mamy republiki, tylko demokrację oligarchiczną partii i grup wpływu. A skoro tak, to może nie należy się oburzać na Młodzież Wszechpolską, gdy twierdzi, że republika Okrągłego Stołu nie ma racji bytu i trzeba ją obalić.” ….”Ani ja, ani pani nie jesteśmy faszystami, a w spokojnej rozmowie doszliśmy do wniosku, że z demokracją mamy problem. Dlatego radzę premierowi Tuskowi, by wypełnił swój program: zracjonalizował parlament i przywrócił mu władzę. „....”Ale ich podświadomość odbiera bardzo nieprzyjemne sygnały. I to wzmacnia ich determinację, żeby działać nawet jadąc po bandzie demokracji.”.....”A w tym wypadku dochodzi jeszcze jedno: muszę wygrać, bo ja lub moi ludzie trafią do więzienia.”.....”„Janusz Palikot założył sobie partię i wygrał wybory. „......”.To jeszcze gorzej, bo na scenie mogą trwać PO i PiS albo partie oligarchiczne, takie jakie funkcjonują na Wschodzie.”......”(źródło )

Proszę zwrócić uwagę na kilka poglądów Pawła Kowala. . Kwestia wiezienia dla Tuska i jego grupy.

Pierwszą osobą , która twierdziła ,że Tusk znajdzie się w więzieniu był Ziemkiewicz „Tusk będzie pierwszym premierem w historii Polski, który po zakończeniu kadencji znajdzie się w więzieniu. „, Kurski ( za sprawę smoleńską kiedyś będą wyroki karne. „....”dla mnie jest oczywiste, że sprawa katastrofy smoleńskiej skończy się wieloletnimi wyrokami więzienia dla osób odpowiedzialnych nawet za to, co się stało po katastrofie smoleńskiej, „...(więcej )

Rokita „Kaczyński natychmiast rozpocznie spektakularną procedurę stawiania Tuska przed Trybunałem Stanu, następnego dnia po zdobyciu władzy. „...(więcej )

Teraz również Kowal uważa ,że problem wsadzenia do wiezienia Tuska i jego ludzi jet na tyle dla Platformy realny i poważny ,że będą gotowi oni jazdy po „bandzie demokracji „.

Braun uważa ,że tą bandą demokracji będzie zamach stanu ( więcej )

Drugą kwestią jest uznanie przez Kowala że nie mamy republiki tylko demokracje oligarchiczną . Uważa za zasadne nawoływanie przez Winnickiego do likwidacji Republiki Okrągłego Stołu . Winnicki poszedł nawet dalej „bandycki rząd , bandycki reżim

Kowal uważa ,że Giertych idzie na pasku Tuska o czym świadczy jego pogląd „Ale na razie PO próbuje dróg, które prowadzą na manowce, np. tworząc tzw. partie techniczne.”

Kowal uważa ,że Sejm jest atrapą pozbawioną władzy „ latego radzę premierowi Tuskowi, by wypełnił swój program: zracjonalizował parlament i przywrócił mu władzę.

Kowal uważa ,że II Komuna w zakresie struktury politycznej czerpie wzorce ze wschodu , o czym świadczy powstanie oligarchicznej partii . Ruchu Palikota .

Gdyby nie to ,że Kowal zdradził Kaczyńskiego, a PSL oprócz tego ,że jest strukturalnie pozostałością wpływów komunistycznych i że wiernie wspierał budowę reżimu Tuska pomysł powołania partii konserwatywno – wolnorynkowej nie jest pomysłem złym . Tak partia , lojalna wobec Kaczyńskiego jest mu potrzebna . Kaczyński jako przywódca narodu pod okupacją uwikłany jest w hasła socjalne . Zresztą oddajmy głos posłowi Górskiemu

Górski „Uczestniczyłem w niedawnym spotkaniu przedstawicieli władz Rady Głównej UPR, w tym prezesa Witczaka, z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Prezes Witczak dostrzega, że PiS jest jedyną partią w ostatnich latach, która obniżyła podatki. Prezes Kaczyński dostrzega ideowość i żywotność Unii. Obie partie mogą wypracować formułę bezpiecznej współpracy w sytuacji, gdy obecny rząd „liberalny” będzie podnosił podatki, co prawdopodobnie stanie się w przyszłym roku. „....”w przyszłości UPR może stać się wiarygodnym partnerem PiS, swoistym języczkiem u wagi, który umożliwi rządzenie państwem” …..(więcej )

