Zwycięstwo samorządowe 2024

Wobec odtrąbienia zwycięstwa (już dziewiątego) PiSu w wyborach samorządowych 2024 należy się komentarz po drugiej turze. Zacytuję dawnego koalicjanta:

"Formacja premiera Donalda Tuska objęła władzę samorządową na taką skalę, jakiej nie udało się od 1989 r. osiągnąć nikomu. Jeżeli porównać budżety wszystkich samorządów rządzonych od dzisiaj przez KO z tymi rządzonymi przez inne partie razem wzięte to wynik jest mniej więcej 90:10. I to jest właśnie skala zwycięstwa Donalda Tuska" — ocenił Giertych.

Jednocześnie warto przypomnieć, że PiS nie będzie rządzić w żadnym z wielkich miast".

Uważam, że tym komentarzem warto dokończyć zaczęte.

3c

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [12:15] - u2 | Link:

PiS nie będzie rządzić w żadnym z wielkich miast

Bardzo mnie rozbawiło żądanie pełomafii, aby p. Sutryk wycofał się z wyborów. Radziłem na Salooonie24, aby wynajął ochronę i nie jeździł rowerkiem po Wrocku, bo może skończyć jak .p. Adamowicz z Dancygu. Pełomafia nie żartuje jak wysuwa takie żądania. Jednak sondaże wykazywały zdecydowaną przewagę p. Sutryka i Don Tuskone wycofał poparcie dla swojego kandydacika, który nie miał najmniejszych szans i poparł zdecydowanego faworyta p. Sutryka. Pan Sutryk "zmiażdżył" p. Bodnar w 2 rundce i to mnie bardzo cieszy :-)

Obrazek użytkownika Ryan

22-04-2024 [12:46] - Ryan | Link:

Duże miata to 15% populacji Polski
Reszta to PIS
Wynik 75-15 dla PIS-u
A ten genderowy autor tego "tekstu"jest tak samo pierd*lnięty jak Kuń bo 30% jest znacznie wiecej niz 34%
A co
Wolno mu

Obrazek użytkownika Kaczysta

22-04-2024 [13:32] - Kaczysta | Link:

to palant

Obrazek użytkownika Mika

22-04-2024 [12:41] - Mika | Link:

Spoko @tricolour

Na całe szczęście Prawaki to nie lewackie pi**y.  My siebie i swoich jakoś ogarniemy. Ty może już zamów kraty do okien i ogarnij zakupy przez internet. Jaki Ci Twój włodarz z #Koalicja13Grudnia zaimportuje na Twoja dzielnice czarnych sąsiadów to do towarzystwa zostanie Ci ten blog i my 😝

Już taka jedna "intelektualistka" koleżanka ze środowiska KO dzwoniła, po podpisaniu Paktu Migracyjnego, że moze jednak Bąkiewicz i narodowościowcy bedą pilnować Polek? Identyfikacja jest prosta. Będzie weryfikacja po urodzie i waszych tatuażach, czy "biżuterii ***** ***

Obrazek użytkownika tricolour

22-04-2024 [13:00] - tricolour | Link:

@mika

Czy ten wpis do mnie, to Twoje prawdziwe oblicze, a te wcześniejsze to fałszywe wyważenie?

Obrazek użytkownika Mika

22-04-2024 [13:06] - Mika | Link:

@tricolour 

Ty w tym wieku i nie wiesz, że kobieta zmienną jest 😝😂
Gorycz we mnie przebrzmiewa, bo w Gdyni był wybór między aborcjonistką finansową przez Hołownie podobno, a leniwym tituskiem Tuska. Czyli wyboru nie było. 
A w innych miastach wybrano ponownie osoby, które ewidentnie działają na szkodę swoich miast. I w co tu wierzyć. 

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [13:46] - u2 | Link:

w Gdyni był wybór

To aż dziwne jest, że kandydat od Don Tuskone przegrał. I to w tricity. A p. Kosiorek, która popiera aborcję na życzenie przedstawiono, że ponoć chodzi do kościółka. Oczywiscie fejk, aby ludzie chodzący do kościoła  na nią zagłosowali. Sprytne zagranie pod publiczkę :-)

Zwykle pełomafia podpina się pod najsilniejszego kandydata, któremu proponują "ochronę" mafijną, czyli składają propozycję nie do odrzucenia. Jak ktoś odmawia to kończy jak p. Adamowicz.

Obrazek użytkownika tricolour

22-04-2024 [14:28] - tricolour | Link:

@mika

Dlaczego gorycz?

Skoro jestem dla wielu z Was palantem, durniem, trycem, to wybiorę dla was nawet aborcjonistów w ramach konsekwencji. Ciężko pracujecie na swój los.

Może warto to zacząć zauważać?

Obrazek użytkownika Mika

22-04-2024 [18:51] - Mika | Link:

@tricolour

Ty ciężko pracujesz na opinię 😂 
Nie mów, że jesteś zadowolony z takich włodarzy. 

Obrazek użytkownika Darek65

22-04-2024 [21:24] - Darek65 | Link:

"Gorycz we mnie przebrzmiewa, bo w Gdyni był wybór "  - można zaklinać rzeczywistość, ale to nic nie zmieni. To PIS musi sobie zadać pytanie i znaleźć odpowiedź, dlaczego  jednym z kandydatów, nie był kandydat ZP. 

Obrazek użytkownika Mika

22-04-2024 [21:37] - Mika | Link:

Aleź masz rację. Odsyłam do artukułu Marka Banowskiego  - Niemoralny polityk – bohater na czasie?

