Z dziejów głupoty w rządzie

Zastanawiam się, czy istnieje jakaś instytucja, która gromadzi dla celów statystycznych lub choćby w charakterze źródeł dla szołbiznesu, przykłady idiotyzmu rządzących wszelkiej maści. Jeśli jest i jeśli prowadzi jakiś ranking, to władza w Polsce w ostatnich miesiącach znacząco poprawiła swoją pozycję w tej klasyfikacji.

Już sam Paweł Graś nabił nam tyle punktów, że ekipa Tuska zdobyła zapewne niejeden przechodni tytuł „Najgłupszej Politycznej Wypowiedzi Tygodnia”. Graś w specyficzny sposób rozsławił imię polskiego rzecznika rządu na łamach, falach i ekranach mediów, zapewne nie tylko w naszym kraju. Szkoda czasu nawet, żeby wymieniać wszystkie dotychczasowe „osiągnięcia” rządu Tuska, a przecież nie tylko rząd jest w Polsce w ciemię bity. Skupię się zatem na odkryciach dzisiejszych.

Jeśli długotrwałe ataki hakerów zakłócą życie publiczne i na masową skalę nie będą mogły działać instytucje rządowe, wtedy trzeba będzie zastanowić się nad koniecznością wprowadzenia stanu wyjątkowego” - powiedział w RMF FM szef prezydenckiego BBN gen. Stanisław Koziej. Czy to nie jest mocny pretendent do tytułu w tym tygodniu? Konia z rzędem temu, kto znajdzie lepszy sposób na rozwścieczenie ludzi. Nawet jeśli to jest prowokacja ze strony prezydenckiego urzędnika, to kwalifikuje się do konkurencji „głupota zbrodnicza”.

A szef Kozieja, czyli prezydent Bronisław Komorowski, który z namaszczoną powagą zarzeka się, że w sporze prokuratorów nie stoi po niczyjej stronie i za chwilę blokuje decyzję o dymisji jednej z tych stron – także jest jednym z faworytów w tym wyścigu. Zresztą wiadomo powszechnie skądinąd, że obecny prezydent jest pretendentem cotygodniowym. A to dopiero poniedziałek, do niedzieli jeszcze ho, ho, ho!

Z kolei minister Michał Boni jako żywo przypomina postać z „Dziennika 1954” Leopolda Tyrmanda. Tę mianowicie, o której Tyrmand pisze, że nagromadziła wokół siebie tyle fałszywych skromności i zasług, że już trudno będzie obnażyć jej przecherstwa. Otóż Michał Boni bardzo pożałował dzisiaj, że rząd nie przeprowadził konsultacji w spawie międzynarodowej umowy ACTA, którą rząd miał podpisać już w najbliższy czwartek w Japonii.

Boleję, że nie było konsultacji w sprawie ACTA. Na przełomie rządów niektóre urzędy przyspieszyły swoją pracę. Które? Zostawmy to. Popełniono błąd i trzeba to odrobić, wrócić do konsultacji” - roni łzy krokodyl Boni. Tak jakby dzisiaj, po zablokowaniu stron kancelarii rządu i prezydenta, spadło na niego olśnienie, że rząd jest zobowiązany do konsultacji. Trzeba jednak przyznać, że w tym oświadczeniu krokodyla Boniego więcej jest fałszu niż głupoty. Ale wypowiedź jak najbardziej kwalifikuje się do zgłoszenia w fazie eliminacji grupowych. Właściwie, jeśli wziąć pod uwagę całokształt osiągnięć Michała Boniego w rządzie Tuska, to mógłby on zacząć używać inicjałów Boni M.

Jednak głównym faworytem w tym tygodniu wydaje się być administracja rządowej strony internetowej, czyli zapewne ktoś od ministra Grasia. Grupa Polish Underground, która zaatakowała stronę Kancelarii Premiera, zawiesiła tam dotychczasowy login oraz hasło do tej strony. Wygląda, że dostępu do rządowej strony broniły iście kosmiczne zabezpieczenia: login „admin” oraz hasło „admin1”.

Jeśli to prawda, to w dziejach głupoty rządowej została zapisana nowa karta, a nawet postawiono milowy krok. Właściwie brakuje mi inwencji twórczej, żeby to jakoś nazwać. Nie ulega jednak wątpliwości, że  rząd Tuska i Grasia znajdzie się w annałach przemysłu rozrywkowego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ksena

23-01-2012 [13:13] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

przeciez hakerzy zagrozili bezpieczeństwu ,,własności intelektualnej'' na stronach rządu,ministrów ,ABW,a nawet na stronie Kasi Tusk.Tylko jakie własności intelektualne akurat tam można znaleźć ?

