Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Izera v2.0

tricolour, 13.05.2026

Już po dziesięciu latach od złożenia obietnicy produkowania polskiego samochodu (elektrycznego) udało się znaleźć partnera, który to sfinansuje. Tajwański Foxconn. Żaden tam chińczyk.

I założę się o drugi litr mleka pełnotłustego, że i z tej, jakże śmiałej idei, nic nie wyjdzie. Dlaczego?

Dlatego, że osobiszcze okołokompetentne powiedziało z radością, że ze złożonej obietnicy miliona samochodów elektrycznych już teraz, dzięki wysiłkowi rządu, jeździ 250 tysięcy sztuk...

Żona moja znów kupi sobie kolejne Renault.

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 294
Zbyszek_S

Zbyszek

13.05.2026 12:22

To są dwie różne sprawy:

  1. Polska fabryka, polska myśl techniczna, polski produkt.
  2. Obca fabryka, obca myśl techniczna, ale produkowanie na terenie Polski.

Opcja nr 2 nie oznacza czegoś złego, tylko to nie to samo.

Marek1taki

Anonymous

13.05.2026 13:07

"...to nie jest Izera, a zupełnie nowy projekt, oparty o realne założenia. Tamten projekt, o niemal dziesięcioletniej historii, jest raczej symbolem nieudanych działań, na które wydano 600-800 mln zł" – powiedział Balczun podczas podpisania umowy inwestycyjnej na 4,5 mld zł pomiędzy EMP i NFOŚiGW."

dorzeczy.pl

"Polski samochód elektryczny ma otrzymać 4,5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy." 

kresy.pl

Wiadomo, że pieniądze biorą się z bankomatu, a fikcyjna rzeczywistość ekonomiczna i ekologiczna z ideologii klimatycznej. Trudno więc się spodziewać, że kogokolwiek rozliczą za prywatyzację zysków i upaństwowienie kosztów. 

paparazzi

paparazzi

13.05.2026 18:45

Chłopie , co ty z tą Izera?  Lidl, serki,  bomba atomowa i co jeszcze, jak macie system ja za głębokiej komuny tylko ubrany w zachodni blichtr to co wymagasz. Jesteś za a nawet przeciw. Bolkowato nawijasz na NB. Nie szkoda róż , gdy płoną lasy. A może masz jakoś konkretną polityczną idee? Chętnie posłucham .

Tomaszek

Tomaszek

13.05.2026 22:47

I ja też chyba Renówkę kupie tyle że starą ale mocną . Trzeba tylko poszukać województwa do rejestracji na zabytka , bo u mnie konserwator jebnięty , u niego to dwudziestomilionowy  VW jest rzadki nie Alpine trzytysięczny i ustawił wiek na 50 lat >Rzeczoznawców nie słucha bo jest betoniarzem ze szkoły . Może u Ciebie jest jakiś znośniejszy . Może byc po Schwindelschule , byle "efektywny" i rzeczoznawców słuchał . Szukałem Dauphine bo tata taki miał . Potem Fuego bo to była moja pierwsza mocna fura u zachodnia , ale znalazłem Alpie GTA V6 turbo . Panhard 24 mi przeszedł . A ta Alpine to fajna jest . I będzie moja .

tricolour

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 14
Liczba wyświetleń: 22,356
Liczba komentarzy: 242

Ostatnie wpisy blogera

  • Wojna w Iranie wygrana!
  • SSL
  • Był sobie Inpost.

Moje ostatnie komentarze

  • Jak mogę nie liczyć na konwersacje skoro natychmiast po "bez odbioru" jest i odbiór, i nadawanie. Na tym polega konwersacja. Żeby nie bylo konwersacji, o czym chcesz usilnie zapewnić,  musisz…
  • Potwierdziłeś działania ruskich przeciw cywilom oraz działanie Ukraińców przeciw celom militarnym.Przypadkiem powiedziałeś prawdę.
  • Tak, agresję. Teraz też zareagowałeś, bo trafnie opisałem agresję. To oczywiste.Jak widzisz "umysłowemu ascecie" wystarczyły dwie wypowiedzi, byś spierdzielał z zamkniętą gębą, bez odbioru.To kim ty…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Co to znaczy być prawdziwym Polakiem?
  • Izera, czyli Polska kolonią Ukrainy?
  • Zwycięstwo samorządowe 2024

Ostatnio komentowane

  • paparazzi , Nie martw się o 300 baniek USA. Martw się o swoja bańke. Dodam dla satysfakcji Trico że bezdomni opanowali chodniki w większych miastach. Dobsze że Wilanów jest małe .
  • Es, Jak  mówią te 300 dużych baniek kosztują konsekwencje używania nie tego ... w przeszłości.
  • tricolour, Może chcą zbudować białe getto na morzu europejskich kalifatów?

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności