Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Przegrała ideologia i głupota

Ryszard Czarnecki , 11.12.2015
Ostatecznie nie dojdzie do debaty na forum Parlamentu Europejskiego na temat wewnętrznej sytuacji w Polsce. To dobrze czy źle?
Debaty nie będzie, mimo że odbywały się pielgrzymki opozycji do Brukseli. Politykom PO radzę, żeby raczej wybrali się do Częstochowy. Najlepiej na piechotę w ramach pokuty za to, co zrobili przez ostatnie lata. Oczywiście to, że teraz do niej nie doszło, nie oznacza, że opozycja w Polsce spocznie na laurach.
Taka debata byłaby szkodliwa dla interesów Polski?
Uderzałaby w wizerunek Polski. Tym bardziej że obecnie toczą się negocjacje odnośnie do nowych przymusowych tzw. kwot uchodźców dla poszczególnych krajów. Szwecja mówi o tym, że chce się podzielić 23 tys. imigrantów, którzy do niej przybyli, z tego dla Polski ma przypaść 1600 osób. W tym momencie opozycja, zamiast grać z rządem w jednej drużynie i wzmacniać pozycję negocjacyjną Polski, wbija nóż w plecy PiS-owi.
Politycy PO i Nowoczesnej byli wczoraj w Brukseli. Jak Pan odbiera ich wizytę?
Ryszard Petru chce, by jego Nowoczesna była nadal w sondażach przed PO. Grzegorz Schetyna zamierza natomiast wygrać z Tomaszem Siemoniakiem w rywalizacji o przewodnictwo w PO. Szkoda, że w tej rywalizacji gra się interesem Polski. To bardzo źle.
Wczoraj politycy opozycji twierdzili, że nie chcą debaty w PE na temat Polski?
Politycy opozycji w dni parzyste mówią co innego niż w dni nieparzyste. Mam wrażenie jednak, że po coś do Brukseli przyjechali. Zorientowali się jednak, że UE na razie nie jest chętna, by być arbitrem w polskich sprawach. Rakiem wycofali się więc ze swoich pomysłów.
Podobne debaty jednak się odbywały np. o sytuacji na Węgrzech.
Oczywiście debaty zaszkodziły Budapesztowi wizerunkowo. Poza tym jednak nie przyniosły praktycznych skutków. Niezamierzonym efektem było jednak to, że Węgrzy skonsolidowali się wokół rządu Viktora Orbána. Myślę, że w Polsce byłoby podobnie. Debata taka w przyszłości jest możliwa, bo w Europie jest wiele środowisk, którym silna Polska wadzi.
rozmawiał Jacek Liziniewicz
*wywiad ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (10.12.2015)
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 1813
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

11.12.2015 09:58

POwrócą, POwrócą ;-)
Domyślny avatar

anakonda

11.12.2015 10:08

Na Pana miejscu Panie europosle nie zastanawialbym sie nad wizerunkiem Polski w Unii, ale usilnie bym myslal co zrobic aby Unia nadal pozostala w takiej formie jakiej jest obecnie. Problem uchodzcow to NIE jest wylacznie niemiecki problem, takze wiadomo, ze Niemcy sami NIE podolaja w jego rozwiazaniu. Rok 2016 bedzie rokiem decydujacym o dalszym istnieniu Unii w dzisiejszej formie lub jej rozpadu. Osobiscie uwazam, ze powstanie rozlam, na czesc gleboko zintegrowana, zlozona z panstw dawnej EWG, reszta panstw bedzie miala wolny wybor, przyjac warunki nowopowstalego zwiazku lub pozostac niezrzeszona i prowadzic polityke na zasadzie: " każdy sobie rzepkę skrobie ".
Ryszard Czarnecki
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 6, 995
Liczba wyświetleń: 8,139,241
Liczba komentarzy: 11,169

Ostatnie wpisy blogera

  • MALI LUDZIE,WIELCY IDIOCI.
  • BRZYDSZA TWARZ MUNDIALU
  • MIAŁEM RACJĘ CZYLI TERAZ WSZYSCY MĄDRZY

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • EKSHUMACJA ŚP. WASSERMANA I MILCZENIE PIĄTEJ KOLUMNY
  • Najnowszy kawał o Tusku i Gierku
  • Nowy kawał o Tusku i raju

Ostatnio komentowane

  • u2, "Niemcy tłuką Polaków'Z tego co widziałem na krótkich filmikach na X to niemiecka Polizei nie utworzyła kordonu wokół głazu i była wolna amerykanka, czyli tłuczenie pojedynczych Polaków stawiających…
  • Mrówka, Bez urazy... Ktoś ogląda to żenujące widowisko?
  • u2, "uczestniczy w nim aż 48 państw co stanowi… 25 procent wszystkich państw należących do ONZ" Czyli wielki sukces organizacyjny. Ale dlaczego nie ma na tym Mundialito Polski? Spoczęli na laurach…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności