Dzieci wasz Tatuś umarł. Spakujcie się, wypędzają nas ...


.Tytułem wstępu.   Wczoraj dotarłem do informacji w "Pulsie Biznesu" o tym że Platforma Obywatelska napisała projekt ustawy umożliwiającej wywalanie ubogich rodzin z dzieckiem oraz kobiet w ciąży  z mieszkań komunalnych na bruk.

Dziś dopiero zapoznałem się z całym projektem uchwały Platformy Obywatelskiej w sprawie mieszkań komunalnych.  To co w tym projekcie wyczytałem postaram się streścić w paru zdaniach na przykładach:

Główny najemca lokalu komunalnego umiera. Mieszkał tam od zawsze, mieszkali tam jego rodzice oraz dziadkowie. Też od zawsze.  Miał żonę i dwójkę dzieci. Piotruś lat 7 i Ania lat 4. Umarł. Jego żona pracuje za 1200 zł. miesięcznie w markecie . Uchwała którą chce wprowadzić Platforma Obywatelska pozbawia wdowę oraz sieroty  prawa do dalszego zajmowania mieszkania komunalnego. Muszą opuścić mieszkanie przed upływem 6 miesięcy od śmierci ojca i męża ...

... ale dobrość Premiera Tuska oraz jego ministy Sławomira Nowaka jest wielka. Wdowa oraz sierotki mogą dalej mieszkać w mieszkaniu komunalnym. Muszą jednak spełniać jeden warunek. Dochód na "głowę" nie może przekraczać limitu ustalonego przez gminę.  W tym przypadku gmina ustaliła maksymalny dochód na 300 złotych na osobę. Piotruś lat 7, Ania lat 4 oraz ich matka pracująca w markecie za 1200złotych miesięcznie są zbyt bogaci by mogli dalej mieszkać w mieszkaniu komunalnym. Sześć miesięcy po śmierci ojca oraz męża "bogacze" muszą się wyprowadzić !!!

Ale jeśli wdowa z dwójką dzieci pracuje tylko na pół etatu w markecie i  zarabia 600 złotych  i jej dochód na "głowę" nie przekracza limitu "bogactwa" poczuje dobrość Premiera Tuska i ministry Sławomira Nowaka. Wdowa taka i jej dzieci opłakujące śmierć swojego ojca zachowają prawo do zamieszkiwania w mieszkaniu komunalnym , lecz "to" mieszkanie komunalne nie musi być tym mieszkaniem w którym mieszkali. Mogą otrzymać przydział na mieszkanie w sąsiednim powiecie lub dalszym od sąsiedniego ...

Mieszkania z których mają być wyrzucane sieroty i wdowy na bruk zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebującej biedoty...

... tak mówi projekt uchwały przedstawionej przez partię na którą głosowało większość polaków.

Biedota która dzięki dobrości Platformy Obywatelskiej nabędzie prawa do opuszczonych mieszkań musi spełniać kryteria:

"Proponowana zmiana polega na ustaleniu w ustawie minimalnego progu dochodowego uprawniającego do ubiegania się o najem lokalu mieszkalnego przypadającego na członka gospodarstwa domowego najemcy na poziomie 25% przeciętnego wynagrodzenia w województwie..."
.
Na prosty język oznacza to że 4 osobowa rodzina np: w województwie Mazowieckim mieszkająca w powiatowym miasteczku musi osiągać dochód "na głowę w wysokości ponad 1000 złotych na głowę gdyż w województwie Mazowieckim średnie wynagrodzenie w zeszłym roku wyniosło 4179 zł...

Biedocie osiągającej dochód poniżej 1000 złotych na głowę nie będą przysługiwać mieszkania komunalne w Mazowieckim...

Zainteresowanym podaję link do projektu ustawy:

http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_mieszkalnictwo_i_gospodarka_komunalna/proj2012zd21/px_04052012proj_zd21.pdf

.

Wszystkie moje teksty można nieodpłatnie (a nawet trzeba o co serdecznie proszę)) kopiować i rozpowszechniać   . Proszę jedynie (o ile jest możliwość) o  link lub informacje o portalu na którym tekst się znajduje.

.
Mieszkańcy Kalisza.
Sobota o 12.15 w Katedrze Kaliskiej rozpoczynamy  Mszą Świętą odprawianą przez Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierałe marsz w obronie WOLNOŚCI MEDIÓW  !!!

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Szamanka

10-05-2012 [23:33] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

1. Wzrosnie liczba mieszkańców schronisk dla bezdomnych.
2. Więcej dzieci trafi do domów dziecka( jak dzis w Grecji!).
3. Gminy będa otwierac w zamykanych szkołach przytułki dla biednych i izby matek z dziećmi.
4. Jak znam Polskę, komunalne mieszkania będą potem oferowane do sprzedaży, na koszt gmin modernizowane i powstaną wcale niebrzydkie osiedla dla....elit!

