13.11: dr Kawęcki w KoLibrze: Polska droga do Niepodległości

ak wyglądała polska droga do Niepodległości? Komu zawdzięczamy odrodzenie państwa polskiego po 123 latach? Na ile szerokie jest pojęcie "ojców wolności"? Kiedy i w jaki sposób powinniśmy świętować odzyskanie Niepodległości? Czym jest polska tradycja niepodległościowa? Kto może mienić się dziś jej dziedzicem? Jak należy tą tradycję rozumieć współcześnie?

Na te i inne pytania związane z polską Niepodległością odpowie dr Krzysztof Kawęcki - historyk, politolog, polityk. Spotkanie odbędzie się w czwartek 13 listopada o godz. 19 w siedzibie Stowarzyszenia KoLiber przy ul. Zgoda 4 lok. 6 (I klatka, III piętro) w Warszawie.

Krzysztof Kawęcki – historyk, politolog, doktor nauk humanistycznych (KUL), nauczyciel akademicki z wieloletnim doświadczeniem, od lat 70. działacz narodowego nurtu opozycji antykomunistycznej, członek Polskiego Komitetu Obrony Życia, Rodziny i Narodu, redaktor i wydawca prasy podziemnej, samorządowiec, w latach 1998-2002 przewodniczący Rady Gminy Celestynów, wiceminister edukacji narodowej w latach 2000-2001, przewodniczący władz wojewódzkich oraz wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej, współorganizator Społecznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, autor książek historycznych, publicysta m.in. „Naszego Dziennika”, „wSieci Historii”, „Mojej Rodziny”, miesięcznika „Patria”, Telewizji Trwam i Radia Maryja. 11 listopada 2008 roku, za „zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej”, prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W wyborach samorządowych kandyduje do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z 4. miejsca listy PiS w okręgu podwarszawskim, który obejmuje powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński.

Zapraszamy!

---

Polecamy również wywiad na temat dekomunizacji i politycznych planów odnośnie województwa mazowieckiego, którego dr Krzysztof Kawęcki udzielił Blogpressowi.

YouTube: