Po eurowyborach Polacy będą bezużyteczni dla rządzących

Refleksja po wyborach samorządowych

Wybory samorządowe w Polsce przyniosły wiele zaskakujących wyników, które wzbudziły liczne pytania i dyskusje na temat stanu naszej polityki. Po 100 kłamstwach premiera Tuska na 100 dni rządów, po mrożeniu ustaw (w tym aborcyjnej i podwyższenia kwoty wolnej od podatku) przez marszałka Hołownię, oraz po zdradzie rolników przez lidera PSL-u Kosiniaka-Kamysza, wydawałoby się, że Polacy zaczną wyciągać wnioski. Jednakże, wyniki wyborów samorządowych pokazały zupełnie inne oblicze sytuacji.

Rafał Trzaskowski, pomimo kłamstw i kontrowersyjnych decyzji swojego przełożonego - premiera Tuska, pomimo całego swojego nieróbstwa z którego jest znany i tego, że zamiast zajmować się Warszawą, zajmuje się wszystkimi innymi sprawami, tylko właśnie nie Warszawą, zwyciężył już w pierwszej turze wyborów i uzyskał reelekcję na stanowisko prezydenta Warszawy. Trzecia Droga, która miała być alternatywą dla polityki obecnej władzy, a okazałą się przybudówką Koalicji Obywatelskiej i wyborczym kłamstwem, osiągnęła kilkanaście procent poparcia. Pytanie, które samo się nasuwa brzmi: co jeszcze musi się wydarzyć, ile jeszcze politycy muszą nakłamać, ile jeszcze ludzi muszą oszukać, żeby Polacy się otrząsnęli?

Kolejny sygnał działania na niekorzyść obywateli przez rząd premiera Tuska, to podniesienie stawki VAT o 5% na żywność, a już w lipcu kolejna „niespodzianka” czyli  wzrost cen energii o kilkadziesiąt procent. Szczególnie ta ostatnia zmiana, zapewne rozsadzi budżety wielu gospodarstw domowych, dodatkowo obciążając portfele Polaków. Podwyższenie cen prądu nastąpi dlatego dopiero w lipcu, bo w czerwcu są wybory do Parlamentu Europejskiego i potrzebne są głosy.

Wybory europejskie a potem wyborcy będą bezużyteczni

Potem wyborcy będą bezużyteczni a rząd Tuska dalej będzie rozmontowywał Polskę, czego mieliśmy  zajawkę w postaci rozmontowania TVP, prokuratury, KRS i przymierzanie się do NBP. Ich niechęć do PIS jest tak wielka, że wolą poświęcić ten kraj i go zrujnować, żeby tylko wymazać PIS z mapy politycznej kraju. Jednak Polakom to nie przeszkadza, dlaczego są takimi ignorantami, mają narzędzia w postaci wyborów, gdzie mogą pokazać swoje niezadowolenie i deptanie ich praw, a jednak tego nie robią. Gdzie są patrioci na miarę naszych dziadków, którzy walczyli o ten kraj? Niech osądzają PIS, ale niech zostawią ten kraj.

Zabierajcie brudne łapy od naszej Polski!

Tusk już pokazał historycznie na co go stać

Nie można także zapominać o „dziedzictwie” poprzednich rządów premiera Tuska, który wprowadził wiele kontrowersyjnych reform, takich jak m.in. "reforma OFE". Oszczędności emerytalne 16 milionów Polaków zostały w praktyce zlikwidowane, a 150 miliardów złotych z aktywów OFE zostało "wyzerowanych" i zastąpionych zapisami na rachunkach ZUS. W efekcie Polacy stracili swój dorobek na który ciężko pracowali latami. Nikt nigdy nie odpowiedział i nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej za tą wielką kradzież…

Ci, którzy nie pamiętają poprzednich rządów Tuska, powinni sięgnąć do historii, żeby zrozumieć, jak trudno były to wtedy czasy dla wielu Polaków. To były czasy śmieciowych umów, kiedy pracownicy zmagali się z godzinami pracy za kilka złotych brutto, walcząc o godne życie. To były czasy, gdy wiek emerytalny został podniesiony, a marzenia o spokojnej starości stawały się coraz bardziej odległe (twarzą tego projektu był nie kto inny jak Władysław Kosiniak-Kamysz, ówczesny minister pracy i polityki społecznej). To były czasy, kiedy bezrobocie wynosiło kilkanaście procent a ludzie, żeby wyżywić swoje rodziny często pracowali poniżej swoich kwalifikacji przy najprostszych zawodach.

