Koniec czy początek?

 
Koniec podróży – starsza Pani, sam urok, rozmawiałyśmy dłuższą chwilę w idealnej harmonii, poczynając od zachwytów nad świeżo rozkwitłymi sadami, na polityce międzynarodowej i pewnych międzynarodowo  wrażliwych poglądach skończywszy. I nagle padł temat kandydata na burmistrza, syna wspaniałej polonistki, walczącej w Powstaniu Warszawskim, działającej w pierwszej Solidarności. Osoby niezwykłej, którą wszyscy będziemy pamiętać do końca naszych dni. Uważam, że ten człowiek działa destrukcyjnie mówię o tym – i to jest ta chwila, w której moja rozmówczyni oznajmia, ze ona zawsze była i będzie liberalna, a ja usiłuję dociec, co jej przeszkadzało być liberalną za Prawa i Sprawiedliwości.
- Sojusz tronu z Kościołem.
- Kaczyński powinien odejść z polityki
- Ona czuła się całkowicie pozbawiona wolności za rządów PiS.
- Rozczarował ją prezydent Duda, bo myślała, że to człowiek z otwartą głową
Dopytuję, jakiej wolności ją pozbawiono. Wolności w myśleniu? Wolności wyboru? Wolności posiadania i demonstrowania poglądów politycznych? Jakiej jeszcze wolności?
Na wszystkie uzyskuję odpowiedź: „Nie! Nigdy więcej tej opcji!” Stwierdzam: „A taka miła była rozmowa”, moja interlokutorka potwierdza. Wysiadamy z autobusu i na tym się to kończy.

To nie była osoba obciążona jakąś misją, działająca za pieniądze, właścicielka jakichś nadnaturalnych dochodów – to była zwykła Polka, energiczna Babcia, z alergią na PiS. Dlaczego? Skąd ta alergia u ludzi, którzy, teoretycznie rzecz biorąc -  czyli jak twierdzą sondaże, politolodzy i różni inni płat… przepraszam, POLITYCZNI  magicy - powinni być zdeklarowanymi zwolennikami tej partii? Co takiego sprawiło, że emerytka z umysłem jak brzytwa nawet nie dopuszcza myśli o tym, że mogłaby przekonać się do Prawa i Sprawiedliwości?

Sojusz tronu z Kościołem?
Kardynał Nycz, de facto siłą zabierający krzyż smoleński sprzed Pałacu Prezydenckiego właśnie objętego we władanie, oficjalnie objętego przez Bronisława Komorowskiego?
Kardynał Nycz odprawiający msze dziękczynne za prezydenturę Hanny Gronkiewicz – Waltz?
Kardynał Nycz zabraniający modlitwy pod krzyżem smoleńskim księdzu Stanisławowi Małkowskiemu, który ten krzyż uroczyście poświęcił na naszych oczach, na oczach  tysięcy Polaków broniących Krzyża 3 sierpnia 2010 roku?
Hierarcha zsyłający księdza Stanisława Małkowskiego na Cmentarz Północny, bez prawa do odprawiania mszy, nawet żałobnych, jedynie  do asysty przy pochówkach, w 1983 r. nakładający na księdza Małkowskiego zapis o braku prawa do objęcia  jakiejkolwiek parafii, i stopniowe odbieranie mu możliwości pełnienia kolejnych posług.
To jest sojusz tronu z ołtarzem? Czyj tak naprawdę jest ten tron, w warunkach sojuszu nie ratujący dożywotnio represjonowanego kapłana?
Czyj jest ten ołtarz, na którym biskupi składają ofiary z braci, z  najwspanialszych synów narodu polskiego?

Jarosław Kaczyński powinien odejść z polityki?
Krążą różne zdania, ale dopóki nie znamy sytuacji wewnątrz partii, trudno się na ten temat jednoznacznie wypowiedzieć. Jarosław Kaczyński jest dziś symbolem – dla jednych symbolem wolnej Polski, dla innych symbolem zaniechania, dla jeszcze innych symbolem ucisku odbierającego wolność. Problem w tym, że ani jedna z tych ewentualności nie zyskuje poparcia zdecydowanej większości Polaków.

