Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Orędzie Prezydenta było krótkie, więc i ja krótko

smieciu, 06.06.2023
Ok, byli goście i było głośno w domu więc mogłem coś przeoczyć. Szczęśliwie jednak Duda wyrażał się raczej jasno i treściwie.
Zaczął od pozytywnego opisu UE. W szczególności podkreślił korzyści jakie odnieśliśmy dzięki przynależności do zjednoczonej Europy. Warto zwrócić uwagę że zaakcentował także że UE to Zachód. Należąc do UE należymy do kultury Zachodu.
Ten wstęp jest jednoznaczny co do interpretacji. UE to Zachód czyli przeciwieństwo Wschodu. A UE jak wiadomo, zwłaszcza tutaj ;), to Niemcy i Francja. Duda nie mówi wprost ale nie ma tu wątpliwości. Mamy trzymać z UE czyli z tymi krajami. Można to uznać za poparcie linii Tuska czy ogólnie tego czego oczekują ludzie, którzy zebrali się w Marszu 4 czerwca w Warszawie.
To było jasne ale później zrobiło się co nieco zagadkowo. Bo czemu mamy myśleć już teraz o prezydencji Polski, która przypada za półtora roku? Czemu niby ma być to okazją do wprowadzenia ustawy, którą dla odmiany Duda chciałby uchwalić jak najszybciej?
Widać że Duda coś tu kombinuje ale rozwikłać to łatwo. Duda chce tej nieznanej nam ustawy szybko a prezydencja UE jest jedynie pretekstem. Zasadniczo.

Tak więc istotą orędzia Dudy było oświadczenie że pojawi się ważna ustawa, której Duda chce szybko. Nie wiemy co ma przynieść ta ustawa ale łatwo się domyślić. Kluczem jest zdanie, że żeby zrealizować cele polskiej prezydencji w UE potrzebna jest bliska współpraca między prezydentem, rządem oraz Sejmem i Senatem. Czyli tłumacząc wprost chodzić może chodzić tylko o dwie rzeczy w tym kontekście. Czyli że prezydent chce większej władzy. I że ta władza zapewne ma mieć jakieś plecy UE. Opierać się na wspólnocie Polski z UE. Duda zasugerował że przyjęcie tej ustawy będzie sprawdzianem. Oczywiście nie z jego ale ze strony tych pozostałych czyli Sejmu, Senatu, Rządu, czy opozycji, którzy to wszyscy będą musieli się do tej ustawy odnieść.

Podsumowując. Duda chce więcej władzy dla siebie oraz współpracy z UE. Już teraz. Co oznacza że pewnie zbliżają się wydarzenia, które wymagać będą takiej centralizacji władzy. Prezydencja w UE jest jedynie pretekstem, który zwraca uwagę na ideologiczne podłoże. To podłoże jest tym na którym zależało ludziom z Marszu. Duda przez ostatni tydzień zrobił sporo żeby Marsz odniósł sukces. A skoro odniósł to znaczy że jest na czym się oprzeć. No i opozycja jest mu dłużna.
Duda powinien mieć więc (ciche) poparcie opozycji.
A PiS?
Ten jest w trudnej sytuacji. Otwarty bunt Dudy, może definitywnie pogrzebać szanse PiSu w wyborach.
Duda jest na fali, szykują się ciekawe wydarzenia.
Ale z czasem zapewne nieprzyjemne. Gdyż to wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa związanego z wydarzeniami na Ukrainie.


PS
(po kilku komentarzach)
Nie wiem czy wydaje się to jasne dla każdego. Ale tu nie ma żadnego przypadku. Mamy logiczny ciąg zdarzeń. Lex Tusk. Działania Dudy, które położyły tą ustawę i jednocześnie zmobilizowały ludzi na 4 czerwca. I to w dużej części właśnie do nich było adresowane to orędzie. Duda w nim opiera się na tym na czym opierają się ci ludzie. Po to przyczynił się do ich mobilizacji!
Mamy przemyślany ciąg zdarzeń z głównym rozgrywającym (dla nas) w postaci Dudy.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 4655
u2

u2

07.06.2023 00:35

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na @Alina Najwyraźniej tych

PiSowcy żyją w pudełkach
Przypomniałeś mi szmeciu zajebisty utwór Republiki pt. Kombinat :
https://www.youtube.com/…
Dzisiaj znowu wysłuchałem go w barze ABRO w Szczebrze koło Augustowa, zjadłem jak zwykle gołąbki z frytkami, ojciec wpierniczył karkówkę, widać że chce żyć :-)
Kombinat pracuje
Oddycha buduje
Kombinat to tkanka
Ja jestem komórką
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się
To tylko wiem
Wiem wiem wiem
To tylko wiem
Kombinat pulsuje
Nikt nie wie że żyję
Nic nie wiem o sobie
Mam tętno miarowe
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się
To tylko wiem
Wiem wiem wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
Te biurka się ciągną
Aż hen po widnokrąg
Zasypiam w szufladzie
Dokładnie wskazanej
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się
Teraz już wiem
Wiem wiem wiem
Teraz już wiem teraz już wiem teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Wow
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

07.06.2023 00:45

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na @Alina Najwyraźniej tych

[00:07] - smieciu 
Ty jesteś tak prosty i naiwny, że nie potrafisz sobie wyobrazić, że ktoś krytykujący PO na podstawie ogólnodostępnych faktów i osobistych doświadczeń może nie być PiS-owcem! Sądzę, że do dyskusji na BN brakuje Ci tak ze 20 lat doświadczenia. Ze swej strony nie życzę Ci, żeby doświadczała Cię PO!
Es

Es

07.06.2023 14:51

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na No widzisz Alina. Ty tylko

@smieciu 
" nie jeżdżą po świecie. Nie prowadzą przedsiębiorstw"
 Nie generalizuj. Daleś sie zamknąć w stereotypach stworzonych przez totalną opozycję i usłużne media
smieciu

smieciu

07.06.2023 15:15

Dodane przez Es w odpowiedzi na @smieciu 

@Es Jak napisałem, nie zamierzałem być obiektywny pisząc te słowa. Po prostu użyłem powszechnej retoryki. Padła tutaj, na NB maaaasa tego typu (czy bardziej chamskich) generalizacji i uogólnień. Przymiotników określających zwolenników PO, uczestników Marszu. Wszyscy to czytają i są szczęśliwi. Napawają się. Czemu nie tym co ja napisałem?
Po prostu można próbować się porozumiewać w tym stylu albo można jednak próbować zrozumieć że tamtym (patrząc z obu stron) jednak coś leży na serio.
Weźmy np. to: „Spotkała się z Tuskiem więc ją dołują”
Mi nie chce się brać udział w tego typu przepychankach. Wielu jednak to lubi. Woli to od dyskusji na temat tego co napisałem w głównej notce.
sake3

sake2020

06.06.2023 23:44

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na Przyda się trochę zimnej wody

Czy krytyka marszu była żałosna i podszyta strachem? Być może ale jak miała być? Okazało się,że naród dotąd obojetny na Polskę i jej sprawy,niczym nie zainteresowany,który niepodległość państwa ma głęboko w nosie zamienia się w krwiożerczą bestię Tej bestii na Polsce też nie zależy. Może jej w ogóle nie być.Wystarczyło patrzeć na przekrój tego spędu,ich słowa i ttransparenty które dźwigali.Zapytani by podali przykłady złodziejstwa i innych zbrodni PiS-u dziwnie milkli i nie potrafili odpowiedziec .To nie było żenujące? Nie było żenujące jak kilkuletnia dzewczynka krzyczy do mikrofonu że PiS jej zabiera prawa kobiet.Czy ta ,,kobieta''ma w tym wieku jakieś prawa oprócz prawa do nauki?Kto namówił to dziecko do czegoś tak wstretnego jak atak na partię o której nie ma zielonego pojęcia?Mamuśka nie pomyslała ,że z nowym rzadem 500+ odpłynie jej z budżetu domowego?To tylko dygresja na pana wypowiedź,bo temat jest inny.Tylko czy wasza niechęć do PiS (pańska też) da wam po wyborach taki rząd o którym marzycie? Zastanówcie się.
u2

u2

06.06.2023 23:54

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Czy krytyka marszu była

PiS jej zabiera prawa kobiet.
Ale, ale, droga sake. co to są te prawa kobiet ? Prawo do wolnej aborcji i przymusowej eutanazji ? Wiem, że jestem stronniczy jako dzieciak sprzed grubo ponad półwieku. Ale dzieciństwo to najbardziej sympatyczny okres w moim życiu. Nawet komuna mi tego nie zabrała. A dzisiejszy dzieciak to niech najpierw dorośnie, a dopiero potem się wypowiada w tych sprawach. To są w sumie proste sprawy :-)
spike

spike

06.06.2023 22:28

To są bujdy na resorach, Duda nigdy nie będzie miał poparcia opozycji :)))
Ciekawe na jaką fuchę może liczyć były prezydent, podasz jakieś przykłady ze świata polityki, jak byli prezydenci piastowali fuchy i jakie ??
Prezydent zgłaszając swoją poprawkę dopiero co podpisanej ustawy, strzelił sobie w kolano, kompromitując się nawet w oczach opozycji, nie ma ona znaczenia, wie o tym, swoje zdanie wyraził także dość ironicznie  Kaczyński, że Prezydentowi znowu ktoś coś doradził :)
Chyba wiesz, że ta poprawka najprawdopodobniej nie przejdzie, tym bardziej, że znowu musi przejść swoją drogę, by stać się obowiązująca, a czasu niewiele.
W sumie Prezydent to fajny gość, jakby nie te szkodliwe weta, to byłby drugim po 89 prezydentem godnym tego zaszczytu, najgorszym do końca świata będzie Bolek Wałęsa, piętno jego urzędowania jeszcze długo będziemy odczuwać, bo Komorowski to wsiowy głupek, jak na samozwańczego hrabiego, zachowywał się jak parobek, ze sporym brudem za pazurami.
smieciu

