Prawdziwa twarz Doriana Graya

„The Picture of Dorian Gray” – Oscar Wilde. Skandalizująca (pierwsze wydanie 1890r.) powieść. Dość infantylne, jak na obecne czasy, postrzeganie zła i narastających konsekwencji zła. Portret młodego pięknisia przejmuje wszystkie jego grzechy, pozostawiając jego naturalną twarz niezmienioną mimo upływu lat i coraz bardziej plugawego charakteru. Problemem jednak nie jest tu samo zło, lecz jego nieuchronność i bezwzględność, kiedy już przejmie kontrolę nad człowiekiem.

Można sobie żartować, można tworzyć dziesiątki memów  na temat rudej wrony (Autor zdecydowanie za rzadko udziela się politycznie; jest geniuszem, a takie hasło tylko raz na parę lat, to marnowanie talentu!), ale nigdy nie należy tracić kontaktu z rzeczywistością, bo rzeczywistość nie jest śmieszna. Jest straszna.  Człowiek, który oszalał z nienawiści usiłuje zarazić swoim szaleństwem każdego, komu jest wszystko jedno gdzie i jak żyje, byle pod jego dyktando, byle z perspektywą zniszczenia PiS i wszystkich jego wyborców, jakkolwiek by to nie było samobójcze. Ten człowiek staje się coraz bardziej niebezpieczny nie tylko dla tych, których wskazuje tłumom jako wrogów, lecz przede wszystkim dla Polski i dla Polaków, niezależnie od ich poglądów politycznych, powiązań, uczuć czy uwikłań.
Ten człowiek już dziś prezentuje przerażającą twarz D. Graya i strach pomyśleć, co zobaczymy za kilka miesięcy, co możemy zobaczyć za kilka lat, jeśli dożyjemy.
W tym natężeniu nienawiści, w takim szaleństwie nie ma żadnych granic i nie trzeba przyjaciela od żółwików, żeby Polakom zgotować drugą Buczę.
Poziom jego pogardy dla ludzi, wszystkich ludzi, jest dziś niewyobrażalny i chyba czas najwyższy, żeby tym obłędem zajęli się psychiatrzy, bo podobna choroba w latach 1930-45  i 1924-53 zakończyła się gigantycznym ludobójstwem.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-05-2024 [06:03] - NASZ_HENRY | Link:

 

Ruda wrona
Orła nie pokona 🌹
 
 

Obrazek użytkownika danuta

16-05-2024 [07:06] - danuta | Link:

Ruda wrona
Orła nie pokona!

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-05-2024 [07:29] - Ijontichy | Link:

Proszę sobie wziąć z półki Rok 1984 Orwella i otworzyć na pierwszym rozdziałe Goldsteina [książka w książce] tam jest najpierw rozdział III a potem I .
Rozdział I jest do dziś cytowany na socjologii przy wykładach socjotechniki,inżynierii społecznej,polityki wew. i polityki zew.
Kiedy obserwuję Tuska,to mam deja vu...całe zdania i porady Orwella wychodzą z tego "człowieka".
Widać,że on nie spał przez 8 lat,tylko sie uczył...jego uczyli!!
 

Obrazek użytkownika sake3

16-05-2024 [09:16] - sake3 | Link:

W tym ciekawym wpisie zabrakło jednego-wskazania skąd tak wielki upust nienawiści i pogardy Tuska.Są dwie odpowiedzi nie trzeba daleko ich szukać.Po pierwsze Polacy nie byli i nadal nie są przygotowani na takie zachowanie.Poziom kłamstw serwowanych bez zmrużenia oka popisy chamstwa i agresji przekraczająch granicę zwykłej przyzwoitości społeczeństwo spętal jak wąż swoją ofiarę.Tyle że Tusk nie osiągnąłby swoich ,,sukcesów'' swoimi talentami do manipulacji czy agresji gdyby nie wsparcie z UE.Przeież wyschnięta mumia Leyen czy Weber z EPLalbo Jourova nawet nie kryją że go wspierają dają zalecenia a nawet żądają przyspieszenia działań wobec Polski.Prof.Krasnodębski jasno wypowiedział się o zamiarach europosłów wobec PIS.Oni wręcz żądają by PiS nie tylko jako partię ale jako działaczy całkowicie i siłowo i jak najszybciej wykluczyć z życia publicznego.Do tego właśnie potrzebują takich ludzi jak Tusk,miernych tchórzliwych,beznadziejnych polityków ale wiernie służących swemu mocodawcy.Ze strony Tuska to nie jest żadne szaleństwo czy objaw choroby.To tylko spryt pokazujący jak można korzystnie zagospodarować swoją podłość.Tusk nie ma bowiem żadnych walorów do rządzenia co widać i to zastępuje furią nawet zresztą względem swoich.Trzeba poznać wypowiedź prof.Krasnodębskiego żeby zrozumieć grozę naszej sytuacji.   

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-05-2024 [09:29] - Ijontichy | Link:

Całe zachowanie Tuska wyjaśniłem w swoim komentarzu...może sie ukaze...a może nie :-))

Obrazek użytkownika spike

16-05-2024 [15:18] - spike | Link:

@sake
"zabrakło jednego-wskazania skąd tak wielki upust nienawiści i pogardy Tuska."
Któryś bloger w skrócie podał źródło nienawiści do Polski i Polaków, chodziło o ojca Tuska, który systematycznie lał, nie pasuje mi tylko info, że jego ojciec był "Polakiem", a to dlatego, że w jego rodzinie mówiło się po niemiecku, a czemu nie po polsku??
Tylko się domyślam, że ojciec z jakiego powodu też musiał być folksdojczem, a z tego co znalazłem w sieci, to rodzina ze strony ojca pochodziła z żydowskiej rodziny, której początki są na wschodniej stronie Polski, która to rodzina przed wojną  przeniosła się do Gdańska. Cechą wspólną rodzin niemiecko języcznych, czy żydowskich jest przejście na ewangelizm, może to było przyczyną, że jego ojciec poznał jego matkę? (to są moje domysły)

Skoro byli folksdojczami, to siłą rzeczy musieli "śpiewać" na nutę niemiecką, a te "pieśni" były antypolskie, jak w ówczesnym Gdańsku, ale i obecnie te echa tam przebrzmiewają, co powinno być z całą surowością tępione.
 

Obrazek użytkownika danuta

16-05-2024 [22:14] - danuta | Link:

@sake. Dziękuję. Formuła tego tekstu ograniczyła jednoznaczne wskazania - kto, skąd i dlaczego, ale po to mamy komentarze, żeby takie rzeczy uzupełnić. Oczywiście, że Tusk nie odważyłby się na to wszystko, nie używałby takiej broni, bałby się, gdyby nie ci, którzy go delegowali i wspierają w dziele niszczenia Polski, gdyby nie Bruksela i Berlin. A jeśli Bruksela i Berlin, to i Moskwa, bo to Moskwa jest spiritus movens wszelkich podłych działań Brukseli, począwszy od delegowania "uchodźców" z jej własnej strefy wpływu, poprzez rzekomo chiński Covid, poprzez spacyfikowanie prezydenta Donalda Trumpa w 2020 roku, skutkujące bezkarnym napadem na Ukrainę, aż po dzisiejsze grillowanie Polski przez użytecznych,  zapewne  suto opłaconych unijnych i "polskich" psychopatów, otwarcie zapowiadających unicestwienie 7,6 miliona Polaków. Czyli jedynej siły, zdolnej przeciwstawić się Rosji. 
Dla mnie nie do przyjęcia jest udawanie, że nic złego się nie dzieje, i walka, jakby w UE nic złego się nie działo, o mandaty w PE. Moim zdaniem Polska powinna wdrożyć procedurę wyjścia z UE w momencie pojawienia się pierwszych "kamieni milowych", czyli otwartej kpiny KE z naszego państwa.