Zakon Mistyków Pancernych pod wezwaniem Świętej Brzozy

Jak sama nazwa zgromadzenia pozwala się domyślać, wyznawcy grupują się wokół wyobrażenia Pancernej Brzozy, która stanowi przedmiot kultu. Kanoniczne teksty podają, że to święte drzewo, które mikre dość było i niepozorne na pierwszy rzut oka, pogruchotało wielki samolot pasażerski. Samo zresztą też się połamało. Tylko na Wielkiej Rusi można się jeszcze natknąć na takie brzozy.

Wyznawcy są skrajnie ortodoksyjni i sfanatyzowani. Do zakwestionowania ich wierzeń na nic się zdają zwyczajne zasady logiki stosowanej ani naukowe ekspertyzy lub racjonalne argumenty. Próżny trud. Żadne okoliczności przyrody, bijące po oczach fakty, czy niezbite racje nie są w stanie podważyć ich wiary w komentarze świątków ze Świątyni Antypisa w Warszawie.

To jest właśnie istotą metafizycznego uzależnienia wyznawców Pancernej Brzozy – kiedy do członka zakonu dotrze komentarz  z okolic ulicy Czerskiej, wchłania go natychmiast całym swoim fanatycznym jestestwem. A zaraz potem wszystkie zapadki w mózgu mu się zapadają, trybiki się zatrybiają, a dźwignie blokują. Opada pancerna klapka zwana dawniej przyłbicą. Po czym głowa wyznawcy się szczelnie zamyka na wszelkie argumenty nawet potencjalnie mogące zakwestionować komentarz świątka. Cały łeb staje się przeciwpancernym obiektem ogólnowojskowym odpornym na atak jądrowy średniej mocy.

Nawet fakt, że sam przedmiot adoracji, czyli Pancerna Brzoza, po ujawnieniu swoich cudownych właściwości została niemalże natychmiast ścięta, nie wzbudza podejrzeń wyznawców. Niepodważalny fakt niszczenia koronnego materiału dowodowego w postaci wraku samolotu już kilkanaście godzin po tragedii, nie jest żadnym powodem do refleksji. Horrendalne w swojej wymowie stenogramy z kokpitu, które dowodzą wprowadzanie załogi w błąd przez kontrolera lotniskowego; unieważnienie pierwotnych zeznań tychże kontrolerów – od wielbiciela Pancernej Brzozy takie rzeczy odbijają się niczym od przedmiotu jego kultu. Przez dwa tygodnie podaje się fałszywy czas zdarzenia – dla pancernego mistyka wiarygodność  śledczych nawet nie drgnęła.

W Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie dało się odtworzyć nagrania z poczty głosowej telefonu żony jednego posłów, który nagrał się w chwili katastrofy – według wyznawcy to nie świadczy o niczym godnym uwagi. Fatalny i ze wszech miar metafizyczny przypadek zacięcia się sprzętu nagrywającego w pomieszczeniu kontroli lotów w trakcie katastrofy – nie robi najmniejszego wrażenia na członku zakonu. Oczywisty konflikt interesów, gdy oba rządy, polski i rosyjski, prowadzą dochodzenie we własnej sprawie i jednocześnie gwałtownie sprzeciwiają się umiędzynarodowieniu śledztwa, nie zakłóca spokoju w pancernej głowie.

W przeciętnej pancernej głowie nie mieści się, że prywatne naukowe ekspertyzy i prezentacje podważające komentarze świątków mogą być prawdziwe, ale jednocześnie ani mu w głowie domagać się analogicznych ekspertyz od instytucji państwowych prowadzących śledztwo. Logika pancerza nie przebije. Logika w ogóle nie ma zastosowania w Zakonie Mistyków Pancernych. Kiedyś zdarzył mi się fascynujący dialog, który przytaczam poniżej, żeby nie być gołosłownym.

Wyznawca:  W katastrofach tego typu szuka się przede wszystkim tych części, które mogą pomóc w ich wyjaśnieniu. Reszta może zostać w ziemi.

Ja:  A skąd wiadomo, które części mogą pomóc w wyjaśnieniu katastrofy tego typu?

Wyznawca:  Wiadomo, że to był CFIT*. Po typie katastrofy wiadomo, co jest najważniejsze.

Ja:  Skoro wiadomo, to po co śledztwo?

Wyznawca:  Śledztwo zawsze się prowadzi, by ustalić dokładny przebieg katastrofy, wyjaśnić wszystkie szczegóły, które się na nią złożyły i by w przyszłości uniknąć podobnych błędów.

Ja:  A ja myślałem, że śledztwo prowadzi się, żeby ustalić przyczynę katastrofy? A przyczyna niekoniecznie musi być błędem...

*(Controlled flight into terrain, czyli kontrolowany lot ku ziemi – wyjaśnienie moje – seaman).

Na tym punkcie dialog został przerwany i nie doczekałem się wyjaśnienia, skąd  jeszcze nawet przed rozpoczęciem śledztwa czerpie się pewność, że to był błąd pilota spowodowany zdalnie sterowaną presją na jego psychikę? Dzisiaj oczywiście już wiem, że toczyłem dialog z mistykiem i to z pancernym mistykiem. A przecież głową nawet muru nie przebijesz. A cóż dopiero, gdy ma się do czynienia z pancerną przyłbicą zdalnie  opuszczaną i podnoszoną.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Szamanka

30-12-2011 [19:15] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

I juz tylko egzorcyzmy moga ich uratowac przed modlitwa do brzozy.
Ten ich nowy bozek najpierw powoli odbieral im rozum, potem osobowosc, by wreszcie sprowadzic ich do poziomu wycieraczek!
Dlugoletnia taktyka stosowana na Czerskiej - odmozgowienie pismakow, by nie przebili czasem Antypisa, a potem poszlo w dol. I w gore takze.
Seamanie, polacie ziemi zamieszkale przez durniow, to ziemia niezaludniona!
Tym serdeczniejsze sa moje dla Ciebie i Rodziny zyczenia noworoczne!
Niech Ci sie darzy, zebys Nowy Rok wital i zegnal w tym samym gronie ludzi Tobie zyczliwych!
Wszystkiego dobrego!

Obrazek użytkownika Seaman

31-12-2011 [11:42] - Seaman | Link:

Połacie zamieszkane przez durniów to jest pustynia, fakt. Ale dla nich to ziemia obiecana. Co zrobić, gtyby dureń zdawał sobie sprawę kim jest, nie byłby durniem. Wszyskiego dobrego w Nowym Roku.

Obrazek użytkownika wladeczek

31-12-2011 [17:08] - wladeczek (niezweryfikowany) | Link:

uwielbiam rozmawiac z tymi pancerniakami ,idzie to zawsze tym samym torem .po kilku minutach moj rozmowca wie ze ja glosuje na P I S i ze jestem (nadal zwolennikiem lustracji)i katolem itd

-ty napewno wierzysz ze to byl spisek w Smolensku?!!!
-no wszystko na to wskazuje ,a ty uwazasz ze jest inaczej???
- a daj spokoj co ten kaczynski i macierewicz robia dziela polakow i rozdrapuja rany zamiast cos konkretnego robic , dla polski.

no i tu mi trochu qu... puszczaja lejce
bo jak kaczynscy chcieli cos robic dla polski to ich tusek rokita i inne walesy i arbuzy (zieloni niby ale w srodku czerwoni) zakrzyczeli ," ze lustracja beee .. itd...." a bez tego jak zaczniesz budowac nowa polske gdy te czerwone ryje i ich dzieci siedza przy zlobach ,czy kontroluja mass media (wojewodzki ,olejnik ,adas jakala).
co do smolenska to mam inny argument dla swojego pancernego rozmowcy
- a co sadisz o propagandowym zagraniu faszystowskich niemiec na temat Katynia ?
- no ja nic nie wiem na ten temat
- a wiesz kiedy rosjanie sie przyznali do "ZAJSC KATYNSKICH"(bron panie Boze ludobojstwo w Katyniu)
- no nie wiem , ale za to w Jedwabnem polacy mordowali Zydow
no i tym sposobem sprowadza sie do tego ze polacy wybudowali Auschwitz
a ruskie samoloty sa bardzo delikatne .

Obrazek użytkownika demmo

30-12-2011 [19:27] - demmo (niezweryfikowany) | Link:

Pancerny mistyk wychodzi z prostego założenia, że jeśli media mainstreamowe nie podały informacji to taki fakt nie istnieje i na tej podstawie czyli braku informacji usiłują zbudować tylko jaką rzeczywistość ?odpowiem –wirtualną- ona im pasuje bo jest lekka łatwa i przyjemna z ukierunkowaniem na wroga a wrogiem kto jest no oczywiście PiS i żyjący Kaczyński , Watykan i Wiara Katolicka oraz o. Rydzyk który wg ich ma nie tylko Maybacha ale nawet helikopter . Napisałem to dlatego ,żeby wyjaśnić ,że trudno jest dyskutować z takimi jak ONI i ichnimi faktami i mitami . A co sądzą inni „Polacy maja w dupie wszystko. Ludzie w całej masie są dość debilowaci, no należy sobie powiedzieć prawdę. I należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Sami widzicie, że żeby być skutecznym należy być cynicznym. Będąc otwartym, szczerym, będąc sobą nic nie zdziałacie” to powiedział Piotr Tymochowicz do uczestników szkolenia jednej z partii
Tomasz Lis powiedział w dniu 25 marca 2010 roku na Uniwersytecie Warszawskim "ludzie nie są tacy głupi jak się nam wydaje.... Są jeszcze głupsi”, a Piotr Tymochowicz tylko potwierdził słowa Lisa o braku poziomu intelektualnego części społeczeństwa określając to, jako Debilizm Według moich obliczeń takim mianem można określić około 9 milionów obywateli a na tą ilość składają się wyborcy Prywatnej Partii Ruchu Palikota 1 milion 439 490 osób następnie wyznawcy PO w ilości 5 milionów 624 tysiące 773 osoby oraz stara gwardia pozostawiona przez czerwonoarmistów a dzisiaj ich dzieci dzieci czyli SLD w ilości pogłowia 1 milion184 tysiące 303 osoby
Ta ilość (ok. 9 milionów) oczywiście nie w stu procentach nienawidzi wszystkiego, co związane jest z polską kulturą tradycją a przysłowiową płachta na byka jest sprawa wiary katolickiej, Krzyża, kościoła oraz stosunek do tak zwanej „tragedii Smoleńskiej”, o której już 10 kwietnia 2010 chcieliby zapomnieć
Ci ludzie nie mają swoich poglądów, ( ale tak im się wydaje, że mają), ponieważ traktują narzucone im poglądy przez media polskojęzyczne, jako swoje własne, czyli bez swojej wiedzy a jednocześnie z aprobatą I niestety to media i ONI kreują rzeczywistość
A dlaczego tak jest ?
Naukowcy na podstawie badań odtworzyli , jak to określono - łańcuch zdarzeń prowadzących obywateli od ignorancji do poczucia pełnej zależności od rządu i zaufania, że rząd zatroszczy się o rozwiązanie wszelkich problemów. A kiedy już ufamy rządzącym, nie chcemy żadnych informacji, które mogłyby to zaufanie podważyć I dlatego każdy zwolennik teorii wypadku lotniczego z 10 kwietnia 2011roku wg MAK-u czy raportu Millera odrzuca każdy inny głos w tej sprawie bo chcą wierzyć dla świętego spokoju, że jego decyzja jest jedynie słuszna ponieważ rząd nie może jego oszukać bo on jako Kowalski wierzy bezgranicznie rządzącym w każdej sprawie

