Hoffman następcą Kaczyńskiego Kamiński prezydentem Warszawy

Gursztyn w Uważam Rze „ Młode Wilki i żwawy Niedźwiedź „ „Widać, że formują się dwie frakcje. Jednej daje twarz rzecznik partii Adam Hofman, choć wielu wskazuje Adama Lipińskiego jako rzeczywistego przywódcę grupy. Na czele ich przeciwników stoi sekretarz generalny partii Joachim Brudziński „....”zaczęły się zabiegi mające na celu dostanie się na listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego „....”Do Jarosława Kaczyńskiego dobijały się tabuny polityków „....”Annie Fotydze, Adamie Hofmanie, Przemysławie Wiplerze, Mariuszu A. Kamińskim (tzw. młodym, czyli nie tym, który tworzył CBA), Izabeli Klotz, Krzysztofie Jurgielu i wielu innych „....”Podział na obie frakcje jest na razie w stadium zalążkowym. Obie mają na razie w miarę równy dostęp do prezesa. W najbliższym kręgu Kaczyńskiego są Lipiński, Brudziński, szef klubu Mariusz Błaszczak, którego pozycja zdaje się rosnąć, także Marek Kuchciński. On jednak bardziej zajął się swoją funkcją wicemarszałka niż wewnętrznymi sprawami w partii. Błaszczak jest po stronie Brudzińskiego. „.....”Wiceprezes partii Mariusz Kamiński nie stworzył znaczącego środowiska w PiS. Jest skoncentrowany na sprawach Warszawy, bo chciałby startować w wyborach na prezydenta stolicy. Mogą wtedy być też inni chętni, więc konflikt z nimi może wepchnąć go do którejś z frakcji. „....”Na przykład na towarzyskich imprezach przyjaciele Hofmana wykrzykują ponoć, aby mu nie przerywać, bo „przemawia przyszły premier Polski". Albo że istnieje plan, w którym Jarosław Kaczyński przekaże władzę w partii Adamowi Lipińskiemu, a ten po krótkim czasie odda ją Hofmanowi. Sam zaś będzie sterował z tylnego siedzenia. „....(źródło )

Artykuł Gursztyna jest bardziej plotkarski niż analityczny , ale zawiera parę ciekawych informacji . Jeśli prawdą jest że Hoffman ubiega się o Europarlament to oznacza, że przestał marzyć o wodzostwie . Bo ciężko z Brukseli prowadzić gry partyjne , co pokazała łatwość z jaką Kaczyński rozprawił się ze spiskowcami z PJN i Solidarnej Polski . Jest na tyle rozsądny ,że wie że nie wygra i stara się zapewnić sobie luksusowy „azyl polityczny „ . Bardzo ciekawa jest informacja jaką podaje Gursztyn ,że Mariusz Kamiński wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy . Zwycięstwo dobry wynik lub nawet zwycięstwo w tych wyborach potwierdzi jego pozycje jako następcy Kaczyńskiego . Kamiński nie potrzebuje miękkiego , skumplowanego ze wszystkimi Hoffmana jako swego rzecznika. Na czas politycznej wojny domowej PiS potrzebuje kogoś bardziej wyrazistego , twardo rozmawiającego z oponentami ,jak chociażby Brudziński.

W sytuacji, gdy Kurski i Ziobro przyłączyli się do Platformy , do obozu antypisowskiego , a do tego grzecznie podkulają ogony przed Tuskiem Gursztyn swoim artykułem być może chce skatalizować wyprzedzającą akcję prewencyjna przeciwko Hoffmanowi , bo artykuł jest wyraźnie w niego wymierzony .

