Po czyjej stronie gra Piotr Duda ?

  Największe związki zawodowe kraju, z którego za pracą emigrowało w kilku ostatnich latach ze trzy miliony ludzi. Największe związki zawodowe kraju, w którym kilkadziesiąt procent dzieci żyje w rodzinach którym nie starcza na chleb. Największe zwiazki zawodowe kraju w którym  pensje "robotnicze"  nie starczają na opłacenie rachunków. Co robią największe związki zawodowe w tym kraju i ich przewodniczący Piotr Duda?  Jest to pytanie którego media nie zadają na swych pierwszych stronach, nie pytają o to też politycy...Nie ma pytań więc nie ma odpowiedzi. A pytania ciekawe. . By wypełnić ciszę w poruszonym temacie postanowiłem sam zadać sobie to pytanie i na nie odpowiedzieć...

Czy Piotr Duda zbuduje na zgliszczach dawnej Solidarności silny związek zawodowy czy raczej te zgliszcza które pozostawili po sobie jego poprzednicy zamieni w pył?

Migawka przed oczami, migawka ze wspomnień. Obrazy przesuwają się szybko. Na nich Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.

Obraz pierwszy:. Młody, gada konkretnie. Na tle poprzedników z kilkunastu ostatnich lat prawdziwa rewelacja. 

Obraz drugi: Jakaś manifestacja Solidarności. Nie pamiętam dokładnie ale coś mi nie pasowało w tym obrazie, coś było nie tak jak być powinno. 

Obrazek trzeci. Rząd podwyższa podatki, wprowadza ustawy ograniczające prawa pracownicze. Znowu demonstracja Solidarności. Znów mi coś nie pasuje. Już wiem. Rząd podwyższa podatki, wprowadza ustawy ograniczające prawa pracownicze, na ulice powinni wyjść robotnicy by zaprotestować i walczyć o swoje prawa. Jest demonstracja Solidarności, nie widzę na niej robotników. Widzę brzuchatych pajaców ubranych w kamizelki związkowe, widzę brzuchatych pajaców szturchających się wzajemnie na widok kamery TVNu i widzę ich radosne uśmiechy na twarzach nalanych tłuszczem. To nie robotnicy, to działacze związkowi. Mają powody do radości. W telewizji ich pokażą !  Nie widzę też Polskich flag, widzę związkowe. Czerwony napis "Solidarność" na białym tle. Z dzieciństwa pamiętam ten napis na biało- czerwonej...

... czwarty: Rząd postanowił że kobiety będą pracować siedem lat dłużej za obietnicę głodowej emerytury a mężczyżni o dwa lata. Rząd postanowił że wiele milionów pracujących Polaków pracować będzie aż do śmierci i nawet nie doczeka tych głodowych emerytur. Znowu demonstracja.  Znowu widzę brzuchatych pajaców ubranych w kamizelki związkowe, widzę brzuchatych pajaców szturchających się wzajemnie na widok kamery TVNu i widzę ich radosne uśmiechy na twarzach nalanych tłuszczem. To nie robotnicy, to działacze związkowi. Mają powody do radości. W telewizji ich pokażą !  Nie widzę też Polskich flag, widzę związkowe. Czerwony napis "Solidarność" na białym tle. Z dzieciństwa pamiętam ten napis na biało- czerwonej...

To tyle o obrazach z mojej pamięci. Co sądzę o przewodniczącym Niezależnych Związków Zawodowych Solidarność ?

Po czyjej stronie gra Piotr Duda? Nie wiem.  Wiem natomiast że związek pod jego wodzą rozbił gdzieś miasteczko namiotowe. Zrobili to dobrze.  U naszych zachodnich sąsiadów Niemców rozpoczyna się własnie sezon świątecznych festynów. Trwał będzie do póznej jesieni. Rozbijają na te imprezy ogromne namioty, w namiotach tych piją ogromne ilości piwa. Pijąc to piwo, szturchają się radośnie na widok kelnerki, ich tłuszczem nalane twarze uśmiechają się na widok kolejnego kufla, potrząsają swoimi wielkimi brzuchami...

... i tak sobie myślę o podobieństwie tych radośnie bawiących się Niemców do naszych działaczy związkowych. I tak sobie myślę że miejsce tych naszych działaczy związkowych jest właśnie tam. Na tych festynach piwnych. Praktykę już mają. Praktykę już mają a Niemcom ktoś te namioty musi rozbijać...

Panie Duda.

Na co pan do cholery czekasz?  Czekasz aż to wszystko pier...e i nie będzie co ratować? A może czekasz pan aż PIS przejmie władzę i wtedy dopiero zrobisz wielkie strajki i masowe protesty robotnicze?

   Grzegorz Jarzębski. 

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

27-05-2013 [23:22] - fritz | Link:

strajkowac.

Dokladnie na tym polega zadanie dudy.

Zwiazkowcy znowu dali z siebie zrobic idiotow, dude wybrali.
A duda im dowali.. chlopaki beda sie znowu dziwic z wybaluszonymi oczkami.
Ale beda apolityczni.. dopoki polski rzad nie powstanie.
Ten dopiero beda niszczyc!

Bardzo dobra analiza.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

28-05-2013 [00:05] - ironiczny anglosas | Link:

Dzięki .
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika eska

27-05-2013 [23:37] - eska | Link:

Powtarzam od momentu wyboru Dudy na szefa Solidarności - to facet z Gliwic, protegowany Buzka i Krzaklewskiego. Wszystko na temat.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

28-05-2013 [00:03] - ironiczny anglosas | Link:

A ja teraz napisałem "potwierdzenie" na Twoje wcześniejsze twierdzenia dotyczące Dudy :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika tipsi

29-05-2013 [12:00] - tipsi | Link:

ale to niesłychanie ważne -- to o Buzku i Pięknym Marianie to tylko przytyk czy FAKTYCZNIE Duda jest z ich namaszczenia? Dysponujesz konkretną wiedzą, czy podejrzewasz?

Obrazek użytkownika tanat

27-05-2013 [23:37] - tanat | Link:

Pan głupi czy nie normalny, takie pytanie można zadać Forestowi ?
Chce Pan wiedzieć po czyjej stronie gra. Niech Pan zobaczy co robił gdy Wałęsa nabluzgał na gejów i tuż przed. Tak, wicie rozumiecie, też jesteśmy chrześcijany. Wałęsa chciał iść na kongres lewicy, a ten już za nim na kongres lewicy. Gra po swojej stronie i niczyjej więcej, co nie znaczy, że czasem nie ma racji. Pretensje mogę mieć do ludzi jedynie, że są tak głupi, że niczego się nie uczą. Zasługują na los który ich spotyka.

Obrazek użytkownika fritz

27-05-2013 [23:49] - fritz | Link:

wyrazaj sie !

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

27-05-2013 [23:59] - ironiczny anglosas | Link:

Ciekawy komentarz ale ja za cholerę nie mogę się połapać o co w nim chodzi. 
Na pytanie czy jestem "głupi czy nie normalny" odpowiadam: Nie wiem, nie robiłem badań czy więcej u mnie głupoty czy nienormalności :)

Obrazek użytkownika wandaherbert

27-05-2013 [23:38] - wandaherbert | Link:

Tacy tylko myśla ,jak być w TVNi TVP, bo to daje nadzieje korzystania z fruktow zwiazkowych .Pan Duda udaje ,że jest przeciwnikiem rzadu,a naprawdę ochrania go.Chciałbym sie mylic ,ale ja stary 70letni Hanys nie ufam Dudzie i przypuezczam ,że Duda to Bolek Bis

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

27-05-2013 [23:54] - ironiczny anglosas | Link:

... ale chyba ma Pan rację.
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

27-05-2013 [23:51] - BHKaczorowski | Link:

Cos w tym jest falszywego , nienaturalnego.
Wszystkie dzialania DUDY takie pozorowane , miekkie.

A moze to "DUDA" z Rancza Wilkowyje ....

Obrazek użytkownika xena2012

28-05-2013 [00:01] - xena2012 | Link:

i takie jakies sztuczne,wyreżyserowane z zegarkiem w ręku.

Obrazek użytkownika danuta

28-05-2013 [01:32] - danuta | Link:

Kiedy do władzy dojdzie PiS, działaczom związkowym wróci energia. Ja to już widziałam, na  "szczeblu zakładowym". Aktywni byli jak młode mrówki. Zrobili wszystko, żeby pozbyć się człowieka mianowanego przez PiS, rzekomo "dla dobra pracowników". Ach, jacy byli oburzeni na niskie pensje! Na "brak możliwości porozumienia"! Dziś siedzą jak myszy pod miotłą, piszą liściki do rządowego pomazańca, ani im w głowie walka o prawa pracownicze! Czekają... aż wróci taki czas, kiedy już można będzie bez żadnych obaw "się wykazać".
Ja nie mam żadnych złudzeń. Struktury Związku są martwe. Szefowie tych struktur - to zwykli cyniczni karierowicze ( jeśli nie gorzej; wszak sowieciarze nie próżnowali przez te wszystkie lata). Jeśli chcemy mieć związki zawodowe, to musimy je stworzyć od nowa, a tę skorupę, w której nie ma już nic, wyrzucić na śmietnik!
Pan Duda robi to, czego od niego oczekują STRUKTURY. Taki mały Tusk. By żyło się lepiej!
Pozdrawiam i dziękuję za ten tekst. 

Obrazek użytkownika dogard

28-05-2013 [07:42] - dogard | Link:

NASTEPNY tw'karol'.Ostatnio cosik szeptal ,nawet czule o dobrym PiS-ie---czyli kamuflaz pelny?!

Obrazek użytkownika jk7

28-05-2013 [09:10] - jk7 | Link:

Dobra analiza,
coś tu nie pasuje lecz tworzy złudzenia ...ale czego, Pan ładnie to namalował słowem. Puenta słuszna - jak PIS przejmie władzę (co wątpliwe - soft, serwery i szkolenia by na tą ekipę 120% głosów oddanych było - akademia Moskwa) Duda pazurki pokaże.

D. Copperfield zażądał (jego prawnicy), że przez 10 lat pod pod rygorem karnym ma być cicho sza jak to się robi.

Zmierzam że to ustawka. Podczas przedstawienia w Sali Kongresowej publika mogła siedzieć w określonych sektorach, by zachować "złudny kąt widzenia"... Analogia!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-05-2013 [09:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

przewodniczącego Małopolskiej Solidarności pana Wojciecha Grzeszka podczas jego wystąpienia w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie - patrz załączony film (fragment rozpoczynający się od 22-giej minuty relacji filmowej).
Moim zdaniem dość ciekawie odpowiedział.

http://www.youtube.com/watch?v=QvWgHX7lgP8 

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika hibaro

28-05-2013 [16:55] - hibaro | Link:

"Przewodniczacy" Duda jest po to,zeby "spuszczac pare" kiedy jej za duzo mowiac kolokwialnie.
Widac przeciez w jakich momentach jest uruchomiany do rozladowania napiecia.Organizuje wtedy pozorowany strajk,
ktory nic dla pracownikow nie zalatwia,tonuje tylko i odwleka w czasie.
Wg.mnie to 'przybudowka' Komorowskiego,graja w jednej druzynie.

Autorowi dziekuje,ze potrafil wychwycic tak wiele istotnych spraw i skojarzen z zachowan zwiazkowcow
i w obrazowy czytelny sposob to opisc.

Obrazek użytkownika tipsi

28-05-2013 [20:56] - tipsi | Link:

Też od jakiegoś czasu zadaję sobie to pytanie:
http://naszeblogi.pl/37167-bag...
Moje wnioski wywołały gniewny odzew ze strony tych właśnie "brzuchaczy", w terenie wcale nie mniej "świadomych politycznie" niż w wielkich aglomeracjach przemysłowych czy centralach związkowych. O ile w terenie ludzie mogą być zdezorientowani, to powyżej pewnego poziomu hierarchii związku następuje podmiana pracowników na funkcjonariuszy. Związkowych, oczywiście. Żeby nie powiedzieć -- wszechzwiązkowych ;) A nad nimi siedzi protektor z ramienia JW Imperatorowej Repnin, tym razem nie z Petersburga, ale z Budy Ruskiej, z którym Piotr Duda zadziwiająco dobrze się dogaduje. I tyle w temacie, póki co.