Saryusz-Wolski bycie protektoratem Niemiec racją stanu

Wildstein „Przyłączmy się do silniejszych, a nic nam grozić nie będzie – tak można streścić politykę rządu Tuska. Jakakolwiek próba rewindykacji własnego interesu nazywana jest pobrzękiwaniem szabelką. Kreuje się, niestety skutecznie, mentalność służalczo-żebracza”…”Rząd Tuska nie ma międzynarodowej strategii, bo trudno za taką uznać chęć przypodobania się silniejszym państwom. Jego polityka zewnętrzna nie różni się od wewnętrznej. Celem jest jak najdłuższe utrzymanie władzy, a środkiem do tego marketing polityczny, czyli manipulacja świadomością zbiorową. Szef MSZ Radosław Sikorski mówi o „płynięciu z głównym nurtem” polityki europejskiej jako naszym politycznym wyborze.”…” Minister Sikorski ogłosił rezygnację z koncepcji jagiellońskiej. Przedstawiając w krzywym zwierciadle ten z gruntu pragmatyczny projekt, uznał go za polskie sny o potędze. To, co zaproponował w zamian, trudno jednak uznać za co innego niż retorykę. Koncepcja jagiellońska to dążenie do koalicji państw zagrożonych rosyjskim imperializmem „....(więcej )

W Chinach stosuje się na przykład roboty wykonujące pracę kelnera. „.....”Robotyzacja wkracza w nasze życie w zawrotnym tempie. Są to procesy, których postęp można właściwie ocenić dopiero z pewnej perspektywy czasu. Roboty nie są już tylko niezgrabnymi konstrukcjami udającymi ludzi a coraz częściej stają się pełnosprawnymi pracownikami zastępującymi ludzi. „.....( źródło )

Jacek Saryusz-Wolski „Unia Europejska sobie bez Wielkiej Brytanii poradzi, choć to ją osłabi, ale Wielka Brytania ryzykuje bardzo wiele. „.....”Należenie do strefy euro, czyli głównego nurtu integracji, jest ponadto w naszym geopolitycznym interesie, w odróżnieniu od dryfowania na jego peryferiach. Kwestionowanie tego kursu integracji jest sprzeczne z polską racją stanu. Nie stać nas, jak Wielką Brytanię, na ryzyko samotnego żeglowania po oceanie gospodarki i polityki światowej. Wynika to z naszej geografii i historii. „.....”Brytyjczycy powinni dzięki niej zrozumieć, jak wielkie koszty będzie niosło za sobą wyjście ze wspólnoty i utratę jak wielkich korzyści ryzykują. „....”W naszym interesie jest przynależenie 
do głównego nurtu integracji europejskiej, opartego na mechanizmach solidarności. Podejście Davida Camerona jest u samych podstaw sprzeczne z polską doktryną integracji, która kładzie nacisk na solidarność. „.....”David Cameron ….poza możliwością ogłoszenia referendum o wystąpieniu z Unii „.....”Wyłożył klasyczną konserwatywną brytyjską doktrynę integracyjną: pochwałę jednolitego rynku oraz zdecydowanie przesadzoną krytykę unijnego „centralizmu” „.......”Chce on korzystać z członkostwa, ale nie ponosić z jego racji kosztów. „.....”Wielka Brytania, mająca bardzo silną gospodarkę, która jest zarazem mocno związana zarówno handlem, jak i inwestycjami z gospodarkami innych unijnych krajów, odnosi olbrzymie korzyści z istnienia jednolitego rynku. Nie można jednak korzystać z tych dobrodziejstw wybiórczo, odmawiając udziału w innych obszarach integracji. „.....”Brytyjczycy nie sprzyjają naszemu rozwojowi tam, gdzie jego źródłem nie są swobody rynkowe, a unijna solidarność i fundusze unijne. „.....( źródło )

Marcin Hałaś Lewicowcy gorliwie „rozmontowują" fundamenty cywilizacji europejskiej, nie zważając na to, że najprawdopodobniej nie przetrwa ona tej modernizacji „. ...”i. Warto sobie uświadomić, że to już jest wojna. A stawką jest egzystencja naszego narodu „. ..(więcej )

Tekst Saryusz-Wolski jest deklaracją polskiej racji stanu , a raczej deklaracją racji stanu nomenklatury II Komuny . Wildstein wskazał nawet źródło racji stanu Tuska , Sikorskiego , Komorowskiego , Palikota, Millera . Jest nim „ mentalność służalczo-żebraczą „

Saryusz-Wolski i reszta stronnictwa pruskiego od lat trzyma się tej służalczo żebraczej racji stanu , a im bardziej się jej trzyma tym mniej większa jest depopulacja , tym więcej II Komuna wysyła przymusowych ekonomicznie polskich roboli do niemieckich , europejskich fabryk , tym więcej Polaków żyje w nędzy , tym więcej polskich dzieci znajduje się poniżej progu ubóstwa.

Polska jest w swej strukturze politycznej , strukturze władzy krajem kolonialnym , afrykańskim. Elity są korumpowane przez Niemcy jałmużną . Opis prymitywnych krajów , posiadających bandycką, złodziejską elitę jest wart pochylenia się nad nim .

Polska to kraj biedny, zacofany technologicznie, naukowo , skrajnie skorumpowany, z gigantyczną biurokracją . Jest parodia normalnego państwa. Czołowa postać partii rządzącej jako racje stanu uznaje otrzymywanie przez oligarchię i nomenklaturę jałmużn bo dokładnie to kryje się pod terminem „unijna solidarność i fundusze unijne.”.

Sytuacja jest identyczna z okresem Targowicy , dotacjami, łapówkami otrzymywanymi przez elity za sprzedaż interesów Rzeczpospolitej . Zresztą wybrane fragmenty będą najlepszą ilustracją do tekstu Syriusza Wolskiego .

Kaczyński „Czy nadal powinno się wymuszać poprawność polityczną, która de facto znosi dotychczasowe systemy wartości i niszczy tożsamości, zmienia społeczeństwo w manipulowaną bez trudu masę? „.....”Obecnie taka Unia oznaczać będzie po prostu potężną niemiecką Rzeszę, w granicach największych w historii. Dla Polski to żaden interes „....(więcej)

Joseph Stiglitz , wybitny ekonomista , który otrzymał Nobla . Był głównym ekonomistą Banku Światowego.  
Fragment z „Wojna o pieniądz „ Song Hongbina „
Przed swoim odejściem Stiglitz zabrał z banu Światowego Międzynarodowego Funduszu Walutowego sporą liczbę tajnych dokumentów . Dokument te pokazują ,że MFW żądał od państw ubiegających się o szybka pomoc podpisania tajnej umowy składającej się z 111 artykułów . Wśród nich znajdowały się zobowiązania do wyprzedaży kluczowych aktywów takich jak instalacje wody pitnej , elektrownie, gaz, linie kolejowe , firmy telekomunikacyjne ,ropa naftowa , banki itd. Kraje otrzymujące pomoc musiały zobowiązać się do przeprowadzenia serii radykalnych i niszczycielskich działań gospodarczych . Równocześnie w Banku Szwajcarii otwierano konta dla polityków ,na które transferuje się setki milionów dolarów tytułem odwzajemnienia się Gdyby politycy krajów rozwijających się odrzucili ta umowę , oznaczałoby to całkowite zamkniecie dla ich kraju kredytów na międzynarodowym rynku finansowym .” ...” Przywódcy państw odbiorców pomocy muszą jedynie wyrazić zgodę na wyprzedaż po niskich cenach aktywów państwowych , by w ten sposób otrzymać dziesięcioprocentowa prowizję , która w całości jest przelewana na ich tajne konta w bankach szwajcarskich . Użyjmy słów samego Stiglitza : „można zobaczyć , jak szeroko otwierają im się oczy” na widok gigantycznych przelewów wartości kilkuset milionów dolarów. „...(więcej )

„Tygodnik Forum „STASI w PRL. Według Urzędu  ds. Akt STASI w Polsce w czasach PRL działało przynajmniej 500 agentów STASI. Szpiclowaniem sąsiedniego kraju przez NRD rozpoczęło sie wraz z wyborem w roku 1978 kardynała Wojtyły na papieża. S TASI infiltrowało przede wszystkim Solidarność. W czasie stanu wojennego pośród kurierów Solidarności , którzy przesyłali wiadomości z Polski na Zachód byli też agenci STASI. STASI działało w Polsce niezależnie od polskiej bezpieki. Większość zgromadzonych wówczas materiałów podobno zniszczono. Jednak badaczom z dawnego Urzędu Gaucka i obecnego pod rządami Birthler udało się ustalić tożsamość części ówczesnych agentów” ..” wiadomo ,że lista szpiegów STASI na całym świecie znajduje sie od dawna w posiadaniu CIA Dopiero w 2003 roku Amerykanie przekazali część tych informacji rządowi RFN” ..”. Udało się już ustalić nazwiska niektórych posłów do Bundestagu, którzy kiedyś pracowali dla STASI ”...”Agent STASI Detlef Ruser / Henryk/ , który mieszkał w Polsce  zbliżył sie do środowiska , które wydawało solidarnościowe pismo „Samorządność „ między innymi do Donalda Tuska .Spotykał sie z redaktorami pisma , przychodził na spotkania Klubu Myśli Politycznej im Konstytucji 3 Maja „...(więcej )

Oskarżenia samobójcy II Komuny Leppera pod adresem Tuska i Schetyny wygłoszone z trybuny Sejmowej „ „... Wam nie trzeba pieniędzy (...) No po co wam? Te billboardy to wam z nieba spadają. Aniołki płacą za to, tak? (...) A czy jest prawdą, że również, no, niestety posłowie Sojuszu Lewicy... Też zapytam prokuratora. Pan minister Cimoszewicz w hotelu Victoria 4 marca 2001 r.(...) 120 tys. dolarów. Następnie pan ministerSzmajdziński. Carringtona pan zna. 50 tys. Ja pytam: Czy tak było? Do sądu, do prokuratury te dokumenty trafią. Co zrobi prokuratura, zobaczymy. A może byście panowie tak pojechali razem,pan Szmajdziński, pan Tusk i pan Cimoszewicz, na mecz do Wrocławia, Śląsk-Wrocław. Pojedźcie tam na ten mecz. Tam w hotelu Wrocław między godz. 9 a 9.30, 20 kwietnia 2001 r.,jeden z was (nie wiecie, który, to porozmawiajcie ze sobą) podobno – ja nie twierdzę, że tak było – podobno otrzymał kwotę 350 tys. dolarów od niejakiego pana S. Jeszcze pan Schetyna też widział to.Panie Tusk, sprawa spotkania pana z nieżyjącym ˝Pershingiem˝. Nie wiem, czy miała miejsce; może pan... Zaprzeczycie na pewno temu. 10 lipca 1998 r. podobno pożyczył panu 300 tys. zł. ...”Źródło: Wystąpienie A. Leppera w Sejmie, 21 listopada 2001 „.....(więcej )

video Lepper w Sejmie oskarża Tuska i Schetynę o branie łapówek od mafii .

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
st

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

06-02-2013 [16:26] - fritz | Link:

nazywana jest pobrzękiwaniem szabelką."

*** Wystarczy sprawdzic zyciorysy i rodziny atakujacych w ten sposob Polakow broniacych wlasnego, polskiego biznesu, wlasnych pieniedzy i majatku przed Niemcami i wszystko stanie sie oczywiste.
Mozna powiedziec wskoczyli w buty volksdeutschow reprezentujacych interes rzeszy.

Praktycznie wszyscy sa czescia srodowsk GW i wywodza sie z establishmentu zydokomunistycznej dyktatury.

Nimi trzeba sie dokladnie tak samo przejmowac jak herr Tuskiem: oni sa czescia dokladnie tej samej antypolskiej myspuchy, ktorej politycznym celem jest likwidacja Polski i Polakow przez wynarodowienie.

Dokladnie tak samo jak jest to celem herr Tuska odgrywajacego role gauleitera.

Wlasnie funduje nam prawo do niemieckich zbrojnych interwencji w Polsce uzbrojonych zoldakow.
Daje im rowniez prawo przejecia zwierzchnictwa nad polskimi podludzmi.

http://www.youtube.com/watch?v...
Projekt ustawy.
http://sejmometr.pl/sejm_druki...

Obrazek użytkownika dogard

06-02-2013 [16:44] - dogard | Link:

jednoczesnie pod bezposednia opieka twoich ulubiencow --kacapow..wlasnie przybili ze wschodu ,w blasku komunistow kpzu i kkzb, potomkowie putinka na bagnetach ich wniesli.Oni tez dostana prawo przejecia zwierzchnictwa nad polskimi podludzmi.Jak tam twoja miosc do putinka/

Obrazek użytkownika fritz

06-02-2013 [18:15] - fritz | Link:

przygranicznym z NRD, kiedy honecker granice z powodu powstania na Wybrzezu szczelnie zamkna. Ruch przygraniczny byl tylko dla stasi agentury, cytat: "w latach 70-siatych, przy wolnym ruchu przygranicznym, wydymalem tych d...pkow odpowiednio".

Agentura stasi dziala do dzisiaj, jak widac.

Natomiast prawda jest, ze sa do dokladnie te same typy, droga od komunisty do volskdeutcha nawet nie jest skrotem, to jest oczywistosc.

Cytat: "Komunisci to na czerwono polakierowani nacjonal-socjalisci" stwiedzil niemiecki socjaldemokrata Schumacher.

Czego potwierdzeniem jestes.

Marzeniem rzeszy, twoim, jest wlasnie rozbior Polski, dlatego ustawa targowicka niemieckiej administracji, twojej adminstraccji, jest skierowana do wszystkich chetnych. Co ciekawsze, rowniez do krajow z poza obszaru Shengen, a wiec Izreala. No bo przeciez nie do GB.

