| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Gowin – prawy pagon Platformy.

Platforma Obywatelska została jak wiadomo, skonstruowana przez generałów.

Stąd też oczywistym jest jej, że tak to określę, wojskowy fason:
z pagonami.

Pagony, co też oczywiste, muszą być dwa: lewy i prawy.
Za pagon lewy jeszcze niedawno robił pan Palikot. Ale się, jak to czasem z pagonami bywa – urwał.
I odkąd zagroził gwałtem swojej koleżance, nikt się do niego nie chce przyznać.
Ot, taki pagon-sierota.

Teraz za lewy pagon nie robi nikt.

No, może troszkę ten brak stara się uzupełnić mój rówieśnik i kolega z NZSu, co to w sytuacji rozwalającej się gospodarki (nie napisałem – rozwalanej, toteż bez wierzgania proszę), martwi się najbardziej polskim kołtunem.

Pomartwił by się lepiej swoją nieznajomością arytmetyki, historyk jeden.

Jak by umiał procenty liczyć i opanował odejmowanie, to by nie opowiadał bzdur, że „Polska dostała więcej niż 6 lat temu.”

Nie dostała, bo inflacja wyniosła przez ten czas 16% (procenty liczyć! Procenty!), tzw. składka do Unii wzrośnie o 16 miliardów euro (odejmowanie, odejmowanie, Kaszubo miły!) i jak się to wszystko wyliczy, to wychodzi…. mniej.

To znaczy, dla niektórych będzie tak samo albo nawet więcej, ale o tym sza, bo to tajemnica!

Za to za pagon prawy robi pan Gowin, który jest katolik, że tak to ujmę, certyfikowany, co znaczy nie tylko świetnie, ale nawet święcie.

I jest konserwatysta.
To  akurat nie epitet – to przydział służbowy.

Trochę tylko ten śliczny, platformiany fason kolorystyka psuje: 
bo jeden pagon – zielony, jak nie przymierzając trawa na poligonie , a drugi – niebieski.

Ale kto wie, czy kolorystyka się nie ujednolici, bo po dzisiejszej pogróżce mojego rówieśnika (i kolegi z NZSu), że będą dymisje, los pagonu prawego wydaje się niepewny.
To w języku fachowym degradacja się nazywa.

Chyba, że to o taki nowy sznyt chodzi – bezpagonowy.
Wypróbowany już w niezwyciężonej Armii Czerwonej, która bez pagonów – a pół świata zawojowała.

I przy okazji nas wyzwoliła (tak przynajmniej twierdzi prof. Nałęcz, ale on inaczej twierdzić nie może -taka służba).

Tylko bez pagonów, to już nie będzie Platforma, a Płatforma i nie Obywatelska, a Grażdanskaja.

Wot – użas…

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika Denker

Szanowny Wielce Panie Ewaryście,
Choć niektórzy się krzywią na te Pańskie teksty to właściwe zastanawiam się czy nie powinien ich Pan opublikować. Są cudne.Sztuka w sztukę. Dla tych którzy jak diabeł święconej boją się wyzwolenia przez bezogonowych, bo pozostali i tak ni cholery nie kumają.
pozdrawiam serdecznie D.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

Proszę Pana, opinie tych, którzy nie rozumieją, mnie nie interesują. Nawet, jeśli to dotyczy posłów PIS :-))).

Publikowanie? - tak, coś tam opublikowałem. Ale z reklamy i komunikacji, bo to moja , zawodowa działka .
 

Obrazek użytkownika zezik

Tylko w czym Palikot jest lewicowy?
Czy w tym że jak Miler de facto wprowadził obniżkę podatków dla przedsiębiorstw to Palikot zajmował się "przyjaznym państwem"?
No dobra tylko Miler jednak podatki obniżył, a Palikot właził przed kamerami na na stosy ustaw które nigdy nie weszły w życie :->

No chyba że ostatnio pojęcie lewicowości uległo przedefiniowaniu i po lewej stronie w Sejmie pozwala się zasiadać tym co świadomie mają robić z siebie błaznów a z innych idiotów??? Tęczowy Rysio czy Senyszyn w tym sensie też się mieszczą w tej definicji ..

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

"Za pagon lewy jeszcze niedawno robił pan Palikot." - nie wiem, jaki i w czym JEST - on ROBI.

Był agencji reklamowej, w której pracowałem i moim, jako bezpośrednio obsługującego, klientem w 1998, i wtedy ROBIŁ w biznesie alkoholowym. 

Wyjazd do Moskwy, na zwiedzanie rynków hurtowego handlu alkoholem - niepowtarzalne.

Obrazek użytkownika zezik

Nie no ja rozumiem że Palikot miał robić za pagon (lewy) ale to nie znaczy że bycie pagonem jest tożsame z "byciem lewicą" :-)
To że mieszał alkohole co najwyżej może znaczyć że jego możliwości intelektualne mogą być niższe od średniej w jego wieku. Z drugiej strony jak słucham Senyszyn to zawsze odnoszę wrażenie że nie dość że gada oddychając helem to ten hel jeszcze z oparami marychy musiał być wymieszany.

Tak czy inaczej jeżeli zachowywanie się jak idiota czy robienie z siebie błazna ma być główną cechą lewicowca to pełna zgoda .. Palikot nie tyle robi za lewicowca co stężenie lewicowca w jego osobie jest/musi być bliskie 100% :->

Obrazek użytkownika dogard

l e w a k , ostatni męt POlityczny...

Obrazek użytkownika emilian58

To taki kiep bez filtra.Niby trzymasz w gebie a w piety parzy.Co do ideologii to kiep ma wszystkie.Ale z tylu i nisko.To POprosty kretyn,ktory lubi.Byc wielkim szwem czy tam szefem i aparatczykiem w urbanskim stylu.Piniendze tez lubi nawet mocno.Kocha tez.Kocha szambo i pluskanie wesolutkie.I co on wielki szew zrobi jak go POkaleczona ferajna z szamba na POwierzchnie wykopie? Nie odnajdzie sie bidok.Na pewno wykopie swoje szambo ale tam juz nie bedzie tak gwarno i wesolutko.A i tyly beda jakby bardziej narazone.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.