Szacki tak opisuje działania Ziobry i Kurskiego „Nowa strategia zakłada także mocniejsze niż dotąd atakowanie PiS.”....”Ziobro apel pochwalił i wstawił się za Episkopatem. - Politycy największej partii opozycyjnej i związane z nią kierownictwo "Gazety Polskiej" wykorzystali to przesłanie do krytyki ks. abp. Józefa Michalika oraz całego Episkopatu. Wyrażam ubolewanie, że abp Józef Michalik został tak brutalnie i niesprawiedliwie zaatakowany - oświadczył Ziobro.”......”"Ucentrowieniu" ziobrystów służyłoby też porozumienie z PJN Pawła Kowala. Obie partie rozmawiają o współpracy, ale droga do tego jest wyboista.”.....”Odchodzimy od koncepcji "dwóch płuc prawicy". Nie możemy być mniejszym klonem PiS - mówi Jacek Kurski. „....”- Anachroniczna jest koncepcja, żeby obchodzić Kaczyńskiego z prawej czy lewej strony. Solidarna Polska musi go wziąć w kleszcze - mówi "Gazecie" europoseł Jacek Kurski. - W niektórych sprawach - jak traktat lizboński - jesteśmy bardziej prawicowi i narodowi niż PiS, w innych - jak energia atomowa - bardziej centrowi.”....(źródło )

Solidarna jest partią socjalistyczną , założoną przez socjalistów takich jak Kurski. Ziobro, czy Cymańskiego .Co ciekawe Solidarna Polska realizuje pomysł Bugaja „Bugaj w swoim ostatnim wywiadzie zdiagnozował zmiany jakie dzięki Solidarnej Polsce zaszły na lewej stronie sceny politycznej. Bugaj twierdzi ,że konieczna jest współpraca katolików i socjalistów

Korwin Mikke również zdiagnozował Solidarną Polskę jako partię socjalistyczną „..(więcej )

Przypomnę też pytanie do Kurskiego na które odpowiedział tak wymijająco ,że aż twierdząco

„Panie Jacku! Na spotkaniu w siedzibie Unii Polityki Realnej (był Pan wówczas członkiem PiS), stwierdził Pan, że PiS od zawsze był partią socjaldemokratyczną. Moje pytanie brzmi: czy w polityce spłeczno-gospodarczej Solidarna Polska jest bardziej liberalna czy socjalna od Prawa i Sprawiedliwości i jakie fakty za tym przemawiają?

Kurski „Jesteśmy w naszym stosunku do gospodarki po prostu propolscy. To jest podstawowe kryterium. Czy ukrócenie preferencji dla wielkiego kapitału zagranicznego i rodzimej oligarchii i stawka na wsparcie średniego i małego kapitału polskiego to działanie liberalne czy socjalne - nie wiem. Ale wiem, że słuszne . I tak będziemy działać. „..(więcej )

Socjalizm Kurskiego plus jak to powiedział Kurski „jesteśmy bardziej …. narodowi niż PiS” upoważnia mnie do do nazwania Solidarnej Polski Ziobry partią narodowego socjalizmu . Odpowiadam tym na zarzut Fritza który napisał pod moim tekstem zatytułowanym „Narodowo socjalistyczna koalicja Giertycha i Ziobry „

fritz „ Określenie narodowy socjalizm Ziobry „ jest nieprawdopodobnym nonsensem , wręcz idiotyzmem „ ( źródło )

Słowa Kurskiego plus czyny oczywiście pozwalają mi twierdzić ,ze słowa Fritza są nie usprawiedliwione .

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

20-08-2012 [12:36] - Józef Darski | Link:

To nie musi oznczać nazistów czy hitlerowców, choć tak się powszechnie kojarzy. Przed wojną w Czechach istniała silna partia narodowych socjalistów, oczywiście w opozycji do Niemców. Właśnie jej dwoma filarami programowymi był socjalizm i polityka narodowa.

Obrazek użytkownika fritz

20-08-2012 [12:43] - fritz | Link:

Wlasnie PRZED wojna.

Wtedy jeszcze te same slowa mialy zupelnie inne znaczenie.

PS. wiedzialem wycinek chinskiego filmu o klasztorze shaolin.
W klasztorze byl wielki pomnik Buddy.

Na piersi Buddy znajdowala sie wielka swastyka.

Moga natomiast sobie swietnie wyobrazic ze symbole zawlaszczone przez Niemcy hitlerowskiego odzyskaja swoja stare znaczenie. Miedzy innymi chyba najstarsza forma elementarnie spontanicznego pozdrowienia na swiecie jaka jest pozdrowienie (teraz okrelane jako niemieckie hitlerowskie).

Obrazek użytkownika fritz

20-08-2012 [12:37] - fritz | Link:

Termin "narodowy socjalizm" ma absolutnie jednoznaczne znaczenie, jest bezposrednim przetlumaczeniem z niemieckiego nacjonal-socjalizm, a wiec nazizm: ideologia herrenrassy i biologicznego zniszczenie mniej wartosciowych narodow.

Dlatego okreslenie, terminus, jest niedopuszczalne, jest w najwyzszym stopniu nieodpowiedzialne. Zreszta kontakty z PJN z gory wykluczaja "narodowo-socjalistyczny" charakter SP. ;)

PPS Pilsudskiego bylo rowniez Polska Partia Socjalistyczna, nie mial nic wspolnego z niemieckim "narodwym socjalizmem".
Okreslenie "narodowy socjalizm" jest chyba najwiekszym wkladem Niemiec do dziedzictwa kultury narodowej swiata a Auschwitz jego pomnikiem.

serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

20-08-2012 [14:20] - Marek Mojsiewicz | Link:

Bugaj twierdzi ,że konieczna jest współpraca katolików i socjalistów .

Socjalizm niemiecki Hitlera był systemem totalitarnym ,  uważam że razem z  socjalizmem rosyjskim jest  źródłem współczesnego socjalizmu totalitarnego, politycznej poprawności . Nic takiego nie zarzucam Ziobrze . Co więcej uważam ,że  akcentując  swoją lewicowość, w aspekcie społecznym  mogliby odebrać wyborców Palikotowi , SLD i Platformie . Byłoby to korzystne dla Polski . 

Kaczyński, któremu nie można odmówić patriotyzmu mówił  również o   narodzie w sensie politycznym , czego już nie robi Ziobro. Tłem tego jest przejęcie przez Solidarną Polskę  koncepcji Dmowskiego , która inaczej akcentuje pojęcie narodu niż mocarstwowa koncepcja piłsudczyków .

Narodowy socjalizm złe się kojarzy , lepiej brzmi  termin jakim obdarzam Ziobrę . Socjalista katolicki . Uznanie silnej  roli  katolicyzmu za ważny fundament interesu narodowego    Socjalizm plus katolicyzm. Narodowy socjalizm  jednak lepiej oddaje istotę programową . 

Józef Darski dał tutaj  dobry przykład .

             

Obrazek użytkownika fritz

20-08-2012 [15:03] - fritz | Link:

1.Ziobro: chodzi tylko i wylacznie o skojarzenia jakie budzi wybrane przez Ciebie okreslenie. One jest dla mnie jednoznaczne. Przyklad Darskiego odnosi sie do wyboru Czechow PRZED wojna. Nie sadze, zeby sie na taka sama nazwe PO wojnie zdecydowali.

2...Kaczyński, któremu nie można odmówić patriotyzmu mówił również o narodzie w sensie politycznym ..

*** To jest ten olbrzymi problem Kaczynskiego i wielu pilsudczykow. Przejeli narracje antypolskich srodowisk zydowskich jeszcze z okresu przed odzyskaniem niepodleglosci. W ten sposob uwzgledniaja wrazliwosc Zydow, ktorym narod polski kojarzy sie polskim nacjonalizmem zdefiniowanym przez anypolsaka extremistka, komunistke Roze Luksemburg.

To wlasnie jest powodem calkowitej niemoznosci emocjonalnego zwrotu Kaczynskiego do Narodu. Boi sie rozbudzic narod nie polityczny (polityczny = a wiec nieistniejacy, fikcyjny, ergo nie mogacy miec "nacjonalizmu"; co ciekawsze JK akcpetuje bez mrugniecia okiem nacjonalizmy innych narodow jako cos naturalnego, tylko z polskim ma te trudnosci), ten prawdziwy, istniejacy, z krwi i kosci.. bo nagle stanie sie nacjonalistyczny, a wiec zgdodnie z definicja zydowskich srodowisk, ksenfobiczny i antysemicki (spyta sie, gdzie jest polski przemysl i majatek narodowy, "znikniety" po 1989).

Dlatego Narod nie wie, ze PiS jest polska partia i 50% zostaje w domu. Nie glosuje a powinien na PiS.

Orban zwrocil sie do Narodu etnicznego i dlatego wygral.

Obrazek użytkownika fritz

20-08-2012 [15:46] - fritz | Link:

Mowisz o socjalizmie niemieckim. Czegos takiego nie ma.
Takiego terminu nie ma w sensie hitleryzmu.