Kolejne zagrożenia dla Polski

Teraz jednak, niepokojące znaki wskazują na możliwość kolejnych trudności dla Polski. Odebranie suwerenności na rzecz Unii Europejskiej i działania mające na celu zdeprecjonowanie Polski w oczach Europy są scenariuszem, który z coraz większą siłą zdaje się stawać rzeczywistością. Polska, kiedyś dumna i niezależna, może teraz zostać sprowadzona do roli małego, nieznaczącego państwa, uzależnionego od decyzji eurokratów. A ci jak widać, mają głównie na uwadze interesy Niemiec, stawiając naszą ojczyznę w roli pionka na politycznej szachownicy europejskiej.

To nie jest przyszłość, na którą Polacy zasługują. To nie jest wizja, której chcemy dla naszych dzieci i wnuków. Dlatego teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy być czujni i aktywni. Musimy bronić naszej suwerenności, godności i niezależności, bo to co się dzieje teraz, może mieć daleko idące konsekwencje dla naszej ojczyzny i dla nas wszystkich. To nie jest czas na bierność i obojętność. To czas, żeby stanąć w obronie Polski i jej interesów, żeby nie pozwolić na zatracenie naszej tożsamości i suwerenności wśród eurokratycznych rozgrywek. Dlatego teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy być gotowi na walkę o naszą wolność i niezależność, bo to jest nasz kraj, nasza ziemia, nasze prawa.

Co się dzieje z Polakami i dlaczego nie zależy im na Polsce?

Takie wydarzenia budzą zrozumiałe oburzenie i pytania. Dlaczego Polacy są ciągle zaskakiwani obietnicami, które nie są dotrzymywane? Dlaczego nasze głosy wydają się być ignorowane, a decyzje podejmowane są bez naszej zgody? Co musi się jeszcze wydarzyć, żebyśmy jako społeczeństwo zaczęli domagać się konkretów i rzeczywistych zmian?

W obliczu tych wydarzeń, nasza odpowiedzialność jako obywateli rośnie. Musimy być bardziej świadomi, aktywni i krytyczni wobec działań polityków. Nie możemy pozwolić, żeby nasze głosy były ignorowane, a nasze interesy lekceważone. Warto zastanowić się czy ci, którzy obecnie rządzą, naprawdę dbają o dobro Polski i jej obywateli, czy też działają dla własnych korzyści i interesów partyjnych. Dlaczego nie rozliczamy jako suweren kłamców, dlaczego tego nie egzekwujemy?

Polacy zasługują na lepszą przyszłość, ale to MY, jako społeczeństwo, mamy władzę wpływu na kształt naszego kraju. Dlatego nie wolno być nam obojętnymi ani biernymi, ale aktywnie angażować się w życie polityczne i społeczne naszej ojczyzny. Rozliczać właśnie podczas wyborów polityków i ich niespełnione obietnice wyborcze, kłamstwa i ich bezczelność.

Podsumowanie

Polsko nie wyciągnęłaś żadnych wniosków ze 100 dni rządzenia obecnej koalicji, zostałaś oszukana i pokazałaś, że można cię nadal oszukiwać, a Ty wciąż będziesz bierna. Co musi się wydarzyć, żebyś się otrząsnęła z tego letargu i w końcu zaczęła myśleć o sobie? Jak bardzo trzeba Cię upokorzyć i zdradzić, iloma jeszcze kłamstwami nakarmić, żebyś w końcu otworzyła oczy?
Polsko Ty jesteś najważniejsza, obudź się wreszcie , bo za chwilę będzie już za późno... 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-05-2024 [13:23] - u2 | Link:

@dr Frank Polak

***Ich niechęć do PIS jest tak wielka, że wolą poświęcić ten kraj i go zrujnować, żeby tylko wymazać PIS z mapy politycznej kraju. Jednak Polakom to nie przeszkadza***

Skoro nie przeszkadza to ich wybór. A poważniej to antypis gra wyłącznie na najbardziej negatywnych emocjach. Kuń-fa ewentualnei dorzuci PiS-PO to jedno zło, ale to PiS należy zniszczyć. A jak się PiS zniszczy to będzie jak dawniej, czyli na nic kaski, gigantyczna dziura budżetowa. Ale w zamian najdroższe autostrady na świecie, najdroższe stadiony na świecie. Likwidacja całych gałęzi przemysłu, które dotychczas przynosiły zyski dla skarbu państwa. Likwidacja polskich firm typu PLL LOT, czy Poczta Polska. Masowe bankructwo polskich firm jak podczas budowy autostrad za czasów Sławku Nowaku, którego sędziowie boją się sądzić już kolejny rok. Wiadomo dlaczego się tak boją :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

17-05-2024 [19:51] - Jan1797 | Link:

Co tłumaczy u wyborców niby pojmowanie rzeczywistości i nielogiczne bo przeciw sobie głosowanie? 

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2024 [22:24] - Jabe | Link:

Na przykład głosowanie na partię sprowadzającą imigrantów w geście sprzeciwu wobec imigracji.

Obrazek użytkownika u2

17-05-2024 [23:49] - u2 | Link:

@Jan1797

***przeciw sobie głosowanie? ***

Każdy głosuje zgodnie ze swoim widzimisię. Nie zamierzam przekonywać nikogo do PiS. Ale nie zagłosuję przeciwko środowisku, w którym mieszkam. A mieszkam na terenach rolniczych. W miastach rolnictwo nie jest priorytetem. Młodzi z miasta mogą uważać, że żywność produkuje się w supermarketach. A ja wolę polskie produkty rolnicze od zboża technicznego z Ukrainy, czy oleju z Ukrainy. Co z tego że tańsze, ale wykańcza polskiego rolnika? A całkiem możliwe, że wykańcza zdrowie spożywającego, bo nie spełnia norm stosowanych w Polsce.

PS. Gdybym mieszkał w mieście to nie głosowałbym na burmistrzów, czy prezydentów, którzy sprawują funkcję 5 kadencję i twierdzą z uporem maniaka, że wszystko co złe to wina PiS. A wszelkie potrzebne inwestycje po prostu nie da się zrealizować, bo nie ma kasy. Przykład prezydent Białegostoku p. Truskolaski. Od 5 kadencji nie potrafi zbudować lotniska na Krywlanach. Nie ma obwodnicy Białegostoku. Droga z Białegostoku do Augustowa non-stop zapchana TIR-ami. Ale żonka go wysłała do kandydowania, bo nie chce dopuścić PiS-u do władzy. Tak już tam się w tym Śledzikowie pokiełbasiło ludziom, że o wszystko obwiniają PiS, a przecież to oni sami rządzą w Śledzikowie od 3 dekad, kiedy jeszcze nawet nie było PiS-u  :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

18-05-2024 [00:26] - Jan1797 | Link:

@u2,
Pytam jedynie konkretnych ludzi jak postrzegają rzeczywistość, bo żadne przekonywanie nie ma sensu. Wystarczy spojrzeć obok, a dowodów na to, że nie chcą zrozumieć jest aż nadto. A że przeciw sobie głosują, to oczywiście każdemu wolno. To starałem się napisać po wydarzeniu na Słowacji. Jestem tylko pewien, że aktów nienawiści będzie coraz więcej, bo gdy nic się nie składa, nie potrafią, nie chce im się, nie ma etosu pracy to zwyczajnie wtedy nic nie wychodzi. 

Obrazek użytkownika u2

18-05-2024 [08:31] - u2 | Link:

@Jan1797

***aktów nienawiści będzie coraz więcej***

Jak nie umie się rządzić to się hejtuje, aby wywołać zamieszki. Wsadza do więzień przeciwników politycznych. Ba, często dyktatorzy wywołują wojenkę, aby podtrzymać poparcie u ludzi. Przykładów nie trzeba daleko szukać.

Dlatego pierwsze co zrobiła pełomafia to zamachnęła się na media publiczne. Tak wyszła na agresora, choć i wcześniej również każda ich wizyta w tych mediach kończyła się pyskówką i niekończącymi się tyradami antypis.

PS. Przykład sędziego Sz. który zbiegł do ZBIR wskazuje kto był inicjatorem tego hejtowania. W ZBiR trwa regularna wojna. To sposób na rządzenie w ZBiR-ze, który chcą wyeksportować do Polski za pomocą nie tylko ZIelonej Granicy, ale i usłużnych polityków (vide Arkadiusz M. aka Belzebub, czy Kamila G-P aka Myszka Agresorka), sędziów, celebrytów oraz reżyserów typu Agnieszka H. :-)

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-05-2024 [10:50] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Jak zwykle kłamiesz. Jest kawałek północnej obwodnicy Białegostoku. Sam kierowałem jej budową. 

Obrazek użytkownika u2

18-05-2024 [20:18] - u2 | Link:

@rolnik z mazur

***kawałek północnej obwodnicy Białegostoku. Sam kierowałem jej budową***

Czyli całej obwodnicy nie ma. Ba, nawet kawałka nie ma. Tak nas ochujałeś razem z Czaskolaskim. Nie ma jak dojechać do Jeżewa. Niedawno rozmawiałem na ten temat z moim kuzynem z Białostockiego, informatyk, choć wykształcenie ma inne. Zaprosił mnie, a raczej mojego ojca, na swoje wesele. Jednak mój ojciec nie skorzysta, chyba czuje zbliżającą się "śmierć". Nie ma dobrej drogi do Białegostoku z Suwałk. Nadal straszą te potężne TIR-y. Bargłów nie po drodze, tam droga już dobra :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-05-2024 [15:16] - Marek Kudła | Link:

Lewacy i komuniści to nie Polacy.  To polakofoby, potomkowie obcych, głównie ze wschodu, którzy nie mówią po polski tylko po chamsku !  Ich hasłem narodowym jest „bób, humus i włoszczyzna”,  flaga UE jest ważniejsza niż flaga polska, a orzeł biały jako czekoladowe ptaszysko. Europosłowie lewaccy to zdrajcy narodu polskiego !  Oni domagali się karania „własnego” kraju i sankcji finansowych dla Polski, tylko przez to, że nią nie rządzili !  Ponadto bojkotują i nie biorą udziału w nawet najważniejszych świętach narodowych, uważając, że Polskość to nienormalność !  W programie działania są walka z Kościołem i walka z tradycyjną rodziną, w miejsce której wspierają ideologię LGBTQ+ .
 

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2024 [08:37] - Jabe | Link:

Pod względem politycznym nad­wiślańscy tubylcy przede wszystkim dzielą się na chanu­kowych i nie­chanukowych.

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2024 [15:38] - sake3 | Link:

Proszę nnie pytać Polskę tylko Polaków dlaczego nie wyciągali wniosków widząc oszukańcze,cyniczne,przemocowe rządy reżimuTuska Może ni chcielinie byli przygotowani na taką dawkę chamstwa,manipulacji i kłamstw a może po prostu lubią przemoc i rządy silnej ręki.Wystarczy popatrzeć po portalach w internecie.O czym się pisało i nadal pisze? W dalszym ciągu po 8 latach jazdy po PiS-ie jest kontynuacja.Bardzo widoczne jest to na NB gdzie niemalże wszyscy nadal nie widzą że już od pół roku jest nowy rząd.Przez 8 lat nie widziano roli ówczesnej opozycji pełnej jadu i kłamstw.Na zwrócone uwagi była jedna odpowiedź ,że muszą patrzeć rządowi na ręce.Tylko dlaczego teraz nie patrzą,nie nawołują jak uprzednio komentator w każdym wpisie twierdzący ,że ,,PiS mojego głosu mieć nie będzie'' Być może jego cenny głos przeważył  teraz jest zadowolony że znienawidzony PiS już nie dojdzie do władzy a takich rządów jak Tuska oczekiwał.Pan czeka na jakieś przebudzenie w narodzie gdzie najważniejsza jest pastylka dla nastolatek i aborcja?

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2024 [22:19] - Jabe | Link:

Skoro po ośmiu latach PiS-u jest konty­nuacja, to PiS jest do bani.

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

17-05-2024 [16:18] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@Autor: Ile może on tkwić w peerelowskim kłamstwie złożycielskim !?
Ile można tkwić umysłowo w peerelowskim kłamstwie- iż po II wojnie światowej PRL stało się państwem jednorodowym ? A to dzięki sowieckiej korekcie granic Polski! Kłamiąc tym iż rzekomo wszyscy tzw. żydzi wygineli w holokauście (Choć ponad połowę obrzaru RP przejęła Rosja sowiecka , która uprawiała holocaust ,ale z pomocą miejscowych żydów na Polakach. Z których większość żydów  po Barbarosie ewkuowała na wschód jako czekistowskie kadry  ) .Lub ,że przedwojenni Niemcy wyparowali w kosmos bez śladu , zarówno z obszarów tzw „wcielonych do Rzeszy” w 1939  , jak też z tzw „ziem odzyskanych” po 1945 r  ? Ruszcie głowami , bo ta  nie tylko po to służy ,aby  na niej nosić fryzurę!

ps. O czym już publikowałem na podstawie logicznych wyliczeń ,co najmniej 30 % populacji obecnego obszaru  burzańsko odrzańskiego stanowią sitwy etniczne w/w nacji , których przodkowie zostali obadarowani obywatelstwem PRL przez tow. Bieruta . A od 1946 r do tej pory głównie przez Warszawfkę ,oraz ośrodki wojewódzkie  trzęsą i rabują cały obszar Polski i etnicznych Polaków  !

Obrazek użytkownika r102

18-05-2024 [08:03] - r102 | Link:

Proszę pana |Autora  na zimno przemyśleć:

1. większość /prawie wszyscy/ Ukraińców i Białorusinów została "zagranicą"
2. Niemcy z tzw. "Ziem Odzyskanych"  sporo uciekło  przed frontem a resztę wygoniliśmy po wojnie - no nie wszystkich - sam znam /znałem bo już wymarli/ parę przypadków niewygonionych jakoś
3. wybito wszystkich żydów takich "niezasymilowanych" z pejsami, w chałatach i jarmułkach  - ci co przeżyli i przyjechali z ZSRR fizycznie mało się różnią od Polaków i nie są jakoś specjalnie religijni - choć trzeba przyznać że dochowują zasady "żyd żyda zawsze pozna i z nim będzie trzymał"
4. jednak nie było murzynów i ciapaków
2. system szkolnictwa i kultura masowa -  wymusiły jednakowy język, sposób myślenia, ubierania i zachowywania się

tak że jak czułem się jednak w kraju prawie jednolitym narodowo

Obrazek użytkownika Jan1797

17-05-2024 [19:51] - Jan1797 | Link:

@Autor,
Po pierwsze, ostatni spot PiS z Śp. Lechem Kaczyńskim jest najrozsądniejszą odpowiedzią na spot platformy. Tutejszym w sporej liczbie ten pierwszy niewiele mówi. Jeżeli dyskusja po zasadniczych komentarzach wpisu Admina zakończyła się bezrefleksyjnie, to o czym tu mówić? Nie ma co sobie i czytelnikom dolnych pleców zawracać.
Po drugie, mieszkańcy małych miast jako pierwsi odczują skutki zlekceważenia najbliższych wyborów do PE.  Już można kilka elaboratów napisać o tym jakie będą konsekwencje. Zmieni się stan pojmowania wśród wyborców, co widać wśród tutejszych przedstawicieli. Im młodsi tym ich pamięć będzie krótsza. Im starsi, tym większe pokłady negacji rozsądku. 

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2024 [22:17] - Jabe | Link:

Wystarczy w zupełności, żeby politycy PO pilno­wali, by Jaro­sław Kaczyń­ski nie do­rwał się do władzy. Tu nie ma różnicy z wy­borcami PiS-u. Im też wy­starczało, że Donald Tusk nie rządzi.

Tak się ciemny lud roz­grywa.

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2024 [12:53] - sake3 | Link:

Pan się utożsamia z ciemnym ludem czy chce uchodzić za Stańczyka?

Obrazek użytkownika Ijontichy

18-05-2024 [07:43] - Ijontichy | Link:

Prole niech sobie żyją...nawet głosować już nie muszą :-))