"Rzeczpospolita" straciła dziś twarz

Oświadczenie naczelnego Rzeczpospolitej Tomasza Wróblewskiego z rana:
(...)
Dzisiejsza czołówka „Rzeczpospolitej” nigdy nie ukazałaby się bez wcześniejszego potwierdzenia tych informacji, zarówno u osób  znających szczegóły śledztwa, jak i wysokich urzędników w kraju.  W tym tych, którzy apelowali do naszego poczucia odpowiedzialności za państwo i sugerowali zwłokę.

Jesteśmy oczywiście w pełni świadomi wagi ustaleń prokuratorów i  potencjalnych konsekwencji dla naszej sceny politycznej, a może nawet relacji międzynarodowych.  Ale właśnie z poczucia odpowiedzialności podjęliśmy decyzję o przekazaniu opinii publicznej wszystkiego, co udało nam się potwierdzić  i co w naszym przekonaniu natychmiast powinno zostać nagłośnione.  Nie, żeby rozpalać emocje i wzajemne antagonizmy, ale właśnie po to, żeby uniknąć eksplozji podejrzeń  i móc zacząć to wszystko sobie wspólnie jeszcze raz układać od nowa.(...)

Oświadczenie naczelnego Rzeczpospolitej Tomasza Wróblewskiego z popołudnia:
"(...)
Pomyliliśmy się pisząc dziś  o trotylu i nitroglicerynie. To mogły być te składniki, ale nie musiały. Aby ostatecznie przekonać się, czy to materiały wybuchowe, okazuje się, że potrzeba  aż pół roku badań laboratoryjnych. Dopiero wtedy, czyli ponad trzy lata po katastrofie, mamy dowiedzieć się, czy doszło do eksplozji, czy nie.
(...)"

Okazuje się, że pół dnia wystarcza by redakcja jednego z poważniejszych dotąd tytułów na polskim rynku prasowym zmieniła zdanie o 180 stopni w najważniejszej sprawie jaką poruszyła od lat kilkudziesięciu.
Proszę porównać wytłuszczone przeze mnie fragmenty oświadczeń Wróblewskiego. Skąd taka nagła zmiana? Można snuć wiele teorii, ale i tak sprowadzają się one do dwóch możliwości:
- albo redakcja Rzeczpospolitej to chłopcy w krótkich majtkach, którym zamarzyło się zagrać w I lidze, ale nie dotałi lizaka po pierwszym meczu i odeszli z płaczem
- albo redakcja jest sterowalna przez polityków

Myślę, że nie tylko ja długo będę się zastanawiał, czy artykuły w Rzeczpospolitej, to artykuły, ot psoty, czy manipulacje polityków.
Pozostaje powtórzyć za Jarosławem Kaczyńskim: taka jest dziś kondycja polskiej prasy.

PS

patrząc na casus Życia T. Wołka, to Rzepa straciła twarz, ale być może zachowa życie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

30-10-2012 [17:45] - dogard | Link:

hajdarowicz -czyli slup POlszewii.Jednak niczego faktycznie nie odwolali, oddalili w czasie.Przeciez wiemy,ze w cialach POmordowanych sa kawalki nitow , mamy specyficznie wydmuchniete i wywiniete blachy---tlan ,powietrze tego nie zrobily samoistnie.Sa opracowania, niepodwazalne naukowe, iz mielismy 2 wybuchy.Kto powazny wroblem sie zajmuje.

Obrazek użytkownika tagore

30-10-2012 [18:31] - tagore | Link:

Z treści przytoczonej wypowiedzi wynika ,że jeszcze niema
całkowitej pewności co do tego ,że wykryte substancje to konkretnie
trotyl i nitrogliceryna ,a nie że całkowicie wycofuje się
z poprzedniej wypowiedzi.

tagore

Obrazek użytkownika foros

30-10-2012 [20:03] - foros | Link:

tutaj była szansa na przełom, tzn wiadro zimnej wody na głowy lemmingów. Ta szansa została stracona przez przyznanie się Rzeczpospolitej do błędu. Teraz raczej każdy okopie sie na swoich pozycjach, status quo ante niezależnie od prawdy materialnej.

Obrazek użytkownika dogard

30-10-2012 [20:55] - dogard | Link:

czytaj na niezaleznej--potwierdzil swoj artykul, a redakcja pod wodzawrobleszczaka wycofala z oswiadczenia slowa" pomylilismy sie
'; czyli artykul bez zmian ,a redakcja w oswiadczeniu palnela glupote.DOBRY jednak GMYZ, nie peka.

Obrazek użytkownika foros

31-10-2012 [00:32] - foros | Link:

stracił
Jest częścią Rzepy, autorem artykułu. Czy jest w tym jakaś jego wina? Być może nie.

Obrazek użytkownika miecz damoklesa

30-10-2012 [23:16] - miecz damoklesa | Link:

Rzeczpospolita nic nie stracila, prosze sie dobrze wczytac w te "przeprosiny". Formalnie zmiekczyli przekaz bo im pewnie kazali pod grozbami, ale nic nie odwolali, prosze jeszcze raz to uwaznie przeczytac.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika foros

31-10-2012 [00:42] - foros | Link:

Nie wiem, czy śledził Pan medialny przekaz
1. W samolocie był trotyl - twierdzi Rzepa, zbadaliśmy to na wszystkie możliwe sposoby, i mamy świadomość wagi tej informacji
2. konferencja prokuratury: nie było trotylu nie było zamachu, są jakieś badania ale ich wyniki będą za pół roku
3. Rzepa: myliliśmy się przepraszamy
4. Rzepa zmienia zdanie, w oświadczeniu nie ma słowa "pomyłka"

Z boku wygląda to na zwykłe spuszczenie powietrza z balona, czy też rozbrojenie bomby przed wybuchem.

Podtrzymuję swoją opinię, gdy następnym razem Rzepa wystąpi z jakąś rewelacją zaraz przypomniana zostanie dzisiejsza wpada

Obrazek użytkownika akme00

31-10-2012 [02:53] - akme00 | Link:

Faktycznie zostawmy ,przynajmniej,na chwilę emocje...Mam wrażenie ,że dopuszczenie do publikacji o trotylu a później dementi naczelnego "RZ" to fragment większej całości.To fragment gry służb rosyjskich i ich agentów wpływu w Polsce .Zdejmuje się parasol ochronny z Tuska i jego ekipy .Po co ? Tusk zrobił swoje i przestał być potrzebny.Większym gwarantem interesów rosyjskich w Polsce jest lokator Pałacu Namiestnikowskiego .I co równie istotne nie zerka zalotnie na Angelę .PIS-u i tak nie dopuszczą do władzy.Niech się nikt nie łudzi.Zamach smoleński ? A kogo to ...? Unia i USA umyją ręce ...Znów porządek panuje w Warszawie . III RP ? III , ale Targowica ...!