Ile będzie marszów 11 listopada?

W dzisiejszej GPC dane mi było przeczytać lakoniczną informację w brzmieniu:

""Kluby "Gazety Polskiej" z całego kraju zapowiadają udział w Marszu Niepodległości. Na miejsce zbiórki w najbliższą niedzielę o godz. 14 wyznaczono plac obok dworca Warszawa-Śródmieście. W pochodzie weźmie udział redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz, który zawiesił swój udział w honorowym komitecie poparcia Marszu Niepodległości, w którym znalazł się Jan Kobylański. Kluby "GP" spotykają się o godz. 14 (...) a następnie przyłączą się do marszu, który rozpocznie się o godz. 15 w centrum stolicy, a zakończy przed pomnikiem Romana Dmowskiego przy pl. Na Rozdrożu. Po przybyciu przed pomnik Dmowskiego pochód ruszy w kierunku pomnika Józefa Piłsudskiego, by oddać hołd Marszałkowi. – Wszystkich, którzy chcą uczcić Marszałka, zapraszamy do przyłączenia się do klubów – mówi Anita Czerwińska z warszawskiego Klubu "GP"".

Przyznam szczerze, że jestem skonfundowany tą informacją i decyzją redaktora naczelnego "GP".

Ubiegłoroczny bowiem sukces Marszu Niepodległości wynikał przede wszystkim z jedności środowisk patriotycznych. I dzięki tej jedności mogliśmy pokazać całemu PRL-bis naszą siłę i przywiązanie do naszej Ojczyzny.

Mam nadzieję, że decyzja Pana Tomasza Sakiewicza nie jest ostateczna i przed 11 listopada odwiesi swoje zawieszenie w komitecie poparcia Marszu Niepodległości a sam Marsz będzie kolejnym naszym sukcesem.

Poza tym... tak naprawdę przecież nie chodzi o czczenie poszczególnych postaci mających największy wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości (R. Dmowski, J. Piłsudski), ale o upamiętnienie samego faktu jej odzyskania po 123 latach zaborów. Dodatkowo zaś sam Marsz Niepodległości ma też unaocznić rządzącym, że Polacy są i dalej będą suwerenem we własnym kraju a patriotyzm w dalszym ciągu jest naszą cechą narodową.

Pozdrawiam

P.S.

Swój "marsz" zapowiedział B. Komorowski... Nie pozwólmy, aby nasz marsz "rozmienił się na drobne"...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

07-11-2012 [23:05] - fritz | Link:

Rozbijanie jednosci wlasnie w tym dniu jest czyms niezwyle nierozsadnym, czyms bardzo zlym.

Przy tym p.Sakiewicz juz raz zapowiedzial rozbicie marszu powolujac sie na .... II RP.

Na szczescie wycofal sie z tego.

A teraz "trafila" sie inna przyczyna.
Jezeli chodzi o Kobylinskiego (nie sadze, zeby jego zyciorys w wiki zawieral klamstwa), to wszystko wskazuja na to, ze jest celem atakow czesci antypolskich srodowisk zydowskich za swoj patriotyzm, podobnie jak o.Rydzyk.

Warto pamietac, ze okrzyczaly one rowniez Kaczynskich antysemitami.
Nie trzeba dodawac, ze Kaczynskich wlasnie filosemityzm wyroznia no i patriotyzm (sic!).

Jestem ciekawy, czy przypadkiem nie dojdzie do prowokacji ze strony nacjonalsocjalistycznych (nazistowskich) bojowek komunistycznych polityki krytycznej, srodowisk michnikowszczyzny i tych niemieckich wlasnie na drodze miedzy pomnikami Dmowskiego i Pilsudskiego.

Obrazek użytkownika dogard

08-11-2012 [00:06] - dogard | Link:

jak dochodza tylko do DMOWSKIEGO.zAWSZE KONCZYLEM MARSZE czy wczesniej spAcery pod belwederem--przy pomniku MARSZALKA.Wiec to winnicki z gory spowodowal niesnaski i dobrze wiedzial jak bedzie---dla mnie to wredna zagrywka endekow od poczatku.Mamy na trasie od pl.3 krzyzy WITOSA,PADAREWSKIEGO ( PARK UJAZDOWSKI), DMOWSKIEGO I MARSZALKA.W TAKI DZIEN WSZYSTKICH NALEZY USZANOWC, BEZ ZADNYCH WYKLUCZEN.Zawsze tak mowilem i nie zmienie zdania.

Obrazek użytkownika ed89998

08-11-2012 [03:33] - ed89998 | Link:

Fritz, jak nie wpadasz w te retoryke o Rosji co to Polske chce tylko podporzadkowac, to jest calkiem do rzeczy, :-).

Obrazek użytkownika Józef Darski

07-11-2012 [23:12] - Józef Darski | Link:

Osoby Piłsudskiego i Dmowskiego są symbolami identyfikacyjnymi. Jeśli my chcemy traktować je na równi, a Wszechpolacy i ONR chcą pominąć Piłsudskiego, to w umię jedności, dobra powszechnego i prawdy historycznej, mamy - Pana zdaniem - pominąć Marszałka, bo jak twierdzi Winnicki - jest wystarczająco znany?

A jak Go nie pominiemy, to będziemy głupi, rozbijemy marsz itp. Jeśli Wszechpolacy pomijają Marszałka, a my nie pomijamy Dmowskiego, tzn. że realizują cel polityczny i my mamy im w tym pomóc, bo jak nie to, jak nie zrobimy im dobrze, to rozbijemy. Oni nie rozbijają. Propozycja nasza była jasna: wspólnie do Dmowskiego i Piłsudskiego. Rozumiem, że dla Pana to propozycja niezrozumiała.

Obrazek użytkownika ed89998

08-11-2012 [03:18] - ed89998 | Link:

Czemus ludziska nie chwytaja, ze warto wspolnie do Dmowskiego i Pilsudskiego. Kiedy wreszcie przestaniemy pozwolic sie dzielic. I lewica niepodleglosciowa tez ma ochote na jeszcze jeden marsz.

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

08-11-2012 [07:22] - Wiewiórskiinzynier | Link:

Ważne,że nie w kufajce,walonkach i uszance w pochodzie Komorowskiego.Odzyskajmy Polskę,a potem możemy rozmawiać na temat,kogo uczcić bardziej,Dmowskiego,czy Piłsudskiego.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-11-2012 [09:16] - krzysztofjaw | Link:

Dla  mnie równorzędnymi bohaterami naszej Ojczyzny są zarówno R. Dmowski, jak i Józef Piłsudski. A tak naprawdę to drażni mnie to dzielenie na prawicy i licytowanie się, kto jest większym patriotą. Szkoda tylko, że GP próbuje niepotrzebnie tego typu działań. Mam nadzieję, że ubiegłoroczny "duch polskości" zwycięży... W tym dniu winien liczyć się nasz patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny. Poza tym musimy uważać na wszelkie próby prowokacji. Na szczęście Komitet Honorowy poparcia Marszu Niepodległości rozrasta się a lista jest naprawdę imponująca.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika dogard

08-11-2012 [11:08] - dogard | Link:

zapytac, przy jednoczesnej zgodzie na marsz w ksztalcie Winnickiego, do pomnika DMOWSKIEGO---to wlasnie jawne dzielenie ,a nie dzialania GP.ZASTANOW SIE KAPKE.BADZ UCZCIWY.