Gdzie ci mężczyźni?!

Wchodzę na facebooka i co czytam?! „Za zatrzymanie budowy CPK, za zatrzymanie  rozwoju Polski – historia was rozliczy”. I już. Historia was rozliczy. Nie my.  
W zasadzie – prawda. Dlaczego „my” mielibyśmy rozliczać, skoro nie wiemy jak się to robi i – jak historia wskazuje - nigdy nie wiedzieliśmy? Ani w 2005, ani 2015, ani w 2019. To nic, że miliony Polaków w 2015 r. wybrały ukaranie morderców smoleńskich, to nic, że tak naprawdę Polacy wybrali wtedy  tylko to - nie pieniądze, nie plusy, nie wiek emerytalny, nawet nie dostatek. Wybrali to, co było i jest kluczem do niepodległości Polski. Wybrali to, bo  dla morderców smoleńskich i dla ich wspólników bezkarność była i jest kluczem do likwidacji państwa polskiego.
Ilu z tych ludzi, porwanych wspólną nadzieją, że wreszcie stanie się to, co w każdym szanującym się państwie powinno się stać – ilu z tych ludzi dzień po dniu, rok po roku, kadencja po kadencji czuło się coraz bardziej oszukanych? Nieistotnych? Nieważnych w wielkim dziele zaniechania?  Ilu z tych ludzi wpadało z euforii na samo dno załamania, bo państwo, które sobie wymarzyli, postanowiło w tej sprawie ważniejszej od wszystkich innych spraw nie robić nic, co mogłoby postawić przed sądem chociaż wspólników morderców smoleńskich i ukarać morderców nasyłających „seryjnych samobójców”  na niewygodnych świadków?
„Historia was rozliczy”. Nie rozliczy. Co z tego, że znamy dziś nazwiska stalinowskich bestii? Która z nich poniosła zasłużoną karę? Kto oprócz bestii - samego Stalina - wydał na nich jakikolwiek wyrok?
Historia rozliczy? Kilkuset karierowiczów, którym jest wszystko jedno, napisze dysertacje? Kilkuset, a może nawet więcej dziennikarzy cierpiących na brak tematów i na brak wierszówki, w ostatecznej desperacji  będzie udawało, że ich to obchodzi? Kto za pięć lat będzie pamiętał, że Polska mogła być najbogatszym państwem w Europie? Kto będzie rozumiał, dlaczego tak się nie stało? Oprócz ściganych niedobitków naszego narodu - nikt. Nawet film nie powstanie o naszej zaginionej cywilizacji, bo za parę lat istocie ludzkiej znane będzie tylko selfie.  
Dziś młody polityk, przed którym TAKI ŚWIAT stoi otworem, pisze: „historia was rozliczy”.
Panie Michale, historia to  nasz Prezydent. Jego krew została w Smoleńsku. W tym błocie. I nikt nikogo za to nie rozliczył. Historii już nie ma.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-05-2024 [05:57] - NASZ_HENRY | Link:

 

Gdy wieje wiatr historii, Ludziom jak pięknym ptakom Rosną skrzydła, natomiast Trzęsą się portki pętakom.😎

 

 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

10-05-2024 [07:48] - Zbyszek_S | Link:

Wyemigrowali w poszukiwaniu kobiet :)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-05-2024 [12:29] - Alina@Warszawa | Link:

Polscy mężczyźni zostali WYMORDOWANI w czasie II wś. przez Niemców, ruską dzicz i Ukraińców.  Stało się tak przez niewypełnienie obietnic przez Francuzów i Anglików, którzy mieli uderzyć na Niemcy na początku września 1939 i NIE PRZYSZLI POLSCE Z POMOCĄ, do której się zobowiązali w traktatach. Stali się w ten sposób wspólnikami zbrodniarzy. 
Polacy, którzy przeżyli, musieli wyemigrować, żeby zachować życie, bo w Polsce opanowanej przez ruską dzicz, czekała ich pewna śmierć z rąk troglodytów z Moskwy do spółki z tamtejszym żydostwem/chazarstwem. 
Jeśli trafiły się jakieś niedobitki to były eksterminowane ekonomicznie. Długo po wojnie żadne przedwojenne emerytury nie były rewaloryzowane. Najlepiej widać to było na emeryturach nauczycielskich - jakie ruscy ustalili po wojnie, takie mieli do śmierci, chyba nawet w czasach gierkowskich. Mówiło się o tych emeryturach "stary portfel". A nauczyciele przed wojną byli raczej dobrze opłacani w stosunku do innych urzędników państwowych. 

Jak to było w konkretnych liczbach można poczytać tu: Pensje w przedwojennej Polsce. Ile naprawdę zarabiali nasi pradziadkowie? 

Jak to było w grupie zawodowej nauczycieli można sobie poczytać tu: Ile nauczyciele zarabiali przed wojną? Płace, obowiązki i przywileje w oświacie okresu II RP  Tu warto poczytać komentarze, bo dzisiejszą młodzież sprowadzają na ziemię. W jednym z komentarzy ktoś informuje, że po wojnie wrócił 1 na 4 nauczycieli ... Ja trafiłam kiedyś na opracowanie IPN dotyczące  powiatów na Rzeszowszczyźnie - po wojnie wróciło tylko ok. 50% nauczycieli, głownie nauczycielek. To pewnie od tamtego czasu zawód nauczycielski był "sfeminizowany", tylko nikt publicznie nie mówił DLACZEGO?