Jak to się mogło stać, że za rządów PiS, które nam kojarzą się wyłącznie z wolnością, to poczucie wolności u tak wielu ludzi zostało zaburzone (vide wynik wyborów parlamentarnych i – także – samorządowych), że tak wielu ludzi poczuło się zniewolonych?
Abstrahuję w tej chwili od wpływu „wrogich mediów” , bo nie wszystko jest winą TVN i GW.
Nie zamierzam stawiać tu żadnej tezy i jej uzasadniać. Rozmawiałam z człowiekiem takim jak ja, nie z medialnym czy politycznym aparatczykiem. Co się takiego zdarzyło, że tak wielu Polaków wyłączyło TVP i włączyło TVN? Co takiego się zdarzyło w mediach i w polityce, że  ten przepływ był decydujący o zmianie rządów?
Ja uważam, ze lekceważenie. Lekceważenie widzów o gustach innych niż... nieskomplikowane. Propozycji dla każdego widza w mediach publicznych 2015-2023 ewidentnie zabrakło.
Nie chcę znęcać się nad frontmenami tej epoki, bo oni dziś przezywają autentyczny szok, albo go nie przezywają, wykorzystawszy swoją szansę do maksimum – i nikt ich nawet nie nazywa celebrytami, co nagminnie spotykało  artystów - śpiewaków, muzyków, wybitnych aktorów. Nazywanie ich celebrytami to degradacja, porównywalna z zerwaniem epoletów generałowi i uczynieniem z niego szeregowca. Nie było powodu, żeby popisywać się brakiem szacunku dla sztuki. Cokolwiek powiedział Pszoniak, należało przemilczeć, jako nietakt Pszoniaka. Cokolwiek powiedział Daniel Olbrychski – przemilczeć z tych samych powodów, obojętne co  Olbrychskim kierowało; niech wylewa tę zupę na obrus, nie wypada zwracać mu uwagi, tym bardziej że robi to na wizji. Przypomnieć sobie  obu w „Ziemi Obiecanej”, i poczekać, aż przyjdzie telegram o drożejącej bawełnie.
Najbardziej znienawidzona przez liberałów TVP Info niestety z każdym kolejnym rokiem rządów PiS traciła walory informacyjne na rzecz propagandowych.  
 24 godziny na dobę, od północy do północy - te same wiadomości i ci sami komentujący, a jako przerywnik jakaś droga, która: 1. ma być otwarta 2. jest otwierana 3. właśnie została otwarta. 
Tak naprawdę dopiero TV Republika wyszła do ludzi, i zrobiła to podczas protestów rolników, a dlaczego dopiero wtedy – odpowiedź wydaje się oczywista.
Przez osiem lat rządów PiS nikt na nią nie stawiał. Owszem, była sobie TV Republika – jako nisza. Podobnie jak niezalezna.pl, której Polacy zawdzięczają m.in. większość pierwszych informacji na temat zamachu 10.04.2010, w tym filmik 1:24, odnaleziony i skopiowany potem przez internautów, którzy wówczas na Niezależnej przekazywali sobie informacje i najważniejsze linki W KOMENTARZACH.
Wiem, o czym piszę, bo byłam jedną z tych osób, które 12 kwietnia 2010 roku ten filmik, usuwany  zawzięcie z Sieci (przez służby polskie? przez służby rosyjskie?) odnalazły  i podały dalej, z dramatycznym apelem o natychmiastowe kopiowanie i wrzucanie na FORA INTERNETOWE. Dzisiaj wiedzielibyśmy o tym tyle, ile raczyłby nam przekazać Mark Zuckerberg .
Czy pozbawialiśmy wówczas wolności kogokolwiek z liberałów? Być może. W końcu liberalizm to dowolność – jak się okazało, także w interpretacji zamachu, w którym ginie Prezydent RP.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

13-04-2024 [05:11] - Adam66 | Link:

@danuta 
Przez jakiś czas wierzyłem, że Kaczyńscy to dobra opcja dla Polski, jednak po przyzwoleniu przez LK na działalność B'nai B'rith w Polsce zacząłem mieć wątpliwości.  Zgoda na traktaty lizbońskie i idiotyzmy z posiedzeniami knesetu w Krakowie tylko to pogłębiły.  Potem był Smoleńsk, dużo emocji i znowu wzrost symapatii do Kaczyńskiego na jakiś czas.  Euforia 2015 i sukcesy PISu po zdobyciu władzy jeszcze tą sympatię wspomogły, no i 2017 - wykopanie Szydło do Brukseli - szok!  Wstawienie bankstera Morawieckiego na jej miejsce i jego wazeliniarskie podejście do eurokołchozu ten szok pogłębiło.  Następnie cyrk kowidowy i wojna ukraińska zupełnie mnie wyleczyły z jakiejkolwiek sympatii dla PISu.  To wszystko jest gra służb, Tusk zagospodarował stronę lewacką, Kaczyński prawacką a Polska ginie.  Pisałem już to wielokrotnie, wszyscy politycy czynni w czasach okrągłego stołu powinni być wy...leni w kosmos.  Bez wyjątku czy udają lewicowców czy prawicowców - wszyscy won!

Obrazek użytkownika danuta

13-04-2024 [21:32] - danuta | Link:

Oczywiście, że jest gra służb, ale postkomunistycznych, być może nawet po prostu rosyjskich. Trudno sądzić inaczej po tym, jak od 1989 zwalczano prawicę, i jak od 2001 roku były rozgrywane i konstruowane różne przystawki PO oraz - proporcjonalnie do poparcia - Lewicy. Towarzyszyły im równolegle budowane przez te same "środowiska", imperia medialne, od samego początku działające profesjonalnie i skutecznie.  Jeśliby po prawej stronie miały miejsce takie same polityczne wygibasy i niewyobrażalne symbiozy, to zapewniano by im taką samą osłonę medialną, dziś podobne imperia byłyby po stronie PiS i Suwerennej Polski, i nikt  by tych partii nawet nie próbował zwalczać. Jak to wygląda po każdej utracie władzy przez PiS? Proszę sobie przypomnieć morderstwa polityczne, nie tylko zamach smoleński, ale i tych stu niewygodnych świadków zamordowanych w różnych okolicznościach po zamachu, proszę sobie przypomnieć zabójstwo Marka Rosiaka, proszę sobie przypomnieć wszystko, co się dzieje od 13 grudnia. Gra służb? Albo te służby po prawicy to wyjątkowe patałachy, albo ich nie ma. Co wcale mnie nie cieszy, bo jakaś przeciwwaga dla postkomuny i sowietów powinna być.

Obrazek użytkownika juur

13-04-2024 [23:07] - juur | Link:

„Trudno sadzić inaczej po tym, jak od 1989 zwalczano prawicę „  celem nie jest zwalczanie tzw. prawicy a pełna kontrola sceny politycznej. Ta inscenizacja zapewnia stabilność i ciągłość władzy. Pis czy Po rządzi to nie ma znaczenia. Zawsze kierunek jest taki sam. Różnice są tylko werbalne. Najważniejsze to nie dopuścić by powstało coś poza kontrolą architektów okrągłego stołu. 

Obrazek użytkownika r102

13-04-2024 [06:14] - r102 | Link:

Pani Danuto - co "takiego się wydarzyło"  - ależ jakie to proste - zasady skutecznej  propagandy zostały już dawno opracowane i sprawdzone - np przez tow. Goebbelsa - to naprawdę działa :-)

Obrazek użytkownika danuta

13-04-2024 [21:36] - danuta | Link:

Niestety racja, ale co w takim razie od czasów Goebbelsa robią z tym porządni ludzie? Wygląda na to, że nadal zapewniają, że to wszystko nieprawda, bo niczego innego nie potrafią.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-04-2024 [07:22] - Tezeusz | Link:

Neo TVP inaczej TVN nie oglądam nie znam hebrajskiego.

