A może premiera posłać w kamasze?!

Fakt, że Gazeta Wyborcza, oaza tolerancji, umiaru oraz lewicowej wrażliwości, zaczyna nowy rok od dywagacji, kogo ukarać za leki, daje nam przedsmak, jaki to będzie rok. Ale pomijam już prognozy noworoczne, bo i tak się przekonamy, jak dożyjemy końca. Wyborczą zainspirował oczywiście nasz liberalny premier Donald Tusk, który zapowiedział karanie lekarzy protestujących przeciwko poczynaniom jego rządu.

Bo dzisiaj protest antyrządowy to niegodziwość, natomiast rządowa ustawa refundacyjna, która powoduje koszmarny chaos na rynku leków i uderza w pacjentów, to czyste dobrodziejstwo bez żadnej obcej domieszki. Takie czasy. No więc, Gazeta Wyborcza analizuje, kogo by tu można trzepnąć za ten bubel, który rząd nam sprezentował na sam początek roku 2012.

"4 listopada komisja ministerialna zaczęła negocjować z producentami nowe ceny i poziomy odpłatności wszystkich leków refundowanych, a było ich na liście ponad 3,5 tys. Czyli codziennie, wliczając soboty, niedziele i święta, "przerabiano" średnio 65 leków. W rezultacie na liście zostało 2,6 tys. leków. Czy mogły się zdarzyć pomyłki? Mogły. A dlaczego wcześniej nie zaczęto negocjacji cenowych? Bo była przerwa na kampanię wyborczą i układanie nowego rządu"  –  Elżbieta Cichocka skrupulatnie wylicza „lekodniówki negocjacyjne” (zastrzegam sobie patent na to określenie:)).

Proszę zwłaszcza zwrócić uwagę na ostatnie zdanie, w którym dziennikarka zbyt późne rozpoczęcie negocjacji z producentami leków usprawiedliwia przerwą na kampanię wyborczą i tworzeniem rządu. Jednak termin rozpoczęcia rozmów 4 listopada, to ciągle jeszcze dwa tygodnie przed terminem zaprzysiężenia nowego rządu, które nastąpiło 18 listopada. Jest oczywiste zatem, że równie dobrze można było negocjacje rozpocząć jeszcze wcześniej, bez względu na proces tworzenia rządu przez Tuska. Choćby już tydzień po wyborach parlamentarnych, które odbyły się przecież już 9 października.

I tu dochodzę do sedna sprawy, a mianowicie karygodnej zwłoki premiera Tuska w tworzeniu rządu, o czym dziwnym trafem Gazeta Wyborcza nie chce pamiętać. Ten nowy rząd, będący w dużej mierze starym rządem można było bez trudu utworzyć w tydzień. I to jest szczodra ocena. Ten sam koalicjant, wielu tych samych ministrów, zmiany niewielkie – Mucha na sport, Sławek na transport, Jarek na sprawiedliwość, Bartek na medycynę. Niektórzy twierdzą nawet, że obsada tych resortów została wręcz wylosowana przez premiera, gdyż te nominacje wyglądają zgoła na przypadkowe.

AFP

Zatem można bez trudu obliczyć, jak wiele lekodniówek negocjacyjnych zostało straconych z powodu opieszałości premiera Tuska w tworzeniu staro-nowej ekipy. Posługując się metodą Gazety Wyborczej i wiedząc, że można było utworzyć rząd przez tydzień, negocjacje z producentami leków można było śmiało rozpocząć już w poniedziałek 17 października zamiast 4 listopada. Jakby nie licząc, w ten sposób minister Arłukowicz i jego ekipa negocjacyjna zyskaliby aż 17 lekodniówek negocjacyjnych. W stosunku do 54 lekodniówek, które mieli do dyspozycji według wyliczeń Wyborczej, to stanowi prawie 30 procent. I za te trzydzieści procent Tusk odpowiedzialny jest w stu procentach. A trzeba doliczyć do tego rachunku chaos, stres pacjentów, lekarzy, aptekarzy, producentów i hurtowników leków. Nie ma raczej wątpliwości, kto powinien pójść w kamasze za leki.

Humorystyczny akcent jest taki, że Gazeta obok dywagacji o karaniu za leki publikuje tekst  „Tusk wciska gaz”. O tym, jak to premier Tusk w kosmicznym tempie zamierza teraz reformować nasz nieszczęśliwy kraj. Jednak w kontekście chaosu z lekami oraz tempa tworzenia rządu należy tę deklaracje premiera  traktować jako element czysto kabaretowy, a nie polityczny.

http://wyborcza.pl/1,86116,108...

http://wyborcza.pl/1,75248,108...

http://www.rp.pl/artykul/73115...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gosia

02-01-2012 [13:25] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

to CYKLON B mam tylko na myśli!

Obrazek użytkownika Seaman

02-01-2012 [13:46] - Seaman | Link:

Coraz gorsze skojarzenie mamy. Na mnie także skóra cierpnie, jak słyszę o jakimś nowym pomyśle Tuska na poprawę życia Polaków...

Obrazek użytkownika godot

02-01-2012 [17:34] - godot (niezweryfikowany) | Link:

...trzeba pomóc Amelii007
http://bezpatosu.salon24.pl/37...
----------------------
"Wystarczy, że jeden bliźniak poświęcił drugiego w imię mojszej racji."
Myślę, że raczej z obawy przed nieuchronną kompromitacją.
A tak stworzył sobie samemu jeszcze "oddech" na cztery lata.

RENATA RUDECKA-KALINOWSKA 991 42974 | 30.12.2011 22:48
-----------------------
ta fr.... z krakowa jest pod ''opieką'' igora janke?
Amelia 007, za zgłoszenie nadużycia dostała bana na własnym blogu?
...to k.... gdzie my żyjemy? podajcie dalej....
ps
przepraszam za słowa, ale tak jadowitego (onetowego) języka rudeckiej nie znałem...

Obrazek użytkownika Kazimierz58

02-01-2012 [13:59] - Kazimierz58 (niezweryfikowany) | Link:

Tusk wciska gaz !? To coś nowego, do tej pory wciskał kit

Obrazek użytkownika Seaman

02-01-2012 [14:05] - Seaman | Link:

Kit wciska rzeczywiście, gaz tylko na niby:)

Obrazek użytkownika Szamanka

02-01-2012 [14:04] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Ty masz je za darmo, bo lykasz jod nad Baltykiem!
Premier i minister zdrowia za dlugo sa juz poza zasiegiem tamtego powietrza, lykaja takie z gronkowcem, a to prowadzi do trwalych uszkodzen, i tak juz do bialosci wypranych, bylych "szarych komorek"!
Wiec - zero zdziwien!
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Seaman

02-01-2012 [16:38] - Seaman | Link:

Może Tusk się leczy u Kopacz, a ona jest ponoć patologiem - coś jest na rzeczy...

Obrazek użytkownika Pustelnik

02-01-2012 [15:11] - Pustelnik (niezweryfikowany) | Link:

To wystarczy popatrzeć na tą rudą mordę ze zdjęcia,które dołączyłeś do tekstu.

Obrazek użytkownika Seaman

02-01-2012 [16:40] - Seaman | Link:

Na razie nie ma jeszcze ustawy zmuszającej do codziennego kontemplowania jego wizerunku...:)

Obrazek użytkownika Bardzostarywyborca

02-01-2012 [16:00] - Bardzostarywyborca (niezweryfikowany) | Link:

TuSSk PO-wciska co się da - byleby tylko jeszcze PO-wyciskać ile się da!

Obrazek użytkownika Seaman

02-01-2012 [16:41] - Seaman | Link:

Wyciśnie nas jak gąbkę, jeśli się nie postawimy...

Obrazek użytkownika dor

02-01-2012 [16:24] - dor (niezweryfikowany) | Link:

o niezamieszczanie jego zdjęć.
Akurat zepsuliście mi smak urodzinowego tortu mojego bratanka:(

Obrazek użytkownika Seaman

02-01-2012 [16:42] - Seaman | Link:

Sorry, to nie redakcja, to ja.

Obrazek użytkownika Gość

02-01-2012 [16:41] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mam taką nadzieję, że listę leków negocjują nie urzędnicy Vincenta lecz profesjonaliści z branży ( stawką jest zdrowie i życie ludzkie), politykom nic do tego !!!.Wyborcza sugeruje coś innego. Dywersant w szeregach czy zwykły brak czujności rewolucyjnej???.

Obrazek użytkownika Seaman

02-01-2012 [17:23] - Seaman | Link:

Wyborcza pisze o ministerialnej komisji, ale nie ma konkretów. Zapewne są w niej urzędnicy oraz lekarze, albo dwa w jednym.

Obrazek użytkownika tenia

02-01-2012 [18:04] - tenia (niezweryfikowany) | Link:

wprowadzenie ustawy refundacyjnej, jeżeli tego nie potrafi to niech zrezygnuje z rządzenia. To co wyprawia sfora Tuska to skandal nad skandale

Obrazek użytkownika Seaman

02-01-2012 [19:45] - Seaman | Link:

Gdyby oni kierowali się swoimi kompetencjami, to już tysiąc razy musieliby zrezygnować z rządzenia!

Obrazek użytkownika cogito

02-01-2012 [20:53] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

W kosmicznym tempie to nasz premier zamierza wyprodukować tylko czarną dziurę, które zassie resztki naszego majątku narodowego i gotówki. Bo nasz rząd liberałów deliberujących kocha kapitalizm bez kapitału. I Marksa. I chaos albo raczej zwykły bajzel ( bo z chaosu może się coś wyłonić, a bajzel to bajzel). Bo jak to mawiają w sferach grunt to żenić bałach na wydre .
Pozdrawiam C

Obrazek użytkownika Gość

02-01-2012 [21:06] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Niezwykle zdumiał mnie ten tekst. Niestety autor nie posiadł sztuki czytania ze zrozumieniem, albo prze4szkodziła mu w tym niechęć do GW. Czytałam tekst red. Cichockiej i miałam całkiem inne odczucia. Jest w nim totalna krytyka wdrażania ustawy refundacyjnej przez rząd i wyraźny zarzut, że zamiast dobrze przygotować wejście w życie tej ustawy (od 1 stycznia 2012), Tusk robił kampanię wyborczą a potem długo składał rząd.