Obrazek użytkownika MFW

10-05-2024 [15:35] - MFW | Link:

"NIE PRZYSZLI POLSCE Z POMOCĄ, do której się zobowiązali w traktatach. Stali się w ten sposób wspólnikami zbrodniarzy."
Tak,  stali się wspólnikami sowieckich zbrodniarzy, bo taki był ich interes.
Propozycję zgładzenia polskich jeńców wojennych w ZSRR zgłosił Stalinowi Ławrientij Beria, szef NKWD i agent brytyjski we władzach od 1917 roku.
Przed wybuchem wojny Brytyjczycy prowadzili ze ZSRR negocjacje w sprawie paktu antyfaszystowskiego przeciwko Niemcom Hitlera. 
ZSRR i Niemcy prowadzili negocjacje w sprawie zawarcia traktatu o nieagresji. Stalin wybrał sojusz z Niemcami i zawarcie paktu Ribbentrop Mołotow, z tajnym załącznikiem o  podziale Europy Śr. Wsch. pomiędzy Rosję i Niemcy.
Po wybuchu wojny Brytyjczycy liczyli na wojnę Francji z Niemcami i w obawie o to, by ZSRR nie zawarł sojuszu z Framcją przeciw Niemcom i by nie wykorzystał polskich jeńców tej potencjalnie wygranej wojnie, uruchomili swego agenta  Ławrientija Berię , by ich wymordowano.
Po szybkiej przegranej Francji z Niemcami, mordy polskich jeńców ustały, bo w interesie UK było zawarcie ze ZSRR sojuszu przeciw Niemcom i wykorzystania polskich jeńców w w walkach po stronie koalicji antyhitlerowskiej. I tak się stało, bo powołano armię gen. Andersa do walki po stronie brytyjskiej i I Armię WP w ZSRR.
Nawet to nie zaowocowało powstaniem wolnej, suwerennej Polski po II WŚ, bo takie były interesy mocarstw.

Podobne uwarunkowania stoją za wskazaniem i nieukaraniem zbrodniarzy z 10.04.2010 roku, bo te wydarzenia też były konsekwencją geopolitycznych gier , prowadzonych przez mocarstwa, które były zaangażowane w politykę resetu USA/NATO/Izrael/Niemcy/niemiecka UE z rządem D. Tuska jako realizatora interesów graczy resetowych.
J. Kaczyński wie o tym i dlatego kluczył w tej sprawie, by nie przekroczyć bariery, która wskazywałaby na udział "sojuszników" w tej zbrodni(z uwagi na obecność Polski w NATO i UE, które wg PIS-u są gwarantem polskiego bezpieczeństwa.   

Obrazek użytkownika sake3

10-05-2024 [08:37] - sake3 | Link:

Nader infantylne i napuszone to ..historia nas rozliczy.''Pokazuje niechęć do spojrzenia na prawdę i do wykazania minimum odwagi.Najłatwiej obowiązek rozliczenia zwalić na historię.W szkołach paniusia Nowacka-Wasilewska już zlikwidowała ten przedmiot więc niedługo i historia nie będzie miałamożliwości rozliczania..

Obrazek użytkownika Mika

10-05-2024 [08:41] - Mika | Link:

Takie bardzo gorzkie @danuta , ale prawdziwe. 
Tylko, że MY to 2 płcie. 
 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2024 [09:10] - Pers | Link:

@danuta
Najwyraźniej @danuta ma większą wiedzę o "mordercach smoleńskich" niż śledczy.
Dlaczego @danuta nie podzieli się swoją wiedzą?

Obrazek użytkownika Darek65

10-05-2024 [09:11] - Darek65 | Link:

Polacy zostali wykastrowani. Może inaczej, dali się wykastrować, szczególnie te młodsze pokolenia. To również nasza wina. Wychowaliśmy miękiszonów, nie przystosowanych do życia, obojętnych, skupionych na sobie. Żyjących w przekonaniu, że żywność bierze się z marketów, a nie z pracy rolnika, pieniądze z bankomatu, a nie z pracy i oszczędzania.
Dlatego teraz robią z nami, co chcą - https://pch24.pl/crisis-magazi...

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2024 [10:26] - Jabe | Link:

Polacy dzielą się na chanu­kowych i nie­chanukowych. Zmarły prezy­dent za­liczał się do tych pierw­szych.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-05-2024 [11:46] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Ludzie, w tym także Polacy, dzielą się na mądrych i na mało rozgarniętych - ty należysz do tych drugich 🤣 Potwierdzasz to w każdym swoim wpisie.

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2024 [13:17] - Jabe | Link:

To nieuzasadniona opinia.

Kryterium chanukowości jest przy­datne. Pozwala oddzielić za­przane „partie ze­wnętrzne” od auten­tycznych. Te pierw­sze są rekwi­zytami w teatrze, a wy­­wodzą się prze­ważnie od okrągłego stołu.

Naturalnie nie ma ono nic wspólnego z religią, bo umizgi do żydów są motywo­wane poli­tycznie. To akt wasalny.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-05-2024 [13:38] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
//To nieuzasadniona opinia.//
Sam ją uzasadniasz codziennie - i nikt nawet nie musi tego komentować 🤣
Kiedy Braun znów się wybiera do Moskwy po wytyczne razem ze świtą Tuska?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-05-2024 [16:01] - Alina@Warszawa | Link:

Jak Big-Pharma wpływa na medyków i władzę?! Grzegorz Braun: "FORSOWALI preparat i..." 
https://banbye.com/watch/v_e1W...