Ani komuniści, ani III RP nie rozwiażą problemu ludzi biednych, bo najpierw należy zlikwidowac ubóstwo!

Ukłony!

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

10-05-2012 [23:57] - ironiczny anglosas | Link:

To się dzieje na naszych oczach!
To boli.
Lepiej nam chyba oślepnąć !

Obrazek użytkownika Gość

11-05-2012 [09:17] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Anglosasie,

Masz rację. Dotychczasowe prawo jest super i nie nalezy go zmieniać.
Podam przykład :

Jest sobie mieszkanie będace w zasobach gminy. W centrum Warszawy , w pieknej kamienicy. 100 metrów kwadratowych. Najemcą jest starsza pani mieszkajaca tam samotnie. O pardon. " Mieszka" tam takze rodzina tej pani ( pokazuje sie, aby w razie czego udowodnic , ze " zamieszkiwała z najemcą"). Starsza pani ma wysoką emeryturę, jej rodzina to bardzo majętni ludzie, przyjęzdżaja w odwiedziny lexusem za 300 tys. zł.
Starsza pani płaci czynsz za ten lokal w wys. jakies 450 zł/mc. Pietro niżej w tej kamienicy mieszka w 1 pokoju z kuchnią rodzina z 3 dzieci (5 osób). Płacą czynsz mniejszy za metr kwadratowy , bo dostaja dopłate , jako , ze ich dochody sa na granicy ubóstwa. Co sie stanie jak starsza pani umrze? Oczywiscie w jej mieszkaniu zamieszka córka , która mogłaby sobie kupic 5 mieszkań. Co sie stanie z wielodzietna rodzina? Zero szans na zmiane w zyciu, bo brak jest w zasobach gminy lokali. Bedzie miała kłopoty, bo ma zaległosci z czynszem. W dodatku w kolejce z podaniem ( bo nie ma w ogóle gdzie mieszkac) czekaja w tej gminie setki rodzin. Nie ma dla nich propozycji najmu bo brak jest zasobów.
Tych ludzi nikt nie bedzie znikad eksmitował, bo i tak nikt im zadnego lokum nie wynajmuje. Na parterze zaś mieszka najemca, pan, który w s tym miszkaniu bywa rzadko. Dlaczego? Bo tak naprawde w tym lokum mieszka jakas pani. Nikt tego nie wie na pewno ale mozna sie domyslac , ze ten pan po cichu podnajmuje mieszkanie czerpiąc z tego korzysci ( sam płaci czynsz powiedzmy 400 zł a za podnajem bez umowy bierze 1000). Na 4 pietrze mieszka menel. Burdy pijackie z połową zuli z okolicy nie dają zyć reszcie mieszkańców. Smród bije stamtąd na cała klatkę. Pijaka ruszyc nie mozna, bo jest chronionym najemcą a dodatku rencistą.

Tak, jest super i zmiany sa zbedne, wręcz szkodliwe. Lepiej oślepnąć.

Obrazek użytkownika kolarz

11-05-2012 [10:11] - kolarz (niezweryfikowany) | Link:

A jesteś zwykłym łgarzem (450 zł/mc za 100-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy???) nieudacznym "manipulatorem", i nie odnosisz się do meritum, tylko bredzisz na tematy luźno związane z artykułem.
Nikt nie twierdzi, że istniejące prawo jest idealne, a nawet, że dobre. Ale twoim debilnym zdaniem problem wynikający z baraku mieszkań można rozwiązać bez budowania mieszkań, długopisem, wprowadzając "rotację", zabierając tym którzy mają, żeby przynajmniej nie "kłuli w oczy" tych, którzy nie mają.
To typowa komunistyczna "logika", żenujące w swoim prostactwie urabianie motłochu. Nie wiem, czy zaliczasz się do motłochu, czy raczej "urabiaczy", ale tu masz małe szanse na "zrozumienie".

Obrazek użytkownika Gość

11-05-2012 [11:55] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Kolarzu,

Dlaczego zarzucasz komus kłamstwo bez jakichkolwiek podstaw do takiego twierdzenia. Takiego postepowania nie mozna inaczej nazwac jak podłosc lub głupota.
Otóz czynsze w Warszawie wynoszą mniej więcej od 4 do 6 zł za metr kwadratowy ( plus opłata za wode i ogrzewanie razem około 850 zł za mieszkanie 80 metrow, co zalezy od zuzycia np. wody ciepłej wg licznika). Wiem bo sam jestem takim najemcą.

Po drugie , problem braku zasobów najlepiej jest rozwiązać za pomoca zbudowania nowej substancji. Ale wszyscy wiemy , ze jest to niemozliwe. Niezaleznie od tego czy taka albo inna partia bedzie u władzy.

Dlatego madrzejsze gospodarowanie dostepnymi zasobami jest konieczne.
Mieszkania typu socjalnego nie sa wymysłem komunistycznym i funkcjonuja na całym swiecie. Na całym swiecie tez takie mieszkania ( na warunkach preferencyjnych ) wynajmuje sie osobom w złej sytuacji materialnej a nie takim, których stac na inne lokum.

A zatem Kolarzu, jak nie masz pojęcia, to nie pisz głupot o manipulacji czy prowokatorstwie, bo moja intencja było wskazanie na problem, który Anglosas przedstawił tylko w 1 aspekcie, pomijając masę innych.

Obrazek użytkownika kolarz

11-05-2012 [15:04] - kolarz (niezweryfikowany) | Link:

Nie ma mieszkań w "pięknej kamienicy, w centrum Warszawy" 100 m2 z czynszem 400 zł. Łżesz, więc jesteś łagarzem. Trochę usiłujesz sprawę zamotać, bo sam widzisz, że zbyt chamsko zełgałeś i coś tam bredzisz o innych, prócz czynszu opłatach. Nic ci te matactwa nie dadzą. Czynsz to czynsz, a nie opłaty za wodę.
Już widzę, jak ktoś, kto może sobie kupić kilka mieszkań (albo wybudować dom, nie?) trzyma się pazurami mieszkania komunalnego "w pięknej kamienicy" z sąsiadem - awanturującycm się alkoholikiem, nie wspominając o innych "atakcjach".
"racjonalne gospodarowanie" zasobami mieszkaniowymi ma polegać według ciebie na arbitralnym uznawaniu że kogoś stać na mieszkanie wynajęte na wolnym rynku. Zwłaszcza przy progach dochodowych, które wystarczają na sołżenicynowskie "400 gramów chleba, pół litra kawy zbożowej i miskę kaszy lub zupy z rybek dziennie".
Z mieszkań typu socjalnego, które "funkcjonują na całym świecie" nikogo się nie wyrzuca z takich powodów, jakie podaje broniona przez ciebie ustawa. Do mieszkań socjalnych nikt się nie pcha w 20-letniej kolejce, bo normalnego człowieka stać na normalne mieszkanie, nawet jesli nie jest mistrzem pracowitości i sukcesu.
Daj spokój, już się dostatecznie zbłaźniłeś.

Obrazek użytkownika Gość

11-05-2012 [17:05] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Czynsz w Warszawie , na Woli blisko centrum wynosi ok. 5 zł /mkw. Jak nie wierzysz to sprawdz , a potem dyskutuj.

Jesli twierdzisz, ze nikt sienie pcha domieszkan socjalnych to przyjdz do urzedu i sprawdz,bo toco napisales wola o pomste do nieba.

Przed chwila napisałem dosadniejszy post ale chyba straznik go nie puscil, bo za dużo było o debilizmie i glupocie.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

11-05-2012 [19:01] - ironiczny anglosas | Link:

... miejsca w którym stwierdziłem że dotychczasowe prawo jest dobre i nie należy go zmieniać.
Następnie przeproś.

Obrazek użytkownika Gość

11-05-2012 [19:19] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Nie napisałes , ze jest dobre. Przepraszam.

Sugerowałes jakoby zmiany były szkodliwe, co oznacza ergo, że nie należy przeprowadzać zmian, co oznacza ipso facto, iż stan sprzed zmian jest lepszy niz po zmianach.
To zakwestionowałem.

Obrazek użytkownika wicenigga

10-05-2012 [23:36] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Dopóki wyborców stać na Biedronkę.

Pomyśleć, że kiedy Gierek podniósł ceny chleba, to musiał dodać każdemu po 60 zł do pensji. Ze strachu przed reakcją.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

11-05-2012 [18:57] - ironiczny anglosas | Link:

... których nie stać na " Biedronkę".
W Kaliszu tłumy ludzi w każdy dzień stoją pod Kościołem w którym jest rozdawany chleb. Tłumy pod Caritasem gdzie rozdają "coś" do chleba .
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika wicenigga

11-05-2012 [21:06] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

A no bo chwilowo zajęci są w tym Kaliszu czym innym
(http://www.money.pl/archiwum/w...).

Obrazek użytkownika Dość

11-05-2012 [03:16] - Dość (niezweryfikowany) | Link:

Kolejne Sobiesiaki zaplacily kolejnym Chlebowskim za kolejna ustawe.
Nigdy w historii peerelu bis ustawy nie byly tak tanie jak dzis.
Zaraz poszukam drobnych w spodniach, kurtkach i szufladach. Jak sie znajdzie kolo stowki to zamowie u Tuska ustawe dla siebie, albo zeby bylo smiesznie zamowie ustawe korzystna dla spoleczenstwa. Juz widze te rozdziawione ze zdziwienia pyski matołow z peło.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

11-05-2012 [18:17] - ironiczny anglosas | Link:

POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika mini

11-05-2012 [04:44] - mini (niezweryfikowany) | Link:

Po prostu, będzie wojna. O to im nie chodzi.
Bo tak powolutku to robią, żeby na minę nie wdepnąć....
Myślę, że już na zapalnik wdepnęlii. Jeszcze kroczek...
Oby pokojowo, saperzy dzielni to rozbroili, bo jeśli nie to...
Pierwsze zdanie.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

11-05-2012 [18:16] - ironiczny anglosas | Link:

Mam nadzieję że wreszcie wdepną całą nogą i będzie wielkie BUM !!!
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika emigrantka

11-05-2012 [08:53] - emigrantka (niezweryfikowany) | Link:

Narod musi sie z ta banda rozprawic,jestem zaszokowana tym co przeczytalam,same niecenzurowane slowa cisna sie do ust.Boze dlaczego ten Narod spi,na co my jeszcze czekamy,obdzieraja nas z naszej Wiary,depcza nasza godnosc,wysmiewaja patriotyzm,wyrzucaja na bruk,nie chca leczyc,masowo namawiaja na emigracje,wyprzedaja masowo nasze dobra,krzywdza dzieci,sieroty i wdowy,rozbijaja malzenstwa.Boze wskrzes nam drugiego Jana Kazimierza.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

11-05-2012 [18:14] - ironiczny anglosas | Link:

Mnie już nic nie szokuje. Oni są zdolni do wszystkiego by upodlić nasz naród.
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika Człowiek

11-05-2012 [12:37] - Człowiek (niezweryfikowany) | Link:

To po co moi rodzice i ja pracowaliśmy ciężko żebym mógł kupić mieszkanie.
Po co zakuwałem żeby skończyć szkoły i dostać pracę.
A tu bajki o biednych sierotach i tatusiach co to im się w życiu nie udało bo do szkoły było pod górkę a i kiosk z piwem po drodze, no i oczywiście dwie lewe ręce do roboty.
A i nie głosuję na PO.

Obrazek użytkownika wicenigga

11-05-2012 [17:21] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

I już wiadomo komu ta ustawa zrobi "sprawiedliwość" :(

I nie głosuje na PO! Nasz człowiek czyli. Może nie słyszał o "Czy nie umówiłeś się ze mną o jednego denara? Weź więc swoją zapłatę i odejdź".

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

11-05-2012 [18:11] - ironiczny anglosas | Link:

... bajki o biednych sierotach i tatusiach co to im się w życiu nie udało bo do szkoły było pod górkę a i kiosk z piwem po drodze, no i oczywiście dwie lewe ręce do roboty. ?
Masz coś z głową?

Obrazek użytkownika Gość001

12-05-2012 [04:42] - Gość001 (niezweryfikowany) | Link:

W SB nie trzeba tak zapierd***, chyba ze sie LUDZI katowalo, to samo UB, WSI, wiec z tego wynika ze ty jestes drugim bolkiem w Polsce. Oj jest takich w Polsce wielu, W WOLNEJ Polsce pociagi beda zatloczone takimi w drodze ... na Syberie.

Obrazek użytkownika Gość

11-05-2012 [18:09] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

tak tylko mozna okreslac kogos ,kto za pieprzone 1200 zl wyrzuca gdy ma na utrzymaniu jeszcze dzieci .Niewyobrazalne skurwielstwo.
100 funtow w UK/500zl/ to czesto dzienny zarobek na budowie ,1200 zl to dwa i pol dnia , wniosek , emigrowac poki sie ma sily , zdolnosci i checi.Nie czekac. Nie dac sie kolejnym komuchom zajebac.Niech sami wezma lopate do reki i do tego ich zmusic przez powszechna emigracje . Sami niech zarabiaja na wlasne emerytury, nie dac im nic , nauczyc mozna tylko powszechnym protestem ale skutecznym, wyjazd kolejnych kilku milionow nie tlko dalby im popalic , zajrzalby im do kieszeni. Wowczas rozgladaliby sie za wietnamczykami czy tymi z ruandy ale oni juz lepiej wiedza jakie badziewie ich moze tu spotkac .

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

11-05-2012 [18:47] - ironiczny anglosas | Link:

... w Londynie. Właśnie rozważam powrót do Polski.
Ktoś musi to dziadostwo z Polski pognać !
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika Gość

11-05-2012 [19:46] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

fuhrer tusk i namiestnik szczynukow zainaugurowali otwarcie Auschwitz II, ... na terenie calej Polski z calym Narodem w roli osadzonych w lagrze