Staniszkis Tusk to bezwzględny superambitny przeciętniak

Staniszkis „Bo w polityce (a na pewno - w polskiej polityce) wystarczy oportunizm i intrygi. I jak pokazuje kariera Tuska - bezwzględność superambitnej przeciętności - „....(źródło )

Opinia Staniszkis ,że Tusk jest mówiąc delikatnie niezbyt lotny intelektualnie nie jest odosobniona. Co więcej pojawiły się głosy twierdzące ,że premier ma silne problemy emocjonalne .

Pisał o tym Karnowski „ W kuluarach Platformy krążyły dość wiarygodne opowieści o użyciu tak zwanego coacha, trenera psychologicznego, który pomógł Tuskowi poradzić sobie z klęską, praktycznie zbudował jego osobowość na nowo. Wtedy narodził się dzisiejszy premier – twardy, zewnętrznie odporny na krytykę, zazwyczaj rozluźniony, a kiedy trzeba – brutalny. A przede wszystkim, potrafiący te emocje w sobie wywoływać zależnie od potrzeb. Tego trenera miał przyprowadzić Tuskowi właśnie Ostachowicz. Więcej – kiedy trzeba, ma go przyprowadzać i dzisiaj.” …..(więcej )

Już dużo wcześniej Zaręba pisał pogardliwie o Tusku „Kiedy był szefem partii opozycyjnej, chętnie słuchał każdego, kto przewinął się przez jego gabinet. Rzadko kiedy byli to eksperci czy intelektualiści. Przeważnie zawodowi politycy, czasem prywatni znajomi. Był, co ciekawe, bardziej antyintelektualny niż Jarosław Kaczyński, który też nie potrafił otworzyć się bardziej systematycznie na kręgi eksperckie, ale cenił sobie profesorski tytuł. Tuska rozmowy z tego typu ludźmi nudziły i napawały odrazą „....”.Ile może Ostachowicz? „...”Ale przede wszystkim przygotował Tuska do tej debaty. Bliski załamania, nieomal płaczliwy polityk został zmieniony w twardego gracza dzięki pracy ze specjalistą od psychoanalizy. Nad tymi seansami czuwał właśnie Ostachowicz. „....(więcej )

Trudna nazwać inaczej proces formowania osobności Tuska jak tresura. Karnowski i Zareba uważają , że za procesem „tresury „ Tuska stoi Karnowski . Może być jednak gorzej

Przypomnę inny fakt z życia Tuska. Jego bliki kontakt z agentem niemieckiej służby bezpieczeństwa STASI .””Agent STASI Detlef Ruser / Henryk/ , który mieszkał w Polsce  zbliżył sie do środowiska , które wydawało solidarnościowe pismo „Samorządność „ między innymi do Donalda Tuska .Spotykał sie z redaktorami pisma , przychodził na spotkania Klubu Myśli Politycznej im Konstytucji 3 Maja „....(więcej )

Warto zadać pytanie jak to się stało ,że człowieka m które opisuje się jak miernotę intelektualną, osobę płaczliwa , bliską załamania został premierem Polski .

Pośrednią odpowiedź na to daje inny fragment tekstu Staniszkis, w którym widać jej gorycz, bezsilność obserwatora, świadomego destrukcji jaką niesie dla Polski Tusk, a raczej ci, którzy go stworzyli i „wytresowali „

Staniszkis” To co, bezkarnie, robi dziś PO, przekracza wszystkie granice. „...”przyzwolenie dla byle jakiego cwaniackiego państwa. I tak krąg się zamyka. Unia przymyka na to oczy. Lub wręcz chwali. Łatwiej będzie wtedy rozgrabić to, co zostaje. Podzielić na regiony. Wykorzystać dla własnej polityki. „.....”Mówi się co najwyżej o błędach osób, czy (PiS) nawołuje do komisji śledczej, nie dostrzegając systemowych fundamentów upartyjnienia państwa, i sektora publicznego. „.....”Ja sama już na początku poprzedniej dekady pokazywałam (w książkach "Postkomunizm" i "Władza globalizacji") strukturalne różnice między "kapitalizmem politycznym" początków transformacji, a dominującym dziś "kapitalizmem sektora publicznego". …..”Ten pierwszy wykorzystywał kapitał społeczny z tytułu piastowania władzy (kontakty, informacja, możliwości tworzenia prawa pod konkretne interesy). A także - korzystał z możliwości quasi legalnego uwłaszczenia się na majątku państwowym i społecznym. Zaś „kapitalizm sektora publicznego" to korzyści nie tyle z tytułu własności ile - z zamówień publicznych i zarządzania groszem publicznym (w tym środkami europejskimi) przez osoby z nominacji partyjnej. W zamian za wysokie gratyfikacje osoby te tworzą kolejne kręgi klientelizmów (klasa polityczna). Ma to gwarantować reprodukcję władzy na wszystkich poziomach. Afiliacja partyjna jest tu zresztą niekiedy tylko przykrywką dla środowisk powiązanych na innych zasadach.
"Kapitalizm polityczny" niszczył rynek bo radykalnie różnicował szanse w rynkowej grze. A obecny "kapitalizm sektora publicznego" radykalnie niszczy państwo. Żadna partia nie jest w tej kwestii bez grzechu. Ale to co, bezkarnie robi dziś PO przekracza wszystkie granice. A przy tym rząd PO wcale nie rozwiązuje wyzwań rozwojowych. Odwrotnie - ukrywa problemy, odsuwa je w czasie, przerzuca koszty na społeczeństwo co dodatkowy wygasza energię społeczną. Bądź wpycha w szarą strefę. ". „.....(źródło )

Chciałbym zwrócić uwagę na istotne punkty analizy Staniszkis . W perspektywie rządy Tuska , a szerzej środowiska Platformy doprowadzi do rozpadu , podziału Polski na regiony, co jest korzystne dla Unii , czyli de facto Niemiec i ich interesów . Tusk niszczy Polskę rozbudowują mechanizm „kapitalizmu sektora publicznego „ . Staniszkis mówi o „radykalnym niszczeni państwa „ . Warto też zwrócić uwagę na niedookreślone obawy Staniszkis , że struktury Platformy niekiedy są „ przykrywką dla środowisk powiązanych na innych zasadach. „. Co miała na myśli Staniszkis. Zwykła mafię , obce wywiady , interesy obcych państw ?

Warto zapamiętać ten termin „kapitalizm sektora publicznego” . Bo to za nim kryją się mechanizmy korupcji , nepotyzmu, kumoterstwa, upartyjnienia, mafii urzędniczej, demoralizacji wymiaru sprawiedliwości , prokuratury . To ten sektor jest źródłem nacisku na jeszcze bardziej bezwzględną eksploatację ekonomiczną podatkami Polaków .

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-08-2012 [14:08] - NASZ_HENRY | Link:

że w końcu Pan tutaj trafi ;-)

Obrazek użytkownika fritz

09-08-2012 [15:16] - fritz | Link:

do pojakwienia sie tutaj pod jego poprzednim wpisem na s24 :)

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

09-08-2012 [23:29] - Marek Mojsiewicz | Link:

Chcę serdecznie podziękować , gdyż rzeczywiście , to dzięki Panu tutaj trafiłem  

Obrazek użytkownika fritz

09-08-2012 [14:49] - fritz | Link:

Cytat: Chciałbym zwrócić uwagę na istotne punkty analizy Staniszkis . W perspektywie rządy Tuska , a szerzej środowiska Platformy doprowadzi do rozpadu , podziału Polski na regiony, co jest korzystne dla Unii , czyli de facto Niemiec i ich interesów .

*** Oczywiscie. Bardzo dobrze, ze prof. Staniszkis zwrocila na to uwage. Pisze o tym od bardzo dawna.

To jest po prostu realizowania rozbioru Polski w dwoch etapach: 1. podzial na regiony z olbrzymimi kompetencjami i 2. umieszczenie regionow, tych na terenie Ziem Odzyskanych i prus na prawie europejskim a wiec poza polskim ustawodastwe. Na to potrzeba doslownie dwoch ustaw. Kropka.

Niemcy daja Rosji wszystko co chca w zamian za zgode na przylaczenie Ziem Odzyskanych. Niemcy daja to przy pomocy wlasnej adminstracji rzadzacej Polska. Jej szefem jest wlasnie herr Tusk.

Mamy swietnych alnalitykow (srodowisko niepodleglosciowe) ale zaden z nich nie wskazuje na Niemcy jako zrodlo niebezpieczenstwa. Ich analizy odnosza sie tylko i wylacznie do Rosji. To jest absolutnie nienormalna sytuacja.
Niemozliwe wrecz, zeby nie zdawali sobie sprawy z tego ze Niemcy sa zdecydowanie wiekszym niebezpieczenstwem.

Nie ma nic gorszego niz rozbior Polski.

Ten scenariusz Niemcy wlasnie TERAZ realizuja.
Oni o tego w ich analizach nie zauwazaja.

Tylko wlasnie Pani Professor Staniszkis!

Parlament Europejski dba o demokracje na Wegrzech, natomiast popiera i akceptuje faszyzm w Polsce dzieki parasolowi ochronnemu Niemiec.

PS. Czesto nie zgadzam sie z p.Prof.
Nie mniej jak widac, tylko Ona potrafi zwrocic publiczenie uwage na te fundamentalne zagrozenie istnienia Polski.
Reszta panow analalitykow milczy jak zakleci.

Obrazek użytkownika Józef Darski

09-08-2012 [17:20] - Józef Darski | Link:

Bez Rosji Niemcy nic by nie wskórały, nawet z Tuskiem dalibyśmy sobie radę. Agentura rosyjska jest tak potężna, że bezkarnie rządzi Polską i pozwala Niemcm realizować ich interesy, bo wszystko co jest przeciwko POlsce jest w interesie rosyjskim. Należy odróżniać skalę zagrożenia.
Przeciwko Niemcom znaleźlibyśmy sojuszników,przeciwko Rosji i Niemcom - nie.

Obrazek użytkownika fritz

09-08-2012 [18:17] - fritz | Link:

na zasadach pruskich, tzn. wola rosyjska jest rozkazem.
Co Bismarck rowniez potwierdzil: nigdy przeciwko Rosji. To byl dogmat jego polityki.

Niemcy chca rozbioru Polski. Potrzebuja na to zgode Rosji.

Sytuacja Polski.
Cala Polska, a wiec w obecnej postaci, zawsze, wczesniej czy pozniej, wylamie sie z pod kontrolli Rosji.
Polska podzielona jest stracona.
Co wlasnie wlasnie celem Niemiec jest.

Wedlug mnie rozbiory sa najgorszym scenariuszem. Za absolutnie zadna cene nie mozna do nich dopuscic.
Pytanie, czy Rosja ma ochote zrezygnowac z zachodniej Polski, z ktorej nie musi rezygnowac, jak na razie.
Moim zdaniem nie.
Stad "nagle" czasami wlaczana zla prasa dla herr Tuska.
Ktos przeklada wajche.

Polska moze szukac sojusznikow, kiedy bedzie niepodlegla i bedzie miala Polski Rzad.
Teraz nie jest. Teraz ma rzad okupacyjny, niemiecki, ktorego celem wlasnie rozbior jest.
Tylko potezne wplywy Rosji do tego nie dopuszczaja.

Bo co niby stoi na przeszkodzie, zeby herr Tusk jutro, no moze pojutrze podzielil Polske na powiedzmy 7 okregow metropolitarnych z olbrzymimi uprawnieniami, z ktorych te na Ziemiach Odzyskanych zlozylyby 6 miesiecy pozniej do KE podanie o uznanie ich jako samoistne regiony europejskie majace prawo do rozmow z KE?

Absolutnie NIC!

Poza Rosja oczywiscie.

Moim zdaniem dokladnie o to toczy sie gra.

Przy tym nie pada ani slowa o panstwie polskim. Ono PO prostu de facto przestaje istniec.
Trybunal Konstytucyjny z radoscia potwierdza, ze powstanie takich regionow jest zgodne z polska konstytucja.

Jezeli jeszcze sie uwzgledni, ze od 2014 przestaje obowiazywac prawo zameldowania, a wiec panstwo traci calkowicie kontrole nad mieszkancacmi.
Jezeli sie uwzgledni, ze od 2014 wojewoda ma prawo po dwoch latach przyznawac polskie obywatelstwo, to wlasciwie jestesmy na kursie i sciezce realizacji tego scenariusza.
Pod warunkiem, ze sie Rosja zgodzi.
Ze wzgldow finansowych i gospodarczych moze sie zgodzic.

Obrazek użytkownika fritz

09-08-2012 [18:23] - fritz | Link:

Uzupelnienie. Z Tuskiem mozemy sobie poradzic pod warunkiem, ze JK zmienie strategie PiS.
Mowiac symbolicznie: strategie Lipinskiego i Kaminskiego i Bielana (ich nie ma, ale strategia jest dokladnie taka sama) zastapi strategia Macierewicza, a wiec zwrot ku narodowi.

Obrazek użytkownika xena2012

09-08-2012 [20:05] - xena2012 | Link:

odkad to obrzydliwa służalczość,pełzanie wobec możnych i silnych , nadstawianie pleców do poklepania i facjaty do pamiątkowej unijnej fotki nazywa się ambicją ? Ambitny polityk nie obiecuje cudów,bo uważa na wartość swych słów. Pani prof.Staniszkis zbytnio komplementuje tego małego,nijakiego człowieczka.

Obrazek użytkownika tagore

16-09-2012 [17:12] - tagore | Link:

Sporo lat wstecz siedziałem w kawiarni Hotelu Merkury w poznaniu i przy piwie ze znajomymi z KLD rozmawiałem z
Panem Tuskiem ,nie zrobił na mnie ani dobrego ani złego wrażenia poprostu nijakie.Parę lat później spotkałem go
na imprezie organizowanej przez fundację Adenauera (niemiecką fundację przypisaną do cdu/csu finansowaną z budżetu
Niemieckiego Państwa).Fundacja Adenauera i pozostałe zwiazane z innymi niemieckimi partiami mają za zadanie wspieranie
polityki Niemiec za granicą poprzez finansowania przez fundację stypendiów ,grantów itp. osobom rokującym pozytywnie
z punktu widzenia Niemiec w działalności politycznej,społecznej itp. .Fundacja Adenauera finansowała fundację wydającą album o Gdańsku z której utrzymywał się Tusk do czasu nastania sprzyjających wiatrów.Poznałem wówczas
bardzo interesującego człowieka ,uwczesnego szefa fundacji Pana Freidensteina człowieka co najmniej o dwa numery za
dużego do nominalnej działalności fundacji.Obecna pozycja Tuska to wypadkowa działania różnych czynników ,ale poparcie niemiec ma swoją wagę.

tagore