Kilka słów wyjaśnienia

Czytałem ostatnio, że na oświadczenie Komitetu Politycznego, które przytoczyłem w poprzednim wpisie, odpowiadają osoby będące w PJN. W związku z tym należy wyjaśnić pewne nieporozumienie – oświadczenie to nie było kierowane do ludzi PJN, którzy pominąwszy już ich obecne znaczenie polityczne, dopuścili się przede wszystkim działań godzących nie tylko w Prawo i Sprawiedliwość, ale godzących w polską demokrację w ogóle. Chodzi oczywiście o walkę o pozbawienie partii politycznych środków finansowych, co gdyby zostało doprowadzone do końca, oznaczałoby w istocie budowę w Polsce systemu, w którym mogłaby działać PO i być może PSL i SLD – dla formacji postsolidarnościowych, reprezentujących interesy większości obywateli o średnich i małych dochodach nie byłoby miejsca. I nawet zakładając w tym przypadku pewną daleko idącą naiwność ludzi z PJN, trudno sądzić, by sobie z tego nie zdawali sprawy.

Jeżeli oni chcą szukać nowego politycznego miejsca, to tym miejscem jest oczywiście Platforma Obywatelska. My tych osób, które traktujemy jako całkowicie skompromitowane, nie tylko z punktu widzenia partii, ale także z punktu widzenia polskiej demokracji i kryteriów moralnych, nie zamierzamy w żadnym wypadku zapraszać do swoich szeregów. Chciałbym uznać to za ostatecznie wyjaśnione.

Natomiast jeśli chodzi o różnicę między stosunkiem wobec formacji marszałka Marka Jurka i samego Marka Jurka a stosunkiem wobec Solidarnej Polski – wyjaśnialiśmy to już, ale warto jeszcze raz powtórzyć. Formacja Marka Jurka to formacja pewnej, już nie sięgając głębiej, a tylko do życiorysu przywódcy, 35-letniej tradycji działania z pozycji, nazwijmy to, radykalnego konserwatyzmu. To jest pozycja, która w naszym przekonaniu mieściłaby się w naszej partii, ale jest tam też mocna tendencja do politycznej samodzielności. Uznaliśmy, że ten dorobek i ta pewna odrębność, jeśli chodzi o poglądy, są przesłanką, którą możemy przyjąć do wiadomości, i stąd tego rodzaju porozumienie jest możliwe.

Jeśli zaś chodzi o Solidarną Polskę, to można powiedzieć tak – ci, którzy piszą, że tracimy instynkt samozachowawczy, a są tacy wśród dziennikarzy, mają albo złą wolę, albo zasadnicze trudności z myśleniem. Przecież gdyby każdy, kto się oderwie od partii, miał natychmiast prawo do politycznej podmiotowości, a naszym obowiązkiem byłoby zawierać z nim odpowiednie umowy, to każdy, kto uzyskałby lepszy wynik wyborczy, byłby wręcz wpychany na tę drogę, czyli drogę rozbijania prawicy. Stracilibyśmy instynkt samozachowawczy właśnie gdybyśmy tego rodzaju reguły przyjęli. Stąd propozycja w tym przypadku jest jednoznaczna  -  propozycja powrotu do partii ze świadomością, że uczyniło się źle. 

Jest to propozycja wielkoduszna, bo tutaj też były szkody, ale nie było działań takich, jak w przypadku PJN. Została tak sformułowana i jest jeszcze aktualna. Niedługo ten czas minie i wtedy każdy będzie musiał, że tak to określę, brać pod uwagę, że sam ryzykuje. Oczywiście nie zawsze ja będę decydował czy współdecydował o partii, ale zawsze będę stał na stanowisku, że dla takich ludzi nie ma powrotu. I jeżeli będę mógł doradzać coś moim następcom, to będę doradzał, żeby traktowali to jako coś całkowicie trwałego. (Uprzedzając ewentualne artykuły o zmianie przywództwa w PiS – myślę tu o sytuacji mającej nastąpić za wiele lat…)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

27-03-2012 [18:34] - Janko Walski | Link:

w powracaniu, powinno mu być łatwiej.

Przepraszam za ten sarkazm, mam wielki szacunek dla Pana i wysoko cenię działania jakie od lat Pan firmuje. Myślę jednak, że pan Dorn to przypadek szczególny, właściwie to nie wiadomo co z nim zrobić.

Obrazek użytkownika Gość

27-03-2012 [18:35] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Do pana Kaczynskiego.
Szanowny panie -na poczatek wyjasnienie-glosowalem na pana glosuje i bede glosowal. Jest pan geniuszem polityki -wielkiej zajomosci prawa i wysokiej kultorze. Natomiast zupelnie niezna sie pan na ludziach.
Tacy ludzie jak -kluzik-rostkowska-jakubiak-dorn,ujazdowski,cymanski,litynski,hofman i paru innych--nigdy nie powinni sie w PIsie znalezc! Nigdy przenigdy! -to sa szpece od KOOPERACJI NEGATYWNEJ.Wyszkoleni !
Jezeli nie przestanie sie pan bawic w demokracje-to oni/pan lepiej niz ja wie z kim walczy/ta banda zbrodniazy o cechach sekty -zaltwia pana!!!!
Uwazam ze po wygranej/beda fauszowali wybory/ PIsu nalezy-
-zrobic raport otwacia -czy cokolwiek jest pieniedzy w panstwie
-pozamykac gazety wyborcze ,znaki,tvn-i czes zaubeczonego kulu!
-pozamykac caly ten rzad
-przyrocic kare smierci
-oraz szereg innych posuniec uniemozliwiajacym tej bandzie dzialanie z wiezienia.
Trzeba wszystko naprawic to co tamci przekrecili!

JEZELI PAN TEGO NIE ZROBI-TO ONI WSPARCI MOSKWA I BERLINEM -WYKONCZA PANA
I CALY PIS WYWIOZA NA SYBIR A NAS ZAGLODZA!!!!!!!

TO JEST OSTATECZNA ROZGRYWKA I ROZUMIE PAN ZE MA DOCZYNIENIA Z BANDYTAMI!
ONI SIE NIE COFNA PRZED NICZYM!

PS.prosze wybaczyc ortografy i male litery-jestem prosty czlek!

major DERED

Obrazek użytkownika Gość

27-03-2012 [18:54] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

aha!
jest jeszcze wazniejsza sprawa niz wyzej napisalem!

NALEZY NATYCHMIAST ROZWIAZAC ORGANIZACJE TAJNE-MASONSKIE ,SZATANISTYCZNE
-FUNDACJE -NP ADENAUERA- to co zrobil pilsudzki!
To nic ze pan sobie niezadje zprawy ci ludzie sa wokol pana dzien i noc!!!

DERED

Obrazek użytkownika PanReyTan

27-03-2012 [18:43] - PanReyTan (niezweryfikowany) | Link:

oczywiscie spogladajac z roznych zajmowanych pozycji i poziomow mozna sie zgadzac w pewnych kwestiach a w pewnych sie roznic. PJN jest szczegolnym, zaiste zjawiskiem i jednak sklaniam sie ku naiwnosci "rozlamowcow". Zostali zmanipulowani przez Kluzik, ktora wykonala perfekcyjnie krecia robote. Pozostawiwszy swoich kompanow zalapala sie na wozek i wskoczyla do parlamentu. Zastanawia mnie jak taka osoba o dwulicowym charakterze malo, ze zmanipulowala takich asow jak Kowal czy Migalski ale byla rowniez w stanie zmanipulowac prezesa PiS-u i wziac w rece cala jego kampanie prezydencka doprowadzajac do tragicznej w skutkach porazki... czy bazujac na takim doswiadczeniu nie warto jednak szukac z PJNwcami pola do wspolpracy? nie mowie o zapraszaniu do partii ale wspollobbowaniu w waznych dla kraju przestrzeniach.
Inaczej mysle o SP. Mysle, ze jest ona owocem, ktory dojrzal na drzewie PiS aby sie odlaczyc, spasc na ziemie i zaczac niezalezny byt jako nowe drzewo przynoszace nowe owoce. Jego dzialania nie sa skierowane przeciwko PiS - conajmniej nie dostrzegam takowych - natomiast w dyskusjach, polemikach i sporach glos SP jest silnym wzmocnieniem glosu PiS. Poza tym SP moze byc opcja dla tych niezadowolonych, ktorzy nie do konca widza siebie w przestrzeni w jakiej funkcjonuje PiS. Poza tym obecnosc konkurencji powoduje, ze PiS jest rowniez zmuszony do aktywniejszych dzialan w celu utrzymania poparcia.
Widze wielka szanse na odbudowanie sily polskiej prawicy ale jest to proces zmudny i wymaga wielkiej pracy, wielu rozmow i rozwazenia wielu opcji. A wszystko po to, zeby w momencie gdy gniew ludzki zmiecie szajke Tuska, nie byc zaskoczonym i nie szukac na predce pomyslow.

Obrazek użytkownika Gość

27-03-2012 [18:48] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Teraz więcej zajmuję się życiem politycznym naszego kraju, ale jestem tylko psychologiem ,więc mam pewną intuicję co do ludzi i ich poglądów, otóż moje serce i sumienie jak słuchałam Pana Ziobro i innych wyczuwały do tych ludzi sympatię i prawdę w tym jak i co mówili. Życzę Panu otwarcia się na inne osobowości i inne metody i jednoczenia prawicy. Musi Pan wykazać się dużą cierpliwością , pokorą i dążeniem do jedności czyli darami Ducha Świętego dla dobra nas wszystkich.Tego Panu i Polce życzę.Niech Bóg ma Pana w Swojej opiece a prawdziwi Polacy niech modlą się i za Pana i za naszą Ojczyznę, kto nie może działać niech się modli i wspiera innych na wszelkie możliwe sobie sposoby.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

27-03-2012 [18:52] - Mikołaj Kwibuzda (niezweryfikowany) | Link:

Trzeba przyznać, że zabiegi Pana Prezesa o jedność prawicy są wprost wzruszające. Chciałem napisać dalej coś sarkastycznego, ale właściwie nie ma po co. Nie wiadomo, jaki diabeł podszepnął Panu, żeby zrobił Pan panu Dornowi publiczną awanturę o alimenty. Jeśli Pan sobie z tego dotąd nie zdaje sprawy, to raczej nie ma szans, by kiedykolwiek Pan zrozumiał, że żaden szanujący sioę człowiek potraktowany w ten sposób nigdy nie będzie z Panem współpracował na Pańskich warunkach, bo straciłby twarz. A przecież nie tylko pana Dorna upokorzył Pan publicznie, a teraz kieruje Pan groteskowe apele o pokajanie się i współpracę, gdzy dla wszystkich jest jasne, że ani Pan, ani adresaci nie liczą na ich skuteczność.

Szkoda, że nie umie Pan swoich idiosynkrazji poświęcić dla Polski, bo włąśnie z tego powodu hultaje będą poniewierać tym krajem Bóg wie jak długo jeszcze.

Obrazek użytkownika Janko Walski

27-03-2012 [19:21] - Janko Walski | Link:

Żeby nie było wątpliwości, był to ewidentny błąd Premiera, ale pamiętajmy, że Dorn pierwszy przyłożył i to w momencie, gdy oganiał się od sfor atakujących ze wszystkich stron. Uważam to za okoliczność łagodzącą.

Obrazek użytkownika RYSK

27-03-2012 [19:02] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

to ja przestaje cie popierac, przerzucam glosy( cala familia) na ZZ. Podpieraj sie jasinskimi,jurkami czy suskimi, na pierwszej linii---zadziwiajace!!

Obrazek użytkownika Gość

27-03-2012 [19:17] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

to zachartowany i świadomy ludek. Byle agitka WSIoków i odszczepieńców zdalnie sterowanych nas nie wzruszy.
Ogromna większość z nas ufa ludziom sprawdzonym, którzy dobrze przysłużyli się Polsce tak jak Jarosław Kaczyński czy Antoni Macierewicz.
Kto przeciw nam ten ma poparcie na poziomie błędu statystycznego. Taki werdykt spotkał sprzedawczyków z PJN i taki sam czeka SP.

Obrazek użytkownika Stanisław

27-03-2012 [19:19] - Stanisław (niezweryfikowany) | Link:

Wszyscy poniżej dają dobre rady, a ja w pełni podzielam Pański punkt widzenia. Jest Pan wyjątkowo wyrozumiały. PJN to zdrajcy.SP to karierowicze.
Pozdrawiam i życze wytrwałości.
Stanisław Brzozowski

Obrazek użytkownika Gościówa-Misiówa

27-03-2012 [20:00] - Gościówa-Misiówa (niezweryfikowany) | Link:

Myślę, że dla osób, które ostatnio uczestniczyły bezpośrednio w spotkaniach z prezesem Kaczyńskim te "parę słów" to oczywista oczywistość.

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

27-03-2012 [19:22] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Jaroslawie:

Jest Pan Wielkim Uznanym Patriota ktory posils wielka strate w walce o wolnosc Polski. W tej sytuacji jaka dzisiaj istnieje powinien Pan podazyc nie w kierunku politycznych ugrupowan ale w kierunku opozycyjnego frontu odrodzenia narodowego skupiajacego rozne grupy spoleczne. Prosze zauwazyc ze polowa wyborcow nie idzie do zadnego glosowania, stracila calkowite zaufanie do tak zwanych "politykow" i politycznych partii ktore doprowadzily ten kraj do ruiny. Pan musi przestac myslec jako szef partii politycznej, Pan musi zaczac myslec jako Polak ktory nie byl jeszcze w partii. Pan powninien zawiazac kontakt z jak najwieksza iloscia roznych grup ktore juz dzialalay w jakims kontekscie: sa to grupy zawodowe, klasowe, uczelniane, dzielnicowe, wiejskie w kazdej wsi oddzielnie, uliczne, kupcy, rzemieslnicy, studenci roznych uczelni, zolnierze, ksieza robotnicy, fachowcy, taksowkarze, rolnicy, hodowcy, nauczyciele, wierzacy i niewierzacy ale kochajacy ten kraj. Pan musi stworzyc front narodowej spolpracy w obronie wolnosci ojczyzny, obalenia zlodziejstwa, mafii, zdrajcow. Grupa 11 listopada kiedy ludzie pojda do wyborow, wybiora autentycznych przedstawicieli swoich grup, ktorzy utworza ugrupowania w sejmie, senacie, rzadzie. To zaufanie gdy zaczyna sie budowac kraj i klase srednia, walczyc z bieda , zacofaniem. Wtedy bedzie Pan premierem i nowe wybory po obaleniu mafii zaczna pracowac dla kraju. grupy do ktorych sie dzisiaj Pan zwraca do takich nie naleza. Sa to gowniarze ktorzy nic nie umieja, za darmo udaja ze cos robia a ro co robia to rozprzedaja nasz kraj--Polske. Ja mam nadzieje ze Pan to wreszcie zrozumie. Polska musi przeprowadzic kompletne i gruntowne zmiany albo zginie z mapy swiata. Te zmiay musza miec poparcie spoleczenstwa.

Obrazek użytkownika Nulka

04-05-2012 [22:50] - Nulka (niezweryfikowany) | Link:

... ale chyba rzeczywiście coś, nad czym należałoby się poważnie pochylić. Popieram ze wszechmiar proponowaną przez Panią strategię, Pani Joanno. Potwierdzam - w terenie jest marazm. Jestem niemal przekonana, że z tymi ludźmi nie zajdziemy daleko. To trudne, co Pani proponuje, bo pionierskie w naszych warunkach, ale Panie Jarosławie - do odważnych świat należy. Pan to zrobi! Jak to Pan powiada - 'trzeba wiary, tylko z nią wygramy!' I to jest PRAWDA!
Pełna podziwu i sympatii dla Pana - pozdrawiam serdecznie, życząc nieustającego hartu ducha i zdrowia.
Z Klasyka: Alleluja i do przodu! :-)

Obrazek użytkownika jacol

27-03-2012 [19:47] - jacol (niezweryfikowany) | Link:

to przyszłość...

Obrazek użytkownika Loli

27-03-2012 [20:07] - Loli (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Premierze,

Jestem z Panem i z takimi ludzmi jak Pan Macierewicz, bo nigdy nie zawiedliscie mojego zaufania, bo jestescie moja jedyna i ostatnia nadzieja, ze Narod sie wreszcie obudzi, bo mimo obelg, klamstw i matactw stoicie twardo i wytrwale na pozycji obroncow Polski, bo macie nasza Ojczyzne wpisana w serca.

Niech Was Bog ma w swojej opiece i niech blogoslawi Polsce i Polakom.

Obrazek użytkownika stokolesny

27-03-2012 [20:18] - stokolesny (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Premierze N RP!!!

Każdy obywatel N RP, który szanuje swoje i nie tylko swoje dzieci, a zatem wnuki i przyszłe ich pokolenia, ma konstytucyjny obowiązek prawny i moralny wspierać i wybierać sprawdzonych i godnych swoich reprezentantów do samorządów, do sejmu RP, do senatu RP oraz na prezydenta RP

dla mnie Panie Premierze jest Pan niekwestionowanym "Autorytetem" godnym najwyższego szacunku i zaufania publicznego dlatego życzę Panu spełninia wszelkich marzeń, które rezlizuje Pan od wielu lat wraz ze swoim Śp. Bratem Prezydentem N RP prof. Lechem Kaczyńskim, który dla mnie jest wzorem i przykładem do naśladowania, co czynię na codzień bez względu na konsekwencje, wierzę i jestem święcie przekonany, że tak jak powiedział Jan Paweł II "wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich czynów pod warunkiem, że pokonamy strach przed swoją własną słabością"

dlatego do ostatniego tchnienia, pragrafem i piórem, będę bronił niezbywalnych praw współobywateli do życia w godności, okupionych krwią i życiem wielu bohaterskich istnień ludzkich synów i córek N RP, wierzę również, że niebawem GP napisze o tym,

z wyrazami szacunku
stokolesny jest zdolny do

Obrazek użytkownika marekagryppa

27-03-2012 [20:29] - marekagryppa (niezweryfikowany) | Link:

Panie Prezesie należę do tzw.Sekty Kaczyńskiego i jestem z tego dumny.Dziekuję za wyjaśnienie Pana stosunku do Pic Jak Nic jak nazywam tych zdrajców ,dla nich drogę wytyczyła drogę Kluzikowa .Co do Ziobry mam na razie stosunek mieszany nich bidaczek zdobywa głosy niezdecydowanych i tych którzy nie zagłosują na Pana z innych przczyn.moim zdaniem niestety Ziobro podzieli los innych rozbijaczy prawicy a szkoda.Wybory do europarlamentu pokażą jego siłę.

Obrazek użytkownika slavmiro

27-03-2012 [20:31] - slavmiro (niezweryfikowany) | Link:

Jeśli formacje powstałe poprzez oderwanie się od PiS, nie utraciły swego pierwotnego konturu, zawsze można je wpasować w granice PiS. Personalne urazy nie powinny stać na przeszkodzie tego procesu i przysłaniać wyższy cel, jakim jest dobro Polski i Polaków. Przykład Dorna, którego Pan Prezes podobno poniżył publicznie, na który powołuje się @Mikołaj Kwibuzda 18:52, stwierdza on << żaden szanujący się człowiek potraktowany w ten sposób nigdy nie będzie z Panem współpracował na Pańskich warunkach, bo straciłby twarz. >> Jest nawoływaniem by osobiste urazy brały gore nad interesem Polski. Mam nadzieje ze owe urażone osoby nie podzielają stanowiska @Mikołaj Kwibuzda. Gdyby jednak podzielały jego stanowisko, świadczyłoby to o ich niedojrzałości, ze ich osobista duma stoi ponad interesem narodu. Nie mogę zrozumieć wypowiedzi @RYSK 19:02 „Jarek jeżeli widzisz wroga w Ziobro”. A może to Ziobro widzi wroga w Jarku. Wygląda to tak jakby Ziobro ze swoja formacjacja chciał powrotu do PiS jednak ten zamyka przed nim bramy, w związku z czym @RYSK deklaruje odejście od PiS z cala swoja rodzina. Dlaczego @RYSK nie odszedł w chwili gdy Ziobro opuścił PiS?
Ciekawi mnie czy liderzy ugrupowań wywodzących się z PiS, będą kierować się emocjami, urazami w sytuacji rozsądnego głosu rozumu rozróżniającego ziarno od plew. Rozumu osoby patrzącej się na Polskę z perspektywy co dla Polski jest korzystne a co nie.

Ci którzy odeszli od PiS z powodów urazów swego ego, niech lepiej zrezygnują z roli lidera, którym się obwołali i powrócą do roli ucznia, by nie zwodzić Polaków.
Ci którzy odeszli z powodów programowych, którzy maja inna wizje dla Polski, niech jeszcze raz przemyślą, czy kształt ich wizji dla Polski nie jest zbieżny w jakimś istotnym odcinku, z kształtem jaki przewidział dla Polski PiS. By wspólnie realizowali cel dla dobra Polski i Polaków.

Obrazek użytkownika Gość

27-03-2012 [20:31] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jest ciemno i jest światło.Ciemność to nic innego tylko brak światła.Jest ciepło i jest zimno ale zimno to tylko brak energii.Słowo które nic nie znaczy.Mierzymy tylko energię,a gdy jej brak jest po prostu trochę zimniej i tak do zera bezwzględnego.Problem jedności w PiS jest taki,jak problem rozdrobnienia.Rozdrobnienia nie ma, rozdrobienie nie istnieje.Partie jednoprocentowe nie istnieją.Problemem jest też jedność.Pan Bóg nikogo nie stworzył równym.Każdy ma jakiś talent.Dążność ludzi do władzy i przywilejów jest przeogromna.Widać to przy okazji "parcia na szkło"Mieliśmy już epokę zderzaków która minęła.Wzorce do jedności politycznej trzeba czerpać od najlepszych.Od nich uczmy się.Kiedyś ktoś podpalił jakiś ichni sejm,ale też i spadł samolot.Władzę można zdobyć w sposób brzydki i w brzydki sposób skończyć.Był nasz Marszałek który wyciszał się w Sulejówku,był też Mahatma Ghandii który uciekał od cywilizacji.Zdradzam Panu tajemnicę wielkości ojców narodów.Polecam samotnię odludzie a moment który nadejdzie będzie tym właściwym.Nic na ludzi tak nie działa gdy ktoś powstaje jak Feniks,lub powraca by większość zobaczyła i zrozumiała.Konkurencja niech rządzi,niech się szarpie.Prawda zawsze zwycięży.Pozdrawiam JJ63

Obrazek użytkownika marek

01-06-2012 [18:53] - marek (niezweryfikowany) | Link:

Cos w tym jest...czasami trzeba byc lisem.Pamietam,jak w latach 55-56 na murach domow krakowskich/gdzie mieszkalem/ pojawialy sie napisy "Gomulka do wladzy"Gomulka,odsuniety od wladzy w koncu lat 40ch stal sie mimowolnym opozycjonista,pozadanym przez lud wybawca.I,mimo sprzeciwu CCCP do tej wladzy wrocil,na szczebel wowczas najwyzszy.Wyniesiony przez ten lud wlasnie...no,z malenka pomoca przyjaciol pewnie.

Obrazek użytkownika J-J

27-03-2012 [20:50] - J-J (niezweryfikowany) | Link:

Rozumiem kwestię przywództwa,ale młodych należy przysposabiać do przejęcia władzy.To właśnie brak przygotowania elit politycznych do rządzenia po 1989r sprawił,że mamy to co mamy.Konsolidacja i łączenie polskiej prawicy wymaga szacunku wobec postaw innych ludzi,kompromisu,otwartości i wielkiego serca i umysłu.Jeżeli PO zatonie to z pewnością przez autorytarny charakter zarządzania tą partią (przenoszony również na rządzenie państwem).Żeby porwać za sobą ludzi trzeba być krańcowo różnym.Taka jest cena sukcesu polskiej prawicy.......

Obrazek użytkownika Bartosz z UK

27-03-2012 [20:59] - Bartosz z UK (niezweryfikowany) | Link:

i konkretne rozdzielenie ziaren od plewa

do tej pory obrazek prawicy mialem rozmyty przez te szumowiny z pjn i niektorych z SP . Ja i moja rodzina od zawsze bylismy za PiS em

Obrazek użytkownika Rafaela

27-03-2012 [20:59] - Rafaela (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Premierze
Przeczytałam ten piękny zrównoważony artykuł. Do treści:n ic dodać ,nic ująć.
Pragnę odnieść się do końcowych akapitów wpisu. Czytam dużo książek dot.:
ideologii Prezydenta Prof.Lecha Kaczyńskiego, Pańskie Programy i pozycje książkowe w perfekcyjny sposób oceniające arenę polityczną w Polsce-lata po 1989 roku. Historię i podłoże powstania PC, które stało się podwaliną PiS-u.
Partia PiS jest dziełem ideologicznym Szanownego Pana Premiera i Najzacniejszego Prezydenta Prof.Lecha Kaczyńskiego. To Państwo jesteście Pierwszymi Lderami organizacji, którą stworzyliście,powołaliście do życia.

PiS- zalążek przyszłej WOLNEJ, SUWERENNEJ i NIEPODLEGŁEJ Polski z Perfekcyjnym Programem Naprawczym deformacji życia dokonanej przez Tuska.

Nikt nie ma prawa w sposób brutalny i niegodny domagać się tego, co mu się nie należy. To najwyższej skali nietakt.

Jest Szanowny Pan Premier otoczony teraz bardzo oddanymi ludźmi:Pan Poseł Błaszczak, Pan Rzecznik Poseł Hofman, Pani Minister Ania Fotyga, Pan Minister Antoni Macierewicz. Pan Poseł Brudziński (moge całą listę sejmową). W terenie też są ODDANI.

I mam pragnienie, aby dobra i szlachetna wola wobec "ziobrystów" nie trwała długo. Ponieważ to nie dzieci, to dorośli ludzie, którzy z premedytacją dokonali tej szumnej rewolty.

Dziekuję za Każde Pańskie słowo, które potwierdza Wielką zdolność PIS-u
do przejęcia władzy i rządów w Naszym Kraju zgodnie z ich istotą.
Z poważaniem i Wielkim Szacunkiem.

Obrazek użytkownika krokodyl

27-03-2012 [21:36] - krokodyl (niezweryfikowany) | Link:

opartym na Prawie Naturalnym ! Przez kościoły różnych religii nazywanym Boskim !
Po za tym , we wszystkim Zgoda !
Wyrazy szacunku dla Pani i Pana premiera .
Ps. Skutki działań partii o podstawach ideologicznych , ZAWSZE były zbrodnicze ....

Obrazek użytkownika B.H.K

27-03-2012 [21:33] - B.H.K (niezweryfikowany) | Link:

Panie Premierze ogromny szacunek ta droga , bo tylko w ten sposob moge , pragne wyrazic dla Pana i calej formacji PiS.
Boguslaw Henryk Kaczorowski

Obrazek użytkownika gość

27-03-2012 [21:39] - gość (niezweryfikowany) | Link:

proroctwa dla Polski są jednoznaczne : Polska się obudzi choćby w ostatnim momencie a prawda zwycięży choć wszystko na pozór będzie przegrane.Wiem o czym piszę, bo interesuje się tą tematyką i staram się na tym forum wypowiadać uwzględniając te proroctwa .Pan jest osobą bardzo ważną dla Polski , nawet dla wrogów polskiego ducha, wiary i tradycji.Nadzieja umiera ostatnia, ale w naszym narodzie, którego orędowniczką i obrończynią jest sama Maryja, do tego koronowana Królowa Polski nadzieja nie tylko że nie umrze lecz będzie wieczna. Bóg jest Panem dziejów i cały czas posyła nam znaki, żebyśmy zrozumieli i się opamiętali,abyśmy je rozważali i byli czujni. Szczególne dla Polski jest posłannictwo św. Faustyny, która wyprasza miłosierdzie dla naszej ojczyzny, jak również Rozalii, która otrzymała misję, w której Jezus upomniał się o swoje królestwo w naszym narodzie.Naród polski zawsze zwyciężał trwając przy wierze. Wiara narodu była zawsze siłą, która przezwyciężała wszelkie próby.Poza tym Bóg zawsze zostawia w narodzie tę wierną "resztę". „Reszta” w narodzie, która walczy; która trwa na modlitwie; dla której słowo „ojczyzna” to przywiązanie do Boga i tradycji. Ta właśnie „reszta” może uratować naszą ojczyznę, ponieważ Bóg wysłuchuje ich modlitw i błagań.Drogi Panie musimy w to wierzyć, takie są proroctwa i takie są fakty, a jedno z proroctw brzmi:
Dopóki naród wraz z pasterzami Kościoła nie stanie się jednością, dopóty będę trzymał wyciągniętą dłoń nad waszą Ojczyzną.... Polskę szczególnie otoczcie modlitwą i Mszami Świętymi za Ojczyznę, aby przebłagalna Ofiara Syna obroniła was od ukrytego i jawnego wroga Kościoła.
Po latach ucisku i poniewierki podniosę Moje Jeruzalem – Polskę, wasze rodziny. Wówczas zapanuje prawo i sprawiedliwość.( Anna Argasińska orędzie w tygodniu wyborów)

Obrazek użytkownika GośćXTX

27-03-2012 [22:13] - GośćXTX (niezweryfikowany) | Link:

I nedza prostych ludzi rosnie,rosnie i rosnie,na kazdego czycha Komornik,Windykator,Urząd Celny i Skarbowy,Szynka kosztuje juz minimalna najgorsza Padlina 25 pln/kg,Nowa cena kawy rozpyszczalnej taniej marki ale sławnej to 26 pln za 200 gr,chyba nie w takiej Polsce chciałem zyc,nie wspomnę o dramatycznym widoku ludzi szukających jedzenia po smietnikach,obraz nędzy tragedii i rozpaczy,ale jak zwykle nikt tego nie rozumie ,poza Kowaldskim i Nowakiem bo Prezesi za swoje pensje nie mają pojęcia ze w Polssce istnieje coś takiego jak Bieda i Nędza do tego masowe Bezrobocie,ale jak zwał tak zwał,Bastylia i Piotrogród wzieły sie z podobnych Historii

Obrazek użytkownika Jawa

27-03-2012 [22:31] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

Tylko, kiedy była Bastylia i Piotrogród to nie było wyborów a teraz ludek dobrowolnie wpycha się w tę sytuację głosując tak jak głosuje albo nie chodząc do wyborów.

Obrazek użytkownika kasia

27-03-2012 [22:53] - kasia (niezweryfikowany) | Link:

wiec teraz ROBTA CO CHCETA!!!!!!!

Obrazek użytkownika gość

27-03-2012 [22:41] - gość (niezweryfikowany) | Link:

wielki szacunek dla Pana!!! prawica musi być zjednoczona ,teraz nie ma innej rady ,jeśli ktoś tego nie rozumie lub nie chce działa na szkodę wolnej Polski którą mam nadzieję pomimo i wrogów , zdrajców odzyskamy. Serdecznie Pana pozdrawiam życzę wytrwałości z Bogiem.

Obrazek użytkownika Sebson

27-03-2012 [23:38] - Sebson (niezweryfikowany) | Link:

Już się nie mogę doczekać Panie Premierze, kiedy Pan powróci i zrobi porządek, trzymam kciuki i przede wszystkim będę się modlić za Pana zdrowie,
siłę, wytrwałość i sprawiedliwość- bo wierzę że jest na świecie!

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

28-03-2012 [16:50] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

Wierzysz, że sprawiedliwość jest na świecie? Tym doczesnym świecie? Masz dzisiaj chyba dobre poczucie humoru. TYLKO Pan Bóg jest sprawiedliwy, choć nierychliwy. Każdemu z nas, Ten wyjątkowy Sędzia, niezwiązany z żadną partią i ugrupowaniem, daje bardzo dłuuuugi okres czasu, na zrozumienie PRAW i OBOWIĄZKÓW, zawartych w Kodeksie Praw, nazwanych przez podsądnych-BIBLIA! Tam są m/in takie prawa: NIE ZABIJAJ! Prawo to nie posiada żadnych dodatkowych okólników i wyjątków. Nie tylko nienarodzone dzieci są objęte paragrafem(&5) ochronnym. Ba! Nie tylko LUDZIE!
Alleluja.

Obrazek użytkownika Gść

27-03-2012 [23:40] - Gść (niezweryfikowany) | Link:

a poza tym każdy prawicowy członek PiS intuicyjnie powinien wyczuwać co jest celem tuskowej drużyny, a jeśli ktokolwiek z PiS wchodzi z tą mafią w układy to albo karierowicz albo też celem likwidacja Polski i wszystkiego co Polskie
a co ddo S... P.. no cóż szanuję ich chociaż mieszane myśli- niby opozycja POtwora a w różnych wywiadach ciągle coś do PiS-nie wiadomo czy celem pozyskanie elektoratu Pis czy jednak inny...?- chociaż jeśli mają sposób na inne wyniki wyborów to celem ich powinni być wyborcy PO...........- ale ich poglądy zmienia DZIŚ bo jutro nie będzie dla nich...........

Obrazek użytkownika zet

27-03-2012 [23:59] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Ta myśl kłębi mi się w głowie od 2007r.Do wyborów parlamentarnych w X 2007r.,kiedy to jeszcze PO nie zwyciężyła,kiedy to jeszcze Obamy nie wybrali,kiedy to jeszcze Lech Kaczyński walczył z UE o przestrzeganie prawa unijnego,kiedy to Putin nie spichcił się z Merkel na dobre,kiedy to jeszcze lewactwo na dobre nie zagnieżdziło się w Brukseli i Berlinie,kiedy to PO nie przywróciło PRL-bis,kiedy to jeszcze Tusk nie nakłamał ,kiedy to jeszcze Tusk nie zaczął jawnie osłabiać Polski w każdej dziedzinie życia,to jeszcze wierzyłam ,że nasz kraj będzie silny i suwerenny.Gdy to wszystko się stało moje nadzieje umarły.
Podziwiam Jarosława Kaczyńskiego za trud i bezustanną walkę o Polskę.Zawsze będę go popierała i podziwiała.

Obrazek użytkownika mat

28-03-2012 [00:11] - mat (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Premierze,Polonia Kanadyjska z Windsor pozdrawia Pana serdecznie,i zyczy Panu sil i wytrwalosci w tym co Pan robi dla Polski

Obrazek użytkownika Gość z New Jersey USA

28-03-2012 [02:59] - Gość z New Jers... (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Premierze,Polonia Kanadyjska z Windsor pozdrawia Pana serdecznie,i zyczy Panu sil i wytrwalosci w tym co Pan robi dla Polski

Polonia Amerykanska z Freehold New Jersey w USA podpisuje sie po tym co napisal mat (nv), sr., 28/03/2012 - 00:11 i rowniez zyczy panu DUZO, DUZO ZDROWIA, BLOGOSLAWIENSTWA i OPIEKI BOZEJ oraz wytrwalosci i bycia zdecydowanie nie ugietym we wszystkich SZLACHETNYCH poczynaniach dla dobra Polski i tych co w sercu czuja sie prawdziwymi Polakami. Zyczymy Panu aby "odzyskal" dla nas Polske i zebysmy wiecej nie musieli sie wstydzic za tych co rzadza dzisiaj, za tych co zdradzili narod polski i co najgorsze sa......PRZECIWKO WLASNEMU NARODOWI !!!

Polonia USA z New Jersey (Central) pozdrawia takze Polonie Kanadyjska z Windsor, London, Stratford i Kitchener oraz TORONTO !!!

Obrazek użytkownika es

28-03-2012 [08:29] - es (niezweryfikowany) | Link:

i życzymy wytrwałości oraz siły i dalszej pracy dla dobra polskiej prawicy.

Obrazek użytkownika blues

28-03-2012 [11:03] - blues (niezweryfikowany) | Link:

Panie Premierze zdrowia i sil Polska Pana potrzebuje

Obrazek użytkownika katamaraz

28-03-2012 [11:21] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Wydaje mi się, że rozumiem Was-Pana i Śp. Brata od momentu, gdy "wyszliście" z belwederu. Widzę nagonkę. Tak zdaje mi się, że rozumiem?! Jestem cały czas w tym nurcie-czystym-nurcie prawdy.

Obrazek użytkownika Gość_01

28-03-2012 [17:45] - Gość_01 (niezweryfikowany) | Link:

30% wyborców na pewno nigdy Pana nie opuści, ale warto by było zjednać sobie młodych ludzi, którzy zawiedli się na PO, bo PO też ma stałych wyborców. Wielu jednak z nich wstydzi sie teraz swojego wyboru i chętnie przyłączyli by się do PiS, ale ambicja im nie pozwala. Trzeba do nich się otworzyć, bo to oni, mlodzi będą teraz walczyć o swój kraj. I na pewno Pana poprą, ale są zbyt leniiwi, aby nawet zapoznać się z programem PiS, trzeba im go podstawić na tacy, przed nos.
My wiemy, że PiS to partia uczciwa, nie zakłamana, nie skorumpowana, karani nie mają racji bytu w tej partii. Ale przeciwnicy to mafia, chamstwo, skorumpowane złodziejstwo i trzeba z nimi rozmawiać takim samym językiem. Proszę to przemyśleć, bo skromność w tym przypadku nie da efektów.