Obrazek użytkownika Seaman

23-01-2012 [13:35] - Seaman | Link:

"Tylko jakie własności intelektualne akurat tam można znaleźć ?"

To mnie właśnie dziwi i zastanawiam się, czy ci hakerzy tacy nierozgarnieci, czy co? Może ktoś ich w błąd wprowadził z tymi intelektualnymi zasobami na stronie rządu?:)))
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gość

13-03-2012 [08:44] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

bez względu jaką ilość pomyj wylejecie na tego nocnozmianowego zielonego wyspiarza, malarza kominów... to pryszcz. jak głupi musi być narod by go wybrać !!! Wnoszę by głupota polska była zapisana w annałach jako bezapelacyjny nr1.

Obrazek użytkownika HENRY

23-01-2012 [14:28] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

Rząd wali głupa, bo woli to niż posądzenie o mataczenie ;-)

Obrazek użytkownika Seaman

23-01-2012 [15:58] - Seaman | Link:

Takie czasy, że lepiej być posądzonym o głupotę niż mataczenie. A może tak zawsze było?

Obrazek użytkownika krzywy

23-01-2012 [14:44] - krzywy (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie

Sądzę, że kiedyś światło dzienne ujrzą prawdziwie kulisy tej historii
Moim zdanie było ta: Polski rząd chciał wprowadzić ACTA i pokazać to jako swój wielki sukces (świadczy choćby o tym notatka tu
http://www.tvn24.pl/-1,1732338... ). Przy okazji chciał do tego dorobić odpowiednią otoczkę medialną i pokazać, że internauci to "kibole" zasługujący na odpowiednie potraktowanie. Wyłączono więc serwer sejmu na moment (np. odłączono go z sieci) i w zaprzyjaźnionych mediach podano info, że ktoś się włamał, że zrobili to goście z anonymous, że mamy DDoS, itd. Oczywiście uważano, że na tym się skończy, ale niedoceniono sieci. Nagle okazało się, że wielu chce zobaczyć co to sie porobiło, więc wygenerowano tak duży ruch dla tego serwera, że DDoS zrobił się sam, bez angażowania Anonymous. Ponieważ winnymi zamieszania byli internauci, to stąd głupie komentarze Grasia, itd - do tego momentu wszystko było jeszcze zgodne z planem i pod kontrolą. Wszystko pewnie skończyłoby się w niedzielę, ale ekipa zadarła nie z tymi co trza, więc sieć pokazało na co ją stać :). Anonymous było tylko chłopczykiem do bicia, ale pech chiał, że za robotę wzięli się fachowcy i dokonali tym razem włamania na strony rządowe bez kontroli ekipy Tuska. Resztę już znacie...

Obrazek użytkownika Seaman

23-01-2012 [15:59] - Seaman | Link:

Obrazek użytkownika Siwy

23-01-2012 [14:49] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

Dążą do wszechobecnej kontroli każdej osoby.

Obrazek użytkownika Szamanka

23-01-2012 [15:57] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Ty, moj drogi Seamanie, pomimno wspanialych tekstow, nie chronisz swego dorobku!
"Podajemy Cie dalej", nie zawsze piszac, ze to Twoje patenty jezykowe!
ACTA ma chronic przed pirateria, sciaganiem plikow, kopiowaniem - ale ciagle chodzi o dobra intelektualne.
Czego boja sie wiec zderzaki?
Ze upubliczni sie ich twittery, prywatne strony i fora, gdzie intelekt jeszcze nie zawital? I niepredko sie tam pojawi, zrodel brak!
Jesli "rozwijanie sie"dotyczy homo sapiens, to homo politikus w wydaniu 2011 podlega zwijaniu sie.
Zawsze twierdzilam, ze powrot niektorych zwinietych na drzewa oznacza katastrofe ekologiczna.
Nastepna po urodzaju "arbuzow"!(to najnowsze okreslenie opcji ekologow - na zewnatrz zielono, wewnatrz...gorzej, niz na Placu Czerwonym!)
Pozdrawiam Cie serdecznie!

Obrazek użytkownika Seaman

23-01-2012 [16:30] - Seaman | Link:

Jedna sprawa mi nie daje spokoju. Jakie "dobra intelektualne" hakerzy chcieli zniszczyć albo zrabować na stronie rządu Tuska? Oto jest pytanie!
Pozdrawiam serdecznie:)

Obrazek użytkownika cogito

23-01-2012 [16:03] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Ja jako jednostka odtwórcza, bardziej niż twórcza ( przyznaje z bulem i bez nadzieji na lepsze) posłużę się moim ulubionym wodzem przebranym dla niepoznaki za leminga.http://www.youtube.com/watch?v...
Pozdrawiam C

Obrazek użytkownika Seaman

23-01-2012 [16:33] - Seaman | Link:

Podobno rządowi Tuska chciano ukraść "dobra intelektualne" ze strony internetowej. Czy wiesz coś na na ten temat, co za skarby intelektualne oni tam przechowywali? Pisma Tuska, eseje Grasia, czy może sonety Kidawy-Błońskiej?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika cogito

23-01-2012 [22:01] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Jak na mój rozum to musi być to : http://www.youtube.com/watch?v...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gosia

23-01-2012 [16:17] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

Jakie to cudowne! Uśmiałam sie do łez!

Obrazek użytkownika Seaman

23-01-2012 [16:34] - Seaman | Link:

Na zdrowie!

Obrazek użytkownika marianW

23-01-2012 [17:57] - marianW (niezweryfikowany) | Link:

No OK, Ale zeby te dobra chronic to najpierw TRZEBA JA POSIADAC" Wiec sie pytam; JAKIE TO "DOBRA INTELEKTUALNE POSIADA NIE-RZAD"?

Obrazek użytkownika Seaman

23-01-2012 [20:56] - Seaman | Link:

Ja też nie mogę się dopytać.

Obrazek użytkownika ASPAL

23-01-2012 [18:21] - ASPAL (niezweryfikowany) | Link:

Nurzanie się w tych rządowych "pokładach intelektu" i w złożach "zasobów mądrości" grozi tak ciężkim zatruciem,że i szczepionki pani "na metr w głąb" mieszałkowej Kopacz nie pomogą...A poza tym nie jesteśmy świniami (z całym szacunkiem dla tych sympatycznych skądinąd chrumków).Zresztą i tej nierogacizny też szkoda.Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Seaman

24-01-2012 [09:57] - Seaman | Link:

Zachowuję należytą ostrożność. Dzięki za ostrzegawczy komentarz:)

Obrazek użytkownika s.e.

23-01-2012 [22:24] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

i ci ludzie nie tworzą żadnego rządu, tylko jakąś trupę kabaretową ?! rozmarzyłem się tylko ...
PS a tu jedna z wielu przeoczonych perełek
http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika Seaman

24-01-2012 [09:58] - Seaman | Link:

To jest taki sen, z którego człowiek się budzi z ręką w nocniku.

Obrazek użytkownika Irvandir

23-01-2012 [23:15] - Irvandir (niezweryfikowany) | Link:

Na powtarzające się pytanie, jakie własności intelektualne można znaleźć na stronach rządowych odpowiadam: wyłącznie cudze. Ale oryginalni autorzy albo o tym nie wiedzą, albo zrzekli się praw autorskich jak ten Anglosas, nie pamiętam jak mu było, co pisywał jako murzyn Sikorskiemu.

Obrazek użytkownika Seaman

24-01-2012 [10:00] - Seaman | Link:

No, wreszcie się sprawa wyjaśniła...

Obrazek użytkownika leda

23-01-2012 [23:30] - leda (niezweryfikowany) | Link:

wciaz nie moge sie doczekac kiedy "intelektualista" Boni przeprosi A. Macierewicza za obrazliwe slowa pod Jego adresem po ujawnieniu tzw. "Listy Macierewicza" Moze przeoczylam informacje o oficjalnych przeprosinach......? Prosze o wiadomosc na ten temat. leda

Obrazek użytkownika kangur

24-01-2012 [07:14] - kangur (niezweryfikowany) | Link:

...pewnie długo będziesz czekać na te przeprosiny, bo około - boniowe słuzby juz zadbały, żeby p. Macierewicza NĘKAĆ przez następne 10 lat - ale się im naraził... i to PRAWDĄ, bo PRAWDA najbardziej BONI/ sorki BOLI...

Obrazek użytkownika Seaman

24-01-2012 [10:02] - Seaman | Link:

Nie sądzę, żeby intelektualiści koncesjonowani w III RP mieli zwyczaj przepraszać. Nie po to otrzymali koncesje...

Obrazek użytkownika Antykacap

24-01-2012 [01:56] - Antykacap (niezweryfikowany) | Link:

fakt ze poprzeczkę zawiesili niebotycznie wysoko, wlasciwie filmiki z ich wyczynów mozna by zamieszczać na you tube i ogladalnosc dalaby im pieniadze , innej mozliwosci ratowania budzetu poza wykorzystaniem swojej ulomosci umysklowej nie maja.

Obrazek użytkownika Seaman

24-01-2012 [10:04] - Seaman | Link:

"wlasciwie filmiki z ich wyczynów mozna by zamieszczać na you tube i ogladalnosc dalaby im pieniadze"

To jest pomysł biznesowy, może to podchwycą.