Kaczyński mówił wprost o przywróceniu wolnorynkowych ustaw Wilczka . Sadowski tak opisuje znaczenie ustaw Wilczka

Sadowski „Sadowski „Celem polskich polityków powinno być przywrócenie wolności gospodarczej, tak jak już raz zrobił to ostatni rząd PRL w tzw. ustawie Wilczka. W połączeniu z zaradnością i przedsiębiorczością Polaków zaowocowała ona największym „cudem gospodarczym" końca XX wieku. „Cud" jest jak najbardziej ziemskiego pochodzenia wystarczyło zlikwidować regulacje paraliżujące aktywność ekonomiczną.Po prostu nie przeszkadzano nie tylko w zakładaniu firm, ale przede wszystkim ich prowadzeniu. Rząd był zaabsorbowany czym innym i przedsiębiorczość zostawiono „samej sobie". ...'Biurokracja nie jest niewiadomego pochodzenia. Urzędnikiem nikt nie staje się poprzez samozatrudnienie. Wzrost liczby pracujących dla rządu nie odbywa się bez jego inicjatywy, wiedzy i akceptacji.„...”nną receptą ma być „reforma stanowienia prawa". Obserwacja, że „system tworzenia prawa niewiele różni się od tego z czasów PRL, „....”Masowa produkcja rządu i parlamentu jest tylko konsekwencją braku granic dla ingerencji władzy w życie społeczne i gospodarcze.„....”Dlaczego, mimo upływu prawie ćwierćwiecza, utrzymuje się przekonanie, że ustawa Wilczka była aktem rewolucyjnym?
Bo była nową konstytucją wolnej przedsiębiorczości. Nie „usprawniano" (tak jak dziś), tylko zlikwidowano wrogi system wobec gospodarki.”...”W 2008 roku, w dwudziestą rocznicę jej przyjęcia, ( ustawy Wilczka ) przedstawiciel Komisji Europejskiej powiedział w obecności m.in. pana ministra, że zobowiązania Polski wobec Unii pozwalają na jej ponowne wprowadzenie.„....”Nie ma co panie ministrze apelować o zmianę „nastawienia urzędnika do petenta", skoro jest to tylko funkcjonariusz systemu. Okazywanie przez niego wyższości wobec obywatela jest wyłącznie rezultatem nadania mu przez rządy arbitralnej i szerokiej władzy, która jest coraz częściej władzą niszczenia przedsiębiorców. „...(więcej )

Pawlak już wcześniej myślał o przekształceniu PSL w partię wolnorynkowa. Warto pamiętać o pomyśle likwidacji ZUS i zastąpienia go formą podatku pogłównego .

Pawlak „Pawlak zmienia PSL w partie konserwatywno liberalną.
Chcesz płacić do ZUS tylko 120 zł? Jeżeli się zgodzisz, będziesz miał niską emeryturę, ale będziesz więcej zarabiał. Takie pytanie w referendum chce zadać Polakom wicepremier Waldemar Pawlak”…Pawlak chce, żeby wszyscy płacili jednakową, niewielką składkę, i to tylko do ZUS. - W zamian na starość każdy dostałby emeryturę wystarczającą na przeżycie bez pomocy opieki społecznej. Ta emerytura dla wszystkich byłaby jednakowa- mówi wicepremier. Ile mogłaby wynosić? - Powinna pozwolić godnie żyć. Na dzisiejsze warunki mogłoby to być 1200 zł.”…” Pawlak chce o referendum rozmawiać z innymi członkami rządu. Emerytury to teraz wśród członków gabinetu jeden z najgorętszych tematów. Co roku państwo dopłaca do nich ponad 40 mld zł. Na dłuższą metę budżet tego nie wytrzyma”.....(więcej )

