KPO nie dla Polski ale "Für Deutschland", Für Simens

 
Hennig –Kloska to taki Kosiniak –Kamysz w spódnicy. Tak jak w 2013, Tusk wysłał Władka na najtrudniejszy odcinek, bycia twarzą podwyższenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, w przypadku kobiet  które były/są rolnikami z 55 na 67 lat, tak w tym wypadku, Tusk, znalazł frajerkę, która jest twarzą ustawy wiatrakowej, mówię o Hennig-Klosce.

Ta zagubiona kobieta, nie wie co firmowała, firmowała ustawę, która robi dobrze tylko Niemcom ( Simensowi), ale na pewno nie Polakom.

Cała seria koincydencji karze przypuszczać, że nic nie było przypadkowe.

Firma Simens mająca bardzo poważne kłopoty finansowe, dostaje nagle od jednego z komisarzy UE 5 mld. euro.

Nie wiadomo, kto tę ustawę napisał, bo nikt nie chce się przyznać do jej autorstwa, i przypuszczam, że PO i 2050 będą tak długo szukali, jak niektórzy poszukiwacze poszukują Atlantydy.

Okazuje się również, że śmigła do wiatraków, które mają być zainstalowane na polskich wiatrakach, nie muszą być nowe ale lekko wyeksploatowane,  tak ca. 2-3 lata.

Jest problem z tymi śmigłami, gdyż na razie nie ma ich jak utylizować, utylizacja jak na razie, odbywa się, poprzez zakopywanie śmigieł wiatrakowych.

W planach  koalicji PO i Polski 2050, w ustawie zmniejszono odległość `od zabudowań z 5000 do 300 m.

Chodziło o to, żeby na terenie Polski było jak najwięcej wiatraków. Byłoby naiwnością sądzić, że PO i 2050 ten myk zrobiły bezinteresownie.

Ale dzięki Bogu, dzięki czujności mediów i niektórych dziennikarzy, zrobił się rwetes, i wnioskodawcy musieli się wycofać z ustawy  w tym kształcie , w którym ją przedstawili.

Jeżeli do tego bigosu z ustawą o wiatrakach dodamy, że posłowie ją podpisywali, nie wiedząc co podpisują, jak przyznał poseł Scerba a do tego jeszcze, chcieli ją „przykleić” do ustawy o zamrożeniu cen energii, ustawy, na której Orlen stracił 5 mld. zł na swoich akcjach, widać jak na dłoni, jacy to „fachowcy” będą rządzić Polską. 

 Po prostu strach się bać.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [09:23] - u2 | Link:

nie wie co firmowała

Wie doskonale. Co prawda sama tego nie napisała, nawet nie zrobiła tej rzekomej korekty do 300 metrów, jak kłamała na wizji, ale z całą premedytacją podrzuciła tego antypolskiego knota na Wiejską, który otrzymała od Borysława B. To Niemka z pochodzenia i polskość dla niej to nienormalność.

PS. W kłamstwie nie dorównuje jeszcze dr Kopatsch, ale jest blisko.

Obrazek użytkownika Andy51

08-12-2023 [13:17] - Andy51 | Link:

Zostaje jedna niewiadoma, ile wzięła?

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [13:20] - u2 | Link:

Jako Niemka z pochodzenia działa z pobudek patriotycznych. Bynajmniej nie propolskich. To niemiecka patryjotka.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-12-2023 [09:59] - Chatar Leon | Link:

Skąd to zdziwienie?
Sprawa przekrętu z tak zwanym KPO jest wiadoma od trzech lat. Pisałem tutaj o tym nie raz.
Wiadomo, że większość pieniędzy w ramach KPO ma służyć celom "przeciwdziałania ociepleniu klimatu", "zielonej transformacji" czy jak oni tam to nazywają (czyli właśnie między innymi sponsorowaniu niemieckiego złomu wiatrakowego i innym tego rodzaju przekrętom).
Mało tego! W ramach tego przekrętu Polska musiała zobowiązać się do "kamieni milowych" czyli - powiedzmy wprost - drakońskich represji wobec obywateli typu dodatkowe podatki, ograniczenie prywatnego transportu itd.
Można dziwić się jedynie zidioceniu ludzi.
No ale:
- jeżeli ktoś kupił bajkę o strasznej pandemii, zarażających lasach oraz zbawieniu przez cudowną szczepionkę,
- potem kupił bajkę o tym że gospodarka w pandemii ma się idealnie,
- potem kupił bajkę o tym że gospodarka ma się tak idealnie, że trzeba ją odbudowywać,
- a potem kupił bajkę, że w ramach odbudowy gospodarki mamy zrezygnować z prywatnych samochodów (bo inaczej matka ziemia nie wytrzyma i się zesra),
to kupi każdą następną brednię. Na przykład że wprowadzenie małżeństw pederastów oziębi klimat.
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

08-12-2023 [11:03] - Roz Sądek | Link:

@Chatar Leon
Można dziwić się jedynie zidioceniu ludzi.
- jeżeli ktoś kupił bajkę o strasznej pandemii,
itd, itp
======
Czy bierze Pan pod uwagę, że to nie ogół ludzi zidiociał, ale to z Panem jest coś nie teges? Posłali Was by anektować Ziemię, a softu od roku nie potrafią Wam wymienić.?
BTW, kolejka na trwające teraz w grudniu szczepienia wydłużyła się z 5 dni do ok. 2 tygodni; udało mi się zapisać na 21.12.

 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-12-2023 [12:13] - Chatar Leon | Link:

@Rozsmrodek
A płeć już sobie wybrałeś?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-12-2023 [12:58] - Alina@Warszawa | Link:

[11:03] - Roz Sądek 
Zanim się zaszczepisz
- obejrzyj i przeczytaj komentarze pod filmem https://banbye.com/watch/v_ayA...
- przeczytaj co się stało ze zbyt dociekliwą Francuzką, komentarze szczególnie https://topcor-ru.translate.go... 
- "Nowy szczep, więc się szczep. Czyli jak propaganda wygrywa z rozsądkiem. Jerzy Jaśkowski

Jeśli mimo to się zaszczepisz, to nie zapomnij o napisaniu testamentu i dyspozycji na wypadek śpiączki, śmierci mózgowej, pobierania organów, Zdrowia życzę.

Obrazek użytkownika Andy51

08-12-2023 [13:21] - Andy51 | Link:

Pojechałaś po bandzie.

Obrazek użytkownika Ryan

08-12-2023 [17:25] - Ryan | Link:

Ile osób zmarło bo się zaszczepiło a ile osób zmarło bo się nie zaszczepiło
​Ktoś coś?

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [17:39] - u2 | Link:

Ile osób zmarło bo się zaszczepiło

Wśród 42 586 zmarłych z powodu COVID-19 niezaszczepionych było 41 699

W grupie wiekowej od 11 lat z powodu COVID-19 zmarło 42 586 osób, w tym 41 699 niezaszczepionych - wynika z badań ekspertów NIZP PZH – PIB dotyczących m.in. ryzyka zgonu z powodu COVID-19 zaszczepionych i niezaszczepionych. Naukowcy wzięli pod uwagę czas od 1 stycznia 2021 do 10 października 2021 r.

[...]

W grupie w wieku 31-40 lat z 356 zmarłych zaszczepionych było 5; w grupie 1034 osób w wieku 41-50 lat - 8; wśród 2627 zmarłych w wieku 51-60 lat - 13 zaszczepionych; w grupie 10 339 zmarłych w wieku 61-70 lat - 70; w grupie 13 177 zmarłych w wieku 71-80 lat - 208; a wśród 14 943 powyżej 80 lat - 583 zaszczepionych.

Dec 12, 2021

https://www.termedia.pl/korona...

Obrazek użytkownika Jabe

08-12-2023 [17:46] - Jabe | Link:

Z przy­toczonych danych nie sposób wniosko­wać o sku­tecz­ności specy­fików zwanych szcze­pion­kami.

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [17:53] - u2 | Link:

Można wywnioskować, tylko trzeba umieć wnioskować logicznie, a nie po kuń-fiarsku.

Obrazek użytkownika Hornblower

08-12-2023 [18:47] - Hornblower | Link:

Nie ma ŻADNYCH danych na temat liczby osób zmarłych z powodu zakażenia wirusem Covid. Są dane na temat zgonów osób zakażonych wirusem Covid. Nawet te dane są nierzetelne i zakłamane.
Wytyczne dotyczące kodowania zgonów związanych z epidemią koronawirusa wywołującego COVID-19 na podstawie rekomendacji WHO z dnia 18.04.2020r. stwierdzały, że:

W związku z trudnościami interpretacyjnymi poprzednich zaleceń zgłaszanymi przez różne kraje, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała dnia 18 kwietnia 2020r. „Międzynarodowy przewodnik do orzekania i kodowania zgonu spowodowanego COVID-19”, w którym ponownie rekomenduje stosowanie dwóch zaproponowanych wcześniej kodów. do określania wyjściowej przyczyny zgonu z powodu COVID-19 (ICD-10 Version:2019):
1. U07.1 COVID-19 – gdy wirus SARS-CoV-2 jest zidentyfikowany na podstawie badania laboratoryjnego (badanie molekularne metodą RT-PCR), przypadki potwierdzone zgodnie z definicją przypadków chorób zakaźnych na potrzeby nadzoru epidemiologicznego
2. UO7.2 COVID-19 – gdy wirus jest niezidentyfikowany, a COVID-19 został rozpoznany na podstawie objawów klinicznych lub kryteriów epidemiologicznych, natomiast wynik badania laboratoryjnego jest niejednoznaczny lub niedostępny.

Czyli przyczynę zgonu z powodu Covid można było wpisać każdej zmarłej osobie, która miała pozytywny test, oraz każdej osobie, która nie miała co prawda zrobionego testu i potwierdzonego czymkolwiek zakażenia, ale COVID-19 "został rozpoznany na podstawie objawów klinicznych lub kryteriów epidemiologicznych". Oczywiście bez względu na to, jaka była faktyczna przyczyna zgonu. Zważywszy na to, że za każdym pacjentem z Covid potwierdzonym nawet najbardziej wadliwym testem lub u którego Covid rozpoznano "na podstawie objawów klinicznych lub kryteriów epidemiologicznych" szły dla szpitali i personelu medycznego grube pieniądze, no to nic dziwnego, że statystyki puchły.
No i drugie dno. Covid stał się uniwersalnym wytłumaczeniem każdego zgonu, nawet wynikającego z błędów, zaniechań czy zaniedbań. W każdym przypadku nie ma pytań czy problemów - no bo Covid.
Więc nie podpieraj się statystykami tworzonymi przez reżyserów i wykonawców tej "pandemii".
 

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [19:04] - u2 | Link:

Baju, baju.

Dla pacjentów będących w chorobie lekarz stwierdzający zgon jest obowiązany stwierdzić przyczynę zgonu.

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-12-2023 [17:51] - Kaczysta | Link:

Pani Alina, antyszczepionkowczyni z W-wy postanowiła zagadać do małej dziewczynki, która siedziała w kolejce do lekarza i przeglądała ulotkę o szczepionkach:
- Czy chciałabyś posłuchać dziewczynko o szkodliwości szczepionek?
- Bardzo chętnie - odpowiedziała - to interesujący temat. Mam jednak wcześniej do pani pytanie: Jak to się dzieje, że koń, krowa i jeleń jedzą to samo czyli trawę, jeleń wydała małe suche kuleczki, krowa duże, płaskie rzadkie placki a koń wysuszone klumpy? Potrafi mi to pan wytłumaczyć co jest tego przyczyną?
- Nie mam najmniejszego pojęcia - odpowiedziała Pani Alina że stołecznego miasta W-wy
Na to dziewczynka:
- Czy czuję się pani zatem naprawdę wystarczająco kompetentną by rozmawiać o wirusologii, biochemii i medycynie skoro temat zwykłego gówna przekracza pani możliwości?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-12-2023 [19:06] - Alina@Warszawa | Link:

Pani Alina z Warszawy dziwi się tylko, że jest jakiś Kaczysta, który wydala swoje ekskrementy na NB. Pani Alina ostatnio gościła kaczki biegusy w swoim ogrodzie. Te zeżarły prawie wszystkie ślimaki i wydalały wszystko jak trzeba, nie kalając cudzych komputerów ...

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-12-2023 [19:10] - Kaczysta | Link:

czyli jednak znasz sie na gooownach
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-12-2023 [20:49] - Alina@Warszawa | Link:

Gdzież mi tam do mistrza Kaczysty ....                             

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [14:28] - Darek65 | Link:

Chcesz się szczepić, to się szczep. To Twoja wolna wola i nikomu nic do tego. Jeśli jednak kogoś się zmusza do wątpliwej jakości szczepień, to czy to jest wolność ?

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [14:45] - u2 | Link:

Kłamiesz. Nikt nie zmusza do szczepień przeciwko grypie.

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [15:10] - Darek65 | Link:

Covid, to nic innego, jak jakaś odmiana grypy. Zapomniałeś to wycie o przymusowych szczepieniach ? A przecież nie tak dawno, to było. Na szczęście Ukraińcy przybyli i zlikwidowali "pandemię" .

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [17:12] - u2 | Link:

Wycie to nie jest obowiązek szczepień. Na NB są osoby, które nie zaszczepiły się np. Kaczysta, które uważają antyszczepionkowy ruch za skrajny debilizm.

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [19:29] - Darek65 | Link:

Debilem, to jesteś TY, bo używasz określenia antyszczepionkowcy wobec ludzi, którzy nie chcieli szczepienia na covid,a nie w ogóle szczepień.

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [19:44] - u2 | Link:

Debilem, to jesteś TY

Zaraz, zaraz. Robisz diagnozy zdalnie ? Widać wykwalifikowany psychiatra z ciebie :-) :-) :-)

PS. To że Kaczysta uważa ruch antyszczepionkowy za skrajny debilizm to nie lekarska diagnoza tylko jego prywatny pogląd, do którego ma pełne prawo. Podobnie osobiście uważam ruch 4+ literek za skrajne wynaturzenie i mam do tego prawo (póki co, kiedy jeszcze nie wprowadzono zmiany w kodeksie karnym penalizującą taką krytykę jako mowę nienawiści). Ale gdybym twierdził, że "Darek65" znany z imienia i nazwiska jest debilem to jednak opierałbym się na certyfikowanych badaniach lekarskich, a nie na swoim widzimisię. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [21:29] - Darek65 | Link:

Nie dorabiaj ideologii do sran...a. Masz prawo do swoich poglądów, nigdy tego nie kwestionowałem, ale przestań ludzi szufladkować i wmawiać kto jest kim. Odnoś się do tego, co ktoś pisze. Tu 3 -cia część na temat edukacji. Myślę, że z ciekawością poczytasz, a później możemy podyskutować.
https://pch24.pl/problemy-psyc...

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [21:50] - u2 | Link:

Baju, baju.

Wątek jest o ustawce wiatrakowej, a ty zmieniasz tematy jak wielka dama rękawiczki. Napisz co ma edukacja wspólnego z bieżącym wpisem Andy`ego. Potrafisz ?

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [22:32] - Darek65 | Link:

Poczytaj, kto min. autoryzuje te zmiany w edukacji. Kto autoryzował kamienie milowe, w tym te dotyczące zmian w energetyce. Przecież lubisz dyskutować merytorycznie, to podsuwam temat.

Obrazek użytkownika u2

08-12-2023 [22:38] - u2 | Link:

To ty podajesz kolejny link do PC24, bez podania powodu tego linkowania akurat na temat ustawki wiatrakowej. Co chcesz przez to wykazać nie wiem. Ale zawsze masz szanse na postawienie twoich tez i podanie dowodów na twoje tezy.

Obrazek użytkownika Zofia

08-12-2023 [11:38] - Zofia | Link:

@ Chatar....
Za czasów rządów Tuska byłam na spotkaniu z polskim fizykiem, który miał wykład na temat elektrowni atomowych. Pochodził z Kowar (Rosjanie tam eksploatowali kopalnię uranu). To działacz z Solidarności, który miał nakaz opuszczenia kraju. Osiadł we Francji. Otóż ten człowiek powiedział takie zdania - 1. Francuzi nie jedzą ryb łowionych z francuskich mórz, bo są skażone (u nas można było kupić francuską solę, która miała przystępną cenę ale potem hurtownicy przemianowali ją , że jest hiszpańska). Dlaczego była skażona? Otóż Francuzi budowali elektrownie atomowe nad morzem , bo mieli blisko wodę do chłodzenia agregatów ( może bloków, nie znam się na terminologii). 2. W tym czasie było głośno o budowie w Polsce elektrowni przy współpracy Francji. Otóż oni chcieli się pozbyć swojej starej, bo utylizacja  byłaby  bardzo droga. Więc chcieli to upłynnić do nas. Na szczęście się to nie udało. A teraz mamy powtórkę z wiatrakami. Czy Polak będzie w końcu mądry przed szkodą a nie po? Oto jest pytanie. 

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [14:31] - Darek65 | Link:

To normalne, że śmieci wysyła się do krajów trzeciego świata. Wystarczy przekupić kilku tubylców. Warto posłuchać - https://www.google.com/search?...

Obrazek użytkownika Andy51

08-12-2023 [13:18] - Andy51 | Link:

Polacy byli naiwni, wierząc w niemieckie kłamstwa.

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [15:11] - Darek65 | Link:

Przede wszystkim, to naiwna (może taka miała być) była klasa polityczna reprezentująca Polaków. I to z każdej strony.

Obrazek użytkownika Zofia

08-12-2023 [17:07] - Zofia | Link:

@Andy
Czy aby na pewno Polacy byli naiwni? Wydaje mi się , że nie tylko. Przede wszystkim zwycięża wygoda i pęd do szybkiego bogacenia się. Nie liczy się lojalność, szacunek i miłość do Ojczyzny. Współczesny człowiek jest spolegliwy i można mu wszystko wmówić, bo nie ma wiedzy i łyka tylko to co mu podpowie internet. Młodemu nie doświadczonemu jeszcze przez życie człowiekowi wmówiło się , że nie ma znaczenia kto rządzi krajem. Czy to przyzwoity i mądry rodak czy przysłany tzw .europejczyk bez tożsamości. A jego hasło to-" Polska to nienormalność!"

Obrazek użytkownika sake3

08-12-2023 [16:06] - sake3 | Link:

Tytuł notki: ,,,KPO nie dla Polski ale Fur Deutscland''......Komentarze-- szczepionki ,maseczki,chcesz to się szczep,ale napisz testament itd.....Każdy temat na NB jest sprowadzony do pandemii i maseczek.Drugim tematem dyżurnym jest nieustanne atakowanie PiS,nawet teraz kiedy za chwilę nastąpią oczekiwane przez niektórych tutaj rządy Tuska a PiS idzie w odstawkę.Czyż można się dziwić,że wybory właśnie tak się skończyły? Jak widać nic interesującego czy niepokojącego w Polsce się nie dzieje a ustawa wiatrakowa''nikogo tu nie dziwi,nie oburza.Lobbyści chodzą po Sejmie jak chcą,wchodzą na salę sejmową jak do toalety.Posłowie Koalicji nie są przygotowani do debaty nad swoją ustawą a zaproszony lobbysta musi za posła -sprawozdawcę ją objaśniać.Chyba trudno o większy skandal,ale gdyby taka sytuacja przytrafiła się posłowi-sprawozdawcy z PiS natychmiast  NB by zareagowały.krytyką i ujadaniem.Rząd Tuska będzie miał wymarzoną sytuację na lata sadząc po zainteresowaniu elektoratu. tylko waleniem w PiS i pandemią. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2023 [16:19] - Pani Anna | Link:

@sake3
Powiadam ci sake, znajdź sobie chłopa. Takiego, który bedzie gadał na wskazane przez ciebie tematy. Od towarzystwa samych kotów idzie ci już na głowę. 

Obrazek użytkownika sake3

08-12-2023 [16:25] - sake3 | Link:

@Pani Anna....Jak znajdę sobie chłopa to nie po to by z nim gadać..

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2023 [19:42] - Pani Anna | Link:

@sake3
I tego ci życzę. 

Obrazek użytkownika sake3

08-12-2023 [20:15] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Na głupkowaty paniusi uprzedni komentarz odpowiedź nie mogła być inna jak tylko głupia.Nie zasługuje paniusia na inną.

Obrazek użytkownika Andy51

08-12-2023 [18:18] - Andy51 | Link:

Będę to powtarzał do znudzenia, do przegranej ZP przyczynił się również PAD, wetując ustawę medialną. Na zachodzie udział kapitału obcego nie może przekroczyć 30%, a jad wyciekający z wsi 24, różnych Onetów, Newsweeków, skutkowała zwycięstwem PiS, ale de facto zwycięstwem antypolskiej koalicji.

Obrazek użytkownika Ryan

08-12-2023 [17:17] - Ryan | Link:

Ministrem Zdrowia powinien zostać Michał Kołodziejczak.
Podciągnąłby znacznie poziom polskiej psychiatrii, angażując się osobiście.

Obrazek użytkownika Andy51

08-12-2023 [18:19] - Andy51 | Link:

Kołodziejczak jako wzór osoby , która ma coś z glacą.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-12-2023 [18:50] - Alina@Warszawa | Link:

Czy jest ktoś zdrowy na umyśle, kto wchodzi w sojusze z niemieckim pachołkiem, przysłanym do Polski Donaldem T?
Ja nie widzę w otoczeniu Tuska nikogo takiego, wyborcy PO też mają coś z czerepem, że na niego głosują - po prostu psychol psychola świetnie rozumie.
 

Obrazek użytkownika sake3

08-12-2023 [18:47] - sake3 | Link:

Warto się przyjrzeć pracom w Komisji Energetyki i kto w niej uczestniczy.Zapowiedź Hołowni że Sejm będzie miejscem otwartym i przyjaznym dla każdego tłumaczy obecność lobbysty Adama Romanowskiego na posiedzeniach komisji..Więc doszło już do tego,że lobbysci będą mogli uczestniczyć w obradach,pisać konkretne ustawy,wypowiadac się w Sejmie ,decydować.Adam Romanowski jest zresztą współautorem ustawy wiatrakowej jednocześnie jego kancelaria obsługuje zagraniczne koncerny energetyczne.np. francuska Veolia które  walczą o przejęcie kontroli w Polsce nad wodociągami. PO udostępniła Romanowskiemu mandat do wypowiadania się w imieniu kompletnie nie znającego treści ustawy posła -sprawozdawcy.Czyli rządy w Sejmie sprawuje kancelaria adwokacka a posłowie mają obowiązek tylko zagłosować na ,,tak''..Czy potrzebny w takim razie jest Sejm? Dlaczego Budka drwiąco się wypowiada że ani afery ani skandalu nie ma?To jest ta nowa jakość o której mówił Hołownia? Czy on w ogóle wie co mówi?. 

Obrazek użytkownika Hornblower

08-12-2023 [18:55] - Hornblower | Link:

To do dzisiaj nikt nie czytał co to jest KPO, na czym polega, na co mogą iść z tego pieniądze, i kto naprawdę z tego skorzysta? Jak rządziła tzw. Zjednoczona Prawica to KPO było super, jak teraz będzie rządzić tzw. Opozycja,  to samo KPO jest do d...? Otóż, bez względu na to, kto będzie rządził naszym bantustanem, to KPO jest naprawdę do d... 

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [19:31] - Darek65 | Link:

Poza tym sama nazwa. KP Odbudowy. Co musimy odbudowywać? Polska w ruinie?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-12-2023 [19:36] - Chatar Leon | Link:

Pewnie nie czytajo,  bo myślo mentalnościo stadno.
Wiadomo było od początku, że to przekręt, ale kręcił przy tym pajac Morawiecki, więc KPO było dla idiotów święte.
Jak pisałem, że to przekręt, to mówili żem foliarz.

Obrazek użytkownika smieciu

08-12-2023 [20:59] - smieciu | Link:

PiS sam dogadywał Kamienie Milowe. Jednym z nich była chyba także Izera. Wszystko było cacy, każdemu się podało.
Przestało jednak. Nie dlatego że ktoś się obraził na KPO. Tylko dlatego że UE rozpoczęła pewną gierkę polityczną, którą potem podjął PiS a w której KPO było tylko pretekstem.
A teraz PiSowcy dorabiają do tego ideologię. Standardową dla siebie ideologię Kalego. Robić Kali KPO - dobrze. Robić KPO Kalemu - źle.

Obrazek użytkownika Darek65

08-12-2023 [21:35] - Darek65 | Link:

Jeszcze więcej tego samego.... https://pch24.pl/szefowa-ke-w-...

Obrazek użytkownika smieciu

08-12-2023 [22:06] - smieciu | Link:

W finansowaniu klimatu musimy przejść od miliardów do bilionów. Aby to osiągnąć, potrzebujemy nowych źródeł przychodów. Nowe opłaty, zielone obligacje i oczywiście – ceny emisji dwutlenku węgla. Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy też silnych partnerstw, takich jak Global Gateway” – napisała niemiecka polityk na X (Twitterze)
Dobre!
Ursula ma chyba jakąś wtyczkę USB. Zależnie od tego co się tam wsadzi tak gada. Nie wiem czy ona sama wie co mówi. W każdym razie w tym wypadku już chyba coraz cieniej. Chyba jest już coraz mniej chętnych do słuchania tego bełkotu.
Tyle że ten bełkot ma te swoje wsparcie. Zapomnieliśmy, twój link przypomina:
Inicjatywa ma rozwijać się m.in. dzięki współpracy z klimatycznym programem gospodarczym Build Back Better administracji Joe Bidena. 
Build Back Better - Czyli znów - odbudować. Chyba kiedyś wspominałem. Ta sama agenda i nawet nazwa.
KPO = BBB.
Ekipa Bidena, która notabene ogłosiła ostatnio swój plan odejścia od węgla i inne tego typu cyrki - 80% sprzedawanych samochodów w USA ma być elektryczne, prze i wciska. Wtyczkę Ursuli, Morawieckiemu.
A jak będzie z Tuskiem?
Ten zaczął od wiatraków ale zrobił przerwę. Zobaczymy co dalej. W sumie dobrze się stało że te wiatraki tak od razu wyskoczyły. Trudno będzie Tuskowi rozmymłać ten problem. To będzie wisieć i rzutować na jego postrzeganie.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-12-2023 [07:23] - Siberian Husky Dog | Link:

 smieciu 
Tusk zaniedbał opiekę psychologiczną i psychiatryczną swoich zwolenników. Ten komentarz jest na to dowodem.

Obrazek użytkownika juur

08-12-2023 [20:29] - juur | Link:

Robi się dziwnie. Projekt przekrętu wiatrakowego wywołał burzę na NB. Jakoś nie pamiętam, że gdy poseł ze Śląska, który przed wyborami grzmiał: węgiel to nasz skarb, bezpieczeństwo..... itd... gdy został premierem to niezwykle energicznie zaczął likwidować górnictwo czyli dostęp do naszych zasobów naturalnych. Kazał "wycinać" bloki węglowe i wstawiać w to miejsce gazowe.... Dla tych młodszych co nie pamiętają, przypominam że nie mamy, własnych, znaczących zasobów gazu i też nie mamy producentów turbin, które trzeba kupić np. od Siemensa. Kiedyś mieliśmy producenta turbin (światowa czołówka) ale okrągłostołowa szajka zlikwidowała zakład, tak zupełnie do gołej ziemi. Dla tych co nie pamiętają przypominam, że PMM jest autorem, historycznie,  rekordowych zakupów węgla z wszystkich stron świat oraz niespotykanych ilości energii elektrycznej. I to nie były projekty jeżeli wierzyć GUS. To się stało. W tym czasie zapasy naszego węgla sięgały księżyca. Co do wiatraków to mam przeświadczenie, że PMM robiłby to samo, tylko bardziej. Nie zrobił bo nie zdążył. Sprawiedliwi z NB chyba nie dostrzegali tego co się dzieje. Dlaczego turbiny gazowe to samo dobro a wiatrowe to samo zło? To zależy od tego kto je kupuje?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-12-2023 [09:19] - Chatar Leon | Link:

Tutejszym baranom nie przeszkadzało też, gdy rząd Pinokia przepchał przez sejm ustawę otwierającą możliwość uczynienia całych miast "strefami czystego transportu" z zakazem poruszania się prywatnymi samochodami przez mieszkańców.
O "kamieniach milowych" też barany nie wiedzą.

Obrazek użytkownika u2

09-12-2023 [09:30] - u2 | Link:

rząd Pinokia przepchał przez sejm ustawę otwierającą możliwość uczynienia całych miast "strefami czystego transportu"

To Trzaskowski to Pinokio ? Do tej pory w Polsce tak nazywaliśmy twojego firerka Tuska :

https://um.warszawa.pl/-/warsz...

Radni m.st. Warszawy zdecydowali, że od lipca 2024 r. Śródmieście i fragmenty centralnych dzielnic miasta objęte zostaną Strefą Czystego Transportu. Jej wprowadzenie pozwoli na ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia tlenków azotu. Dlatego do centrum miasta nie będą mogły już wjechać samochody, szczególnie zanieczyszczające powietrze, przede wszystkim stare diesle. Do końca 2027 r. z zasad obowiązujących w SCT zwolnieni będą mieszkańcy strefy oraz opłacający podatek i zameldowani w stolicy.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-12-2023 [09:42] - Chatar Leon | Link:

Kompletnie nie zamierzam reagować na głupawe zaczepki trolla ubota-ubeka, zresztą jednego z największych tutejszych baranów, prawie nigdy nie odnoszącego się do meritum.

Obrazek użytkownika u2

09-12-2023 [09:54] - u2 | Link:

Oj tam, oj tam, znowu masz autoprojekcję.