MILITARYZACJA MŁODZIEŻY W ROSJI.NA POCZĄTEK W KALININGRADZIE

"Przygotowania do wojny staną się główną metodą, przy pomocy której młodzież nauczy się kochać Ojczyznę!"- twierdzi rosyjski portal  Uralinform http://www.uralinform.ru/news/society/164035-v-strane-budet-sozdan-rospatriotizm/.

"Rospatriotyzm"

Zgodnie z przyjętymi na Kremlu postanowieniami w strukturze Federalnej Agencji d/s Młodzieży zostanie utworzona nowa organizacja "Rospatriotyzm". Nadzorować jej tworzenie będzie kierownik Federalnego Państwowego Budżetowego Urzędu "Rospatriotcentr" Wadim Łobow. Jej zadaniem będzie nauczyć dzieci i młodzież "prawidłowo" kochać ojczyznę.

"Back to the USSR"?

Objęte nauką mają być dzieci od najmłodszych lat aż po studentów. Proces ten ma być wzorowany na rozwiązaniach Związku Sowieckiego poczynając od zdobywaniu różnorakich odznak pokroju "bądź gotów do pracy i obrony" a skończywszy na szkoleniach wojskowych.

"Planujemy wywozić uczniów i studentów na kilkanaście dni do jednostek wojskowych, żeby oni osobiście doświadczali jak wygląda wojskowe życie. W przyszłym roku stworzymy wojskowo- patriotyczne centra, do których będziemy kierować całe grupy dzieci" - wyjaśnia Łobow na łamach "Uralinform".


Powrót do ZSRR? Młodzież przebrana za żołnierzy Armii Czerwonej na defiladzie w Moskwie.

"Rospatriotyzm" po sąsiedzku.

W 2013 roku powstaną centra "Rospatriotyzmu" w Kaliningradzie, Nowosybirsku i Chabarowsku.

Wiceprzewodnicząca partii "Patrioci Rosji" Nadieżda Korniejewa jest zachwycona:

"Patriotyczne wychowanie nowych pokoleń pomoże zjednoczyć nasze społeczeństwo w celu budowania wielkiej Rosji. Nam, Rosjanom ciągle brakuje wielkich idei, a my się bez nich dusimy" - mówi "Uralinfo".

Patriotyzm - patriotyzmem, a tymczasem Rosja się zbroi i już niebawem będzie potrzebowała szerokich kadr dla swojej armii.

Po zęby uzbrojone państwo surowcowe.

Kreml wyda na broń jądrową 100 mld rubli, w tym już w 2013 roku - 29,28 mld, w 2014 roku - 33,3 mld, a w 2015 roku 38,57 mld. Należy pamiętać, że w 2012 r Federacja Rosyjska wydała na tę broń 27,4 mld rubli, lecz nie ujawnia na co poszły te pieniądze. Prawdopodobnie na modernizację przestarzałego uzbrojenia Rakietowych Wojsk Strategicznego Przeznaczenia czyli rakiety "Topol-M" i mobilne "Jars".

W całości w 2015 roku wydatki budżetu RF mają osiągnąć rekord i przekroczyć 3 bln rubli! A w 2013 r - 2,1 bln, w 2014 - 2,5 bln, a w 2015 - ponad 3 bln. Ponadto na zakupy przeznaczone ma być 1,2 bln, a na remonty i opracowania nowych broni 1,7 bln.

Na prace naukowo - badawcze i doświadczalno - konstrukcyjne RF przewiduje wydać ponad 660 mld rubli. Na opracowanie nowych systemów uzbrojenia przewiduje się 198,3 mld rubli w 2013 r, 233,8 mld w 2014 r i 228,5 mld w 2015 roku.

Rosja liczy, że może sobie pozwolić na tak ogromne wydatki dzięki sprzedaży swoich surowców, przede wszystkim ropy i gazu. Będzie więc w niedalekiej przyszłości krajem surowcowym, po zęby uzbrojonym - by przypadkiem nikt nie próbował wyciągnąć ręki po jej skarby.

W związku z tymi planami, sprawa właściwego wychowania młodzieży i przygotowania jej do obrony, czy też do wojny jest niezmiernie ważna i doceniana na Kremlu.


Mobilny kompleks jądrowy RS-24 „Jars”.
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

21-12-2012 [19:18] - dogard | Link:

juz konfucjusz powoli nadchodzi, to dla was 9stny armagedon; zoltki was polkna i b.dobrze.My mamy dla nich CHOPENA, kochaja go i nas tez , oczywiscie pod warunkiem, ze nieduzo go lykna.Dogadamy sie na gruzach kalmuckich bandziorow kremla.

Obrazek użytkownika emilian58

21-12-2012 [22:39] - emilian58 | Link:

Straszno bedzie bo dobrym slowem i procami a nawet POsPOlitym ruszeniem niewiele mozemy.No chyba ze POrobimy strasznie grozne miny.Na twarzy oczywiscie!Bo Bumar ruskie POkupia!Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Cara al Sol

22-12-2012 [08:16] - Cara al Sol | Link:

Sowiet ma pełne pory gdyż boi się Żółtego Człowieka zza Amuru. Przecież w tej chwili armia ChRL wciąga rucholi nosem ,a SeSzeA pod wodzą Opalonego, zostawia sobie na deser. Ameryka zbudowana przez Murzynów i wykupiona przez Chińczyków. Ja gdybym sprawował rządy w Polsce to w Pekinie byłbym co miesiąc.

Obrazek użytkownika Zbigwie

22-12-2012 [13:12] - Zbigwie | Link:

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

22-12-2012 [13:09] - Teresa Bochwic | Link:

Kaliningrad? Słusznie, a gdzie mieliby to skuteczniej ćwiczyć?

Obrazek użytkownika Zbigwie

23-12-2012 [17:56] - Zbigwie | Link:

1. Wolałbym, aby lepiej ćwiczyli gdzieś w pobliżu granicy z Chinami.

Obrazek użytkownika Zbigwie

23-12-2012 [18:14] - Zbigwie | Link:

Czy słyszałeś o „Złotej Babie” – Zarni An?
Wiesz, że  zdobywaliśmy kiedyś Wołogdę, Wielki Ustiug, Sołwyczegodzk i oblegaliśmy Chołmogory i Archangielsk?
O Mezeni na pewno nie słyszałeś.
I nic nie wiesz o tym, jak tam polski szlachcic zabił innego Polaka i szlachcica, a który został świętym Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej!
Przeczytaj całkowicie zapomniane i w Polsce nieznane historie sprzed prawie 400 lat! Nie znajdziesz nic na ten temat po polsku w Internecie!
Czytaj mój następny artykuł w dwóch częściach!
"Lisowczycy nad oceanem Lodowatym. Opowieść o świętym Hiobie Mazowskim"!