Wyższość TV Trwam nad TV Republika czyli...

  Dziś miałem dzień wolny, więc i dużo czasu. Siedziąc na mojej londyńskiej ławeczce mogłem wreszcie poświęcić czas na oglądanie telewizji. Nie posiadam satelitów i innych tego typu wynalazków więc oglądałem w internecie.  Chciałem porównać te dwie w/w stacje. Zaznaczam że kilku czołowych dziennikarzy i publicystów z TV Republika poznałem osobiście. No i wszystkich polubiłem bardzo. Prywatnie, to ludzie wspaniali i otwarci. W rozmowach z nimi nie odczułem nigdy jakiegoś wywyższania się nad zwykłego blogera jakim jestem . Często odczuwałem nawet dużo sympatii z ich strony do mojej osoby i to jeszcze przed pierwszym toastem :). Natomiast z przedstawicielami TV Trwam spotkałem się tylko raz. Goszcząc w Europarlamencie i przemierzając kilometrowe korytarze do jedynej znajdującej się tam palarni tytoniu wpadłem wracając na salę obrad na trzech facetów w sutannach. Mieli kamery i mikrofon. Byli z TV Trwam. Bardzo ucieszyli się na mój widok, chcieli robić ze mną wywiad. Zaczeli ustawiać kamerę. Zanim ustawili kamerę zwiałem na chwilę i przyprowadziłem im  moich znajomych i ustawiłem na moim miejscu. Było dużo śmiechu. Ja robiłem za tło... :)

Dlaczego wyższość TV Trwam nad TV Republika?

Zacznę od TV Trwam. Telewizja ta stara się o miejsce na tzw. Multipleksie czyli w systemie cyfrowym. System ten obejmuje całą Polskę i jest dostępny za darmo. Już bardzo wiele osób zrezygnowało z telewizji satelitarnych i kablowych. Kilkanaście bezpłatnych programów dostępnych na Multipleksie jest dla większości Polaków wystarczająca, czyli bezpłatnie.

Oglądałem dziś kilka godzin TV Trwam i wyciągam z tego oglądania wnioski. Wnioski  że ta telewizja mimo wielotysięcznych manifestacji poparcia na Polskich ulicach, mimo kilku milionów zebranych podpisów żądających dla niej miejsca na Multipleksie, że:

TV TRWAM NIE DOSTANIE MIEJSCA NA MULTIPLEKSIE !

Dlaczego?

No, odpowiedz jest prosta. Mając do wyboru tylko kilkanaście programów (na chwilę obecną są to TVNy, Polsaty i TVP i ich mutacje) ...

No właśnie. Mając pilota w ręku i przełaczając kanały, może się zdarzyć że ręka zadrży, że palec się na tym pilocie omsknie i przełączymy przypadkowo na TV Trwam. No a tu...

... co nas w pierwszej chwili zszokuje:  Nie zobaczymy faceta w sutannie latającego po studiu z puszką Cyklonu B szukającego Żydów...  Nie usłyszymy ryku silnika nieistniejącego Maybacha z którego Ojciec Rydzyk rozsiewa jad...

Nie usłyszymy. Usłyszymy natomiast modlitwę. Modlitwę którą pamiętamy z dzieciństwa:

Ojcze nasz, któryś jest w niebie
święć się imię Twoje;
przyjdź królestwo Twoje;
bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy;
naszym winowajcom;
i nie wódź nas na pokuszenie;
ale nas zbaw ode Złego.
Amen.

Przypomni nam te lata w których wierzyliśmy w Boga. Przypomni lata w których szanowało się człowieka za to kim jest a nie za to co posiada. Przypomni lata w których wszystko było łatwiejsze. Łatwiejsze za sprawą naszej wiary w Boga. Miłe wspomnienia wciągają. Wciągają na tyle żeby oglądać dalej. A dalej jest coraz "dziwniej". Wiadomości wieczorne. Dwadzieścia minut informacji. Informacje o rzeczach dla nas najważniejszych. Informacje te podane profesjonalnie, temat wyjaśniony w przejrzysty sposób. Prowadzący nie wyciąga wniosków z podanych przez niego informacji, wnioski każdy z nas ma wyciągnąć sam. Dziwne. 

Potem znowu modlitwa... 

Palec na pilocie drży. W myślach: "Co ja k....a oglądam" ? Palec na pilocie drży dalej. Drży i nie przełącza...

Ze względu na dobro "społeczeństwa Polskiego", z troski o jego prawo wyboru Telewizja Trwam nie otrzyma miejsca na Multipleksie. Wielkim korporacjom potrzebni są konsumenci-niewolnicy a nie widzowie TV Trwam

Telewizja Trwam nie otrzyma miejsca na Multipleksie, jest natomiast obecna w internecie. Nie znalazłem natomiast TV Republika w sieci. Znalazłem natomiast podkoszulki gratis przy zakupie jakiejś karty za 138 złotych. Niestety, nie ma informacji gdzie należy kartę wsadzić... 

 

 

.

ps. . Mam facebooka. Znaleść mnie można a nawet "zaprzyjaznić" tu :

http://www.facebook.com/grzegorz.jastrzebski.7739

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdanrze

07-06-2013 [07:46] - Bogdanrze | Link:

Szanowny Panie Grzegorzu. Świetnie napisane, ale też temat jest prosty jak drut aluminiowy. Dokładnie tak samo, kilka lat temu wcisnąłem TV Trwam i trwam. Wciska mnie w fotel kultura, jasność i logika wypowiedzi. Nie da się nawet wyróżnić kogoś, chyba, że ks.prof. Bortkiewicza.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

07-06-2013 [10:26] - ironiczny anglosas | Link:

POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika kptnemo

07-06-2013 [08:15] - kptnemo | Link:

Można ją znaleźć na netvi.tv, ale trzeba zapłacić 60 zł/rok...

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

07-06-2013 [10:24] - ironiczny anglosas | Link:

Właśnie i to jest wyższość TV Trwam nad TV Republika :)

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

07-06-2013 [10:33] - Teresa Bochwic | Link:

Jak pieknie Pan to napisał. TV Trwam przenosi nas w czasy, kiedy było normalnie w domu i w sercu, bo przecież nie w państwie. Ale tamto najważniejsze.
Natomiast TV Republika, która moim zdaniem niczym TV Trwam nie zagraża, choćby z powodu tych pieniędzy i nadawania w internecie (wejśc na stronę, zaplacić, nadejdą kody, trzeba wpisać te kody w odpowiednie miejsce, nacisnąć guzik "program TV" i już się ma ekran, nawet ja to pojęłam, noga kodowo-elektroniczna), otóz TVR chyba chce konkurowac raczej z TVN24, która oglądają nieszczęsne istoty zwane na blogach lemingami. Tu mają politykę, którą lubią, wyjaśnia im się tu imponderabilia, tu mają czasem nawet "swoich" komentatorów, reszta jest też normalna, a punkt widzenia z każdej strony, ale głównie zatroskanej o Polskę, o obywatelskość, rzetelność itd. Przynajmniej na razie. Mam nadzieję, że tak będzie dalej.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

07-06-2013 [10:55] - ironiczny anglosas | Link:

Dziękuję za miłe słowa :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika Freiherr

07-06-2013 [11:29] - Freiherr | Link:

Mam identyczne zdanie i od dawna na różnych forach, gdzie udaje mi się zamieścić parę słów, prezentuję stanowisko, że TV Trwam koncesji na nadawanie na multipleksie NIE DOSTANIE. Przynajmniej nie za tej władzy. Chodzi przecież o to, by tzw. "przeciętny widz", nie tylko leming, otrzymywał jednolity właściwy przekaz i, nie daj Boże, mógł pilotem znaleźć inny, poza kontrolą władzy, czy szerzej systemu. Bardzo chciałbym abyśmy Pan, ja i wielu innych nie mieli racji. Żeby wyszło na to, że krakaliśmy ale nam się nie udało. Niestety, nie mam dobrych przeczuć.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

07-06-2013 [13:01] - ironiczny anglosas | Link:

... należy to nagłaśniać. Dobra robota! 
Alleluja i do przodu !
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika terieron

07-06-2013 [11:45] - terieron | Link:

Ja też kiedyś włączyłem i Trwam.
Bo kiedy w poszukiwaniu chwili relaksu mijając pilotem gentlemanów strzelających do siebie z broni palnej i tłukacych się po mało rozgarnietych twarzach,armii xxxx sklonowanych pań redaktorek żenująco niezdarnie upodobniających się do bohaterek rozkładówek Vanity Fair i wenezuelskich tasiemców, których czar pryska kiedy zaczynają artykułować między kolejną reklamą najlepszego płynu do muszli klozetowej.Straganowych medialnych "nowoczesnych" guru dorabiajacych filozofię do własnego skundlenia i braku tożsamości.Polityków marionetek w rękach róznych swołoczy tworzących prawo dla samych siebie i swoich kont bankowych i tych wszystkich tricków znanych mi z przeszłości a wywodzących sie prosto z wydziału propagandy KC-mam zawsze pewien przycisk z magiczną liczbą.
A kiedy wcisnę go mam pewność, że jest jeszcze świat rządzący się najgenialniejszym i najstarszym kodeksem, który ma tylko 10 paragrafów.A słowa miłość, dobro i szacunek nie znalazły sie w kublę jak wyświechtana stara gazeta.I wtedy chyba wydaje mi się że za oknem świeci słońce.Nawet kiedy prognozy przewidywały tygodniowe ulewy.
A swoją szosą niezależność to również dostępność nie tylko dla grupki tych, których na to stać.
A jakoś jeszcze nie słyszałem o tłumach szturmujących punkty BOK polsatu, czy spauperyzowanych obywateli masowo wykupujących karty Republiki i tablety choćby z "Biedronki".I chyba o tym zapomnieli twórcy-organizatorzy RTV, ku ucieszę tymczasowych administratorów tego Państwa.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

07-06-2013 [13:06] - ironiczny anglosas | Link:

... jest to smutne lecz prawdziwe. Należy też pamiętać o tym że TV Republika nie utrzyma się z reklam bo ich od mafii nie dostanie, więc muszą kasować za dostęp do swojego programu...
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika Daf

07-06-2013 [14:47] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Gdyby Polacy byli bardziej wyrobieni spolecznie (spoleczenstwo obywatelskie), to by wplacali nawet najmniejsze sumy na konto Fundacji Niezalezne Media. To przeciez wielka przyjemnosc, miec swiadomosc, ze i ja uczestnicze w tworzeniu czegos bardzo waznego !
A Fundacja Niezalezne Media POWINNA kazdemu bardzo uprzejmie dziekowac ! Niestety, musi sie tego jeszcze nauczyc - ja wplacilam 200 euro i.......cisza !!!

Obrazek użytkownika zdzisie

07-06-2013 [13:56] - zdzisie | Link:

Idiotyczne porównanie. I po co? TV Trwam istnieje juz dlugo. TV Republika dopiero zaczyna. Obie , przynajmniej z załozenia maja sluzyc Polsce i Polakom jako media wolnego słowa i co - nalezy je antagonizowac? Porównywac obie TV można i trzeba do TVN, Polsatu , TVP i tym podobnych niepolskich i zależnych mediow, a nie skłócać te nieliczne Polskie. I chodzi o to by możliwy byl ich odbior dla przecietnego Polaka , a nie czy jedna jest za darmo , a za druga trzeba zaplacic .
Ja nie ogladam Telewizji klamliwych ( TVN i tp. ) natomiast ogladam i Trwam i Republike i mam nadzieje, ze beda jeszcze inne polskie TV .
Przepraszam , ale sie lekko "zagotowałem" .

Obrazek użytkownika Daf

07-06-2013 [14:28] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Ja ogladam TV TRWAM. Cieszy mnie czystosc jezyka polskiego, ktorym posluguja sie dziennikarze-Redemptorysci, uczciwosc w przekazywaniu informacji, uprzejmosc.

TV REPUBLIKA bedzie sie rozwijac rownolegle i mam nadzieje, ze beda tam interesujace programy.
Prosze wszystkich o mniej jazgotu i wiecej madrosci i tolerancji !

Tak samo powinny powstawac tez i inne partie polityczne. Pracy w Polsce powinno byc pod dostatkiem tez i dla innych partii.
Np. w Austrii (5 x mniejsza od Polski) jest osiem partii politycznych i wszystkie maja pelne rece roboty.
Dlaczego w Polsce nie moze sie w tym zakresie nic zmienic ? Przeciez Polska chce byc tez demokratyczna ?
A wiec:
ZALOZYC NOWA PARTIE Z DOBRYM PROGRAMEM - POWIEM WAM JAK !!!