smieciu

06.06.2023 22:33

Dodane przez spike w odpowiedzi na To są bujdy na resorach, Duda

@spike wyżej trochę wyjaśniłem w odpowiedziach dla sake.
W skrócie. Duda nie dogaduje się z Tuskiem. Tylko wyżej. Nie ma innej opcji zresztą. Działa zbyt śmiało. Posunięcia są przemyślane, tworzą całość.
Przynajmniej dla mnie.
Natomiast dla większości ludzi Duda należy do PiS. I właśnie na tym polega sukces operacji. Te strzały trafiają w kolana PiS.
spike

spike

07.06.2023 18:29

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na @spike wyżej trochę

Tiaa, Duda jest Koniem trojańskim "wyższej siły", a PiSowcy mdleją na jego widok :)))))
Jakby Duda miał kolejny raz startować i PiSowcy mieli do wybory np. Szydło, to by on wygrała w "cuglach", Duda by wygrał z Tuskiem, albo Szambowskim, a po tej manifestacji, Tuskoidzi nie będą mieli poparcia LSD, PSLu, za to jak ich wydymał, że nawet "dzień dobry" nie mogli powiedzieć na mównicy :))
Ale najbardziej zabawne jest twoje twierdzenie, że PiSowcy to jakiś motłoch, lupy i menele, czyli powielasz słowa POlszewików, którzy uważają siebie, podobnie jak ty sam, za ty wykształconych z dużych miast, a prawda kim jest POwski elektorat widać na każdym kroku, na marszach, zadymach, w sejmie, ci celebryci, UBywatele, etc. do tego te ich akcje demolowania biur poselskich PiSu, łącznie z atakami bezpośrednimi na posłów itd. to dowodzi, że to najzwyklejsza banda łachudrów, nie bez powodu więźniowie ich popierają.
Nie wiem czy do ciebie dotarła informacja, że wg statystyk, PiSowcy są lepiej wykształceni od POlszeików, powiem więcej, wielu wykształconych z dużych miast nie ujawnia swoich sympatii do PO, z racji tej, że pracują z POlszewikami, boją się szykan, co jest u nich normą, a dowód jest prosty, mimo wysokiego wg sondaży poparcia PO, wybory pokazują kogo ludzie wybierają - PiS, jest prawie pewne, że PiS znowu wygra i tego się najbardziej boją POlszewicy.
Twój ogląd na politykę nie jest pragmatyczny, podobnie jak Tusk nienawidzisz Kaczora, dlatego bzdury wypisujesz.
Tusk już 2x oszukał swoich wyborców, czy ludzie dalej będą wierzyć kłamcy? choćby taki "drobiazg" jak wiek emerytalny ?
Ptr

Ptr

06.06.2023 23:09

Żyjemy w EU i de facto nic nie jest jasne. Poza programem PiS na nowa kadencję, który jest przewidywalny i taki będzie, trudno cokolwiek z tej jewropy zrozumieć. No kanclerz też mówi wprost, że chce by wszystko było jego. No bo niby czyje ma być ? Zastanawiam się czy Unia już całkowicie przejęła metody Stasi czy jeszcze nie. Patrząc na te przypadkowe wyroki, wyskoki celebrytów i różne dziwne zjawiska to chyba przejęła.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

07.06.2023 06:15

Będę pisał powoli bo wiem, że powoli czytasz ;-)
Napiszę spolegliwie. Te twoje elaboraty są śmiechu warte; śmiechu nie śmieci ;-)
Ijontichy

Ijontichy

07.06.2023 07:52

I to mnie admin skasował za krytykę Dudy,Moraweca i Kaczyńskiego!! 
"nie będzie na tym portalu krytyki osób wybranych w powszechnych wyborach"---koniec cytatu
Brawo śmieciu!! Tylko tak dalej :-)))
admin

Admin Naszeblogi.pl

07.06.2023 10:57

Dodane przez Ijontichy w odpowiedzi na I to mnie admin skasował za

@Ijon Powinienem cię zbanować łgarzu za zmanipulownay cytat na dodatrk z prywatnej korespondencji. Blogera za coś takiego już nie dostanisz.
Cytat ów brzmiał:
"Mówienie że jest to rząd (poprzedni zresztą też) antypolski to nie jest krytyka. To jest zachętą, żeby rządzili nami inni, skoro sami wybieramy antypolskie rządy."
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