Z drugiej strony – kiedy należy zacząć pracować na sukces wyborczy? Jakimi metodami? Czy przed nami kolejne 5 lat uśpienia i znowu pobudka na miesiąc przed wyborami?
Praca nad wizerunkiem, komunikacja z wyborcami, strategia rozpisana na 5 lat to zbyt wiele?
Marketing polityczny jest obowiązkowy. Dlaczego nie wykorzystują go politycy prawej strony?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-04-2024 [13:07] - Marek Kudła | Link:

Pamiętajmy, że po likwidacji SB i WSI wszystkie łajzy i mordołby z powiatów zjechały z całymi rodzinami do dużych miast !  To są teraz siedliska komunizmu i lewactwa w Polsce. Ci ludzie i ich potomkowie będą zawsze głosowali na lewaków !  Przykładowo, prezydent Warszawy Trzaskowski to syn byłej agentki SB, i właśnie takiego będą popierać te hordy bolszewickie.  Jak do tego dodamy więźniów, złodziei, elgiebete i inną szumowinę, to wyłania nam się żywy obraz  wyborców PO w dużych miastach !
 

Obrazek użytkownika Jabe

22-04-2024 [13:33] - Jabe | Link:

To Rafał Trzaskowski zjechał do War­szawy „z po­wiatów”?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-04-2024 [14:58] - Marek Kudła | Link:

Debil, jak Boga kocham debil !

Obrazek użytkownika Pers

22-04-2024 [15:22] - Pers | Link:

Olać Warszawę czy Kraków.
Najważniejsze że PiS rządzi w Skierniewicach i Pcimiu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-04-2024 [16:39] - Tezeusz | Link:

To normalne a wynika z zamieszkałej ludnosci w tych aglomeracjach. Z dostępnych materiałów IPN wynika że :
Poznań - rdzennej ludności min 3 pokoleniowej jest obecnie 7 procent. Reszta to nachodżcy zwiezieni przez  sowieckie ściewrwo po 1945 roku pociagami z terenów Białorusi, Ukrainy i roSSji. Wielu z nich nie znalo jezyka Polskiego. Rdzennych wielkopolan wymordowali niemcy za Powstanie Wielkopolskie i kacapstwo za lanie 1920 roku pozostałych wyeksmitowano po 1956 roku.  Dlatego nachodżcy głosowali np. za Millerem a obecnie za tęczą...
Warszawa - podobnie - 6 procent rdzennej ludnosci wielokpokoleniowej reszta to nachodżcy kacapscy, Ukraińscy, Białorusini i żydzi...I wszystko stauje sie jasne. Pozostają tzw. słoiki..głównie dzieci komunistów.
Gdynia - zero nachodżców - rdzennej ludności od 1923 roku 70 procent ludnosci polskiej....
Gdańsk i Wrocław-  bez polskiej ludności rdzennej wielopokoleniowej.. itp....Ludnosc zwieziona w  całości z terenów wschodnich....Repatrianci, Ukraińcy, Białorusini, niemcy w ramach oraz przesiedleńcy z UPA  w ramach  tzw akcji " Wisły",

To wiadomo dlatego tam dominuje komusze PO.
 

Obrazek użytkownika Mika

22-04-2024 [18:49] - Mika | Link:

Ostatnio próbowałam namówić moją prawacką statystyczkę, żeby przeanalizowała ten lektorat #KoalicjaPatologii i pokazała, kto na nich głosuje. Spławiła mnie, stwierdzając, że nie będzie tracić czasu i energii na grzebanie się w tym syfie. A ja wciąż uważam, że nie powinniśmy być tacy cały czas prawi. 
Tyle lat ta patologia tuska dyskredytowała lektorat Prawicy, wyzywając nas i obarczając swoimi przywarami i prostackimi cechami. Uważam. że czas pokazać, kim są te wydmuszki. 

Obrazek użytkownika tricolour

22-04-2024 [19:28] - tricolour | Link:

@mika

Szczerze zachęcam do pokazania. Warto w takich razach zaczynać od siebie - czyli w tym przypadku od Ciebie, jako pomysłodawczyni.

A że jestem w miarę świeżo po kolejnym drzewie genealogicznym, to proste pytanie: ile masz udokumentowanych pokoleń wstecz? Jesteś potomkiem szlacheckim, znasz herb swego rodu?

Obrazek użytkownika Mika

22-04-2024 [20:04] - Mika | Link:

Tak @tricolour, udało się zidentyfikować 8 pokoleń wstecz. Ja jestem dziewiątym.
Tak mam herb 😝, synuś mój ma 2. 
Ale to nie ma znaczenia, chodzi o postępowanie. Po co Ci herby, jak akceptujesz takie sytuacje.

"Polska zawsze będzie krajem peryferyjnym. W naszym interesie jest rezygnacja ze snów o podmiotowości. Jesteśmy wewnętrzną gospodarką Niemiec, wywijanie szabelką to samobójstwo – przekonywał prawnuk autora Trylogii."

Obrazek użytkownika tricolour

23-04-2024 [14:05] - tricolour | Link:

@mika

Dziewięć pokoleń, około trzystu lat, zatem wczesne 17xx. Podobnie mam.

Sugerujesz, że coś akceptuję - co?

Obrazek użytkownika Jan1797

22-04-2024 [21:54] - Jan1797 | Link:

Tricolour,
No starasz się, widzę.
Trochę kpisz, daruje Ci, ale umówmy się -dzisiaj:)

Obrazek użytkownika tricolour

22-04-2024 [23:19] - tricolour | Link:

@jan

Tak gwoli ścisłości: ja się zasadniczo zawsze staram i zasadniczo zawsze też trochę kpię.

To jest bardzo dobre na zdrowie.