Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Kominiarki precz

Teresa Bochwic, 02.11.2012
Kanada mnie poparła! Dwa lata temu, po pierwszym Marszu Niepodległości 11.11.2010, przed którym pismo Agory "Metro" wzywało przez 2 tygodnie do "zatrzymania hajlujących" "faszystów", rzuciłam pomysł: "Zakazać kominiarek". Podobny pomysł miał potem - paradoksalnie - nawet nasz BulBul, ale chyba go nie wprowadzono. Ale ileż zabawy miały trolle oddelegowane pod mój blog - a czy chustki na ustach jak zimno to tez nie będzie wolno, a jeżeli to tylko czapka się zsunie, a kto to będzie sprawdzał, a jak się zsunie-nasunie - i tak bez końca.
A teraz kanadyjski parlament wprowadził zakaz zasłaniania twarzy (jak się chce, to i chustką się nie ominie problemu) podczas demonstracji ulicznych, a kara wynosi do 10 lat więzienia! Bardzo dużo. Bardzo słusznie jest zakaz i ostre zagrożenie. Zasłonięta twarz podczas demonstracji to niemal 100 proc. pewności, ze bandyta będzie bezkarny. I on o tym wie, i przygotuje się odpowiednio. I odpowiednio bedzie działał pod osłoną zasłony. *** Ciągle jest do kupienia książka ze wspomnieniami mojej nieżyjącej od 20 lat Mamy, powstańca warszawskiego, więźniarki politycznej w PRL, z moim obszernym (ok. 50 stron) wstępem o jej życiu w II RP i w PRL.
Anna Rudzińska, "O moją Polskę", wyd. Poltext
www.poltext.pl lub kontakt ze mną.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 2758
MarkD

MarkD

02.11.2012 14:57

Nie-Zasłonięta twarz podczas demonstracji to niemal 100 proc. pewności, że władzy III RP nie uda się zidentyfikować i skazać uczestnika marszu niepodległości, który pobity przez dzisiejsze ZOMO zostałby w innych okolicznościach skazany za pobicie policjanta.
Innymi słowy, nie da się przenosić przepisów z krajów demokratycznych do PRL-u bis.
Pozdrawiam
Zbigwie

Zbigwie

02.11.2012 16:00

Dodane przez MarkD w odpowiedzi na Pani Tereso,

Pani Teresa ma rację!
Pańskie rozumowanie zawiera błąd!
Teresa Bochwic
Nazwa bloga:
Blog Teresy Bochwic
Zawód:
Sokole Oko
Miasto:
Warszawa

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 599
Liczba wyświetleń: 2,346,363
Liczba komentarzy: 2,865

Ostatnie wpisy blogera

  • Wspomnienie o Piotrze Wierzbickim (1935-2025)
  • (Auto)biografia – Zdzisław Najder
  • Książki ciekawe, ważne, bulwersujące – zawsze świetne

Moje ostatnie komentarze

  • Na tym portalu średnia wieku jest dość wysoka. Piszą tu ludzie o ugruntowanych poglądach. Nic dziwnego, że zwykle uwypuklają własny punkt widzenia. Czy może kogoś przekonać nowa informacja, np. że…
  • Kiedy indziej pisał "sprawozdania" (dwa lata po 1956 roku, do którego to roku wyrywano patriotom paznokcie i jeszcze to dobrze pamiętano...), kiedy indziej był dyrektorem RWE - 1983-1987. Wyszła…
  • Pisze wspomnienia, cieszę się, że będzie choć  jeden czytelnik 😀

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Chcieli Europy, wybrali polski los
  • Poradnik męża zaufania wybory samorządowe 2014
  • Gdzie było nieproporcjonalnie dużo nieważnych,wysokie ryzyko

Ostatnio komentowane

  • Marek Michalski, Dobry kawałek historii wśród powszechnej "polityki historycznej".Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale z Wierzbickim i jedną z jego gazet kojarzę artykuł o rodowej ciągłości ideowej ówczesnego składu…
  • Silentium Universi, Tak. Gnida to biały, niekomunistyczny pachołek czerwonych
  • u2, Wierzbicki, ale inny, to kolega z mojej szkolnej ławki. Zawstydziłem go pytaniem o spólkowanie ludzi w celu uzyskania potomstwa (byłem i jestem awanturnikiem i nie chcę umrzeć z nudów) i został…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności