Nasz Dziennik: Niemcy likwidują próg

Polecam poniżej artykuł w dzisiejszym (12-13.11.2011) "Naszym Dzienniku" o likwidacji 5-procentowego progu w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Niemczech.

"Z pierwszych analiz po orzeczeniu wynika, że gdyby w poprzednich wyborach do PE nie było owego 5-proc. progu, to zamiast 162 partii w strasburskiej izbie znajdowałoby się ich 169. Wyrok jest ostro krytykowany, co wydaje się oczywiste w przypadku większych partii, które widzą w zmianach prawa zagrożenie swojej dominacji. Zadowolenia nie kryją mniejsze ugrupowania, typu postkomunistyczna lewica czy Partia Piratów. Po wyroku FTK politycy partii lewicy idą jeszcze dalej i żądają zniesienia 5-proc. progu także w wyborach krajowych, ponieważ, jak tłumaczył sekretarz generalny frakcji lewicy, wszelkie progi są "niedemokratycznym reliktem przeszłości".
Mecenas Stefan Hambura podkreślił inny aspekt sprawy. Niemiecki Trybunał Konstytucyjny po raz kolejny pokazał, że niezłomnie stoi na stanowisku, iż istnieją bardzo wyraźne różnice pomiędzy prawodawstwem unijnym a narodowym. - Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego pokazali jeszcze raz, że są konsekwentni w podkreślaniu niemieckiej niezależności prawnej, stwierdzając, że Parlament Europejski nie wybiera żadnego rządu unijnego, sędziowie ponownie potwierdzili suwerenność państwa członkowskiego (w tym wypadku niemieckiego) w zakresie tworzenia prawa - mówi Hambura. I dodaje, że dobrze byłoby, gdyby także sędziowie polskiego Trybunału Konstytucyjnego w tego typu sprawach częściej kierowali się racją państwa."

Cały artykuł tutaj: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111112&typ=sw&id=sw05.txt

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika GTPRESS

12-11-2011 [11:53] - GTPRESS (niezweryfikowany) | Link:

w ogrodku majac swoj pod reka.....

Obrazek użytkownika sarmata

12-11-2011 [11:54] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Polscy sędziowie są zdeprawowani i delikatnie mówiąc niekumaci.

Obrazek użytkownika Galatea

12-11-2011 [18:36] - Galatea (niezweryfikowany) | Link:

A jak u nich z ortografią?
Bo u ciebie nie najlepiej...

Obrazek użytkownika kumoter

12-11-2011 [13:36] - kumoter (niezweryfikowany) | Link:

"pogonić k...i złodziei, panie hrabio" - Piłsudski

Obrazek użytkownika zet

12-11-2011 [15:32] - zet (niezweryfikowany) | Link:

UE zależy chyba,żeby do parlamentów powchodziły radykalne partie w tym naziści?

Obrazek użytkownika stanczykblazen

12-11-2011 [16:31] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Dobrze mówi mec. Hambura.Ważą się losy wszystkich państw i jest to być , albo nie być dla każdego z nich.To co się stało na święcie Niepodległości to hańba.