Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Dywizjon 303

u2, 28.09.2024
Jest czerwiec czterdziesty szósty, londyńska aleja Moll
Pogoda jak zwykle angielska, niebo stalowe od chmur
Czekamy w tłumie od rana, są flagi we wszystkich kolorach
Nareszcie koniec tej wojny, przybyli król i królowa
Słychać już pomruk wozów z białą gwiazdą w kole
Pewnie niedługo nasi się tam za zakrętu wyłonią
Teraz idą Francuzi, śmieją się prężą pierś
Ale my czekamy na naszych, zaraz tu będą też
Ciągle się o nich mówiło, gdy Londyn spowijał dym
Najwięcej szkopów trafili - Dywizjon 303
Angielki za nimi szalały, choć Londyn spowijał dym
A oni na Polskę czekali - Dywizjon 303
Stoimy na skraju ulicy, wśród kurzu, krzyków i flag
Dostojnie macha królowa i tylko naszych brak
Czesi, Holendrzy, Belgowie - przygrywa orkiestra wojskowa
W turbanach idą Sikhowie, euforia dookoła
Ciągle się o nich mówiło, gdy Londyn spowijał dym
Najwięcej szkopów trafili - Dywizjon 303
Angielki za nimi szalały, choć Londyn spowijał dym
A oni na Polskę czekali - Dywizjon 303
Nie było biało-czerwonych, to chyba niczyja wina
Anglicy to dżentelmeni, nie chcieli drażnić Stalina
Ciągle się o nich mówiło, gdy Londyn spowijał dym
Najwięcej szkopów trafili - Dywizjon 303
Angielki za nimi szalały, choć Londyn spowijał dym
A oni na Polskę czekali - Dywizjon 303
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 1677
Live free or Die

live free or die

29.09.2024 01:00

Teraz się obudziles?
r102

r102

29.09.2024 05:53

Ten tego - Kamil Olszówka jest tekściarzem Elektrycznych Gitar ???
u2

u2

29.09.2024 16:10

Dodane przez r102 w odpowiedzi na Ten tego - Kamil Olszówka

***Elektrycznych Gitar ???***
Rozumiem, że trawisz tylko 4 pancernych, czołg imieniem "rudy" i psa Szarika :-) :-) :-)
PS. Ty lubisz tylko zmyślone historie, a Kuba śpiewa o prawdziwej, jak potraktowali polskich pilotów Anglicy po 2WŚ :-)
r102

r102

30.09.2024 19:53

Dodane przez u2 w odpowiedzi na ***Elektrycznych Gitar ???***

No Szarika czy ostatecznie 4 pancernych to jakoś bym strawił... Ale czołg ???
Kamil Olszówka

Kamil Olszówka

29.09.2024 16:48

Dodane przez r102 w odpowiedzi na Ten tego - Kamil Olszówka

Kiedyś napisałem wiersz będący hołdem dla Podlaskiej Wytwórni Samolotów!
naszeblogi.pl
u2

u2

29.09.2024 17:20

Dodane przez Kamil Olszówka w odpowiedzi na Kiedyś napisałem wiersz

***Podlaskiej Wytwórni Samolotów!***
Teraz Białystok nie potrafi od kilku dekad wybudować porządnego lotniska. Ostatnio dr Grzegorz Chocian z Białegostoku z fundacji EcoProBono mówił że wiele lat sądził się z kimś z merdiów, kto mu coś tam zarzucił, a tworzył bodajże decyzję środowiskową dla takiego lotniska. Dlatego otwarcie mówił na antenie Polsat News o szalejącej antypolskiej agenturze w Bolanda. O dziwo, obejrzałem to na żywo :-)
PS. Za to Podlaska Wytwórnia Samogonu ma się o tyle dobrze, że nadal działa, ale działa w podziemiu, a niektórzy twierdzą, że jest ukryta gdzieś głęboko w Puszczy :-)
r102

r102

30.09.2024 19:54

Dodane przez u2 w odpowiedzi na ***Podlaskiej Wytwórni

Wtedy też nie potrafił. Ówczesne samoloty startowały i lądowały na kawałku prostej łąki...
Kamil Olszówka

Kamil Olszówka

29.09.2024 16:59

Sabaton - Aces in Exile (polskie napisy)
youtube.com
Kamil Olszówka

Kamil Olszówka

29.09.2024 17:03

Horytnica - Dywizjon 303 TELEDYSK
youtube.com
u2
Zawód:
inżynier po studiach na Wydziale Telekomunikacji PW w Warszawie
Miasto:
Dowspuda Suwalszczyzna

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 80
Liczba wyświetleń: 108,569
Liczba komentarzy: 443

Ostatnie wpisy blogera

  • Nie zamykaj bram
  • Aresztowanie Leszka Kraskowskiego
  • Zabójstwo Henry Nowaka

Moje ostatnie komentarze

  • Baju, baju. To napisałem ja, Jerzy Ciruk from ...
  • Aby na pewno chcecie wojny?
  • Jerzy Ciruk, wybaczam wam wszystkim. Choć za chwilę nie wiem za co mam cierpieć. Damn, I am good.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Władze PKP Cargo wyrzucają związkowców na bruk
  • Debata Prezydencka 14.04.2025 w TV Republika
  • Partia Szachów między red. Stanowskim a Karolem Nawrockim

Ostatnio komentowane

  • u2, Aby na pewno chcecie wojny?
  • Alina@Warszawa, "Areszt wydobywczy dla dziennikarza śledczego. KOŃ w tle." - szczegóły warte poznania. Co ciekawe Giertych nie traci "zaufania" premiera i jest jego zaufanym "prawnikiem". Takiego politycznego…
  • sake2020, Czy teraz dziennikarze będą nadal angażować się w dziennikarstwo śledcze? Mogą być prześladowani,szykanowani nawet zabici za pisanie prawdy. Pozostanie bezpieczna pisanina w tematach modowych, plotek…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności