Wyślij Apel do Rzecznika Praw Obywatelskich

Kontynuując mój ulubiony temat, chciałabym z tego miejsca prosić niezalezna.pl, gazetapolska.pl, tvrepublika.pl o podjęcie tego tematu, poprzez udostępnienie tego w swoich kanałach informacyjnych a wszystkich użytkowników o wysłanie tego apelu, lub indywidulnie zmodyfikowanego do Rzecznika Praw Obywatelskich. Pamiętajcie, że tylko my Suweren możemy zatrzymać bezprawie, sędziokrację i likwidację Państwa Polskiego!
Apel zamieściłam również na mojej stronie z której bezpośrednio można wysłać apel mailem. Można też go udostępnić znajomym poprzez WhatsApp oraz w mediach społecznościowych. Tutaj Apel w pliku pdf

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

aleja Solidarności 77                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
00-090 Warszawa                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   biurorzecznika@brpo.gov.pl

         

                                                                                                     Apel

Apeluję do Rzecznika Praw Obywatelskich o natychmiastowe zaprzestanie lobbowania za antykonstytucyjnymi przepisami zmieniającymi ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa.
Przypominam, że jest Pan Rzecznikiem Praw Obywatelskich a nie korporacyjnych stowarzyszeń sędziowskich. Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej w art.2 mówi jasno, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym w którym władza zwierzchnia należy do Narodu i ów Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli (art.4 KRP) w całym trójpodziale władz (art.10)
Zwracam uwagę, że Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, które bawi się we władzę ustawodawczą i chwali się gotowymi projektami ustaw z naruszeniem art.178.1 Konstytucji w § 16 statutu  Stowarzyszenia, wiąże swoich członków sędziów, pełniących władzę sądowniczą jego statutem oraz uchwałami, pod groźbą wykluczenia ze stowarzyszenia o czym mowa w § 14 statutu. Jest to bezprawnym naciskiem na niezawisłość wszystkich sędziów stowarzyszonych w SSP Iustitii!
W uchwałach tego stowarzyszenia a także stowarzyszenia Themis, wielokrotnie kwestionowało Konstytucję w tym Prerogatywy Prezydenta oraz ustawy znajdujące się w porządku prawnym Rzeczpospolitej Polskiej, w tym o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa, próbując wprowadzić anarchię w Rzeczpospolitej Polskiej!
Swoją antypaństwową postawą narazili Państwo Polskie na niepowetowane szkody finansowe oraz wizerunkowe. Z osobistych pobudek, na lata zawieszali postepowania sądowe, wysyłając bezpodstawne pytania prejudycjalne, wykraczające poza umowy międzynarodowe, odbierając obywatelom prawo do sądu i rozpatrzenie sprawy, przez niezawisły bezstronny sąd bez nieuzasadnionej zwłoki o czym mowa w art.45 Konstytucji.
Stowarzyszenia o których tutaj mowa, należą do międzynarodowych sieci stowarzyszeń z których sędziowie zasiadają zarówno w TSUE jak i ETPCz. Sędziów do obydwu tych Trybunałów, delegują władze wykonawcze. Teza jakoby wybór przez władzę ustawodawczą, członków sędziów do Krajowej Rady Sadownictwa, która nie jest sądem  ani organem władzy sądowniczej wpływał na niezawisłość sędziów, uderza bezpośrednio w niezawisłość TSUE oraz ETPCz, które wydały takie orzeczenia.
Obywatel stawiając się przed sądem w składzie, którego znajduje się sędzia poddawany presji stowarzyszenia, może mieć uzasadnioną wątpliwość czy wyrok w jego sprawie wydaje sędzia czy jego stowarzyszenie a być może ktoś z sieci tych stowarzyszeń albo ktoś, kto finansuje fundacje udzielające wsparcia finansowego stowarzyszeniom sędziowskim. Obawy te potwierdzają liczne wyroki w stosunku do osób, które nie podzielają światopoglądu głoszonego przez SSP Iustitia.
Sędziowie o których tutaj mowa, wielokrotnie szykanowali innych sędziów, którzy nie poddawali się naciskom korporacji sędziowskich. Sędziowie obrażający i zniesławiający innych sędziów oraz instytucje Państwa Polskiego, wielokrotnie dopuszczali się uchybienia godności sędziego i winni odpowiadać dyscyplinarnie ze złożeniem z urzędu włącznie. Za publiczne zniesławienia oraz znieważenia mające na celu poniżenie w opinii publicznej i narażenie na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia funkcji, powinni również ponieść odpowiedzialność karną z art.212 oraz art.216 Kodeksu Karnego.
Orzeczenia Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, kwestionujące ustawę o Krajowej Radzie Sadownictwa, oraz pozaprawnie kwestionujące statusy sędziów powołanych przez Prezydenta po 2017 roku, zapadły w składach sędziowskich w których orzekali sędziowie ze stowarzyszenia Iustitia co w świetle postawionych tutaj zarzutów jasno wskazuje, że sądy te nie były sądem o którym mowa w art.45 Konstytucji.
Jako prawnik, doskonale Pan wie, że Konstytucja nigdy nie dawała sędziom prawa do wyboru spośród siebie członków do KRS. Dawały im to ustalenia Okrągłego Stołu, które nigdy nie zostały przepisane do Konstytucji i to właśnie z powodu zapisów Konstytucji, które zamieszczone są na wstępie tego apelu. Parlament w przeciwieństwie do Zgromadzenia Ogólnego Sędziów, jest wybierany w demokratycznych wyborach jako Przedstawiciel Suwerena, wiec wybór spośród sędziów przez Posłów ustanowiony jest w duchu zapisów Konstytucji co zresztą potwierdził Trybunał Konstytucyjny.
Skandalem jest, że Rzecznik Praw Obywatelskich, jako organ kontroli i ochrony prawa obywateli w tym prawa do niezawisłego, bezstronnego sądu, sam współdziała z korporacjami w celu pozbawienia obywateli tego prawa. Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być wolny od nacisków i działać na rzecz obywateli a nie korporacji sędziowskich!
 
Monteskiusz „O duchu praw”
„Władza sądu nie powinna być powierzona stałemu senatowi, ale wykonywana przez osoby powołane z ludu, w pewnych okresach roku, w sposób przepisany prawem, aby tworzyć trybunał trwający tylko póty, póki tego konieczność wymaga.
 W ten sposób owa tak groźna władza sędziowska, nie będąc przywiązana ani do pewnego stanu, ani do pewnego zawodu, staje się, można rzec, niewidzialną i żadną. Nie ma się ustawicznie sędziów przed oczami: lęk budzi urząd, a nie urzędnicy.
 Trzeba nawet, aby w ważnych oskarżeniach zbrodniarz, z zezwoleniem prawa, mógł sobie wybierać sędziów, lub, przynajmniej, aby mógł ich wykluczyć tylu, iż tych, co zostaną, można by uważać jako pochodzących z jego wyboru”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

29-01-2024 [21:51] - marsie | Link:

Pisać do RPO? Za przeproszeniem - bez jaj! Już dawno pisałem w Biuletynie, że takie Iusticie czy inne Themis powinny zostać zlikwidowane jako niezgodne z prawem, bo sędziowie nie mają prawa należeć do żadnych związków zawodowych czy stowarzyszeń politycznych! Kierowałem to do PiS! I co? Gówno, pardon!
A RPO wsparł właśnie Jurasa w walce o jego "rodzinę na swoim" - i mamy do niego pisać?
Walka z lewackim kurestwem Chyżego Ruja to nasz obowiązek, ale za pomocą obecnego RPO?
Może czegoś nie rozumiem, ale coś mi tu nie gra!

 

Obrazek użytkownika Anna Marzec

29-01-2024 [22:08] - Anna Marzec | Link:

Tylko presja ma sens. Ja wysłałam a kolejne pisma będę pisała do Posłów, że jak nie zaprzestaną popierania #Koalicja13grudnia, zawiadomię prawowitą prokuraturę o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa z art.127 KK. One nigdy się nie przedawniają. Sama głową muru nie przebiję ...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

29-01-2024 [21:58] - Siberian Husky Dog | Link:

Przecież to po Bodnarze kolejny Rzeźnik Praw Obywatelskich
​Czyli pisz na Berdyczow

Obrazek użytkownika Anna Marzec

29-01-2024 [22:09] - Anna Marzec | Link:

Tylko presja ma sens

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-01-2024 [07:24] - NASZ_HENRY | Link:

 

Specjalistka od apeli  też może być przydatna na NB. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że to pomieszanie władzy ustawodawczej z wykonawczą i sądowniczą jest głównym źródłem obserwowanego bezprawia. I warto wspomnieć, że to Polak biskup Wawrzyniec Goślicki i jego traktat „De optimo senatore” (O dobrym senatorze) był protoplastą podziału władzy na sto lat przed Monteskiuszem. Na jego traktacie oparta jest przecież konstytucja Stanów Zjednoczonych.😉

 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-01-2024 [08:51] - RinoCeronte | Link:

Brawo Polacy i także Hiszpanie bo pierwsi mieli Kortezy!

Obrazek użytkownika Czesław2

30-01-2024 [09:15] - Czesław2 | Link:

"Na jego traktacie oparta jest przecież konstytucja Stanów Zjednoczonych" ...które są obecnie przejęte przez żydów i na progu wojny domowej. Biden wysłał właśnie do Teksasu Gwardię Narodową. Nie, nie przeciw najeźdźcom, przeciw Gwardii Stanowej

Obrazek użytkownika Anna Marzec

30-01-2024 [11:00] - Anna Marzec | Link:

Nie jestem blogerem, piszę tu z potrzeby chwili. Kiedy to pisałam, Pani Gójska w TVRepublika rozmawiała z rzecznikiem prasowym Iustitii, Bartłomiejem Przymusińskim i cackała się z nim jak z jajkiem. Chciałam dostarczyć mocniejszych argumentów. Głównym źródłem bezprawia jest ignorowanie prawa, przez organy władzy. Ja odwołuję się do Monteskiusza gdyż to na niego kasta się  powoływała 😉
Niezalezna.PL w serwisie X: „Uchwały władz stowarzyszenia zobowiązują sędziów Iustitii? "Obywatele muszą mieć gwarancję bezstronności".https://t.co/elwAa96aXC #NiezaleznaPL https://t.co/s4Viq7i0zM” / X (twitter.com) 

Obrazek użytkownika Jan1797

03-02-2024 [10:35] - Jan1797 | Link:

Oczywiście, że ma sens czysty, logiczny i kulturalny sprzeciw. W proteście do wszystkich rezolucji wniesionych przeciw Polsce, które tu niezauważane rujnowały kraj w oczach sąsiadów. Słowem przeciwko niszczeniu dorobku przodków, sukcesu codziennego trudu i rzeczywistych elit.  Tych co wiedzą, co znaczy czuć się Polakiem i nim być właśnie teraz.   Jak protest rolniczy bez niszczenia żywności, na granicy ramię w ramię z blokującymi nieświadomie wjazd i tankowanie na stacji Orlen. Stanie się faktem.  Jestem Pani wdzięczny. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

19-04-2024 [14:30] - Alina@Warszawa | Link:

Jak widać po czasie wpis odniósł ten skutek, że o prawniczej samowolce w postaci organizacji JUSTITIA / JUSTICJA nie słyszymy w mediach prawie wcale. Cud jakiś? Czy może cwaniaki przeczytały tekst i stwierdziły, że lepiej robić swoje po cichu wg starej ruskiej zasady "tisze jediesz dalsze budiesz", czy jakoś tak... 

Nie słyszałam żadnych doniesień, żeby Rzecznik Praw Obywatelskich zajął jakąś postawę np. w postaci komentarza pod tym wpisem - a przecież mógłby wykorzystać demokratyczną możliwość i wypowiedzieć się bezpośrednio tu pod wpisem i potwierdzić swoje stanowisko w oficjalnym komunikacie na stronach RPO. Niestety RPO lekceważy i nas obywateli, i nasze prawa, a jego koledzy z Justicji mogą sobie wyczyniać dowolne niekonstytucyjne koziołki i bezprawnie wpływać na nasze życie.