Obrazek użytkownika Seaman

31-12-2011 [11:44] - Seaman | Link:

Odrzuca się prawdę albo ze strachu przed konsekwencjami, jakie trzeba ponieść, gdy się prawdę uzna za prawdę. Albo ze zwykłej głupoty. Polecam nieskromnie mój dawny tekst "Leming polski. Krótka charakterystyka gatunku".
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika LB-NY

30-12-2011 [21:08] - LB-NY (niezweryfikowany) | Link:

Drogi Seamanie! Twoje rozwazania przeczytalem i nic tutaj istotnego do dodania juz nie ma. Poniewaz jednak problem pozostaje nadal nierozwiazany, czytaj nie przekonuje szarej masy narodu zyjacego w Polsce, mam taka niewielka propozycje.
W tej chwili nasza wiedza na temat ostatnich 10 sekund lotu jest na tyle kompletna, ze powinnismy w formie bardzo przystepnej, wprost popularno-naukowej wyjasnic niezorientowanym przebieg rzeczywisty lotu i wyjasnic na czym polega manipulcja czyli spiskowe teorie makowo millerowe.
Niech narod przekona sie, ze wystarczy znajomosc fizyki i matematyki na poczatkowym etapie szkoly sredniej aby zrozumiec, ze to co dotychczas oficjalnie przedstawiono to tylko marnej klasy chlam.
Zycze wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku a zwlaszcza wspanialych artykulow.

Obrazek użytkownika Zbikor

31-12-2011 [01:50] - Zbikor (niezweryfikowany) | Link:

Może to zabrzmi zbyt patetycznie, ale : Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy !
Szczęśliwego Nowego Roku.

Obrazek użytkownika marco.kon

31-12-2011 [10:54] - marco.kon (niezweryfikowany) | Link:

I już nic tego nie zmieni.

Obrazek użytkownika Seaman

31-12-2011 [11:46] - Seaman | Link:

Dlaczego ma się nie zmienić? Zmieniały się już w niedalekiej przyszłości rzeczy, które wyglądały jak pomnik niezmienności. A mimo to się zmieniały a nawet upadały. Cierpliwości.

Obrazek użytkownika Seaman

31-12-2011 [11:48] - Seaman | Link:

Wszystkiego najlepszego wzajemnie życzę. Jeszcze nie zginęła!

Obrazek użytkownika Seaman

31-12-2011 [11:49] - Seaman | Link:

Niedługo będzie raport Macierewicza...Wszystkiego dobrego, zdrowia i pomyślności w Nowym Roku!

Obrazek użytkownika cogito

31-12-2011 [17:05] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Na Pancerny łeb jest niereformowalny. Można go potraktować tylko młotem.Myśl , szczególnie spójna, jest za słaba. Onegdaj na blogu KaNo dyskutował z owym autorem i ze mną jeden z mistyków. Nic mu się nie podobało, choć wywody zgoła były logiczne i udokumentowane i zgodne z prawami fizyki, zwłaszcza KaNo tłumaczył jak przysłowiowy chłop krowie na granicy. Dobił mnie stwierdzeniem, że KaNo posługuje się dla zmylenia przeciwnika językiem zgolą niezrozumiałym on , mistyk znaczy , nie wie co to jest PKBWL, a KaNo szczególnie złośliwie mu wywód zamula tym PKBWL. W pancernej osłonie brakuje tlenu stąd ogólne mistyczne zaczadzenie.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Oby zaświeciło słońce, a prawa fizyki wzięły górę nad prawami Murphiego.
Pozdrawiam C