Kamiński ( CBA ) zapowiedział przejęcie za rok Marszu przez PiS

Wnuk Lipiński „sentymenty autorytarne w polskim społeczeństwie nie są odosobnione. Grubo powyżej 30 proc. dopuszcza możliwość tymczasowego zawieszenia demokracji, przy czym warunki tego zawieszenia są nie do końca sprecyzowane, a jakaś niezbyt duża, ale hałaśliwa część z nich uważa, że demokracja jest złem i należy ją zwalczać”....”W czasie niedzielnego Marszu Niepodległości przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej ogłosił, że zostanie powołany Ruch Narodowy. To narodziny nowej siły politycznej? Myślę, że za wcześnie o tym mówić”.....”Do kogo kierowany jest ten przekaz? Jak duży „rząd dusz” jest w stanie opanować? Może liczyć na sukces parlamentarny?”......”A zatem mamy się czego bać, to jest groźne?
To trudno przewidzieć, chociaż historia pokazuje, że
nawet małe grupki ekstremistyczne w czasach głębokiego kryzysu gospodarczego mogą być zaczynem czegoś większego. Gdyby i do nas przyszło załamanie gospodarcze, to takie ruchy mogłyby na pewno liczyć na głosy. Niewątpliwie czynnikiem, który sprzyja narastaniu nacjonalistycznych nastrojów jest to, co robi Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego w mojej ocenie dekonsoliduje polską demokrację, ponieważ wypowiada lojalność demokratycznie wybranym władzom. Według ich logiki Polska jest niepodległa i suwerenna kiedy rządzi PiS, a kiedy przegra wybory, to odmawia legitymizacji przez procedury demokratyczne, co już jest groźne. Im bardziej PiS będzie szedł w tym kierunku, tym bardziej będzie ośmielał ruchy radykalne.”.....(źródło )

Ujawnienie przez Wnuk Lipińskiego wyników sondażu , w którym 30 procent Polaków zaakceptuje siłowe obalenie II Komuny , bo do tego si eto sprowadza jest ważną informacją. Polacy wpędzeni w nędze, wyniszczani biologicznie drakońskimi podatkami , sprowadzeni do ekonomicznej roli kolonialnego chłopstwa pańszczyźnianego nie widza innej szanse na zmiany , na poprawę swojego losu na lepsze.

Istniej oczywiście inny problem . Europejski socjalistyczny system ekonomiczny polegający na wywłaszczeniu podatkami ludzi z pracy i majątku załamał się . Ratowano się zadłużeniem . Al eto też osiągnęło swoje granice . Oligarchia i kasta urzędnicza w całej Europie , aby zapewnić sobie pracę chłopstwa pańszczyźnianego musi zlikwidować resztki demokracji fasadowej i fizycznie chłopstwo do tej roboty zagnać. Ordynarna prowokacja reżimu i próba siłowego stłumienia antyrządowej demonstracji , Marszu Niepodległości pokazuje nam w jakim kierunku system polityczny III RP zmierza. Idealną ilustracją tego są słowa Brauna ,że reżim szykuje się do przeprowadzenia zamachu stanu . I że jedynie kontr zamach może obalić reżim ...(więcej )

Przytoczę jeszcze kuriozalną informację Korwina Mikkę o szykowanym zamachu stanu w Polsce .

Korwin Mikke „Myślę, że na jesieni będziemy mieli raczej rozwiązanie siłowe niż nowe wybory.Co Pan przez to rozumie?Zamieszki uliczne i wkroczenie wojska. „.....”Wierzy Pan w przewrót wojskowy już w tym roku?To wynika z wyliczeń ekonomistów. Najdalej w przyszłym, a listopad to dla Polaków niebezpieczna pora….To prawda. Mam w tej sprawie sprzeczne doniesienia – z wyższych szczebli dowodzenia „.....(więcej )

I nie ma co się dziwić ,że w tej sytuacji Kaczyński podjął decyzje o spacyfikowaniu narodowców i wzmocnieniu , skonsolidowaniu prawicy wokół siebie. Nadchodzi bardzo niebezpieczny czas dla Europy i dla Polski .

Fukuyama pisze o specyficznym rodzaju zamachu stanu . Autogolpe . Termin pochodzi z Ameryki Łacińskiej o i oznacza autorski zamach stanu , który formalny przywódca przeprowadza przeciwko otaczającej i krepującej go oligarchii .

Do czegoś takiego może dojść na Węgrzech. Orban , demokratycznie wybrany przywódca państwa zagroził Europie ,że jeśli będą zagrożone podstawy ekonomiczne bytu Węgrów to on obali demokrację.

Orban „ Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą,nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła „.....(więcej )

Jeśli Kaczyński do dojdzie do władzy w systemie demokracji fasadowej , to ogromna masa Polaków porze jego działania mające na celu likwidację , obalenie postkomunistycznej II Komuny . I Zachód tak jak w wypadku działań Orbana nic nie będzie mógł zrobić. Pod warunkiem ,że II Komunie nie uda użyć się narodowców do prowokacji i pacyfikacji opozycji w tym PiS u.

Mariusz Kamiński . Polityk poinformował, że w przyszłym roku PiS będzie chciał "pomóc" w organizacji Marszu. - Warszawski PiS ma bardzo duże doświadczenie. Szereg manifestacji, jakie organizowaliśmy, przebiegały w sposób całkowicie spokojny - przypomniał. I dodał: "Chcemy, żeby ci obywatele, którzy chcą manifestować 11 listopada mieli poczucie, że mogą to robić w sposób bezpieczny. I my im to zapewnimy. Z cała pewnością pomożemy organizatorom tej manifestacji. Zorganizujemy ja w sposób taki, aby nie doszło do żadnych incydentów". „....”To była manifestacja obywatelska, nie organizowana przez partie polityczne. Ponieważ w ubiegłym roku organizatorzy chyba nie stanęli do końca na wysokości zadania nie chcieliśmy być kojarzeni z tego typu sytuacjami - mówił wiceprezes PiS. „....”Jego zdaniem za zamieszki, do których doszło w Warszawie 11 listopada, winę ponoszą "osoby całkowicie nieodpowiedzialne, które przyłączyły się do tego marszu i prowokowały starcia z udziałem policji" oraz organizatorzy, którzy "nie potrafili tego zorganizować w sposób taki, aby do takich incydentów nie dochodziło". ...(źródło )

Również Atak Brudzińskiego na nacjonalistów świadczy o podjęciu decyzji o odbiciu Marszu Niepodległości przez PIS . Link do wywiady video Brudzińskiego

Narodowcy Dmowskiego za bardzo się rozpędzili z tym powołaniem Ruchu Narodowego i piłsudczyk Kaczyński ich przystopował .

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz

Wyciąg z tekstu Warzechy w którym występuje on przeciwko demokracji . Tezy , z którymi pozwoliłem sobie polemizować .

Warzecha „Republikański mit nie może nie uwzględnić rewolucyjnego terroru, ale przedstawia go raczej jako konieczne zło. Jako rodzaj wypaczenia, które trwało przecież tylko kilkadziesiąt miesięcy, za to zapoczątkowało wspaniałą republikańską tradycję. „...”Dzisiaj niektórzy starają się ostrzegać, że demokracja traktowana jako samoistna odpowiedź na wszystkie problemy staje się fetyszem. Demokracja bez wartości lub wręcz istniejąca w opozycji wobec nich to echo jakobińskiej Francji z setkami tysięcy ofiar terroru i bez prawdziwej wolności sumienia.”....”Jakobińskie pomysły na ustanowienie nowego ładu – nowe nazwy miesięcy czy zastąpienie religii kultem Najwyższej Istoty – dziś przypominają zmiany wprowadzane przez zamordystyczne azjatyckie reżimy „....”warto sobie przypomnieć okres najostrzejszej fazy rewolucji, w którym skupiły się wszystkie przyszłe niebezpieczeństwa, wynikające z bałwochwalczego traktowania demokracji i uzurpowania sobie przez grupkę „oświeconych" prawa do orzekania, co jest, a co nie jest wystarczająco postępowe i demokratyczne? „.....”Demokracja sama z siebie niczego nie gwarantuje. W imię najszczytniejszych haseł można dokonać najokropniejszych zbrodni „....(więcej )

Kurski „ - To jest dla mnie oczywiste, że za sprawę smoleńską kiedyś będą wyroki karne. To jest w ogóle oczywiste, każdy kto to obserwuje, to wie, że tak będzie - powiedział Jacek Kurski z Solidarnej Polski w rozmowie z Superstacją.

- Nie wymienię żadnego nazwiska, ale dla mnie jest oczywiste, że sprawa katastrofy smoleńskiej skończy się wieloletnimi wyrokami więzienia dla osób odpowiedzialnych nawet za to, co się stało po katastrofie smoleńskiej, za zaniechania po, ale również i za pewne wejście w grę z Putinem przed tą katastrofą „...(więcej )

I na koniec przemówienie Zawiszy .

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz

YouTube: