Przybył nam Partacz, czy Mistyfikator?

W naszej historii nie takie numery mieliśmy, nawet wśród pułkowników. 

Taki płk. Walery Sławek, b.premier i przyjaciel marsz. Józefa Piłsudskiego, wyrolowany z obiecanej Prezydentury przez „spadkobierców”, bezradnie widząc nadciągającą wojnę, wiosną 1939 r. odszedł z hukiem do historii, pisemnie prosząc „nikogo proszę nie winić”. Wypowiedział się ostro, zdecydowanie i ostatecznie. Trudno to ostatnie zjawisko medialne płk. Przybyła zrozumieć, ale taki marsz. Piłsudski odesłałby go do cywila na inny odpowiedzialny odcinek „kury szczać prowadzać”.

Płk. Przybył do szpitala, spoliczkowany rzekomo korupcją w armii. Poza tym muszą mu ten policzek tak załatać, aby nie było już przecieków ze smoleńskiego śledztwa. Pozostaje pytanie, czy chodzi o honor, czy o humor? Albo mówiąc inaczej: jaki honor, takie samobójstwo? Może pułkownik otwierając okno wystraszył się, że nad jego grobem zagra znakomita Orkestra Owsiaka i dlatego spudłował? Podobno miał rozwinięty smak muzyczny. Jest oczywistym, że gdyby był rolnikiem otuliłby szyję niezawodnym sznurem od nieszczęsnej snopowiązałki, a tak nabił pistolet (słyszeliśmy to na filmie), chybił, no i teraz inni mogą się nabijać z jego wojskowych umiejętności…

Swoją drogą to dziwne, że taka cywilna kobiecina Blida zabiła się ślepym nabojem, a pułkownik ostrym nabojem tylko ogolił policzek. Ciekawe czy huk wystrzału Przybyła, spowoduje większe pęknięcie w zmowie smoleńskiego milczenia. Dobrze byłoby poznać chociaż scenariusz tego przedstawienia, a może nawet reżysera? Wychodzi na to, że przyszłych samobójców (szczególnie wojskowych!) trzeba będzie wyposażyć w system naprowadzania, bo widać, że w godzinie próby z współczesną bronią kompletnie sobie nie radzą. Pocieszający jest fakt, że podobną niemoc wojskową można zaobserwować za granicą. Wnikliwy jej krytyk imić marsz. Komorowski rozpaczał swego czasu, że jakiś ślepy saper z 30 –tu metrów nie trafił w polskiego Prezydenta.

Od jakiegoś czasu modne są rozmaite szokujące programy „na żywo” jak podmienianie się żonami, mężami z aktywnymi kamerami, tutaj przeflancowano na zupełnie dziewiczy teren podobny eksperyment dla zdumionej gawiedzi. Dziennikarze (może to kpina z ich lenistwa w tropieniu korupcji w wojsku?) jak owieczki zapędzono do jednej sali i dla nich właśnie odegrany został ten spektakl przy włączonych kamerach. Mieli szczęście, że imić płk. Przybył jest introwertykiem, a nie ekstrawertykiem, mógłby przecież salwę z kałacha wypuścić w biednych dziennikarzy. Więc osobowość jest bardzo ważna. Wszystko przez te tuskowe cholerne reformy, przez tak długi czas kierownikiem wojska był psychiatra Klich, no i teraz żołnierze głupieją bez swojego psychiatry. Jeśli od szefa partii opozycyjnej w okresie żałoby po bracie bliżniaku, media żądały badań psychiatrycznych, ciekaw jestem czego zażądają teraz dla gen. Parulskiego i Seremeta.

Czy płk. Przybył próbował popełnić samobójstwo pa-ruskie, może to nie było samobójstwo wojskowe, tylko cywilne? Po co on tego gnata do buzi wkładał z ostrymi nabojami, przecież nie chodziło mu o leczenie kanałowe? Miał szanse ulecieć do gwiazd, ale wybrał zostanie lokalną gwiazdą…Okazało się, że niestety pocisk też był skorumpowany. Więc został bez pocisku (okno wie gdzie on poleciał) i wbrew zapewnienią bez twarzy i honoru… Po spudłowaniu, drugiego policzka jednak nie nadstawił… Jeśli to miała być szopka to chyba według ruskiego kalendarza, t.j. spóżniona o kilkanaście dni. Przybył Mikołaj i podarował nam pod smoleńską brzózką (nie choinkę!) niedogolone samobójstwo.

To medialne, czyli pozorowane do kamery samobójstwo, ma również pożądane konsekwencje, cholernie umiędzynarodowiło sprawę katastrofy smoleńskiej. Natomiast aktywni politycy w zależności od punktu siedzenia, próbują coś dla siebie wysmażyć. Min. rolnictwa Marek Sawicki czyn pułkownika nazwał „śmieszną dezercją”, a nie próbą obrony honoru oficera polskiego, zaś prokuraturę wojskową z chłopska proponuje po prostu zaorać…
Podobno vice-przewodnicząca klubu PO M.Kidawa-Błońska, poinformowała, że premier Tusk-Dolomita nie przerwie wypoczynku, bo ten wirus konferencji z nabojami, do rządu jeszcze nie dotarł i ministrowie pracują, jeszcze się nie wystrzelali. Mam nadzieję, że nikt nie zapyta o komentarz marszałka Ewę Kopacz…

Najbardziej skutecznym „protestantem” rzeczywistości , nie pobitym do dziś pozostaje Sekuła, którego skuteczny paluszek, 3 – krotnie pociągnął za spust we własny brzuszek…  Więc co grozi nam następnego, gen.Parulski połknie pocisk dalekiego zasięgu, czy Seremet odda sromotną salwę po zjedzeniu petardy ? Co będzie dalej, czy dowódcy płk. Przybyła wyślą go, po psychiatrycznej obserwacji na emeryturę z samobójczym dodatkiem premiowym?

Jacek K. Matysiak
wzzw.wordpress.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość AntyPOdy

11-01-2012 [10:06] - Gość AntyPOdy (niezweryfikowany) | Link:

Polkownik Przybyl
ze szpitala wybyl????????
Nastepnym razem dybiac
na swoje zycie!!!!!!!!!!!!
Strzel z gumy od majtek
dziala znakomicie!!!!!!!!!
H.AntyPOdy.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

12-01-2012 [05:05] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

płk. Przybył i przecieki

choć korupcja w armii to układu siła
ta cała konferencja prawie mnie zabiła...

biada wojskowym samobójcom!

rozkradli i rozmydlili armię, aby ją osłabić
dziś biedny samobójca nie ma się czym zabić...

Pozdrawiam.
Jacek.

Obrazek użytkownika marghe

11-01-2012 [10:15] - marghe (niezweryfikowany) | Link:

świetny tekst! właściwie oddaje to, co winna nam nasza rzeczywistość polska... dziękuję

Obrazek użytkownika jacek.gdynia

11-01-2012 [10:50] - jacek.gdynia (niezweryfikowany) | Link:

Dokładnie tak samo odbieram tą sytuację tylko nie potrafiłbym bardziej dosadnie jej opisać :)

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

12-01-2012 [04:42] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

Kiedy nie mamymożliwości, czy też nie możemy wpływać na "rzeczywistość" nie pozostaje nam nic innego jak ją wyśmiać (broń słabych, ale śmiech to zdrowie, nawet Pietrzak Ci to powie...).

Może wtedy oglądający przedstawienie, dojdą do wniosku, że płacą za spektakl, w którym robi się z nich jaja. Pozdrawiam.
Jacek.

Obrazek użytkownika cogito

11-01-2012 [10:52] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Orderu Orła Białego?

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

11-01-2012 [21:40] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

Mam nadzieję, że przy dzisiejszym poziomie patriotyzmu, nie będą im serwować Orła Białego na śniadanie... Pozdrawiam.
Jacek.

Obrazek użytkownika demmo

11-01-2012 [11:38] - demmo (niezweryfikowany) | Link:

Piękna mistyfikacja
Pułkownik Mikołaj Przybył to silna osobowość i w żadnym wypadku nie chodziło o samobójstwo jak sugerują media które były zaproszone na to zainscenizowane widowisko (pełna kontrola wydarzeń) Przypuszczam ,że Mikołaj Przybył ma minimalne skaleczenie na policzku ale nie w wyniku postrzału tylko nacięcia sterylnym nożem . Tak oddano strzał z pistoletu ale przez wcześniej otwarte okno ( prawdopodobnie nabojem ślepym czyli ślepakiem ) Ten Mikołaj Przybył to człowiek bardzo niebezpieczny który dla dobra sprawy zainscenizował całe to zajście oczywiście nie sam ,by ratować komu trzeba cztery litery a pomaga im ten od BULU

Obrazek użytkownika eser

11-01-2012 [13:40] - eser (niezweryfikowany) | Link:

Imć pan pułkownik Przybył na konferencję prasową,aby wygarnąć nie tylko werbalnie,ale i do siebie,dla podkreślenia wagi swoich słów.W tym celu dobył broni(miał na nią pozwolenie w związku z kradzieżą roweru i zapowiedzią
eskalacji w tej materii)przystawił ją do policzka, jak na rasowego samobójcę przystało i pociągnął za spust.Padł zemdlony energią gazów wylotowych,co skutkowało przewiezieniem do szpitala w trybie pilnym.Tam za pomocą tomografu przeszukano głowę niedoszłego denata w poszukiwaniu zaginionego pocisku,atoli nie znaleziono,ani jego,ani niczego innego ciekawego.W inkryminowanym pokoju takoż,jak i w Poznaniu od Jeżyc po jezioro Rusałka(z którego spuszczono wodę z wiadomym skutkiem).Jedynym efektem było było wywiezienie akt tudzież komputera,bo zapewne tam utkwił. W całej tej farsie cieszyć zaś może zgoła co innego,mianowicie jeśli wiadome prokuratury wezmą się za łby to, w zwarciu mogą popuścić trochę prawdy z korzyścią dla tej ostatniej i dla nas.

Obrazek użytkownika Gillan3

11-01-2012 [15:30] - Gillan3 (niezweryfikowany) | Link:

Przybył(em) zobaczyłem wystrzeliłem

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

11-01-2012 [21:20] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

Jak widać nie wszystkie drogi prowadzą do ..,Rzymu. Niektóre ... na oddział zamknięty. Pozdrawiam.
Jacek.

Obrazek użytkownika Gość

11-01-2012 [19:38] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

żeby się powiesił ale zreflektowałem się gdyż to niczego nie zmieni, łbem w pętlę też pewnie nie trafi

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

11-01-2012 [21:18] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

Coś podobnego. Jesteś Gosciu ...okrutny! Pozdrawiam.
Jacek.

Obrazek użytkownika Waldek

11-01-2012 [22:03] - Waldek (niezweryfikowany) | Link:

Swieta prawda nic dodac?