Antoniemu Macierewiczowi gratuluję wrogów

Antoni Macierewicz notorycznie ociera się o zdradę. Rok temu oskarżał go przyboczny Donalda Tuska z powodu wizyty w Stanach Zjednoczonych.  USA dla rzecznika polskiego rządu były wówczas obcym mocarstwem, jak niegdyś za komuny. Wtedy Paweł Graś nazwał wyjazd Macierewicza skandalem ocierającym się o zdradę.

Teraz o zdradę pomawia go były pracownik przybudówki służb mocarstwa, o którego względy rząd Tuska usilnie zabiega, a Graś z wielką skwapliwością przeprasza publicznie i na żywo, gdy się niechcący narazi. Spuszczone przez Macierewicza do ścieku historii Wojskowe Służby Informacyjne (albo „Długie ramię Moskwy”, jak celnie tę instytucję określa historyk  Sławomir Cenckiewicz), nie dają za wygraną i szarpią mu nogawki.

W roli dyżurnego patrioty i obrońcy narodu przed zdradą występuje tym razem Marek Dukaczewski, były szef postsowieckiej formacji.  „Raport z likwidacji WSI zasługuje na to, żeby wszystkich jego twórców ocenić zgodnie z polskim prawem. A to co zrobili zasługuje na nazwanie zdradą stanu” – wyraził się Dukaczewski, który nauki pobierał w Moskwie pod czujnym okiem profesorów z GRU, wywiadu wojskowego Sowietów. A praktykował w PRL pod podobnie czujnym okiem ludzi honoru i patriotów kalibru Kiszczaka i Jaruzelskiego.

Czy można się dziwić, że z taką rekomendacją został w III RP szefem tego długiego ramienia Moskwy? I jakby mu jeszcze mało było, że umknął spod karzącej ręki sprawiedliwości dziejowej, to dzisiaj upozował się na Katona. Można powiedzieć, że czasy i ludzie się zmieniają, tylko niebo gwiaździste zawsze nad nami, a prawo moralne w Dukaczewskim et consortes.

Pomijając groteskowość sytuacji, w której byli janczarowie sowieckich służb stawiają się w roli strażników narodowej racji stanu, trzeba powiedzieć, że nie brak im bezczelności. To przecież Konstanty Miodowicz, poseł Platformy Obywatelskiej i były szef kontrwywiadu UOP, a nie żaden pisowiec, powiedział, że  „ludzie tacy jak generał Dukaczewski powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu”.  Prorocze słowa, III RP spełnia kryteria parku jurajskiego postkomuny, a Dukaczewski jest na to żywym dowodem. I straszy.

Antoni Macierewicz za swoją robotę dla Polski płaci wielką cenę potoku oszczerstw płynących nieustannie pod jego adresem. Zarówno ze strony byłych sowieckich służalców, jak i obecnych amatorów pojednania z kagiebistą. Tak się jakoś składa, że od początku transformacji ustrojowej, czyli już ponad dwudziestu lat, Antoni Macierewicz bierze udział w likwidacji niemal każdej patologii odziedziczonej po PRL.

Nic tak nie świadczy o skuteczności działań posła PiS, jak wrzask wrogów usiłujących storpedować jego poczynania. W sierpniu ubiegłego roku pisałem, że  „wystarczyło kilkanaście dni działania sejmowej komisji smoleńskiej pod jego przewodnictwem, żeby nacisk opinii publicznej stał się nie do zniesienia dla rządu i prorządowych mediów. Rząd i jego medialni halabardnicy zmuszeni byli odnieść się do haniebnej parodii nazywanej  „rosyjskim śledztwem”.

To dzięki Macierewiczowi lustracja nie została zamieciona pod dywan. Dzisiaj usiłuje się Macierewicza zdyskredytować idiotycznym zarzutem, że to właśnie on spaprał lustrację. Tymczasem, gdyby nie on i kilku innych nie wiedzielibyśmy nawet, co w polityce oznacza trudne słowo lustracja.

