Majówka AD 2013

Jak zwykle gdy mam nowych gości w domku pod miastem, wiozę ich do pomnika Sowieta w Ossowie. Tego, co go prezydent miał odsłonić 15 sierpnia 2010 r., ale zlecił to swoim ludziom.

Goście najpierw nie wierzą, że coś takiego jest możliwe, że na pewno przesadzam. Gdy zbliżamy się do ogromnego trzęsawiska, dziwią się. Niby coś widać zza drzew, jakiś krzywy betonowy palik na łące. Na oko wystarczy ręką sięgnąć, ale by tam dojść, trzeba brnąć paręset metrów. Z żadnej strony nie podjedziesz, takie błocko, podejść da się tylko w kaloszach. Gdy stajemy przed pamiątkowym kompleksem, jeszcze bardziej się dziwią. Cóż, krzyż prawosławny to zawsze krzyż, trzeba się przeżegnać. Bagnety zdjęto dość prędko, bo ludzie tu protestowali dzień i noc. Napisane czerwoną farbą słowa „Nasi oprawcy” – wyczyszczone. Napisy oficjalne są, jak były, choć chyba trochę zmienione: „Tu spoczywa 22 żołnierzy Armii Czerwonej, którzy padli w boju, idąc na Warszawę” itd. I to upamiętniamy. „Ale po co to? Ale w jakim celu?” – szepcą goście pobladłymi ustami. Dla młodzieży to chyba jeszcze lepsza lekcja historii i polityki niż Dzień Bez Flagi.

Tekst ukazal się 7 maja 2013 w "Gazecie Polskiej Codziennie"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

08-05-2013 [22:47] - dogard | Link:

rozpropagujmy ten pomnik jako memento mori dla przyszlych najezdzcow POLSKI---tak skonczycie nieprzyjaciele napadajacy na POLSKE.

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-05-2013 [12:12] - Janko Walski | Link:

Po 23 latach Popeerelu (określenie III RP ma się nijak do tego co mamy) wciąż znajdujemy się an poziomie elementarza. Trzeba powtarzać lemingom cierpliwie: "A, B, C...". Także, a może przede wszystkim tym wykształconym. Ciekaw jestem, kiedy prof. Kunert zrozumie cokolwiek z tego czym zawodowo zajmuje się.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

09-05-2013 [20:58] - Teresa Bochwic | Link:

W jego przypadku już przestałam na to liczyć.