Nie każdy zostanie Piłsudskim ale każdy może zostać Polakiem.

Cieszę się że Pani Ewa Stankiewicz wywołała od dawna oczekiwaną dyskusje pytaniem „ Co robić” .Wielokrotnie zabierałem głos w tej bardzo  ważnej sprawie . W pytaniu  zawiera się cały ładunek emocjonalny polskiej prawicy . Odpowiedzi na to pytanie pozwolą nam ocenić nasze możliwości i oczekiwania , spowodują dyskusje nad sposobem działania   aby odzyskać Polskę dla Polaków. Uważam że podejmowane kroki w tym celu musza się opierać  na podstawowej zasadzie „ Wśród Polaków , z Polakami i dla Polski” . Środowisk , grup etnicznych , stowarzyszeń jest dużo dlatego naturalnym jest stworzenie forum wymiany myśli i możliwości dyskusji .Powinny one być na żywo ale i w Internecie . Na razie jedynym  łączącym elementem jest sprzeciw wobec nierządu komunistów i ich następców ale w dyskusji okaże się że Jan jest narodowcem, Krysia jest chadekiem , Piotr jest liberałem a Jadzia socjalistką .Tacy jesteśmy i tacy będziemy  obyśmy tylko potrafili różnic się pięknie i współpracować w najważniejszych wytyczonych celach . To wytyczenie wspólnych celów uważam za najistotniejsze byśmy się nie pozabijali  lun nie pokłócili na śmierć i życie .
Najważniejszym i podstawowym ogniwem jest nasza historia . Polak , który zna historię swojego narodu jest niebezpiecznym elementem dla postkomunistów . Polak który zna dzieje swoich ojców , dziadów nie pozwoli aby o tym zapomniano . Polak który zna historie powstań i wojen wie że potrafimy wygrywać . To co się dzieje od 44 roku to wynaradawianie i zakłamywanie naszych dziejów. To my jako naród powstrzymaliśmy islam pod Wiedniem , to my jako naród zatrzymaliśmy nawałnice bolszewików pod Warszawą   to w końcu my wystawiliśmy w czasie II wojny światowej największą w dziejach świata podziemną armię i stworzyliśmy podziemne państwo ze wszystkimi działającymi strukturami administracji a nawet bankowości. Wmawiano nam od lat że te powstania to be , że zawsze przegrywamy , ze jesteśmy do niczego i ktoś za nas musi rządzić bo się pozabijamy.  To właśnie ta WOJNA INFORMACYJNA przeciwko Polsce i Polakom. To my zdołaliśmy wyrwać ubekom Sierpień 80 i zgromadzić 10 milionów ludzi w ruchu społecznym Solidarność  . Nie wierzcie propagandzie damy sobie rade tylko musimy przełamać zniechęcenie i spowodować ożywienie AK-tywności obywatelskiej.
„Małymi krokami do celu”
Niech powstaną społeczne grupy interwencyjne , gdzie obywatel poczuje że nie jest sam że ktoś chce mu pomóc . Niech powstaną lokalne grupy pomocowe dla bezrobotnych , dla biednych , dla rodzin itd. One wprawdzie istnieją ale niech zaczną działać pod wspólnym szyldem . Ważne są  te Male zwycięstwa bo one złoża się na nasz sukces . W Polsce nastąpiła atomizacja społeczeństwa , ludzie ze sobą nie rozmawiają , nie uśmiechają się do siebie bezinteresownie . czemu nie ma pikników niepodległościowych z kiełbaska przy ognisku . Jesteśmy z krwi i kości i oprócz spraw poważnych chcemy się bawić i uśmiechać. Poznawać nowych ludzi , dyskutować . To niewiele kosztuję a wszyscy poczujemy ta więż którą nazywam „ duchem Krakowskiego Przedmieścia” Do jasnej cholery zachowujmy się jak na Krakowskim Przedmieściu pełni życzliwości do sąsiada obok. To musimy przełamać .
Puentując ten wpis podsumuje go tak  „Nie każdy zostanie Piłsudskim ale każdy może zostać Polakiem”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

21-07-2012 [10:08] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem czy to sie da powiekszyć,ale mozna znaleźć na stronie Repin.

Tu zapadła decyzja o losie Polski i Polaków.

Reszta to tylko konsekwencja,ciąg dalszy i beznadziejna głupota polactwa.

ciao

Obrazek użytkownika Captain Nemo

21-07-2012 [10:56] - Captain Nemo | Link:

Na początek uznać, że w życiu Polaka najważniejsze są trzy sprawy: Bóg, Honor, Ojczyzna. Co do AK-tywności obywatelskiej, to przyznaję Kacie, masz 100% racji.
Captain Nemo /poprzednio znany jako Emigrant/

Obrazek użytkownika kat

21-07-2012 [13:22] - kat | Link:

te trzy wartości jak najbardziej , ale dopowiedziałbym jedno. Mianowicie lekceważymy przeciwnika ale nie tego ludzkiego .lekceważymy zło czyli szatana i jego działalność pod różnymi ruchami . Osłabiamy się rozmawiając z nim / ruchy aborcyjne, eutanazyjne,homoseksualne itd/ .Do momentu w którym nie zaufamy Dobru / niektórzy  tak jak ja określamy to Bogiem/ nie mamy szans wygrać . Zły zna wszystkie nasze słabości i bez Boga nie wygramy.Pozdrówka

Obrazek użytkownika Daf

21-07-2012 [12:07] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Zduzym zainteresowaniem czytam zawsze Pana artykuly. Jednak apelowanie do wspolobywateli, zeby byli dla siebie mili i zyczliwi to czysta ideologia. Czas najwyzszy, zeby zdemoralizowane i otumaniane spoleczenstwo zregenerowac. Tym powinni zajac sie specjalisci, zamiast wyglaszania pustych przemowien i zamieszczania gdzie sie da pseudonaukowych publikacji, tlumaczyc co jest wazne w zyciu czlowieka i narodu. Wiem o czym tu pisze, Polske znam b. dobrze, z racji mojego zawodu. U nas nawet cwiercinteligent wie dobrze, co dla niego jest wazne. I dlatego w wyborach glosuje wlasciwie.
Partia , ktora chce w Polsce rzadzic, powinna przedstawic spoleczenstwu i ze spoleczenstwem dyskutowac, plany naprawy Rzeczpospolitej, dla kazdej dziedziny zycia spolecznego i politycznego, dobrze funkcjonujace juz od lat w EU.
Nalezy tez odbudowac przemysl, bo to miejsca pracy i swiadectwo dobrze funkcjonujacego panstwa. Przegonic tez sprytnie krzatajacych sie po Polsce tzw. zagranicznych inwestorow, czesto niewiadomego pochodzenia.
Wtedy ludzie beda dla siebie zyczliwi, beda sie do siebie usmiechac !

Obrazek użytkownika kat

21-07-2012 [13:25] - kat | Link:

Z uwagą czytam Pani wpisy . Obydwoje mamy racje ale działania się nie wykluczają . Najpierw musimy odbudować elity , moim zdaniem potrwa to jeszcze trochę. Elektorat tez znam dobrze i nie do niego jest to adresowane.Adresatem tego wpisu są patrioci i osoby AK-tywne a nie elektorat , który raz na cztery lata daje głos.Pozdrówka