Teatr III RP i jego widzowie

III RP, w świetle ujawnianych IPN dokumentów, okazuje się być agenturalno-esbeckim przedsięwzięciem zaprojektowanym przez architektów okrągłego stołu, z sowieckiej ściągi nakazującej nowy pogłębiony NEP (Nowa Polityka Ekonomiczna). W nowo organizowanej rzeczywistości wykorzystano załamanie się niewydolnego sowieckiego systemu centralnego sterowania ekonomią, którego efektywność nawet jeszcze bardziej zakłócono, aby spowodować masowe protesty ofiar tego okrutnego systemu.

Wysuwając swoich agentów na czoło protestu powstałej „Solidarności”, próbowano według scenariusza uwiarygodnić operację uwłaszczenia komuny, otwierając jednocześnie furtkę kokietującym ich, wiecznie głodnym organizacjom globalistycznym z zachodu, zapraszając je do wspólnej penetracji i prywatyzacji majątku narodowego. Jeśli pierwsza, tzw. prawdziwa „Solidarność”, będąc w dużej części ruchem oddolnym, autentycznie polskim, nie dała się zaprzęgnąć do realizacji tak pomyślanego dzieła, łatwiej poszło z „przekonaniem” drugiej „Solidarności”.

Wprowadzony na tę okazję operacyjnie przygotowawczy Stan Wojenny, zastopował nadmiernie rozkwitłe ambicje wolnościowe Polaków, zubożając ich, wprowadzając element stanu zagrożenia i niepewności wśród społeczeństwa, jednocześnie dzieląc jego liderów na ekstremistów (wiernych 1-szej „Solidarności” i szeroko pojętym polskim ambicjom) i opozycję konstruktywną, dobrze przebadaną i przygotowaną (bezzębną, czy wykastrowaną z mrzonek 1-szej „Solidarności”) w czasie Stanu Wojennego i gotową uczestniczyć w akcie tworzenia nowej rzeczywistości społeczno politycznej według świętej zasady (bo Polska to kraj na wskroś katolicki): my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. Biedny ks.Popiełuszko, nie mógł być tolerowany wśród takich przyjaciół, nie chcąc dobrowolnie nabrać wody w usta...

Kontrolując i używając wyselekcjonowanych liderów drugiej „Solidarności” , macherzy o powiązaniach wschodnio-zachodnich (nowa faza globalizacji) mogli przeprowadzić swoją operację przejęcia majątku społecznego i sprywatyzowania go, w sumie przy masowym poparciu społecznym, co zaiste było niezłym majstersztikiem.

Ukazując w różnych dramatycznych odsłonach nowego zapierającego dech w piersiach swoją nowoczesnością i „wymogami czasu” teatru kukiełkowego, opróżniono zdezorientowanej widowni portfele, kasując jednocześnie opłatę za uczestnictwo w tak zorganizowanym spektaklu. Widownia odurzona nowymi doznaniami estetycznymi teatru, w którym puste haki w sklepach mięsnych zastąpiono nagością na pierwszych stronach kolorowych gazet, klaszcze swoim właścicielom do dziś.

Miejmy nadzieje, że wkrótce zauważy swoje pierwsze odciski, no i sprawdzi swoje puste portfele...

Jacek K. Matysiak
wzzw.wordpress.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dzukiel

14-10-2011 [09:56] - dzukiel (niezweryfikowany) | Link:

on przypieczętował tym że prawnie wybrany rząd premiera Olszewskiego został przez Wałęsa odwołany w 1993 roku

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

14-10-2011 [16:33] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

On był tym dobrze nagradzanym mułem na którym przemieszczali dorobek Polaków w modnie uszyte kieszenie nowej "elity", ku aplauzie już "demokratycznych" poszkodowanych. Pozdrawiam.
Jacek.

Obrazek użytkownika Gość

14-10-2011 [20:01] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

...Olszewskiego odwołany 4.06.1992, w trzy lata po wyborach w jednej trzeciej "wolnych".

Obrazek użytkownika Margarita

14-10-2011 [18:53] - Margarita (niezweryfikowany) | Link:

Krotko i wezlowato; tak teraz trzeba, by odtrzec z komunikatem do kogokolwiek.

Dwa elementy w tej tresciwej narracji sa podstawowe, a byc moze niedoceniane: element teatru (a nie jest to tylko prowincjonalna "sztuka"--tu przypomina mi sie nieuchronnie opera "Pagliacci"), dzieki ktoremu ten majstersztyk transformacji rzeczywiscie sie powiodl a 85% spoleczenstwa oklaskuje przedstawienie, oraz kluczowa rola, chyba mozna powiedziec smielej "przewodnia," organizacji globalistycznych z Zachodu, czy raczej "macherow wschodnio-zachodnich" przy czym pod pojeciem macherow bynajmniej nie nalezy rozumiec jakichs przypadkowych kombinatorow.

Obrazek użytkownika Darek

14-10-2011 [21:42] - Darek (niezweryfikowany) | Link:

Dzieki za trafne streszczénie.
Trzeba jednak przyznac ze ci ktorzy to przeprowadzili wykazali sie albo diabelskim profesjonalizmem, albo stala/stoi za nimi potezna sila daleko wykraczajaca poza granice Polski.
Moze pewnym wytlumaczeniem bedzie tutaj spotkanie Jaruzelskiego z Rockefellerem:
http://www.przeglad-tygodnik.p...
http://www.polityka.pl/histori...

Obrazek użytkownika Margarita

15-10-2011 [04:24] - Margarita (niezweryfikowany) | Link:

Dzieki za linki, tlumacza duzo.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

15-10-2011 [06:20] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

Dzięki za interesujące, żródłowe linki, choć już kiedyś miałem okazję się z nimi zapoznać. Pragnę tylko dodać, że apetyty i penetracja sił globalistycznych była "od zawsze". Mówiąc z uśmiechem, oni naprawdę nie śpią. Pozdrawiam.
Jacek.

Obrazek użytkownika demmo

14-10-2011 [22:40] - demmo (niezweryfikowany) | Link:

Trzy poziomy władzy w Polsce
1. To media
2. Rząd, Sejm , Senat
3. Agentura
Najważniejszy jest poziom nr 3 następnie poziom nr 1 a poziom nr 2 jest mało istotny bo o niczym nie stanowi
Bo w teatrze lalek ważny jest aktor co pociąga za sznurki a nie kukiełka , talent aktora przekłada się na wizerunek kukiełki - czy kukiełka może o czymkolwiek decydować nie, jej celem jest tylko wykonywanie ruchów jakie narzuca jej aktor , bo głosu też nie ma nasza oklaskiwana i uwielbiana kukiełka
Ci z poziomu 3 piszą scenariusze , wybierają teatrzyk który będzie realizował sztukę wg scenariusza
No tak ale dzisiaj bez dobrej reklamy już się nic nie sprzeda i tu wchodzą usłużne media czyli poziom nr 1 ze sztabem dziennikarzy wytrenowanym w swoim zawodzie na poziomie nr 3 oraz autorytety moralne wielokrotnego użytku , których zadaniem jest wyjaśnić jaki spektakl oglądają ludziska kogo mają lubić a kogo nienawidzić
A najsmutniejsze jest to ,że widzowie bez swojej wiedzy zaczynają uczestniczyć w spektaklu i utożsamiają się z kukiełkowymi ideologiami, które w perspektywie obrócą się przeciwko widzowi bezkrytycznie uczestniczącym w spektaklu.
A my jako obywatele uczestniczymy w teatrzyku i oklaskujemy marionetki którym z góry przypisano konkretne role ale nie wolno podawać społeczeństwu nazwisk reżyserów
Bo okazałoby się, że to tylko zmiana nazwy teatru a dyrekcja ta sama jak i ci sami reżyserzy

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

15-10-2011 [06:25] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

Szczególnie celne są Pańskie dwa ostatnie zdania. pozdrawiam.
Jacek.