Od kogo zależne są media NIEZALEŻNE?

3 czerwca 2014 r. w Domu Pielgrzyma „Amicus” przy parafii św. Stanisława Kostki, ul Hozjusza 2. odbyło się wręczenie nagród - medali Opoka im. Piotra Skórzyńskiego. Przybyło ok. 60 osób. Ale, co było do przewidzenia, nie przybył, prócz red. Jerzego Biernackiego z "Naszej Polski" i wydawcy tygodnika Pani Marii Adamus przedstawiciel żadnego medium prawicowego! Dlaczego tak się stało? Ano dlatego, że mamy w Polsce media "niezależne" One oczywiście są niezależne, ale od czytelników. Są w stałym i trwałym klinczu z mediami głównego nurtu. Redaktorów z owych mediów bardziej interesuje, co powiedział Michnik, albo co napisał "Newsweek", "Fakt", "Wprost" niż autentyczne życie społeczne, kulturalne i polityczne, które dzieje się na naszych oczach. 80% mediów, zajmuje się 20% rzeczy nieistotnych, ale takich, które pozwalają żyć we wzajemnym klinczu towarzyskim... zaś 80% prawdziwych wydarzeń, absorbujących uwagę, np. społeczności lokalnych jest pomijanych milczeniem, albo co najwyżej przelotnymi wzmiankami.

Nie było zatem ani obrońcy wolnych mediów - red. Skowrońskiego, ani red. red. Karnowskich, ani red. Sakiewicza (jednym z laureatów był znienawidzony ostatnio kryptorusofil ks. Isakowicz-Zaleski), ani red. Lisickiego, ani red. Wildsteina, który kilka lat temu chciał skopiować ideę medalu, ale po jakimś czasie rozsypała mu się kapituła, udowadniając, że podobny medal już istnieje, nie było red. Terlikowskiego oraz wielu wielu innych "niezależnych".

Zastanawiające jest to, że od 6 lat, ANI JEDNO czasopismo, mieniące się "niezależnym", ani jedna rozgłośnia radiowa (prócz WNET), ani jeden portal internetowy (jeśli członkowie kapituły tym się osobiście nie zajmą) nie zainteresowało się ani osobą patrona, ani ideą nagrody, ani laureatami... to pokazuje w jakim miejscu jesteśmy. "Nie istniejesz! I nigdy nie będziesz istniał!" Miał usłyszeć Piotr Skórzyński od Adama Michnika, kiedy w 1990 r. odchodził z "Gazety Wyborczej". Widać teraz jak na dłoni jak wielkie jest UZALEŻNIENIE MEDIÓW "NIEZALEŻNYCH" od wszechpotężnej władzy Adama. Więcej... jeden z moderatorów klubu dziennikarzy niezależnych Ronin. NIE ZGODZIŁ SIĘ na podanie na forum tego klubu informacji o mającej się odbyć uroczystości. Co również pokazuje, w jakim kraju żyjemy i że obchodzone hucznie 25 lat wolności jest jedynie 25-leciem ułudy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

04-06-2014 [16:05] - Andrzej-emeryt | Link:

Czy maczała w tym ręka Opatrzności ?.
Właśnie wczoraj przypadkowo wziąłem do ręki "Rzepę" z poniedziałku 9 czerwca 2008 roku a dzisiaj na str.: A17 przeczytałem "Wspomnienie".

" Nie godził się na nikczemnienie świata ".
Piotr Skórzyński 1952 - 2008

"To jeden z tych losów, które zostały zniszczone przez PRL...."

-Teresa Bochwic

Dziękuję Pani Teresie i Panu.

Obrazek użytkownika W.J.

04-06-2014 [17:16] - W.J. | Link:

jeden z moderatorów klubu dziennikarzy niezależnych Ronin. NIE ZGODZIŁ SIĘ na podanie na forum tego klubu informacji o mającej się odbyć uroczystości.
Czy Bezsilny demiurg nie wymienił nazwiska moderatora, dlatego, że jest również „niezależny”?

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

05-06-2014 [04:03] - Strabon - Herodot | Link:

To Józef Orzeł

Obrazek użytkownika W.J.

05-06-2014 [21:49] - W.J. | Link:

Dziękuję.

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

04-06-2014 [22:10] - Strabon - Herodot | Link:

 

Obrazek użytkownika emilian58

05-06-2014 [00:48] - emilian58 | Link:

W naszym pięknym kraju to chyba tylko kloszardzi są niezależni.