Raport Europa dwuklasowym społeczeństwem socjalistycznym

Socjalizm Korporacyjny to według Wellingsa ustrój Unii Europejskiej . Zarówno Włochy faszystowskie jaki socjalistyczna III Rzesza doprowadziły w swojej gospodarce do zjawiska , które w Unii Europejskiej Wellings nazwał „nominalną własnością prywatną przedsiębiorstw

Wellings ”W odróżnieniu od czasów tradycyjnego socjalizmu aktualny interwencjonizm państwowy jest ukryty pod zasłoną nominalnej własności prywatnej przedsiębiorstw. Jednakże firmy nie działają w warunkach wolności, tylko sztywnych ram regulacyjnych kierowanych przez polityków i urzędników. Mało tego, część dużych przedsiębiorstw egzystuje w ramach reguł gospodarczych, które można nazwać korporacyjnym socjalizmem, ponieważ rząd je ratuje, bo podobno są zbyt duże i ważne, by upaść. System ten niszczy konkurencję ze strony mniejszych firm i uczestników rynku. „....”Zasadniczo legislacja UE powoduje duże koszty i działa jako główny hamulcowy wzrostu gospodarczego. Doprowadziła ponadto do kryminalizacji wielu rodzajów działalności gospodarczej, ograniczając wolność. „....”Energia po żywności to kolejna potrzeba, którą zaspokajamy. Efektem jest rosnąca liczba gospodarstw domowych, których dotyka deficyt paliw. Potroiła się od 2003 r. Nazywamy to ubóstwem energetycznym, a oznacza to sytuację, kiedy gospodarstwo domowe wydaje więcej niż 10 proc. dochodu na wytworzenie energii i ciepła w domu „...(więcej )

„W Grecji, według Eurostatu, 31 proc. ludności popadło w 2011 roku w ubóstwo „....”Grecja, Hiszpania i Portugalia znalazły się w 2012 r. na drodze do przekształcenia się w "społeczeństwa dwuklasowe", tj. takie, w których ludzie coraz bardziej dzielą się na bogatych i biednych, a zanika klasa średnia - biją na alarm europejscy socjologowie. „....”Średnio dochody tych drugich będą 15-krotnie przekraczały zarobki pierwszych. „....(źródło )

Proszę w tekście Śpiewaka i Bugaja zwrócić uwagę na fakt dziedziczenia pozycji . Na tworzenie się dwóch całkowicie odseparowanych klas społecznych . Odseparowanie i dziedziczenie pozycji najlepiej widać na przykładzie szkolnictwa . Elity wysyłają dzieci do dobrych szkół, w których nie ma przemocy,w których dzieci są nauczana , a ta druga klasa , którą Ziemkiewicz nazwał motłochem chodzi do patologicznych, pełnych przemocy szkół , których jedynym zadaniem jest pranie mózgu dzieciom pochodzącym z warstwy motłochu .

Socjalizmy totalitarne, socjalizm rosyjski i socjalizm niemiecki Hitlera zbudowały społeczeństwa dwuklasowe .Najlepiej to widać na przykładzie socjalizmu rosyjskiego zwanego komunizmem . W ZSRR istniały dwie klasy. Partyjna nomenklatura komunistyczna i pozbawiona własności i praw politycznych kasta pracująca. Nie istniała klasa średnia .

Struktura socjalistycznej III Rzeszy była trochę bardziej skomplikowana. Klasa panującą była również podobnie jak w ZSRR nomenklatura partyjna. Istniał kast pracująca , ale istniała też własność prywatna , przedsiębiorstwa . Była to jednak socjalistyczny model przedsiębiorczości. Totalitarny socjalizm XXI wieku , polityczna poprawność w swej sferze gospodarczej kopiuje rozwiązania Hitlera . Socjaliści Hitlera regulowali i kontrolowali każdy aspekt działalności każdego przedsiębiorstwa .

To że w Europie coraz więcej ludzi żyje w nędzy , ubóstwie to efekt zwycięstwa socjalizmu , zwycięstwa politycznej poprawności . Na naszych oczach socjaliści doprowadzili do upadku ekonomicznego , intelektualnego i społecznego najbardziej zaawansowanej cywilizacji . Cywilizacji Zachodu . Profesor Ferguson uważa w swoje książce „Civilization „ ,że Europa jest na cywilizacyjnej równi pochyłej i że jest to proces nieodwracalny . Jednym z efektów tego kataklizmu jest budowa prymitywnego społeczeństwa dwuklasowego . Z rasą socjalistycznych panów na górze i „motłochem” na dole . Ustrój politycznej poprawności , aby zbudować społeczeństwo socjalistyczne w którym niewolnicza klasa niższa będzie całkowicie pozbawiona własności i zupełnie zdana na opiekę kontrolującej państwo klasy wyższej użył jako narzędzia podatków. W całej Europie system podatkowy ma naturę wywłaszczającą , eksploatacyjną w stosunku do warstwy niższej . Prawie cała wartość wypracowana przez członków klasy niższej jest konfiskowana bandyckimi podatkami . Dzięki systemowi zasiłków , dotacji , ulg , posiadaniu poprzez kontrolowane przez nomenklaturę socjalistyczną państwo szkolnictwa, szpitali systemu opieki i zasiłków emerytalnych, aborcji ,a już wkrótce eutanazji totalitarne socjalistyczne państwo kontroluje i ma w swych rękach los każdego człowieka .

Warunkiem zbudowania Europy jako totalitarnego państwa socjalistycznego jest pozbawienie klasy niższej własności . A do tego sterowanie poprzez system opłat , dotacji i ulg dostępem do szkolnictwa wyższego , tak aby zablokować przedstawicielom klasy niższej dostępu do nietechnicznych kierunków , tworząc swego rodzaju monopol na rozwój intelektualny dla dzieci warstwy wyższej . Proces ten zachodzi na naszych oczach .

„W 2011 roku było ich 728 tysięcy i na luksusy wydali łącznie nawet 120 mld złotych, „....ale rośnie też liczba Polaków, którzy żyją na granicy ubóstwa. Kiedy Kowalski w wersji luks własnym samolotem leci na zakupy do Mediolanu, ten w wersji ubogiej nie dojada, nie ma na leki i mieszka w zimnie. „....”Z danych instytucji wynika, że poniżej granicy ubóstwa w ubiegłym roku znajdowało się ponad 2 mln gospodarstw domowych. W 2012 roku osób, którym nie wystarcza na podstawowe potrzeby, będzie więcej. „....”Zalega z czynszem, nie spłaca kredytu i zaciąga nowe pożyczki, które przejada. Takich rodzin jest ponad 2,1 mln. „....(źródło ).

Śpiewak , Bugaj „ Wielkie nierówności w położeniu materialnym (związane z tym dziedziczenie pozycji) i blokada życiowego startu dla znacznej części młodego pokolenia będą prawdopodobnie źródłem nasilających się konfliktów społecznych. „....”.. alienację elit (które podejmują decyzje zza parawanu procedur demokratycznych), niesprawność instytucji państwa, zły stan systemu sprawiedliwości, nierówność szans i ograniczenie etycznej legitymacji nowego systemu (choćby ze względu na uwikłanie znacznej części elit w system komunistyczny). „...”Przywileje elit nie zostały praktycznie uszczuplone „.....”Znaczna część opiniotwórczych elit jest w pełni usatysfakcjonowana systemem określanym jako III RP. Oczekuje utrzymania, a nawet rozbudowy własnych przywilejów w sferze politycznej, społecznej i ekonomicznej. . „....”Ten stan trwa, bo dominujące partie (odpowiednio kształtując ordynację wyborczą i reguły finansowania polityki) stworzyły polityczny kartel, który gwarantuje im nieomal zbiorowy monopol. „...”Stoimy przed dwoma wyzwaniami. Pierwszy nazwany został dryfem rozwojowym. Drugi, perspektywą marginalizacji czy prowincjonalizacji Polski „.....(więcej

Pod spodem video profesora Jaroszyńskiego „ Socjalizm w Europie Zachodniej „

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Dr Jarosław Mulewicz, były główny  negocjator Układu o Stowarzyszeniu Polski  z UE „Państwo lub instytucje Unii mają zatwierdzać szefów prywatnych firm (autentyczne!).”....”„Europa chce socjalizmu, monopolu państwa, sztucznego pełnego zatrudnienia, a w końcu kartek na wszystko „...”Firmy sąwzywane dokierowania się w swojej działalności gospodarczej nie zyskiem, ale względami społecznymi. „....(więcej)

Raport „Według ogłoszonego w mijających dniach w Madrycie raportu "Kryzys, nierówność i ubóstwo" opracowanego przez hiszpańską sekcję Intermon Oxfam przy współpracy UNICEF...społeczeństwo hiszpańskie będzie się składało w niedalekiej przyszłości z dwu klas: biednych i bogatych. „....”Do roku 2022 - twierdzą eksperci - odsetek mieszkańców Hiszpanii zagrożonych wykluczeniem społecznym może już dojść do 40 procent, tj. 18 milionów osób. Według autorów ekspertyzy potrzeba będzie dalszych 20 lat, by to odrobić i wrócić do poprzedniego stanu rzeczy. „...(źródło )

„- „Prawdopodobieństwo bycia ubogim rośnie wraz z liczbą dzieci na utrzymaniu. Poza rodzinami wielodzietnymi do kategorii gospodarstw domowych o dużym ryzyku ubóstwa należą także rodziny niepełne. Ubóstwo definiowane na podstawie dochodów częściej dotyka gospodarstwa domowe osób młodych i w średnim wieku niż gospodarstwa osób starszych „....(źródło )

Dr Richard Wellings jest ekonomistą, absolwentem Oxfordu i London School of Economics, analitykiem Institute of Economic Affairs, wolnorynkowego think tanku, którego pomysłodawcą był noblista Friedrich von Hayek.

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

video profesora Jaroszyńskiego „ Socjalizm w Europie Zachodniej „

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

01-01-2013 [21:03] - dogard | Link:

z polskim, to przynajmniej w helladzie sie pociesza.My swoje bankructwo na pokolenia juz mamy , ciekaw jestem kiedy je splaca nasi nastepcy.Moze pojda po rozum do glowy i zadzialaja jak islndczycy.Tylko zbyt duza dysproporcja demograficzna i poziomu zadluzenia.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

02-01-2013 [06:01] - Jacek K.M. | Link:

"Totalitarny socjalizm XXI wieku , polityczna poprawność w swej sferze gospodarczej kopiuje rozwiązania Hitlera . Socjaliści Hitlera regulowali i kontrolowali każdy aspekt działalności każdego przedsiębiorstwa"

Tak, to w miarę logiczny ciąg.  Lenin siedząc podczas I w.ś. w Szwajcarii z uwagą i podziwem obserwował  mechanizmy zmilitaryzowanej niemieckiej gospodarki, która m.in. z uwagi na blokadę morską (surowce) była kierowana scentralizowanym systemem nakazowo-rozdzielczym. 

Robiąc rewolucję w Rosji (za $20 mln w złocie przywiezione przez Trockiego z Nowego Jorku i za $50 mln z europejskich i US banków) wprowadził właśnie podobny system zarządzania gospodarką (który w Niemczech był  na czas wojny) no i oczywiscie go "udoskonalił" i rozwinął.

Podobnie Hitler po dojściu do władzy siegnął do tej samej kadry z czasów systemu gospodarki trybu wojennego i rozpoczął swoje plany 4-letnie ect.
W obydwu przypadkach cała władza była w rękach partii totalitarnych, których najsprawniejszymi ministerstwami były policyjny aparat przymusu, wspierany propagandą, która smażyła mózgi obywateli na strachu. 

Co prawda Hitler próbował skopiować stary schemat etniczny Naród/rasa/ Wybrany, zaś socjalizm  leninowski był bardziej nowoczesny, nieograniczony rasą (podobnie jak inne wielkie idee jak chrześcijaństwo, czy islam). 
Zdaję sobie sprawę, że wrzucam za dużo wątków, więc kończę. Pozdrawiam noworocznie.
Jacek.