Obrazek użytkownika danuta

13-04-2024 [20:56] - danuta | Link:

Ja nie wiem, w jakim języku nadaje neo - TVP, bo po bredniach o czystej wodzie nie ma sensu tego oglądać 

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

13-04-2024 [07:28] - SilentiumUniversi | Link:

Syndrom Niesiołowskiego. Albo szczera spowiedź, mocne postanowienie poprawy i zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu albo - jak to sformułował nasz były prezydent - stłucz pan termometr, nie będziesz pan miał gorączki.

Obrazek użytkownika juur

13-04-2024 [08:32] - juur | Link:

„Tak naprawdę dopiero TV Republika wyszła do ludzi, i zrobiła to podczas protestów rolników….” Czy to były protesty przeciwko „5”? Milionerzy na traktorach, dzieci nie mogą na czas dojechać do szkoły, karetka zatrzymana przez blokadę……itd, itd…..

Obrazek użytkownika danuta

13-04-2024 [21:51] - danuta | Link:

Przyznam, że nie oglądałam TV Republika podczas protestów przeciwko "5", ale w mediach publicznych nie słyszałam żadnych takich wypowiedzi. "Piątka" była horrendalnym błędem, kosztującym PiS świetnego ministra rolnictwa i ok. 10 procent poparcia na wsi, i chociaż szybko się z tego wycofano, to tych 10 procent nie udało się odzyskać, a co to oznacza, wszyscy widzimy.  

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2024 [09:39] - sake3 | Link:

Moje refleksje po wizycie u lekarza.W trakcie omawiania szczegółów badania EKG pani doktor spytała o mój stosunek do partii politycznych,a konkretnie czy jestem za koalicją czy PiS-em Po uzyskaniu mojej odpowiedzi,że za PiS-em pani kardiolog poczerwieniała jak burak,zaczęła wzburzona przekonywać w jak wielkim błędzie jestem popierając złodziei i aferzystów dając tym samym do zrozumienia,że jestem zwykłym zmanipulowanym głupkiem.Byłam w wielkim popłochu,że pani doktor lada moment dostanie zawału i przyjdzie mi ją ratować.Jak widać syndrom ,,miłości''do koalicji zwycięża w każdym obszarze życia..

Obrazek użytkownika danuta

13-04-2024 [21:55] - danuta | Link:

"Lekarzu, lecz się sam!" 

Obrazek użytkownika Zofia

14-04-2024 [10:21] - Zofia | Link:

@sake
Do Pani refleksji dodam swoje spostrzeżenie z syndromu "miłości" do PO ale z innej dziedziny życia społecznego. Mojemu proboszczowi nie przeszkadzają ani poglądy ani działania posłanki z PO , która w jeden dzień organizuje czarne marsze czy drze w sejmie japę o tabletkę dzień po albo o legalizację zabijania nienarodzonych a w różnych uroczystościach kościelnych zasiada na honorowym miejscu a nawet może coś kłapnąć na ambonie. Naród polski nie posiada " moralnych elit" do naprawy społeczeństwa!

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

13-04-2024 [10:11] - AŁTORYDET | Link:

Pani Danuto,
Rozmawiała Pani, ze Starszą Panią, która poza urokiem, okazała się być głupia, po prostu. Można by rzec, nie-wyjątkowo głupia. Jak zauważył Proboszcz z mojej parafii, teraz starsi ludzie nie są mądrzy. 
A co do TV Kurskiego, to nie była zła telewizja. To czego Pani zabrakło w ofercie, myślę o bardziej wymagającym widzu, miały realizować kanały tematyczne. TVP Kultura, Historia etc. Fatalnie wypada bilans szczególnie TVP Kultura za dyrektorowania w niej Matyszkowicza. Programy z "dyskusjami" Wigury i łaszącego się Terlikowskiego, drętwe gadki prof. Nowaka, sporo tego było. Ale była też znakomita Justyna Melonowska. Oferta filmowa była nienajgorsza ale mocno bojaźliwa. Nigdy nie pojawił się w TVP film Hrebejka "Czeski błąd" znany szerzej jako "Róże Kawasakiego" - najlepszy film o lustracji, jaki kiedykolwiek powstał. Główne programy TVP były prowadzone z sensem tj. z troską o masowego widza. Kiedyś Jacek Kurski powiedział, że próby lokowania trudniejszej, bardziej ambitnej produkcji, skutkowały spadkiem oglądalności do nawet 1%. Czy spotkana przez Panią, Starsza Pani, skusiła by się na seans z Jimem Jarmuschem? Obejrzałaby "Skowronki  na uwięzi" Menzla czy "Żart" Jiresa? Albo posłuchałaby recenzji trylogii Józefa Łobodowskiego? Nie sądzę.
Jeśli rzuci Pani okiem, na repertuar TVN, telewizji dla młodych, zdolnych i wykształconych, to zobaczy Pani, że nie ma porównania z ex-TVP. A jak wielu klęczy przed nią w zachwycie i uwielbieniu.  

Obrazek użytkownika danuta

14-04-2024 [00:04] - danuta | Link:

Oczywiście, możemy uznać, że Polacy cierpiący na alergię na PiS są po prostu głupi, ale tak nie jest. Są wśród nich ludzie głęboko rozczarowani do ekipy Prawa i Sprawiedliwości po - uwaga - rekonstrukcjach rządu, zwłaszcza po zdymisjonowaniu Pani Premier Szydło i Pana Ministra Macierewicza. Są przedsiębiorcy obciążani nadmiernymi podatkami. Wreszcie są rolnicy, którzy, tak jak to było do przewidzenia, stracili zaufanie do rządu PiS i do samej partii po nieszczęsnej "piątce dla zwierząt" no i - niestety - po zdymisjonowaniu i ukaraniu ministra Ardanowskiego, który jako jeden z nielicznych zdawał sobie sprawę ze wszystkich skutków nawet samego procedowania tej ustawy, nie mówiąc już o jej wprowadzeniu  w życie. Tak samo trudno uznać, że wszyscy młodzi ludzie zaczadzeni "uśmiechniętą Polską" i przekonani, że PiS to obciach i samo zło, są idiotami. Tu akurat spory odsetek spełnia te kryteria, ale  nie dlatego, że ma jakiś defekt, tylko dlatego, że tak ich wykształcono w polskich szkołach.
TVP za Kurskiego rzeczywiście nie była zła, przede wszystkim była bliżej ludzi, i widać było, że Kurskiemu bardzo na tym zależy. Potem, po jego odwołaniu,  wysyłano urzędników do pełnienia funkcji reprezentacyjnych, bo podwyższono standardy.... No nie sposób nie wspomnieć o spełnianiu kolejnych "kamieni milowych" i uczestnictwie w grze o KPO, których nigdy nie mieliśmy otrzymać, co było wiadome od samego początku tej gry, podobnie jak dziś już wiadome jest, że nie ma innego ratunku dla Polski niż wyjście z UE, i to jak najszybciej, jeśli po wyborach nadal będzie zarządzana jak sowiecki kołchoz. Można przed tym wszystkim uciekać w literaturę, co sama z pasją robię całe życie, ale trzeba też mieć świadomość, że to nie jest kryterium. Że niezależnie od tego, co kto jest w stanie przeczytać i co zrozumieć toczy się walec polityki i czasem trzeba wyjść z zanurzenia, żeby spróbować walczyć o ludzi, bez uprzedzeń. Tego też mi zabrakło.

Obrazek użytkownika Ijontichy

13-04-2024 [11:12] - Ijontichy | Link:

A może ta pani zaczerpnęła "ocykany" i na chwilę przestaly na nią działać "maskony'? Tekst cały w noweli S.Lema "Kongres futurologiczny"
Z tym,że nawet najsilniejsze "ocykacze"były też zmanipulowane,ale producenci "ocykaczy" byli "znikani i przepadali bez wieści..."-- Salon Niezależnych
Ludzie przez moment dostali ocykacze...i zobaczyli że Morawiecki,Duda,Kaczyński,Niedzielski et tutti quanti pchają nas do 15 landu Prus...a tam nawet kolorowi 
będą lepiej traktowani niz polaken....bo mają siłę i broń,a polaken? Plastikowe widelce...

