RADYKAŁ EMMANUEL IDZIE NA WOJNĘ

Emmanuel Macron od ściany do ściany. Prezydent Francji, który w latach 2019-2022 najczęściej ze wszystkich europejskich przywódców rozmawiał z Władimirem Władimirowiczem Putinem, bo aż 42 razy (dla porównania : Angela Merkel - 34 razy, a inni liderzy po kilka) teraz chce, uwaga, wysyłać żołnierzy z krajów członkowskich Unii na Ukrainę! Skąd taka zmiana? Macron zmienił się? Dojrzał? Nie. Z jednej strony to ucieczka przed przypominaniem tego, że był z Putinem „za pan brat”. Z drugiej strony to ewidentnie reakcja na to, że ku osłupieniu Paryża Rosja zaczęła bezceremonialnie wchodzić w tradycyjne francuskie strefy wpływów w Afryce. Postimperialna Francja naiwnie myślała, że na terenie jej dawnych kolonii nikt im nie podskoczy i nikt nie ośmieli się wkładać palce między afrykańską framugę a francuskie drzwi. A tymczasem Rosjanie zrobili to w Mali i nie tylko, bo na przykład w innej dawnej kolonii francuskiej, gdzie język francuski jest nadal oficjalnym - w Republice Środkowoafrykańskiej, ale też na Madagaskarze. W efekcie Rosjanie w Mali  i RSA są, a Francuzów już nie ma. Na pocieszenie Macronowi i jego wymienianych co chwilę premierów może pozostać fakt, że Rosja na „Czarnym Lądzie” (jak to mawiano przed erą „politycznej poprawności”) wchodzi jak w masło nie tylko do państw powstałych z dawnych kolonii Francji, ale też do innych, chociażby do przez wieki zajmowanego przez Portugalczyków Mozambiku, czy dawnej części Imperium Brytyjskiego – Republiki Południowej Afryki.

Skoro w Afryce Rosjanie weszli „w szkodę”, no to teraz Monsieur Macron się odwija. Można rzec: Emmanuel zuch – a nawet harcerz! Jednak z takiego, jak to kiedyś w Polsce mówiono „austriackiego gadania” nic nie wynika. Bo jak mówi stare polskie powiedzenie: „Krowa, która głośno ryczy – mało mleka daje”.

Zatem radykalna inicjatywa Macrona spali na panewce. Jednak jeden chociaż cel prezydent Republiki Francuskiej osiągnął: zorganizował nieformalny unijny szczyt w Paryżu trzy i pół miesiąca przed wyborami europejskimi! To może trochę pomóc jego formacji politycznej, która już od dłuższego czasu dostaje baty od prawicowej partii Marine Le Pen...

*tekst ukazał się na portalu wio.waw.pl (28.02.2024)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Michalski

29-02-2024 [19:47] - Marek Michalski | Link:

Chronologia wydarzeń wskazuje na obecność Grupy Wagnera w Mali już w 2021r. zatem 24 II 2022 prezydent Francji powinien mieć świadomość wypierania przez Rosję Francji z Afryki. Mimo to doszło do sytuacji gdy żartowano z ucha Macrona rozgrzanego przez telefony do Putina. Skąd więc to przesunięcie w fazie?
https://pism.pl/publikacje/ros...

Obrazek użytkownika u2

29-02-2024 [20:14] - u2 | Link:

Skąd więc to przesunięcie w fazie?

Fala, oprócz fazy, ma dwa inne parametry: częstotliwość i amplitudę. Jak już pisałem na NB nigdy nie opanowałem teorii fal elektromagnetycznych. No nie jest to mi potrzebne do szczęścia, ale lepiej by było, aby teorie się zgadzały z praktyką. A zachód tkwi w błogiej nieświadomości, że wojna światowa nie może się się powtórzyć. Otóż może, i na to wskazuje kilka wizji, które przytaczałem na NB. Ale nikt nie słucha greckiej Kassandry. Woli publika napastliwego antypolskiego Kaszuba, Ukrę i Tatara oraz śledzika ze Sledzikowa niejakiego Hołownię:-)

Obrazek użytkownika smieciu

29-02-2024 [20:54] - smieciu | Link:

Niestety proste historyjki dla mas słabo trzymają się kupy.
Macron przykładowo wydzwaniał do Putina bez przerwy. Tylko co z tego? Skoro nie znamy treści rozmów.
Ale skoro Grupa Wagnera już od dawna naciskała w Afryce to dlaczego mamy uważać że były to rozmowy przyjacielskie a nie wręcz przeciwnie? Jest po prostu tu ciągle uparcie wałkowany mit Fancusko, Niemieckiej przyjaźni z Putinem tylko że jest wbrew wszelkich faktom a jego jedynym oparciem są (polskie - pisowskie) uprzedzenia i kreowane przez propagandę demony.
Tym bardziej że sam autor pisał że pomijając Le Pen, ugrupowanie Macrona jest prawą częścią francuskiej sceny politycznej. Reszta to kompletne już czerwone lewaki miziające się do Putina.
Jak wytłumaczyć że Putin zburzył całą tą sielankę? Gaz płynący do Europy, rurociągi działające za to wysłał wojska dobierające się w Afryce do skóry Francuzom. Całość obrazu pokazuje nam że nie mieliśmy do czynienia z jakimś wyskokiem na Ukrainie. Tylko że było dużo więcej. Bo także Afryka, farmy trolli i nawet próby wpływu na wybory w USA.
Ludzie tęsknią za prostymi historyjkami dlatego propaganda urabiająca masy, także za pomocą tzw. niezależnych obserwatorów snujących swoje geopolityczne opowieści, ma się tak dobrze.

Tylko że skoro coś się nie zgadza to się nie zgadza. Trzeba iść za faktami. A te mówią że Putin wystąpił przeciw Europie. Przeciw Francji i Niemcom. A i że jest jeszcze jedno bardzo potężne stronnictwo, które fanem Niemców i Francji nie było i nie jest. Zamiast nich woląc się w sprawie Ukrainy więc wysługiwać Polską.
Oczywiście i taki obrazek ma swoje niezgadzające się elementy. A zatem ta historia musi mieć swoje dodatkowe zakręty.

„Zatem radykalna inicjatywa Macrona spali na panewce.”

Spali na panewce? Bo? Przecież nie wiemy czemu Macron to zrobił, więc na jakiej zasadzie ten wniosek?
Przecież mamy tutaj naprawdę dziwne rzeczy. Pozostawione bez odpowiedzi. Dlaczego Macron podał taki pomysł? Kompletnie zaskakujący. Który, co było do przewidzenia, nie ma szans na poparcie. DZISIAJ. Fico wiedział o sprawie już wcześniej. I wypowiadał się negatywnie. Ostatecznie nikt nie poparł chyba pomysłu Macrona. A my mamy zakładać że on się tego nie spodziewał?
Czemu więc rzucił ten pomysł skoro wiedział z góry jaka będzie reakcja?
Dodatkowo Scholz właśnie dołączył się do zabawy jasno wskazując że wyszkoleni żołnierze NATO już są na Ukrainie gdyż bez nich nie byłoby możliwe obsługiwanie najbardziej zaawansowanych broni, które Ukraina otrzymała. Więc z jednej strony Scholz mówi że nie, nie chce wojsk NATO na Ukrainie ale z drugiej oswaja ludzi z tematem: Ci żołnierze już tam są i co? Nic strasznego.

Wyraźnie więc to będzie mieć ciąg dalszy. Mamy wrzutki. Z których, może coś wyniknąć. Jeśli do tego sytuacja dojrzeje. Bo coś się wydarzy.

Obrazek użytkownika smieciu

29-02-2024 [21:03] - smieciu | Link:

Jak zwykle. Notka Czarneckiego gdzieś znika. Ciekawi mnie na jakiej zasadzie to działa.