Bo trzeba pamiętać, że wówczas, w pamiętnym 1992 roku, jeszcze wszystko można było zaklajstrować. Przecież zaledwie dwa lata wcześniej Obywatelski Klub Parlamentarny uniemożliwił rządowi Tadeusza Mazowieckiego wprowadzenie  „demokratycznej” cenzury. W takich sprzyjających okolicznościach rodziły się dzisiejsze koncesjonowane autorytety i „legendy podziemia”. Tę bezcenną wiedzę, to że teraz tak dużo wiemy o miałkości samozwańczych elit III RP, zawdzięczamy w dużej mierze Macierewiczowi”.

Są oszczerstwa, które uczciwemu człowiekowi nie przynoszą wstydu. Są wrogowie, których warto nawet pogratulować. Fakt, że postkomuna i jej szeroko rozumiane zaplecze, rząd Tuska, prezydent Komorowski oraz ich wszyscy „dobiegacze”, nie dają chwili spokoju Macierewiczowi, przynosi mu chlubę.

No, bo cóż znaczy taki Dukaczewski czy Graś wobec formatu reprezentowanego przez Antoniego Macierewicza? Przypomina mi się kuplet Mariana Hemara pasujący idealnie do tej sytuacji, zwłaszcza że między innymi dzięki Macierewiczowi nie musimy dzisiaj podziwiać autorytetu moralnego, który donosił na własnego ojca i matkę.

Wezmę z kąta jakiegoś

Pokątnego autorka,

Jakiegoś Szczypiorskiego,

Szczypiórka, czy Szczypiorka.

I dobrodusznie — bo choćbym

Złośliwie chciał, to nie mogę —

Zamiotę nim parę razy

Emigracyjną podłogę".

I to byłoby na tyle, jeśli chodzi o małych ludzi ryjących pod Antonim Macierewiczem.

„Długie ramię Moskwy”, Sławomir Cenckiewicz, Wyd. Zysk i Ska, 2011.

http://wsieci.rp.pl/opinie/rek...

http://wiadomosci.wp.pl/title,...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

20-12-2011 [18:29] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

...Dlatego jako Anioł Stróż waszej ojczyzny mówię tym, którzy trwają na modlitwie, aby nie porzucali nadziei, gdyż radość nadziei jest owocem prześladowań: „Błogosławieni jesteście, gdy wam urągać i prześladować was będą” (Mt 5,11). Ta obietnica Jezusa urzeczywistnia się w tych, którzy obfitują w radości znosząc prześladowania. Pociecha w uciskach jest bowiem owocem Ducha Świętego i równocześnie oznaką obecności Królestwa Bożego na ziemi.

Tym zaś, którzy przygotowali zdradę i wszystko uknuli dla zniewolenia waszej ojczyzny i tym, którzy was oszukują, mówię: biada wam, obłudnicy, bo dosięgnie was sprawiedliwość, na którą zasługujecie. Wasza pycha i pewność siebie zostaną pokonane, bo dopuściliście się nierządu. Bóg zna wasze zamiary. Wasza chęć rządzenia i dominacji was zgubi i złamie wasze twarde karki. Nie uda wam się złamać tych, którzy na kolanach proszą Boga o miłosierdzie....
http://otoczyniewszystkonowe.pl/

Obrazek użytkownika Seaman

20-12-2011 [18:49] - Seaman | Link:

Nie porzucamy nadziei.

Obrazek użytkownika Gość

20-12-2011 [21:00] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Groteska...., mylenie Kanta z Katonem. O kant by to...Oświeć ich Panie!

Obrazek użytkownika maxx55

20-12-2011 [21:46] - maxx55 (niezweryfikowany) | Link:

A mylenie kantu z kantyną...Cóżeś Ty za pani?

Obrazek użytkownika LISEK

20-12-2011 [21:17] - LISEK (niezweryfikowany) | Link:

Panu Macierewiczowi należy podziękować za to co robi,za odwage walczy o wyjaśnienie tragedi Smoleńskiej.Pan Dukaczewski czego się boi? Wyuczony w szkole moskiewskiej i broni siebie i swoich kolesi.W raporcie p.Macierewicza bardzo często pojawiało się nazwisko p.Dukaczewski nic wiec dziwnego.Panie Macierewicz niech pan dalej tak postępuje,my za panem stoimy nie pozwolimy pana skrzywdzić,wyjdziemy na ulice będziemy protestować.Nie może tak być ,że człowiek uczciwy będzie poniewierany po sądach,a ludzi którzy działają przeciw Polsce będą odznacza,tak nie może być-dośc tego!!!

Obrazek użytkownika Seaman

21-12-2011 [09:49] - Seaman | Link:

Niniejszym tekstem właśnie dziękuję panu Antoniemu Macierewiczowi, za jego robotę dla Polski.

Obrazek użytkownika inquis

20-12-2011 [20:25] - inquis (niezweryfikowany) | Link:

Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych przez dolinę ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę...

Obrazek użytkownika Gość

20-12-2011 [20:57] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Groteska....., mylenie Kanta z Katonem. Oświeć ich Panie!!!

Obrazek użytkownika Irvandir

20-12-2011 [23:01] - Irvandir (niezweryfikowany) | Link:

Czytanie ze zrozumieniem ma wielką przyszłość, choć, jak widać, jest sztuką trudną. Powolutku, miły Gościu, przeczytaj jeszcze trzy razy, a jeśli dalej nie rozumiesz, to uwierz na słowo: nikogo i niczego Autor nie pomylił.

Obrazek użytkownika slawko

20-12-2011 [20:57] - slawko (niezweryfikowany) | Link:

bardzo trafne spostrzeżenia dotyczace osoby pana posła A.Macierewicza, zgadzam się że ten człowiek jest jak "stal odporna i zimna".Oczywiscie to takie moje sformułowanie, ale o ym jak bardzo jest on niebezpiueczny dla tych szujów świadczy skala ataków , napasci ,histerii wywoływanej pod byle pretekstem żeby choc tak na niego oskarżeniem, zniewagą oszczerstwem i tak od lat.Dziękuję Bogu za takiego niezłomnego człowieka bowiem wielu dałoby sobie na jego miejscu już spokój, machnęłoby ręka.A pan Macierewicz dalej swoje bez ustanku,zawsze podziwiam jego spokój i wyczucie taktu wobec nawet najzagorzalszych wobec niego przeciwników.Ja powiem szczerze nie dałbym rady (choć mam 36 lat).To trzeba mieć w sobie COŚ jakby z wojownika, zapiekłego(sensie pozytywnym) w walce w rozdrabnianiu postkomunistycznych sitw.Panie Roseaman ostatnio wpisałem się pod wpisem pana zachwalając kunszt ale pomyłkowo napisałem że zwracam sie do Seawolfa za co przepraszam, oczywiście nie wziął pan tego za złe i ze zrozumieniem do tego podszedł za co dziękuję.Chcę na koniec dodać że oboje czyli pan i Seawolf jesteście świetni w pisaniu na niezależnej.pl dziękuję wam ( i nie tylko ) za dawki intelektualnej, wartościowej rzetelnej interpretacji. Pozdrawiam ze Szczecina.