07.06.2023 11:53

Dodane przez admin w odpowiedzi na Powinienem cię zbanować

Śmiało @adminie
"@Ijon Powinienem cię zbanować łgarzu za zmanipulownay cytat na dodatrk z prywatnej korespondencji."
Śmiało @adminie
Żona @Ijona będzie Ci dozgonnie wdzięczna ;-)
sake3

sake2020

07.06.2023 08:05

@u2.......Przypuzczam,że pan @smieciu jest conajmniej prezesem wielkiej korporacji,jeżdżacy po świecie i znany.Tak przynajmniej wynika z jego komentarzy na blogu gdzie daje po raz kolejny dowód niesłychanej pogardy do ludzi innych niż on. To on żyje w pudełku przekonania o własnej wyjątkowości i ważności bo reprezentuje opozycję.To pudełko jest szczelnie zamknięte na racjonalne myślenie,a swoją wypowiedzią po prostu się skompromitował.Jego guru Wałęsa też jeździ po świecie opowiadając za pieniądze idiotyzmy a jest półanalfabetą. To takie autorytety funkcjonują w opozycji Po świecie jeżdżą też celebryci,a co sobą wnoszą?To pan @smieciu też jest celebrytą? Czy też jest człowiekiem stojącym wyżej od pisowca? Zdziwił by się gdyby wiedział  kim są ludzie o pisowskich przekonaniach a których tak ochoczo obraża.
Jabe

Jabe

07.06.2023 15:35

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @u2.......Przypuzczam,że pan

Obrzydliwa obsrywajka.
Ijontichy

Ijontichy

07.06.2023 08:30

Impeachment ? Tylko to nas uratuje przed jego pomysłami...
Darek65

Darek

07.06.2023 09:42

Prawdziwy, oddany Polsce jej Prezydent, to wyszedłby na mównicę i powiedział. W obliczu "rokoszu" tzw. władzy sądowniczej, w obliczu jawnej zdrady i antypolskich działań większości sędziów, chciałbym poinformować Polaków, że czas na głębokie zmiany. W związku z tym, złożyłem wniosek o ogólnopolskie referendum w sprawie zmian w polskim sądownictwie. Proszę zatem o szerokie poparcie. To zrobiłby PRAWDZIWY Prezydent, a nie marionetka i zakłamana łajza, jaką stał się Duda. Jemu kończy się kadencja, rozsmakował się w stołku, to szuka nowego. Co tam Polska dla niego. Ostatnio słyszałem, że nie będzie Patronatu Prezydenta RP nad obchodami Rzezi Wołyńskiej. Tymczasem chodzą takie wieści - https://twitter.com/cool…

Stronicowanie

  • Pierwsza strona
  • Poprzednia strona
  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
smieciu
Nazwa bloga:
Anarchia czyli Świadomość

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 194
Liczba wyświetleń: 1,207,416
Liczba komentarzy: 4,461

Ostatnie wpisy blogera

  • Tak ode mnie trochę o wyborach, Nawrockim i Ukrainie
  • To kim są ci agenci i popychadła o których pisałem?
  • Wraz z wzrostem ciśnienia agentury wyłażą na wierzch stadami

Moje ostatnie komentarze

  • Jedyne co ten wpis pokazał to że autor jest trollem memowym. Na temat zdjęcia właściwie nic nie wiadomo. Kiedy zrobione. Może jest z przed 4 lat? Jest to jakaś tandetna o wyjątkowo małym zasięgu…
  • „Reakcja władzy i jej mediów? Jednoznaczna. Wyśmiewanie, olewanie, kpiny, ataki. Wyzwiska- w tym uderzenie w tych, którzy o tym mówili, w Starostę Powiatu Garwolińskiego.Rzecznik MSWiA nawet…
  • Autor z każdym tekstem przebija swój sufit pisowskiego nawiedzenia... Parodia, groteska, kompletny odlot. Wydawałoby się niemożliwe że można mieć mózg, być dorosłym człowiekiem i pisać tak żenujące…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • PiS giął kark przed UE
  • Kukiz a Morawiecki. Wielki czy mały spisek?
  • A może, przy okazji, wróćmy do Smoleńska?

Ostatnio komentowane

  • keram, Apel do wyborców Polonii w zachodniej Europie ! Odpierdolcie się wreszcie od Polski !!!  
  • spike, Sądzę, że Prezydent Nawrocki odda hołd pomordowanym, tym bardziej, że jako prezes IPNu walczył o pozwolenie ekshumacji ofiar na Ukrainie. Ciekawi mnie czy się odważy na ekshumacje ofiar w Jedwabnem,…
  • Jabe, Bez partii pana Nawrockiego by nie było. Łaska pre­zesa jest jedynym po­wodem jego byt­ności w polityce.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności