Pe-eZ-eL czyli ZSYP

Dziś trochę o PSL-u. Partia, która zdobyła 32 mandaty, okazała się przysłowiowym języczkiem u wagi. Bez posłów z PSL-u, Tusk nie byłby w stanie utworzyć tak destrukcyjnego, niszczącego Polskę rządu. Tak wiec PSL ponosi pełną odpowiedzialność za to, co się w Polsce dzieje. PSL, który odwoływał się do tradycji i wartości narodowych, katolickich i ludowych stał się w ręku Tuska ich zaprzeczeniem. Kosiniak-Kamysz stał się popychadłem Tuska i człowiekiem od brudnej roboty (pamiętne podniesienie wieku emerytalnego, a teraz np. likwidacja funduszu kościelnego, t.j. funduszu emerytalnego księży - nie tylko katolickich). Miał szansę w 2022 r. wygrać z AD wybory prezydenckie, ale wolał torpedować wybory korespondencyjne, aby Platforma mogła dokonać zamiany mającej śladowe poparcie Kidawy-Błońskiej na Trzaskowskiego. Mógł zostać po ostatnich wyborach premierem rządu. PiS godził się na takie rozwiązanie, nie chcąc dopuścić do tego, co się dzieje obecnie. Jak głęboko PSL tkwi w PRL-u? Zacznijmy od tego, że obecny PSL niewiele ma wspólnego zarówno z PSL "Piast" Witosa, jak i PSL Mikołajczyka. Dla tych polityków niepodległość, suwerenność - interes Polski, były sprawami najważniejszymi. Używanie nazwy PSL jest dużym nadużyciem. De facto mamy do czynienia z neo ZSL-em. Przypominam, że ZSL był wiernym sojusznikiem PZPR. Obecny PSL przestał reprezentować interesy polskiej wsi, a stał się raczej przechowalnią dla polityków wyrzuconych z PO za zbyt prawicowe poglądy.  Koalicja z partią Hołowni pod nazwą "Trzecia Droga" okazała się wielką ściemą i oszustwem. Miało to być coś pomiędzy PO a PiS, tyle, że przepojone miłością i prawością. Czymże jest partia Hołowni, przypomnijmy - powstała jako koło ratunkowe dla PO, w momencie, kiedy pod kierownictwem Budki, partia zaczęła się gwałtownie sypać. Założycielami jej byli ludzie powiązani z postsowieckimi służbami specjalnymi, tacy jak Kobosko, czy sowieckiego chowu generał Różański. Na czele stanął Hołownia, marionetka - komediant  z TVN-u. Pamiętacie, jak rzewnie płakał nad Konstytucją, nie gorzej jak "uwiedziona" przez agenta Tomka posłanka Sawicka (ta od kręcenia lodów na służbie zdrowia). A teraz łamie Konstytucję bez zmrużenia oka. Wracając do PSL-u, może ta partia odegrać pozytywną rolę, powstrzymując destrukcyjne i prowadzące do utraty suwerenności państwa polskiego rządy Tuska, albo negatywną – przykładając rękę do nieodwracalnej tragedii. Pytania do polityków PSL i ich wyborców: czy Polska ma się stać niemieckim landem i czy Polska ma zrezygnować z odszkodowań za ludobójstwo, za zniszczenia dokonane przez państwo niemieckie, a do tego właśnie zmierza rząd Tuska, czy ludowcy popierają zniszczenie Instytutu Pamięci Narodowej i czy nie chcą, aby młodzi Polacy uczyli się historii Polski? Pytań jest jeszcze więcej. Czekamy na odpowiedzi.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [19:05] - u2 | Link:

Bez posłów z PSL-u, Tusk nie byłby w stanie utworzyć tak destrukcyjnego, niszczącego Polskę rządu.

Wczoraj obejrzałem wywiad z posłem Sawickim, który przeprowadził Tadeusz Płużański w TV wPolsce.pl.

Pan Sawicki zarzekał się, że nie jest żadnym prawnikiem. Choć już 30 lat politykuje na Wiejskiej. W sprawie skazania posłów Kamińskiego i Wąsika stwierdził, że prezydent Duda, który tak się składa jest doktorem prawa, powinien czytać całą konstytucję, a nie tylko jeden artykuł. Według pana Sawickiego umieszczony w konstytucji zapis o domniemaniu niewinności unieważnia prawo łaski prezydenta w sprawie w/w posłów.

Czyli po raz kolejny amatorski nieprawnik jest mądrzejszy od profesjonalnego prawnika. Ba, od całego Trybunału Konstytucyjnego :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Hornblower

16-01-2024 [21:18] - Hornblower | Link:

Rozumiem, że lokalne koalicje PiS - PSL są jak najbardziej ok, a zapewne PSL-lowcy w tych koalicjach nie mają nic wspólnego z resztą, są po prostu kryształowi. A same koalicje miały na celu wyłącznie dobro obywateli. Niech będzie.
Co do Hołowni. Pan Hołownia i jego ugrupowanie Polska 2050 jest wynalazkiem think-thanku Atlantic Council. Zadanie to wykonywał faktycznie pan Michał Kobosko, jeden z szefów tegoż think-thanku. A nie jest to byle jaka organizacja. Skupia wiele wpływowych osób, od pana przewodniczącego Johna FW Rogersa (prywatnie wiceprezesa wykonawczego i sekretarza zarządu Goldman Sachs), przez Jamesa L. Jonesa, Jr. (założyciela Jones Group International, byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych), Stephena J. Hadleya (dyrektora Rice, Hadley, Gates & Manuel LLC, firmy doradztwa strategicznego założonej wraz z Condoleezzą Rice, Robertem Gatesem i Anją Manuel, byłego członka Panelu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Narodowego przy dyrektorze CIA, Rady ds. Polityki Departamentu Obrony oraz Rady ds. Polityki Spraw Zagranicznych Departamentu Stanu), oraz wielu, wielu innych.
Założona przez nieżyjącego już amerykańskiego generała Brenta Scowcrofta Międzynarodowa Rada Doradcza Atlantic Council też skupia wiele ciekawych postaci, jak choćby Shaukat Aziz, były premier Pakistanu, José María Aznar, były prezydent rządu Hiszpanii, James Clapper, były dyrektor wywiadu narodowego USA, Joseph F. Dunford, były przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów USA, Robert B. Zoellick, były prezes Banku Światowego, itd. Z Polaków byli tam Beata Daszyńska-Muzyczka, była już Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Aleksander Kwaśniewski, były Prezydent Polski, Michał Sołowow, Założyciel Orlen Synthos Green Energy SA. 
A kto powołał panią Beatę Daszyńską - Muzyczkę na stanowisko prezesa BGK? Tusk, Hołownia, Kosiniak - Kamysz? Nie. Powołał ją pan były już premier Mateusz Morawiecki.

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [21:37] - u2 | Link:

Aleksander Kwaśniewski

Którego opinia o Donaldzie Tusku jest ogólnie znana. A Donald Tusk nigdy nie zapomina, a raczej jego mocodowacy nigdy nie zapominają :-)

Obrazek użytkownika Hornblower

16-01-2024 [21:55] - Hornblower | Link:

To kwestia tego, który z nich ma aktualnie lepszych mocodawców. A tego nie wiem :-)

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [22:41] - u2 | Link:

Obecny sojusz agenciaka Atlantic Council z agenciakiem BND (wcześniej STASI - inoffizielle mitarbeiter Oskar) wskazuje, że zawarto taktyczny sojusz w celu dojścia do władzy i obalenia Peace.