Miłego weekendu :-))

Obrazek użytkownika danuta

13-04-2024 [22:58] - danuta | Link:

To teraz poprosimy ocykacze  dla "uśmiechniętej Polski" et per i Confederati żeby zobaczyli, że zielone ludziki, których nazwisk nawet nie znamy, pchają nas pod "opiekę" Putina.

Obrazek użytkownika Ryan

13-04-2024 [21:35] - Ryan | Link:

Polacy to przedziwny naród - 15 października 2023 roku napadli sami na siebie i przegrali

Obrazek użytkownika danuta

13-04-2024 [22:02] - danuta | Link:

100/100

Obrazek użytkownika Jan1797

15-04-2024 [14:40] - Jan1797 | Link:

- „Kaczyński powinien odejść z polityki”
Wcześniej epatowano się określeniem „Solidarność nie jest już potrzebna”, a podobnych "durnot" w naszej historii jest bez liku.

@Ryan,

- "Czas nam kojarzący się wyłącznie z wolnością, 
 u tak wielu ludzi zaburzony, aż do poczucia zniewolenia."

Pogarda, jak ta w latach tuż przed rozbiorowych czy drugą wojną światową nie jest niczym nowym. Wynikająca z nie wiedzy i zauroczenia niby europejskością.  Ktoś, kto przygięty jest lansem nie zauważa, że nigdzie go nie chcą, a podobni wcześniej wybrawszy wschód kończyli na zesłaniu. Są też przedstawiciele niby naszej strony, stojący w rozkroku i szukający tam towarzystwa. Przede wszystkim wytłumaczenia własnych zaniechań, błędów, czy „lansu po wywróceniu stolika”?

Kardynał Nycz, odprawiony z Krakowa po wizycie Jana Pawła II, bez nuty żalu? 
Faktycznie z ulgą. 

Obrazek użytkownika danuta

16-04-2024 [23:54] - danuta | Link:

Ci, którzy stoją w rozkroku, niby po naszej stronie, wcale nie oczekują na lans. Takie mają zadanie. Stać w rozkroku i udawać, że stoją po naszej stronie. 

Obrazek użytkownika Jan1797

17-04-2024 [13:51] - Jan1797 | Link:

Ci, którzy stoją w rozkroku, niby po naszej stronie, wcale nie oczekują na lans. Takie mają zadanie. Stać w rozkroku i udawać, że stoją po naszej stronie. 

Jak najbardziej uwaga Pani jest na czasie i zgadzam się w 100% 
 

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2024 [21:57] - sake3 | Link:

Wydaje mi się,że jest Pani trochę niesprawiedliwa wobec TVPInfo.Nie uważam,że była propagandowa,wprost przeciwnie informowała o posunięciach gospodarczych,inwestycjach,co mylnie zostało odbierane jako propaganda.Może zbyt mało udzielała się w terenie,może była mało krytyczna i dynamiczna,ale nie można zarzucić jej braku profesjonalizmu WRepublice występują przecież ci sami dziennikarze co w TVP Info i często w charakterze gości z innych ugrupowań też ci sami co w TVP.Należy życzyć Republice wytrwałości i odporności na wrogość poltyków i mediów.

Obrazek użytkownika danuta

13-04-2024 [22:41] - danuta | Link:

Owszem, nie można było TVP Info zarzucić braku profesjonalizmu ani braku informacji o inwestycjach, gospodarce, sytuacji politycznej w Polsce i na świecie. To było w porządku i to bardzo pozytywnie przekłada się na ofertę TV Republika. To co w TVP Info mogło zniechęcać, zwłaszcza tych, którzy nie byli jej stałymi widzami, nie dotyczyło samej oferty programowej, lecz sposobu jej realizowania., zwłaszcza w ostatnim roku przed wyborami parlamentarnymi.  Takiej nadgorliwości, na którą wszyscy jesteśmy uczuleni, w pokazywaniu bieżących informacji tylko dobrych i jednocześnie czegoś, co na mnie robiło wrażenie pójścia na łatwiznę - kilka tematów dnia powtarzanych w każdych wiadomościach w tej samej formie, z tymi samymi komentarzami, co w sytuacji, kiedy w kraju działy się rzeczy i dobre, i niepokojące, i zdecydowanie złe, o których powinniśmy wiedzieć jak najwięcej, było zwykłym marnowaniem czasu i potencjału stacji, o widzach już nie wspominając. 

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2024 [23:12] - tricolour | Link:

Jakbym słyszał Skabajewą... taka profesjonalna armia rosyjska, a nie jest witana kwiatami przez Ukraińców.

Tępa propaganda, robiąca z widza durnia do bezrozumnego głosowania raz na cztery lata, a potem zakleić dziób. To była oferta informacyjna partyjnej telewizji.

Obrazek użytkownika danuta

14-04-2024 [00:42] - danuta | Link:

Której?

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-04-2024 [08:09] - Kaczysta | Link:

Sprawy światowe chwieją się coraz poważniej, a my zamiast jedności i wspólnego szykowania się na różne, być może dziejowe wydarzenia, mamy dyskurs o aborcji, pigułce, kladce przez Wisłę, a do tego TVP i Polskie Radio w likwidacji.
Ktoś nas świetnie rozbroił medialnie.

Obrazek użytkownika sake3

14-04-2024 [09:44] - sake3 | Link:

@Kaczysta.....O to właśnie chodzi by aborcją,pigułką i wątpliwymi sukcesami Trzaskowskiego czy chamstwem Nowackiej przykryć niemoc i głupotę rządzących Koalicja od dawna jest zajęta likwidacją państwa i swoimi sprawami.Reżim nie ustaje we wzajemnej walce o miejsca na listach wyborczych,lokowaniu się na posadach po wyrzucanych poprzednikach.To wymaga czasu,jeszcze dwa ważne wybory przed nami więc i kampanie wyborcze Jest czas na rządzenie?Co robią ludzie zatrudnieni w rozdmuchanych ministerstwach? Nudzą się i żrą między sobą za dobre pieniądze.

Obrazek użytkownika danuta

16-04-2024 [01:04] - danuta | Link:

Obawiam się, że nie tylko medialnie. Przecież to przyjaciel(e) Putina. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-04-2024 [08:50] - Ijontichy | Link:

POST SCRIPTUM!
https://wpolityce.pl/polityka/688520-mateusz-morawiecki-wybory-do-pe-beda-arcywazne
W PiS dalej nie rozumieją,że wystawiają najwiekszego szkodnika jako wizerunek ZP? 
Odkąd Morawetz został premierem,to PiS zaczął sięgać dna,ale do zakutych łbów nic nie dociera...

Obrazek użytkownika spike

14-04-2024 [10:30] - spike | Link:

no to macie "zbawiciela" Tuska, o co ten raban?
za niedługo będziemy mieli tak dobrze, że dobrze nam tak.

Obrazek użytkownika sake3

14-04-2024 [11:05] - sake3 | Link:

@spike.....To charakterystyczne dla NB.Nawet chyba znak firmowy-walić w PiS ile wlezie. Kiedy rządzi,kiedy nie rządzi,zawsze i wszędzie ma być atakowany.Sprytne to,bo nie pokazuje ,,osiągnięć'' neorządu. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-04-2024 [12:46] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Do tego rympalskiego kabaretu na NB już przywykliśmy. Ja czasem się uśmiecham, ale czasem walę na odlew jak jakiś rympał zaczyna ubliżać. Jednak najczęściej olewam, bo szkoda mi czasu na frajerów.

Obrazek użytkownika danuta

17-04-2024 [00:00] - danuta | Link:

Odkąd Tusk został premierem... proszę sobie zostawić dużo miejsca na wyliczenie wszystkich pasywów. Oczywiście pod warunkiem, że przeżyjemy choćby następny rok.