Kaczyński, PiS proponuje „System kanadyjski, zwany też emeryturą obywatelską, polega na zagwarantowaniu przez państwo jednakowego świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby jednakową niską składkę. „....”Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak. Według jego szacunków składka miała wynosić 120 zł miesięcznie, co w przyszłości miało przynieść ok. 1000 zł emerytury. PSL chętnie wróciłoby do niego. – Niestety nasz liberalny koalicjant nie chce poprzeć liberalnego pomysłu – mówi rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. „.....”System kanadyjski był też postulowany przez Centrum im. Adama Smitha. Według projektu Centrum miałby być finansowany z podatków ogólnych, a nie składek płaconych do ZUS. Szacunkowa emerytura obywatelska miałaby wynosić 900 zł.
To uczciwy i realistyczny system. Obecnie obowiązujący upadnie, co widzimy np. w Grecji. A sytuacja demograficzna i gospodarcza powoduje, że przez najbliższe pół wieku nie ma szans na wzrost emerytur– uważa wiceszef Centrum Andrzej Sadowski. ..( więcej)
 
Wipler „Co Pan sądzi o projekcie Centrum im. Adama Smitha na temat obywatelskiej emerytury?
Osobiście jestem gorącym zwolennikiem tego rozwiązania i uważam, że to jest droga, w którą powinna iść debata publiczna. Na wstępie zaznaczę jednak, że jest to jednak moje osobiste zdanie, a nie mojego klubu parlamentarnego czy partii.
W może nie byłoby konieczne podwyższenie wieku emerytalnego, gdyby rząd zmniejszył opodatkowanie pracy, znacznie zredukował bezrobocie, odwrócił niekorzystny trend demograficzny? „...”A może powinniśmy iść krok dalej i w ogóle znieść przymus ubezpieczeń społecznych?
Nie, to jest krok zbyt wielki. Nie wyobrażam sobie, aby zyskać poparcie społeczne dla tego typu rozwiązania, a to w demokracji jest kluczowe.”.....(więcej )

Poglądy Kukiza „Na pewno nie będę głosował w wyborach na PO. Jeśli już pójdę na wybory to poprę Kaczyńskiego, UPR i Jurka. „....”„Polsce, w której, jak Kukiz przewiduje, dojdzie wkrótce do wielkiego systemowego wstrząsu, gdyż, jak przekonuje, nasz dzisiejszy "wybór to tylko wskazanie, czy dziesięcinę będziemy oddawać armii Tuska, Kaczyńskiego, Millera, Palikota czy Pawlaka". – Na tym u nas polegają demokratyczne wybory. Chłopów pańszczyźnianych z nas zrobili „. ...”Zawsze popierałem ochronę życia dzieci poczętych. Inaczej musiałbym się ująć za mordercą. „. ...””ten wszechogarniający blichtr, bolszewicką mentalność i POPRAWNOŚĆ polityczną szlag trafi. „.....”PO przebija nawet PZPR. Jesteśmy bezsilni"...Te zielone wyspy i inne cuda na patyku, „...(więcej )

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz

Video Sadowski o emeryturze kanadyjskiej

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

05-01-2013 [20:04] - dogard | Link:

czemu nie ma ani jednego zdania na tematy kulinarne kuchni ukrainskiej,ktorej wielbicielem i propagatorem telewizyjnym jest znajda kowal/.niedopatrzenie.

Obrazek użytkownika xena2012

05-01-2013 [21:00] - xena2012 | Link:

jak PSL, odkurzony Rokita czy Sejm.Ponieważ na razie niewiele może bawi się wieszczeniem przyszłości chyba będąc pod wpływem programów ezoterycznych tak lansowanych w telewizji.

Obrazek użytkownika angela

06-01-2013 [00:09] - angela | Link:

...pewne ruchy polityczne,a miejsca dla niego nie ma, intensywnie probuje umoscic sobie jakies gniazdo.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

06-01-2013 [06:39] - Jacek K.M. | Link:

Chciałbym przekazać Panu komplement, robi Pan dobrą robotę swoją prasówką otwierającą ludzi na żródła, bez zbytniej ingerencji,  ambicji autorskiej posiadania własnego zdania.  Oczywiście z drugiej strony sam dobór tekstów jest dowodem na "obiektywną" pańską opinię...

W ubiegłą niedzielę po mszy św.  ( polska parafia w rejonie zatoki San Francisco, w północnej Kalifornii), miałem rozmowę z młodym ambitnym Polakiem (miejscowe środowisko medycze - on i żona) narzekającym na nadmiar piany w polskiej publicystyce, ze szkodą dla faktów.  Więc skierowałem go na pański blog, w nadziei, że osiągnie pożadaną satysfakcję. Pozdrawiam.
Jacek