Obrazek użytkownika Seaman

21-12-2011 [09:54] - Seaman | Link:

"Panie Roseaman ostatnio wpisałem się pod wpisem pana zachwalając kunszt ale pomyłkowo napisałem że zwracam sie do Seawolfa za co przepraszam, oczywiście nie wziął pan tego za złe i ze zrozumieniem do tego podszedł za co dziękuję"

I nadal podchodzę ze zrozumieniem, nie jestem bowiem Rosemanem lecz Seamanem. Natomiast co do Antoniego Macierewicza to się zgadza - jest wielki!
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika polak

20-12-2011 [21:35] - polak (niezweryfikowany) | Link:

Minister Macierewicz to mój ulubiony polityk, uczciwy kulturalny człowiek i prawy Polak. Każdy z nas może wziąć z niego wzór, i każdy na swoim poletku działać dla Polski. Bo coby się złego jeszcze odpukać nie stało, polskość przetrwa dzięki takim jak on. Jak słusznie zauważył autor, wszelkie działania przeciw ministrowi to dowód, jak dobre i polskie są jego czyny. Pozostaje życzyć mu powodzenia w docieraniu do prawdy, bo wytrwałości ma pod dostatkiem. Powinniśmy stanąć murem za Antonim Macierewiczem, by oni zobaczyli, że nie walczą tylko z nim, ale z wszystkimi świadomymi obywatelami.

Obrazek użytkownika Seaman

21-12-2011 [09:57] - Seaman | Link:

Zatem stajemy razem w tym murze...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Chicago

20-12-2011 [22:09] - Chicago (niezweryfikowany) | Link:

za ta garstke uczciwych dziennikarzy,-to iskierka a kto wie moze rozdmucha
plomien.Moze ludzie zrozumieja ze, piwko i zmywak to dorazne.Zycie oparte musi byc na fundamentach stalych.

Obrazek użytkownika Seaman

21-12-2011 [09:58] - Seaman | Link:

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika zet

20-12-2011 [23:10] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Gdy tylko PO zdobyło władzę,to natychmiast zaczęli działać oficjalnie te negatywy z WSI.Założyli stowarzyszenie byłych agentów WSI negatywnie zweryfikowanych dla celów walki z A.Macierewiczem i pozostałymi z komisji likwidacyjnej WSI.Zbierali kasę ,żeby zatrudnić prawników i złożyć kasację wyroków ,w których przegrali z Panem Macierewiczem.Stowarzyszenie SOWA zostało zarejestrowane chyba na początku 2009r.Gdy Pan Macierewicz był kandydatem do komisji hazardowej,to Komorowski jako marszałek zablokował tą kandydaturę.Uzasadnił to tym,że już niedługo wpłynie do sejmu wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu Panu Antoniemu w odpowiedzi na zażalenie byłych agentów wsi I STARANIA O KASACJE WYROKÓW.A swoją drogą ,to skąd Komorowski wiedział o takich zamiarach?

Obrazek użytkownika Seaman

21-12-2011 [09:59] - Seaman | Link:

Marszałek Komorowski wiedział o tym od swoich kolesi z WSI.

Obrazek użytkownika tenia

21-12-2011 [00:51] - tenia (niezweryfikowany) | Link:

jest wielki.Musimy go chronić , bo długie ramię Moskwy tylko czeka, aby mu zrobić krzywdę, bo jest blisko prawdy z dnia 10.04.2010r.

Obrazek użytkownika Seaman

21-12-2011 [10:01] - Seaman | Link:

Jest wielki!

Obrazek użytkownika jacol

21-12-2011 [19:47] - jacol (niezweryfikowany) | Link:

Macierewicza wysoko cenię, to jeden z niewielu ludzi naprawdę oddanych krajowi, mordę Dukaczewskiego widziałem wczoraj na TVP Info bodajże, nawet nie słuchałem tych jego bzdur, pozdrawiam..

Obrazek użytkownika Seaman

22-12-2011 [09:49] - Seaman | Link:

Dzięki. Wszystkiego dobrego na Boże Narodzenie i w Nowym Roku życzę. Żeby Polska była Polską!

Obrazek użytkownika jacol

22-12-2011 [17:59] - jacol (niezweryfikowany) | Link:

również życzę wszystkiego najlepszego w Święta..