Definicja NSDAP: NationalSozialistische Deutsche Arbeiterpartei

co znaczy: Narodowa Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza.

Dla przykladu: polskie PZPR to Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

Dlatego okreslenie narodowa socjalistyczna ma oczywiste znaczenie.
Zmienianie tego znaczania nie jest szczesliwym pomyslem.
Wrecz przeciwnie, jest zlym pomyslem.

Radziecka a nie rosjyjska byla miedzynarodowka socjalistyczna.

Ta radziecka miedzynarodowka wymordowala dziesiatki millinow Rosjan i innych etni.
Ta miedzynarodowka socjalistyczna miala oczywiscie etniczna twarz. Zgadnij jaka?

PS. Chorobliwa poprawnosc polityczna jest czyms co wrecz do bolu charakteryzuje dzisiejszy caly swiat polityczny.
To nie ma nic wspolnego z totaliataryzmem.

Obrazek użytkownika dogard

20-08-2012 [23:16] - dogard | Link:

przecie NAROD ETNICZNY to czysty nacjonalizm--wiec nie praw dziwolagow iscie sartrowskich.Szkoda energi na takie POmysly,ze niby JAREK antynarodowy jakis.Ocknij sie 'filozofku' kikowy omalze.

Obrazek użytkownika szara_komórka

20-08-2012 [18:26] - szara_komórka | Link:

śmieszność. Jeżeli ZZ ma być sk to już raczej socjalista koniunkturalny. Już jedno swoje oblicze odsłonił poczekajcie na następne, będą na pewno. To, że korzysta z anten RM i TV Trwam to nie uprawnia wcale do kwalifikacji na katolika.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-08-2012 [12:42] - NASZ_HENRY | Link:

mam prawdziwą weryfikowalną - Paweł Kowal będzie uczył
Ukraińców gotować makaron PO włosku ;-)

Nazywanie partii narodowo socjalistyczną od razu identyfikuje ją jako
POdobną do NSDAP - i dlatego pewnie @Fritz zaprotestował ;-)

Obrazek użytkownika fritz

20-08-2012 [13:03] - fritz | Link:

Co szczegolnie w Polsce, z niemieckimi przyjaciolmi juz teraz glosnym polgebkiem twierdzacym, ze shoah bal mozliwy tylko dzieki Polakom, i ktorzy w tym mniamniu sa popieraniu przez wybitnych intelektualistow zydowskich, np. Gross czy tez ichniejsza media: GW stwierdzila ze Powstanie Warszawskie wybuchlo tylko dlatego, zeby Zydow ukrywanych w Warszawie przez Polakow wymordowac. Wszyscy Zydzi w czasien niemieckiego barbarzynstwa Warszawie i w Polsce byli przez Polakow ukrywani.

Obrazek użytkownika dogard

20-08-2012 [15:44] - dogard | Link:

nie pitola bez sensu,a pan za nim---nie ma problemu z poslami do euro.Kazdy ze sprawdzonych w bojach zawodnikow ma droge otwarta----beda to sami sprawdzeni i powazani ludzie.Frakcje to mozesz sobie kolezko w buty wlozyc, jak masz osmiomilowe.Sam niestety tez kompinujesz ( nie zmieniac 'p' literki) bez sensu.

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

20-08-2012 [16:26] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Rzucił mi sie w oczy ten nick,a moze prawdziwe imie i nazwisko?

Kiedy jeszcze miałem "zaszczyt" pisac na S24,każdy [ no prawie kazdy ] artykuł tego pana ladował na SG.

Teraz tez wpisałem w wyszukiwarke S24 Marek Mojsiewicz...i jest to samo,co tu.

Nalezy domniemywać,że jeszcze kilka portali ten artykuł opublikowało...

Nigdy sie zgadzałem z tezami tego pana,ale chyba po pierwszym komentarzu dostałem bana i spokój :-)

Ziobro jako twórca polskiego narodowego socjalizmu...

Ucho Prezesa,Girzyński,Hofman,Kurski...przepisane z "uważamrze" i na końcu zaproszenie do odwiedzin...

Coryllusa nie przebije z autoreklamą...tylko cos mi ten Marek M. przypomina...deja vu...poszukam.