Chińska droga Donalda Tuska

Chińska droga Donalda Tuska
Pojawiła się w kręgach komentatorów teza, że łamanie prawa przez rząd Donalda Tuska, w myśl zasady cel uświęca środki to poligon doświadczalny na współczesnej demokracji, który obserwują państwa zachodnie. Ośmielę się pójść dalej i zadać pytanie, a co jeżeli to podłoże pod system Chiński? 

Oficjalnie federalizacja Europy ma być alternatywą dla Stanów Zjednoczonych i Chin. Nieoficjalnie, Chiny mocno zabiegają o swoje wpływy na starym kontynencie, a największe państwa członkowskie nie są gospodarczo gotowe podjąć konkurencji z największymi gospodarkami nawet współpracując. Dodatkowo dochodzi samobójcza zielona polityka, która w UE urasta do formy religii. Dlatego chcąc wyjść z cienia USA Europa potrzebuje nowego hegemona. Po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, wydawać się może, że Rosja przestała być wiarygodnym partnerem w kwestii bezpieczeństwa, ale jeżeli chodzi o biznes można podejrzewać że europejskie elity za cenę taniego gazu i surowców wrócą do starych interesów. Wobec tego, że swoją potężną gospodarką Chiny wydają się idealnym partnerem (Senior), dla Europy. W ramach budowania wzajemnych powiązań zapewne sądowane są zmiany ustroju politycznego Europy aby dostosować się do autorytarnego partnera. Przy czym komunizm na starym kontynencie zostałby ubrany w tęczowo zielone szaty. 
Tutaj rządny zemsty Tusk, wydaje się dla elit starego kontynentu idealnym materiałem do dowodzenia poligonem doświadczalnym we wprowadzaniu autorytaryzmu z świecie liberalnej demokracji. Czy jest on wstanie przeprowadzić ten eksperyment, na kiedyś miłującym wolność polskim narodzie. Czy jest świadom w czym bierze udział? Czas pokaże. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-01-2024 [17:39] - NASZ_HENRY | Link:

W Chinach to Tusk za kulisa by robił.

Dla nas ważniejsza jest lokalna polityka.
Rosja powoli wraca mieszając skutecznie w amerykańskich wyborach,  w Unii Europejskiej głownie w Niemczech i oczywiście w Izraelu…  Można przewidzieć w dalszej przyszłości konflikt niemiecko-rosyjski bo Niemcy chcą objąć protektoratem także Ukrainę. Takiej szansy gospodarczego  opanowania Europy nie mieli od wieków… Pewnie zaczną odbudowywać Pałac Saski gdzie umieszczą swoją ambasadę i nawet zablokują migrację a to zapewni Tuskowi wzrost poparcia...;-)
 

Obrazek użytkownika mjk1

23-01-2024 [17:40] - mjk1 | Link:

   Wyraźnie widać, że autor nie ma bladego pojęcia o chińskim systemie gospodarczym. Nie tylko państwa członkowskie, ale cała tzw. gospodarka kapitalistyczna nie jest w stanie podjąć konkurencji z gospodarką chińską, bo różnica w funkcjonowaniu jest całkowicie odmienna a o jej fundamentalnej różnicy autor też nie ma pojęcia. Bezapelacyjnie Chiny zabiegają o wpływy na starym kontynencie i najlepiej byłoby, gdybyśmy to my byli ich głównym i jedynym partnerem. Nie widzę jednak nikogo w całym okrągłostołowym układzie, który mógłby zrealizować tę politykę.

Obrazek użytkownika juur

23-01-2024 [20:00] - juur | Link:

"Nie widzę jednak nikogo w całym okrągłostołowym układzie, który...." bo po to był okrągły stół by nic poza kontrolą okrągłostołową  nie powstało a tym bardziej przywódca mogący, potencjalnie, szkodzić realizacji długofalowych planów w których Polska jako niepodległe państwo nie istnieje.  Za konieczne uznano zniszczenie przemysłu narodowego co wykonano w 220% i to przed terminem. Drugi etap do przemiany świadomości społecznej jak np. przekonanie durni, ze są "młodzi wykształceni i z wielkich miast.." ogromny sukces tego projektu przeraził nawet realizatorów. To co można zrobić z ludźmi tanimi i w gruncie rzeczy prostymi metodami może przerażać. 
Tą samą technikę zastosowana do zneutralizowania trudniejszej części społeczeństwa przywiązanego do wartości i wiary. Ale też sukces. Pod sztandarami patriotyzmu wyprowadzono ich tam gdzie pierwszą grupę czyli na manowce. Do pierwszej grupy jeszcze nie dociera co się stało. W drugiej grupie wielu już zdaje sobie z tego sprawę, że dali się oszukać. Wyznawcy, funkcjonariusze skandowali na wyścigi .... najlepszy premier, najlepszy rząd, oszukali go.....teraz  zmienili zawołanie na.... poprzedni najlepszy premier, poprzedni najlepszy rząd.....  i to chyba odzwierciedla w jakim stanie znajdują się członkowie, największej, obecnie partii opozycyjnej co już jest katastrofą.

Obrazek użytkownika Darek65

23-01-2024 [20:03] - Darek65 | Link:

"gdybyśmy to my byli ich głównym i jedynym partnerem" - swego czasu bardzo mocno o to zabiegali. Na wystawie Expo w Chinach dostaliśmy nawet jeden z głównych pawilonów. Pamiętam, jak Macierewicz zablokował budowę terminala przeładunkowego. No cóż, nas przyjaciele zza oceanu na to nie pozwolą. Z drugiej strony dla Chińczyków zawsze bylibyśmy tylko pionkami. 

Obrazek użytkownika sake3

23-01-2024 [20:24] - sake3 | Link:

@mjk1........My głównym partnerem Chin? No nie...Przecież Scholtz już tam był uprzedzając innych .I czy UE pozwoliła by nam na taką smiałość jak bycie samodzielnym i jedynym partnerem Chin?.Już widzę oczami wyobraźni sankcje,kamienie milowe TSUE.....Cymbał Trzaskowski zaraz by się wypowiedział,,,po co nam chiński partner jak mamy takiego przyjacielskiego partnera w Berlinie'' No może nie tak znowu przyjacielskiego i z pewnością nie partnera a kolonizatora i cywilizatora polskich zwierzątek ,ale nie patrzmy na szczegóły.. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-01-2024 [20:44] - Siberian Husky Dog | Link:

Panowie posłowie Wąsik i Kamiński wychodzą z więzienia ku nieskrywanej rozpaczy złodziei i bandytów. 
Myślę, że następnym krokiem będzie Europejski Trybunał Praw Człowieka i olbrzymie odszkodowania dla nich.
tusk z bodnarem powinni ponieść finansową i karną odpowiedzialność za swoje czyny

Obrazek użytkownika r102

23-01-2024 [20:51] - r102 | Link:

Rządny władzy nad Chińską ortografią p. Musashi sąduje naszą wytrzymałość na przecinkozę  :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-01-2024 [21:05] - Siberian Husky Dog | Link:

PILNE

Parlament Turcji zatwierdził członkostwo Szwecji w NATO

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-01-2024 [23:12] - Siberian Husky Dog | Link:

W końcu Sejm RP ma znowu 460 posłów.