Ponura prawda jest rowniez, ze w okresie komumistycznej okupacji powstal w Polsce 12 co do wielkosci przemysl na swiecie a ludnosci sie podwoila, z 20.5 mln do prawie 40 mln. Natomiast w tzw. wolnym swiecie Niemcy w czasie 20 lat przemysl ten zniszczyli, stworzyli 5 milinowe bezrobocie, wpedzajac narod w nedze, zmuszajac okolo 3 mln Polakow do uwladczajacej godnosci emigracji, a narod wymiera.
To sa FAKTY podsumowajace niemieckie wplywy a wlasciwie okupacje.

Wlasnie zaproponowana ustawa targowicka niemieckiej administracji popierana przez volksdeutschow razem z wprowadzenie euro ma byc gwozdziem do polskiej trumny.

Rosji nie oplaca sie wchloniecie Polski przez Niemcy.
Jest zbyt niebezpieczne dla nich samych pomimo tworzenia Russo-germani bedacej totalnym wrecz zagrozeniem dla wszystkich, wlacznie z USA.

Przyjecia paktu fiskalnego w pierszym podejsciu zablokowali.
Zobaczymy, czy Merkel uda sie Putina spacyfikowac.

Obrazek użytkownika dogard

06-02-2013 [22:59] - dogard | Link:

handlowalo sie prywatnie ,zaopatrywanie malych, duzych nie bylo, prywAtnych sklepow, tzw. pamiatkarskich.W sezonie na wybrzezu, po sezonie GDZIE SIE DALO, w karkonoszach szczegolnie..Wlasnie jak otworzyli granice, tzw. maly ruch przygraniczny, zaczalem handlowac ze sklepikami na granicy.Oni w ciegu roku roku porobili majatki, tak niemiaszki rwali wyroby polskiego rzemiosla.Mialem dobre towary to i leciala sprzedaz. Oczywiscie u niemiszkow sie tez kupowalo, przy granicy w zgorzelcu czy slubicach, normalka.Oczywiscie,ze ich dymalem jak chcieli cos za tanio kupic--placili min 30% wiecej.I tak sklepikarze kupowali bo mieli dobre przebicie.Czy oni byli agentami stasi ,tuSSekow czy twoimi to zaiste nie wiem.Mieli tam sklepy.Zeby bylo ciekawiej nie znam nawet na poziomie przeklenstw niemieckiego,chcieli niemcy gadac to po polsku albo na migi.Zapytaj sie swoich znajomkow czy nie kupowali czegos szczegolnie dla dzieciakow w niemczech ,w tym czasie.Jestes autentycznie chorym czlekiem --ale nawet tu bronisz kacapow, co ci wytykam nieustannie, cytuje; rosji nie oplaca sie wchloniecie Polski przez Niemcy--.uj mnie obchodzi co sie oplaca twoim kacapskim ziomalom.Mnie interesuje jedno, co sie oplaca NIEPODLEGLEJ POLSCE.Zakonotuj to sobie raz na cale zycie i ciag sie flaku, nawet do swoich kacapow.

Obrazek użytkownika fritz

07-02-2013 [11:39] - fritz | Link:

Polska byla zadzumionym krajem.

To, o czym piszesz, bylo znacznie pozniej.

Innymi slowy, agenturalny belkot.

Ty przeciez nie jest juz volksdeutschem (ale dokladnie w tej roli niemieckiego psa lancuchowego wystepujesz), masz juz obywatelstwo.

Obrazek użytkownika fritz

07-02-2013 [12:30] - fritz | Link:

Najpiekniejesze w tym tekscie jest to, ze to nie ty go pisales.
Ten tekst sklada sie z normalnych zdan, dobrze napisanych zdan. I to nie jednego.
To sie tobie nigdy nie zdazylo.
Masz klopoty z jednym zdaniem.

Jak widac zaplecze funkcjonuje perfektnie.
Ze stylu wynika, ze pisala to kobieta.
Myle sie?

Obrazek użytkownika dogard

06-02-2013 [23:02] - dogard | Link:

wejscia twoich ziomali kacapskich po takiej ustawie ,przyklepanej przez tuSSKOLI I KOMORUSKA, COSIK NIE ODPOWIEDZIALES.

Obrazek użytkownika fritz

07-02-2013 [11:34] - fritz | Link:

wlacznie z krajami poza europy, ex stasi musi wiedziec.

Problem w Russogermani polega na tym, ze Russen germanii nie ufaja. Zawsze germania na koncu sie tak odwdziecza, ze im od tylu gardziel chce przerznac.

Za 20 lat moze byc powtorka, jezeli rozbior niemcom sie uda.

I bedzie jak w banku.